Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz czytania Biblii?
Autor Wiadomość
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Pytania do moderatorów tego forum:

1. Czy to jest forum dyskusyjne, czy konfesjonał?

2. Jak długo będzie bezkarnie, wbrew Kostytucji RP, stosowany wobec mnie przymus psychiczny do odpowiadania pytania natury osobistej, dotyczącej mojego wyznania wykształcenia i lektury?

3. Jak długo będę jeszcze w sposób uwłaczający mojej godności przymuszana do przyjęcia poglądu religijnego, dyktowanego mi przez użytkowników forum: ddv i jswieca?

Posty panów: ddv, jswieca, Wojtka 37 i Oleńki w sposób oczywisty łamią zasady konstytucyjne RP - poniżej stosowne przepisy naruszone przez dyskutantów. Łamią regulamin forum, poprzez wymuszanie na mnie dyskusji nie na temat, mimo uwagi moderatora.


Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA
Zasady ogólne


Art. 30.
Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.

Art. 51.
1. Nikt nie może być obowiązany inaczej niż na podstawie ustawy do ujawniania informacji dotyczących jego osoby.

http://www.forumchrzescijanskie.org
27-01-2006 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
No i co na to szanowni moderatorzy ? Teraz Pani Zosieńka urządzi nam proces o nierespektownie praw konstytucyjnych. :shock: :shock: :shock:
To zaczyna być niebezpieczne. Proponuję adminom tak zmienić Regulamin, aby podobnie trudne przypadki dyskutantów nie mogły nas tutaj szantażować i blokować normalnej wymiany zdań.

Ja w każdym razie nikogo nie zmuszam do przyjmowania swoich poglądów, a tylko je bronię jak umiem. W każdym razie wiem od teraz, że z post-modernistami nie można tego robic, bo każda próba obrony poglądu to zamach na wolność osobistą.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
27-01-2006 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
I jeszcze jedno pytanie: Czy na Waszym Forum obowiązuje zakaz pisania cytatów z Pisma Świętego?

http://www.forumchrzescijanskie.org
27-01-2006 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
ZosiaII napisał(a):Czy na Waszym Forum obowiązuje zakaz pisania cytatów z Pisma Świętego?

Nie. A widziałaś, żeby ktoś dostał ostrzeżenie za umieszczenie cytatów z Pisma? :-k Skąd takie pytanie Zosiu?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-01-2006 19:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Przeczytaj sobie posty ddv Offeczko i zobacz jakie zarzuty mi stawia. Zacytowałam trzykrotnie Biblię bez żadnego komentarza i jaka reakcja. Sądząc, że obowiązuje zakaz, posłużyłam się Konstytucją, skoro Słowo Boże jest nie do przyjęcia.

http://www.forumchrzescijanskie.org
27-01-2006 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
ZosiaII napisał(a):Nie jestem księdzem, siostrą zakonną, katechetką, nie należę do żadnych organizacji kościelnych i nie mam żadnego ABSOLUTNIE żadnego obowiązku głośić Magisterium Kościoła.

Kochana siostrzyczko, nie bardzo rozumiem Twe rozgorączkowanie, w świetle tego co powyżej zacytowałem?. Mówisz i to Forum dyskusyjne, - i owszem, lecz racz zauważyć, że przedewszystkim Katolickie, a nie protestanckie. Więc Katolików obowiązywać powinny zasady obięte Magisterium Kościoła. Od którego Ty jawnie się odcinasz, więc głosisz własne poglądy - nadając im znamona katolickości. A to moim zdaniem jest poważnym nadużyciem.

Tu na Forum jest wiele osób znających nauczanie Kościoła - i dbają Oni, by rozmowy toczyły się w oparciu o KRzK. Ja wiele razy cytuję Biblię, lecz nie interpretuję jej sobie do swych idologii i wyobrażeń.

I jeszcze jedno - bo nie jestem pewny, czy Ty piszesz swe poglądy na temat BIblii - jako Katoliczka , czy nie?.

Jeśli się mylę, lub coś przekręciłem to mnie popraw.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
27-01-2006 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
ZosiaII napisał(a):I jeszcze jedno pytanie: Czy na Waszym Forum obowiązuje zakaz pisania cytatów z Pisma Świętego?
Zakazu nie ma. Ale dając cytat KONIECZNIE należy podać namiary (księgę, rozdział i werset) aby każdy mógł sobie otworzyć swoje Pismo Święte i odnaleźć ten fregment, cztrając np. cały rozdział i zrozumieć cały kontekst wypowiedzi.

Jest w Piśmie taki fragment
Cytat:Nie ma Boga
To fakt. I mogę sobie go zacytować, aby komuś udowodnić, że faktycznie nie ma Boga. Ktoś kto nie zna Pisma na pamięć, nie wie skąd ten fragment pochodzi i będzie musiał mi uwierzyć, że faktycznie taki fragment jest w Piśmie. A zaręczam, że jest. Tyle że w oryginale fragment brzmi...
Ps 53,2 : napisał(a):Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga. Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nikt nie czyni dobrze. Bóg spogląda z nieba na synów ludzkich, badając, czy jest wśród nich rozumny, który by szukał Boga.
I w odniesieniu do całości kontekstu widać już czarno na białym, że kawałek "Nie ma Boga" nie mówi wcale o tym, że Bóg nie istnieje, a o czymś zupełnie innym. Śmiem twierdzić, że nawet pokazuje iż Bóg istnieje, bo w kolejnym wersie jest "Bóg spogląda z nieba"!

Dlatego cytując Pismo Święte koniecznie należy podać namiary na fragment, aby każdy mógł sobie przeczytać cały kontekst cytatu, bo słowa wyrwane z kontekstu mogą potem rodzić takie cyrki jak ten powyższy przykład.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
27-01-2006 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
Zgodnie z prawem RP ktoś, kto w miejscu publicznym podaje informację, która może godzic w dobra osobiste danej osoby lub grupy osób winna nalezycie umotywować swoje stanowisko, zaś w przypadku braku należytego umotywowania należałoby sprostować lub przeprosić.
Informacja podana przez Ciebie, Zosiu o wyjasnienie których prosiłem w poście:
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...7188#37188
nie zostały ani sprostowane ani wyjaśnione pomimo kilkakrotnych wezwań z mojej strony.
Zatem - powołujesz się na prawo RP i sarżysz się na innych Użytkowników a sama postępujesz niezgodnie z prawem
1.
Cytat:Przecież Ty wierzysz w Kościół, a nie w Boga
-stawiasz mi zarzut, który uważam za POMÓWIENIE wobec mojej osoby a którego nie potrafidz uzasadnić.
2.
Cytat:Przecież ksiądz ma surowy zakaz mówienia źle o kościele.
Stawiasz zarzut, który godzi w "dobro" wszystkich Kapłanów oraz stawiasz w złym swietle cały Kościól Katolicki próbując wmawiać, iż KRK jest intytucją zakłamaną do tego stopnia, że wszyscy Kapłani sa KŁAMCAMI.
Dodajmy do tego iż stawiasz ten zarzut jako uzasdnienie nieprzyjmowania do swojej wiadomości wyjasnień Administratora forum.wiara oraz (pośrednio) innych materiałów podawanych przez osoby duchowne bądź zamieszczone na portalach katolickich.
I NIE DAJESZ żadnego uzasadnienia dla swoich słów.
Znów coś, co - bez należytego uzasdnienia - staje sie pomówieniem wobec Kapłanów i obraza moje uczucia jako członka Kościoła Rzymskokatolickiego i osoby wierzącej.
A potem narzekasz na łamanie prawa ...
Owsze - jest ono łamane - lecz nie przez nas.
No cóz - ja prosze o zapis tej dyskusji przez Administrację tego forum.
Moszesz skarżyć - gdzie chcesz.
Zważ tylko, że zarzuty, które stawiasz wobec mojej osoby są w zaden sposób NIEUZASADNIONE.
Ja natomiast - mógłbym Ci postawić zarzuty - i to w pełni uzasadnione.
Nie zapomionaj o tym iż pisząc - szczególnie te dwa teksty, o których wspomiałem - naruszyłas dobra osobiste moje, wszystkich Kapłanów oraz moje uczucia religijne.
i nie potrafiłaś tego w żaden sposób uzasadnić - pomimo moich kilkakrotnych wezwań.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-01-2006 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ravenloff napisał(a):Zakazu nie ma. Ale dając cytat KONIECZNIE należy podać namiary (księgę, rozdział i werset) aby każdy mógł sobie otworzyć swoje Pismo Święte i odnaleźć ten fregment, cztrając np. cały rozdział i zrozumieć cały kontekst wypowiedzi.
Moje cytaty spełniają te wymogi. Dwukrotnie zacytowałam cały rozdział. Możesz sprawdzić.
Do postu ddv nie ustosunkowuję się, gdyż uznał, że jestem głupia i niedouczona. W tej sytuacji nie mam zamiaru ogłupiać mądrości. Poza tym moje wypowiedzi są wypaczane przekręcane i wmawiane mi są słowa, których nigdy w życiu nie wypowiedziałam. W tej sytuacji posługuję się tylko i wyłącznie cytatami z Biblii, bo już tego przekręcić nie mogą. Moje milczenie właśnie z tego się bierze.

http://www.forumchrzescijanskie.org
27-01-2006 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
"Przecież Ty wierzysz w Kościół, a nie w Boga"

Czy powyzsze słowa Zosi poniżyły cie w opinii publicznej lub naraziły na utratę zaufania?


"Przecież ksiądz ma surowy zakaz mówienia źle o kościele."

ddv napisał(a):Stawiasz zarzut, który godzi w "dobro" wszystkich Kapłanów oraz stawiasz w złym swietle cały Kościól Katolicki próbując wmawiać, iż KRK jest intytucją zakłamaną do tego stopnia, że wszyscy Kapłani sa KŁAMCAMI.

w słowach zosi nie widze aby godzily one w dobro ksiezy a tymbardziej calego KRK


Proponuje zebyscie zmienili regulamin i umiescili tam :
forum.ewangelizacja.sulechow.net jest forum katolickim i tylko katolickim zabrania sie wpowiadania na tematy nie zgodnie z nauczaniem KK. Wszysctkie inne wiary i wyznania nie sa tu mile widziane . Użytkownicy musza kierowac sie tzw. "Tolerancja Katolicka"
27-01-2006 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
ZosiaII napisał(a):Do postu ddv nie ustosunkowuję się, gdyż uznał, że jestem głupia i niedouczona. W tej sytuacji nie mam zamiaru ogłupiać mądrości. Poza tym moje wypowiedzi są wypaczane przekręcane i wmawiane mi są słowa, których nigdy w życiu nie wypowiedziałam. W tej sytuacji posługuję się tylko i wyłącznie cytatami z Biblii, bo już tego przekręcić nie mogą. Moje milczenie właśnie z tego się bierze.
Prosze o uzasdnienie swoich słów gdyż znów zostałem (w moim przekonaniu) bezpodstawnie posądzony o próbe manipulacji.
W przypadku braku uzasadanienia zwracam sie z wnioskiem do Administracji Forum o nalezyte i zgodne z prawem posuniecia wobec Zosi II, która rzuca bezpodstawnymi oskarżeniami wobec innych Forumowiczów oraz godzi w uczucia religijne Forumowiczów, rzuca bezpodstwne oskarżenia wobec Instytucji Kościoła Rzymskokatolickiego.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-01-2006 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Lewiatan napisał(a):Proponuje zebyscie zmienili regulamin i umiescili tam :
forum.ewangelizacja.sulechow.net jest forum katolickim i tylko katolickim zabrania sie wpowiadania na tematy nie zgodnie z nauczaniem KK. Wszysctkie inne wiary i wyznania nie sa tu mile widziane . Użytkownicy musza kierowac sie tzw. "Tolerancja Katolicka"

Czy Ci się coś nie pomyliło?. Forum to jest katolickie, i każdy może wypowiadać się w imieniu innego niż KRzK imieniu, chyba znajdą sę tu protestanci, którzy dyskutują z nami na podstawy wiary, które nas różnią. Lecz czy Katolik, lub nawet protestant, zaczyna mówić w imieniu swego Kościoła - coś czego On nie naucza, - to odpowiedz kogo On głosi?.

A przecież....

2P 1:20-21 BT
"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili /od Boga/ święci ludzie.


To Kościół ma na to koncejsę - czyż nie?.

Zyby mnie żle nie zinterpretowano, nie piszę tego w odniesieniu do Siostrzyczki Zosi II

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
27-01-2006 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
kosciuł ma na wiele zeczy koncesję a oszedl bym dalej ze chcial by miec koncesje na wszystko.
Wojtek37 napisał(a):ochana siostrzyczko, nie bardzo rozumiem Twe rozgorączkowanie, w świetle tego co powyżej zacytowałem?. Mówisz i to Forum dyskusyjne, - i owszem, lecz racz zauważyć, że przedewszystkim Katolickie, a nie protestanckie. Więc Katolików obowiązywać powinny zasady obięte Magisterium Kościoła. Od którego Ty jawnie się odcinasz, więc głosisz własne poglądy - nadając im znamona katolickości. A to moim zdaniem jest poważnym nadużyciem.

Tu na Forum jest wiele osób znających nauczanie Kościoła - i dbają Oni, by rozmowy toczyły się w oparciu o KRzK. Ja wiele razy cytuję Biblię, lecz nie interpretuję jej sobie do swych idologii i wyobrażeń.

I jeszcze jedno - bo nie jestem pewny, czy Ty piszesz swe poglądy na temat BIblii - jako Katoliczka , czy nie?.

Jeśli się mylę, lub coś przekręciłem to mnie popraw.
27-01-2006 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Zacietrzewiliście się...może czas ochłonąć.
Niektóre z argumentów wcale nie są zarzutami, a wręcz potwierdzeniem oczywistości - przykład:
- "Przecież ty wierzysz w kościół a nie Boga"...nie można wierzyć w Kościół nie mając wiary w Boga, tylko wierząc w Boga jesteśmy w stanie wierzyć w Kościół, o czym mówimy w Credo - "Wierzę w święty, powszechny apostolski Kościół".
- "Przecież ksiądz ma surowy zakaz mówiena żle o Kościele" - oczywiście ksiądz ma głosić słowo Boże, ukazywać miłość Boga, prowadzić ludzi do Niego - kapłani pomni słów Chrystusa: "Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale by świat zbawić" (J 12,47) nie mogą postępować inaczej niż On nakazał: krytykować, osądzać.
Tak ja to widzę Uśmiech
27-01-2006 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
ZosiaII napisał(a):3. Jak długo będę jeszcze w sposób uwłaczający mojej godności przymuszana do przyjęcia poglądu religijnego, dyktowanego mi przez użytkowników forum: ddv i jswieca?

Zosiu o co Ci chodzi!

Oni Ci mówią jaki jest pogląd Kościoła na dane kwestie, jakie jest "katolickie" zdanie.

Owszem, nie musisz przyjmować katolickiej wiary, nikt Cię nie zmusza, ale sama nazywasz się katoliczką!

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
27-01-2006 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów