Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz czytania Biblii?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #181
 
Cytat:
ddv napisał(a):Pozory czasem mylą, Mosze ...

może i masz rację, ale oglądałem reportaż w telewizji, jak dziennikarz pytał wychodzących z kościoła ze mszy św.ludzi :"jakie było czytanie" albo:" jaki fragment ewangelii", to kilka osób spośród kilkudziesięciu pytanych "coś" umiało powiedzieć.
ale to "coś", nie oznacza, że odpowiedzieli całkiem poprawnie.

Myślę, że dobrego , gorliwego i uważnego uczestnictwa we mszy świętej , też trzeba się nauczyć.

Pozdrawiam wszystkich.
30-12-2007 10:38
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #182
 
mosze napisał(a):Myślę, że dobrego , gorliwego i uważnego uczestnictwa we mszy świętej , też trzeba się nauczyć.
Zgadza się, to fakt. Ale nie możemy też zapominać, iż sakramenty działają mocą samego Chrystusa i jeśli nawet człowiek ocenia bliźniego bardzo kategorialnie, to i tak, bliźni ów jest podatny na łaskę Bożą. Bez niej nie przestąpiłby pewnie progu świątyni.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-12-2007 12:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #183
 
zgadzam się!

Mk 4:27 BT „Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak.”
30-12-2007 13:41
Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #184
 
choć oczywiście masz rację, że lepiej nie spać... Uśmiech

pozdrawiam
Marek
30-12-2007 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów