Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogłoszenie
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Ogłoszenie
Skończył się okres Bożego Narodzenia - nasi Kapłani winni mieć teraz więcej czasu.
Proponowałbym zatem by kazdy z nas komu zależałoby na większym zaangażowaniu Kapłanów w internecie wysłał list z prośba do naszych Kurii Biskupich z prośba o pasterskie słowo zachęty dla Kapłanów, którzy mogliby sie zaangażować w pracy internetowej.
Ja proponowałbym, by list o treści:

Cytat:
Cytat:O roli i znaczeniu internetu w dzisiejszych czasach można by mówić wiele.
"Medium" to - pomimo zachęty ze strony Jana Pawła II wydaje się być nadal niedocenianą przez Kościół - choć często wykorzystywaną przez osoby niechętne Kościołowi
Faktem jest wykorzystywanie Internetu jako narzędzia "ateizacji".
Faktem jest również istnienie i działalność sekt werbujących nowych członków swoich organizacji za pomocą tego nowoczesnego narzędzia przekazywania informacji.
Czy będzie narzędziem dobrym czy złym – zależy jednak głównie od tego w jakim celu będzie wykorzystywanym.
Uważamy na podstawie naszych doświadczeń iż internet może być również doskonałym narzędziem w pracy ewangelizacyjnej i pomagającym w pogłębianiu wiedzy – zarówno Wiernych, jak i Kapłanów.

Dzięki temu narzędziu istnieje możliwość szybkiego zapoznawania się ze współczesnymi problemami w pracy ewangelizacyjnej i duszpasterskiej oraz służącym jako pomoc w znajdowaniu rozwiązań trudnych problemów w pracy kapłańskiej.
Chcielibyśmy również zaproponować internet jako metodę wsłuchiwania się w głos członków Kościoła oraz przekazywania do analizy nowych potrzeb i gotowych wniosków oraz materiałów "wykutych" podczas gorących dyskusji.
Także - prosić osoby dobrze znające określoną problematykę o opracowania niezbędnych w dyskusji materiałów pisanych przez osoby doskonale znające problematykę.
O potraktowanie głosów płynących z religijnych "for" dyskusyjnych jako "głos ludu" – jako głosu "opiniodawczego" pomagającego zapoznawaniu się Kościoła z bieżącymi problemami w Ewangelizacji społeczeństwa

Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie pasterskim słowem zachęty wszystkich tych Kapłnów, którzy mogliby właczyć się w pracę w internecie - szczególnie zas na internetowych forach dyskusyjnych
Więcej na temat tej akcji oraz pełną dyskujsę na ten temat mozna przesledzić na stronach:

http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/....php?t=867
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...sc&start=0
http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?t=5871
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=4933
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=4908


Podpisać własnym imieniem i nazwiskiem i zacząć rozsyłać drogą internetową (mailem) do Kurii biskupich na terenie kraju.
Dane teleadresowe Kurii:
http://www.opoka.org.pl/struktury_kosciola/diecezje/

Proponowałbym rozpocząć wysyłanie petycji począwszy od katowickiej Kurii (jako wydawcy "Gościa Niedzielnego") - następnie do każdej z Kurii począwszy alfabetycznie od pierwszej z bazy teleadresowej "Opoki" Oczko
Ja zaś gorąco bym prosił o informację tutaj kto dołączyl się do akcji.
No cóż - wspólnie możemy coś zdziałać :coo:
Zachęcam do udziału w tej akcji - może ona przyniesie jakieś pozytywne owoce :coo: ??

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-01-2006 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
ddv napisał(a):Skończył się okres Bożego Narodzenia - nasi Kapłani winni mieć teraz więcej czasu.
Niestety, ddv! Trwa kolęda, duszpasterz naszej grupy modlitwnej jest "zarżnięty" wizytami po domach aż do Wielkiego Postu - czy bedzie mieć jeszcze czas na Internet ?

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
22-01-2006 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Zatem - może się nieco "wstrzymać" aż do Wielkiego Postu :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-01-2006 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Nie, po prostu niech każdy zapyta w odpowiednim czasie, oby jak najszybciej Uśmiech

Ja na razie wyszukuje duchownych na innych forach, bo z moimi znajmomymi lipa wyszła :/

Tutaj udało mi się juz 4 zaprosić ale dwóch sie kamufluje na razie i nie chce przyznać, że ksieża, ale nie będę ich na razie odkrywać skoro sobie tego na ten czas nie życzą... nie wiem, czemu tak na razie zdecydowali, może sie rozglądają :coo:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-01-2006 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
jswec, Anniko Uśmiech Uśmiech
Przemyślałem sprawę.
Znając naszych Duszpasterzy, to zanim się zabiorą za cokolwiek na poważnie, to sprawa musi nieco "odleżeć" Oczko i dlatego też wydaje mi się, że dobrze byłoby zacząć już teraz.
Dlatego też rozpocżąłem akcję od siebie.
Dziś wysłałem ok. 20 maili (skończyłem rozsyłanie na Diecezji pelplińskiej, żeby mi tego tekstu jako jakiś "spam" któryś z systemów antyspamowych nie potraktował Oczko )

Uwaga - w tekscie ogłoszenia które zamieściłem zauważyłem dziś dwa drobne błędy - prosiłbym o ich korektę:
otóż w zdaniu:
Cytat:Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie pasterskim słowem zachęty wszystkich tych Kapłnów, którzy mogliby właczyć się w pracę w internecie(...)
"zjadłem" literę "a" w słowie "Kapłanów" oraz - niepotrzebnie napisałem słowo "zwracamy" (zamiast "zwracam" ).

Pozdrawiam ! Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-01-2006 18:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
ddv, jestem w tym. Zrobie tak jak proponujesz. Wydaje mi sie ze to bardzo dobry pomysl! =D> Uśmiech
23-01-2006 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Pozwoliłem sobie również wysłać do katowickiej Kurii drogą elektroniczną (mailem) kopię listu, jaki wysłałem pocztą końcem sierpnia ub. roku do katowickiej Kurii o treści:
Cytat:Katowice, 30.08.2005
(...)

Do
Jego Ekscelencji
Arcybiskupa Damiana Zimonia




Chcielibyśmy złożyć na ręce Ekscelencji wyrazy szczerego podziwu i uznania dla zespołu redakcyjnego Wydawnictwa Kurii Metropolitarnej "Gość Niedzielny"za jego dotychczasową pracę.
WKM "Gość Niedzielny" jest jednym z nielicznych na polskim rynku prasowym wydawnictwem rzetelnie wyjaśniającym zagadnienia spraw Wiary i nauczania Kościoła stojącym na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i docierającym przekazującym wiadomości w sposób potrafiącym dotrzeć do mentalności każdego człowieka - niezależnie od jego wiedzy i wykształcenia.
Uważamy, że za pracę całego zespołu należą się ogromne wyrazy uznania.

Szczególne zaś wyrazy uznania chcielibyśmy złożyć na ręce Waszej Ekscelencji dla ks. Red. Artura Stopki za jego dwie bardzo udane akcje prasowe oraz za docenienie roli i rangi Internetu oraz za za jego troskę i wkład w rozwój internetowego portalu "Wiara".
Portal "Wiara" jest źródłem dobrym, wiarygodnym źródłem szybko przekazywanej informacji.
Chcielibyśmy również złożyć wyrazy uznania dla pracy ks. (...)("Saxona") za jego dotychczasową pracę Administratora portalu "Wiara" oraz internetowego forum dyskusyjnego "Gościa Niedzielnego" "forum.wiara.pl".

O roli i znaczeniu internetu w dzisiejszych czasach można by mówić wiele.
"Medium" to - pomimo zachęty ze strony Jana Pawła II wydaje się być nadal niedocenianą przez Kościół - choć często wykorzystywaną przez osoby niechętne Kościołowi
Istnienie dużych portali "ateizujących" skutecznie odrywających od Kościoła i Wiary na podstawie różnego rodzaju - najczęściej manipulowanych - informacji jest faktem.
Faktem jest również istnienie i działalność sekt werbujących nowych członków swoich organizacji za pomocą tego nowoczesnego narzędzia przekazywania informacji.
Czy będzie narzędziem dobrym czy złym – zależy głównie od tego w jakim celu będzie wykorzystywanym.
Uważamy na podstawie naszych doświadczeń iż internet może być również doskonałym narzędziem w pracy ewangelizacyjnej i pomagającym w pogłębianiu wiedzy – zarówno Wiernych, jak i Kapłanów.

Dzięki temu narzędziu istnieje możliwość szybkiego zapoznawania się ze współczesnymi problemami w pracy ewangelizacyjnej i duszpasterskiej oraz służącym jako pomoc w znajdowaniu rozwiązań trudnych problemów w pracy kapłańskiej.
Chcielibyśmy również zaproponować internet jako metodę wsłuchiwania się w głos członków Kościoła oraz przekazywania do analizy nowych potrzeb i gotowych wniosków oraz materiałów "wykutych" podczas gorących dyskusji.
Także - prosić osoby dobrze znające określoną problematykę o opracowania niezbędnych w dyskusji materiałów pisanych przez osoby doskonale znające problematykę.
O potraktowanie głosów płynących z religijnych "for" dyskusyjnych jako "głos ludu" – jako głosu "opiniodawczego" pomagającego zapoznawaniu się Kościoła z bieżącymi problemami w Ewangelizacji społeczeństwa


Jest to wszystko realne w oparciu o istniejące już zaplecze Kościoła w Internecie.
Szczególnie ważnym wydaje się tutaj być portal "Wiara" będący własnością WKM "Gość Niedzielny" i katowickiej Kurii Arcybiskupiej.
Niezbędne jednak do realizacji tego celu wydaje się być zaangażowanie się większej ilości Kapłanów w prace w internecie na możliwie wąskim odcinku (chodzi tu o stworzenie 2-3 "sztandarowych" for dyskusyjnych z dobrą i fachową "obsadą").
Chcielibyśmy zatem zwrócić się z prośbą do Ekscelencji o zwrócenie szczególnej uwagi na to "medium" oraz o pasterskie słowo dla wszystkich Kapłanów którzy chcieliby i potrafili - w miarę swoich możliwości i wolnego czasu, bez szkody dla pracy w Parafiach w których pracują poświęcić się krzewieniu Słowa Bożego i Ewangelizacji w Internecie.



Prosilibyśmy również – o ile to tylko możliwe – o zaopiniowanie bądź wsparcie duszpasterskim słowem spontanicznie powstałej inicjatywy "Więcej Księży w internecie !!" powstałej na internetowych forach "forum.wiara.pl" (jest to forum "Gościa Niedzielnego") oraz "forum.ewangelizacja.sulechow.net" (jest to forum odnowy w Duchu Świętym i Duszpasterstwa Akademickiego "Studnia" z woj. Lubuskiego)
Akcja - mająca na celu zaangażowanie jak największej ilości Kapłanów uczestniczących – w różny sposób i w miarę swoich możliwości – w pracy ewangelizacyjnej w internecie oraz skupieniu tej pracy na możliwie wąskim odcinku.

Tekst ten został rozprowadzony do zaakceptowania w wąskim gronie bardzo zaangażowanych w pracę internautów, bez wiedzy osób odpowiedzialnych za prace portalu "Wiara".

Łączymy wyrazy szacunku


Szczęść Boże !

internauci portalu Wiara i ewangelizacji w Sulechowie
(...)

Więcej na temat rozpoczętej przez nas akcji:
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=4908
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=4933
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/....php?t=867
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/....php?t=866

No cóż - podziękowania za pracę na internetowych "forach" należą sie WSZYSTKIM kapłanom piszącym dotychczas w internecie.
Zarówno tym, którzy zdecydowali sie ujawnić przed administratorami "for" swój stan kapłański - jak i tym "bezimiennym" - piszącym jedynie pod pseudonimami bez ujawnienia faktu, iż są oni osobami duchownymi.
Oprócz ks. "Saxona" i ks. red. A Stopki podziękowania należą się rownież i innym Kapłanom piszącym na "fora" - szczególnie zaś ks. Arkadiuszowi, ks. Darkowi, "loukasowi" o. Pacyfikowi piszącym na to Forum oraz "Celnikowi" i "księżom_na_czacie" piszącym na "forum.wiara"
Serdeczne dzięki za Waszą pracę i zaangażowanie =D> =D> =D>





I ... Oby Was było coraz więcej widocznych więcej w internecie ... Oczko Duży uśmiech

[ Dodano: Pon 23 Sty, 2006 ]
UPS ! Smutny
Widzę, iż w treść listu wysłanego na ręce J.E. ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia widzę, że wkradł mi ię dość poważny błąd, który chciałbym od razu sprostować.
Otóz - w zdaniu
Cytat:Istnienie dużych portali "ateizujących" skutecznie odrywających od Kościoła i Wiary na podstawie różnego rodzaju - najczęściej manipulowanych - informacji jest faktem.
Winno być:
Cytat:Istnienie dużych portali "ateizujących" skutecznie odrywających od Kościoła i Wiary na podstawie różnego rodzaju informacji rodzących bardzo często uzasadnione przypuszczenia o nierzetelność podawanej informacji jest faktem.

Za błąd przepraszam.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-01-2006 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów