Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molestowanie dzieci w katolickich sierocincach...
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Moje konkluzje dot. tematu:

1. Dla niektóych z Was, napis "tygodnik nieklerykalny" automatycznie powoduje, że gazeta staje się "brukowcem", "szmatławcem" itp. Nie znając żadnego z numerów pisma piszecie PIERDOŁY (bo inaczej tego nie nazwę). Ja nie jestem bezkrytycznym fanem pana Kotlińskiego i jego gazety (nie podoba mi się np. jej lewicowy wydźwięk) - ale musze przyznać, że jest to gazeta solidna i wiarygodna. Nie kłania się też żadnym opcjom politycznym wbrew wszelkim modom. I wbrew pozorom nie zajmuje się pluciem na kościół i jego ludzi. Czy ja kiedykolwiek napisałem, że "Niedziela" czy "Nasz Dziennik" to wstrętny brukowiec dla fanatyków??? NIE. Często czytam "N" i "ND" (moja zona prowadzi kiosk więc mam dostęp do prasy).
Trochę pokory ludzie.

2. Istnieją dobrzy księża (sic!). Jednym z nich jest mój brat, który naprawdę jest bardzo zabiegany, ciągle cos tam organizuje, jakieś pielgrzymki, zawody itp. Sa tez inni - będąc wolontariuszem na Parafiadzie w 2004r. miałem okazję poznać sporo naprawdę wartościowych kapłanów katolickich.
Niestety tak już jest, że tych złych o wiele bardziej widać - i owiele skuteczniej oni psują opinię kościołowi niz tamci ja poprawiają. Ja poprostu jestem za oczyszczeniem szeregów kościoła z tych "czarnych owc". Bo ludzie powoli się odwracająod kościoła. Kiedyś może być za późno.

3. Jestem za zamknięciem tego tematu. Nie będę więcej w tym temacie pisał, *****, nie mam zamiaru przerzucać się linkami, cytatami i całym tym teoretycznym g**** bez końca. Bo nikt nikogo nie przekona. Fanatycy fanatykami pozostaną tak samo jak antyklerykałowie - antyklerykałami.
Więc szanowni moderatorzy - zamknijcie, *****, ten topic jesli nie chcecie mieć kilkunastostronicowej dyskusji prowadzącej do niczego. Tyle.

Edytowany: msg

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-02-2006 07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Czytuję inne tygodniki nieklerykalne, ale one nie schodzą do poziomu artykułów w stylu "Och Karol".
Czyszczenie Kościoła winno następować zgodnie z prawem i w prawdzie.
Nie oczyści się okna zamykając okiennice aby ukryć brud, a plucie jeszcze go potęguje.... ani NDz a wcale FiM nie wspomagają Kościoła w oczyszczaniu i dążeniu do czystości, świętości.
02-02-2006 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
alus napisał(a):Czyszczenie Kościoła winno następować zgodnie z prawem i w prawdzie.
Nie oczyści się okna zamykając okiennice aby ukryć brud, a plucie jeszcze go potęguje.... ani NDz a wcale FiM nie wspomagają Kościoła w oczyszczaniu i dążeniu do czystości, świętości.
Zgadzam się z wnioskiem, ale cała dyskusja niestety świadczy o tym, że przynajmniej w Polsce nie nastąpi to nigdy, bo jeśli Kościół uchyli okiennice, to wierni je zamkną w "OBRONIE KOŚCIOŁA", fałszywie pojmując wierność Kościołowi wyrażoną w Credo, atakując każdego, kto tylko wspomni o nadużyciach któregokolwiek z księży. Jeśli sami wierni nie zechcą spojrzeć prawdzie w oczy, to ten, którego sprawa dotyczy, tym bardziej nie zechce. Tak więc na jakich księży sobie zasługujemy, takich będziemy mieć. Ci, którym to nie odpowiada odejdą i przejdą do innych kościołów, albo zlajcyzują się czy zateizują. W Kościele zostaną sami fanatycy z wypranymi mózgami w różnych organizacjach kościelnych i przez RM, bo żaden normalny człowiek nie zechce się identyfikować z takim towarzystwem. Ten proces już się zaczął. Już w tej chwili identyfikacja z Kościołem w wielu środowiskach jest traktowana jak przynależność do Hamasu. Proszę mnie źle nie zrozumieć - jesteśmy chrześcijanami i nie tworzymy Kościoła po to, aby czerpać z tego profity i chwałę, ale obraz naszego Kościoła jest także świadectwem naszej wiary. To też jest forma ewangelizacji. Kłamstwo i brud zawsze będzie odstraszać od tej wiary.
Ten brud bierze się także (nie tylko) z modelu organizacyjnego Kościoła przybranego w XII wieku, nie na podstawie wymogów wiary, ale decyzją administracyjną papieża Grzegorza VIII. Skoro sondaże przeprowadzone przez episkopat brazylijski wskazują na to, że aż 41% księży jest przeciwko przymusowemu celibatowi, to fakt ten mówi sam za siebie.
Cytat:W Brazylii 41% księży katolickich przyznaje, że po otrzymaniu święceń utrzymywali związki uczuciowe, również seksualne, z kobietami - ujawnił dziennik "O Globo", przytaczając wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie episkopatu.

Mimo to 48% księży objętych ankietą stwierdziło, że celibat jest bardzo ważny, podczas gdy 41%, że powinien być kwestią wyboru. Na pytania zawarte w sondażu odpowiedziało tylko 1.831 spośród 16.600 brazylijskich księży, do których episkopat wysłał kwestionariusze ankietowe.

"Najbardziej godny uwagi jest fakt, że prawie połowa z tych, którzy zgodzili się odpowiedzieć na ankietę, przyznało, że utrzymywali z kobietami związki, które nie były wyłącznie platoniczne" - powiedział dyrektor Centrum Statystyki Religijnej i Badań Społecznych (Ceris), Luis Antonio de Souza.

Odpowiedzialny za przeprowadzenie sondażu podkreślił, iż pytanie było sformułowane w ten sposób, aby nie pozostawiało wątpliwości, iż dotyczy tego, czy ksiądz po otrzymaniu święceń kapłańskich utrzymywał stosunki seksualne z kobietami. De Souza przedstawił wyniki badań na Zgromadzeniu Ogólnym Krajowej Konferencji Biskupów Brazylijskich, która rozpoczęła się w tym tygodniu w mieście Itaici, 90 km od Sao Paulo, z udziałem ponad 100 biskupów z całej Brazylii.

Socjolog powiedział, że wyniki sondażu nie wywołały zaskoczenia, ponieważ społeczeństwo brazylijskie zdaje się patrzeć jako na coś zupełnie naturalnego, iż księża nie stronią od kobiet. "

CZY BĘDZIEMY NA TYLE SILNI, ABY ZDOBYĆ SIĘ NA ZDROWY ROZSĄDEK I OCZYŚCIĆ SWE SZEREGI I USUNĄĆ BŁĘDY Z PRZESZŁOŚCI? Czas pokaże, ale ja czarno widzę. :?

http://www.forumchrzescijanskie.org
02-02-2006 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
ZosiuII - uwaga formalna - jak coś cytujesz, to podawaj poniżej (czy powyżej) źródło, żeby nie było powodów do jakichkolwiek sugestii nt. łamania praw autorskich.

ZosiaII napisał(a):Skoro sondaże przeprowadzone przez episkopat brazylijski wskazują na to, że aż 41% księży jest przeciwko przymusowemu celibatowi, to fakt ten mówi sam za siebie.
Ale kościół w Brazylii to nie cały Kościół, i równie dobrze dane innego episkopatu mogą wskazywać całkowicie odmienne podejście do tej kwestii, ale temat o celibacie jest załozony, więc proszę tam w tej kwestii dyskutować.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
02-02-2006 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Nie jestem w stanie podać źródła, gdyż przekopiowałam te wyniki sondażu z innego forum, gdzie źródło niestety nie jest podane. Prawdopodobnie jest to jakiś przedruk czy tłumaczenie dziennika "Globo" w polskiej prasie.
Nie zamierzam dyskutować na temat celibatu, gdyż napisałam swoje uwagi w formie wniosku końcowego z dyskusji, jako jeden z elementów powodujących występowanie dyskutowanego problemu.
Katolicyzm polski rzeczywiście może odbiegać od brazylijskiej normy, bo jest on już w tej chwili bardziej zjawiskiem socjologicznym niż normalną religijnością, która towarzyszy wielu kulturom świata.

http://www.forumchrzescijanskie.org
02-02-2006 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #36
 
alus napisał(a):Nie oczyści się okna zamykając okiennice aby ukryć brud, a plucie jeszcze go potęguje.... ani NDz a wcale FiM nie wspomagają Kościoła w oczyszczaniu i dążeniu do czystości, świętości.


A niby dlaczego miałyby? Czy to jest obowiązek wspomagać kościoł w oczyszczaniu i dążeniu do świętości?

Może im nie chodzi o świętość tylko o to by świątbliwi ludzie kościoła powstrzymywali sie od krzywdzenia i kaleczenia dzieci w sposób bardzo prosty- trzymnając się z dala od ich cześci intymnych, oraz trzymania swoich części intymnych zdala w ogóle od dzieci.

O bogobojnym, katolickim terrorze psychicznym nawet nie wspominam- nie można mieć wszystkiego.
02-02-2006 15:54
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 

Jak narazie niw widzę powodu, dla którego trzeba by było zamykać ten temat. Jeśli dyskusja rzeczywiście będzie sprowadzała sie do niczego,jeśli będzie się ona kręciła w kółko i nie będzie o czym dyskutować to temat zostanie zamknięty lub jak zaczną sie jakieś kłotnie w tym temacie, wtedy także temat może zostać zamkniety.

Narazie dyskusja jest kontynuowana, proszę jednak o zachowanie kultury w dyskusji, aby nie prowokować moderatorów do zamykania tematu.



Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-02-2006 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Noelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Uważam, że należy ostrożnie podchodzić do takich tematów, jak molestowanie dzieci przez katolickich księży czy zakonnice. Czasem ktoś ma uraz do Kościoła, i chce poprostu jak największą ilość ludzi do niego zniechęcić..... A z drugiej strony, jeżeli takie przypadki mają miejsce, to przecież nie można mówić, że wszyscy katoliccy księża są źli.... a niekiedy ludzie bezmyślnie osądzają innych po występku jednej konkretnej osoby. Nie więrzę też w to, że w innych wspólnotach religijnych nie zdarzają się takie przypadki. Z tym, że są one mało nagłaśniane, może właśnie dlatego, że nikt nie ma interesu w tym, aby oczerniać inne religie. Pamietajcie więc ludzie, nie osądzajcie całej wspólnoty, po występku pojedynczych osób.
06-04-2006 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #39
 
Ależ jesli wspólnota kryje występki tych "pojedyńczych" osób to sama wystawia sobie ocenę
06-04-2006 18:33
Odpowiedz cytując ten post
Noelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Oczywiście, wspólnota nie powinna kryć takich występków. To nie jest dobre rozwiązanie. Chodzi mi tu poprostu o to, aby nie osądzać całej wspólnoty za to, że jakaś jedna osoba coś zrobiła źle. W końcu reszta nie jest niczemu winna.
06-04-2006 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #41
 
Jesli kryje sprawcę to jest współwinna.
06-04-2006 22:11
Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
semper_malus napisał(a):Jesli kryje sprawcę to jest współwinna.
Dokładnie!!!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
06-04-2006 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów