Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to rzeczywiście pomoc Kościołowi?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Też jestem przeciwna megalomanii :twisted: Więcej w tym małym, wiejskim kościółku Boga, niż w tym gigancie w Licheniu :| Takie odnoszę wrażenie. Po co ludzie budują takie giganty? Żeby ściągnąć ludzi??? Bardziej wierzący się przez to na pewno nie staną. Podobnie jak przez tą kaplicę w hipermarkecie na Śląsku. Przyjdą, popatrzą i pójdą.
"Ten lud bardziej czci mnie wargami..." powiedział Jezus. Ja bym to sparafrazowała adekwatnie do sytuacji :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-02-2006 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
jswiec napisał(a):Nie przetrwa żadne państwo, którego ideałem jest potęga, konsumpcja albo też propagowanie swoich obyczajów w świecie. Potrzebne jest jakieś zakorzenienie w Absolucie, inaczej wszystko prędzej czy później się rozsypie. Nawet ateiści tego potrzebują, skoro wybudowali swoim bożkom [z Leninem na czele] tyle miejsc kultu.
jsiwiec - powiem Ci, że w tym momencie przegiąłeś......... :|

[ Dodano: Sro 08 Lut, 2006 14:02 ]
Nie wiem tylko, czy jesteś tak strasznie głupi czy tak bardzo złośliwy. Oświeć mnie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-02-2006 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #48
 
no i fajnie ,żeby wymienił choc zgrubną ilość miejsc kultu Lenina. Poza Mauzoleum.
08-02-2006 16:13
Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Offca napisał(a):Więcej w tym małym, wiejskim kościółku Boga, niż w tym gigancie w Licheniu :| Takie odnoszę wrażenie. Po co ludzie budują takie giganty? Żeby ściągnąć ludzi???

A ja najbardziej lubię w ogóle małe kaplice - nie kościoły. Takie gdzie wszsycy są blisko, i jest jakoś tak "swojsko". Wtedy czuje się człowiek jak w domu - a przecież dom Bozy to nasz dom...

Ale co kto lubi

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
08-02-2006 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Cytat:no i fajnie ,żeby wymienił choc zgrubną ilość miejsc kultu Lenina. Poza Mauzoleum.
Pewnie miał na myśli niegdysiejsze hasło "Lenin wiecznie żywy", ale jak by tak było, to jswiec już by aniołki liczył za tę niezręczność wobec wodza. Szczęśliwy Szczęśliwy A może ma u niego chody, że mu odpuścił? :lol2: Jak mnie pamięć nie zawodzi, to Stalina z mauzoleum chyba wychrzanili.

http://www.forumchrzescijanskie.org
08-02-2006 19:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Wnerwia mnie, dla większości osobników pokroju jsiwca słowo "ateista" jest synonimem słowa "komunista". Ale to tylko świadczy o ich tępocie i zacofaniu umysłowym.
Jestem ateistą ale komunizmem gardzę w najwyższym stopniu.
Sorry za off topik.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 07:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Wnerwia mnie, dla większości osobników pokroju jsiwca słowo "ateista" jest synonimem słowa "komunista". Ale to tylko świadczy o ich tępocie i zacofaniu umysłowym.

Dlaczego musimy się ciągle obrzucać błotem?? Smutny

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
09-02-2006 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Na pocieszenie Helmucie, powiem Ci, że masz coś w twarzy z Lenina. :mrgreen: Sprytnie z tą czapeczką wymyśliłeś - łysinki nie widać. :lol2: Nic się nie nawalaj, jak mnie wezmą za Różę Luksemburg, to zamiast babciowego aniołka włożę avatar ze swoim zdjęciem, żeby wszyscy wiedzieli, że wiedźma, a nie żadna róza.

http://www.forumchrzescijanskie.org
09-02-2006 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #54
 
Moniczka napisał(a):Dlaczego musimy się ciągle obrzucać błotem??

Odpowiem z przyjemnością, jeśli odpowiesz:

Dlaczego tego pytania nie odniosłaś to wypowiedzi katolika jswieca?
10-02-2006 02:15
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
ZosiaII napisał(a):Na pocieszenie Helmucie, powiem Ci, że masz coś w twarzy z Lenina. :mrgreen: Sprytnie z tą czapeczką wymyśliłeś - łysinki nie widać. :lol2: Nic się nie nawalaj, jak mnie wezmą za Różę Luksemburg, to zamiast babciowego aniołka włożę avatar ze swoim zdjęciem, żeby wszyscy wiedzieli, że wiedźma, a nie żadna róza.
Ejże a skąd wiesz, że mam łysinkę co? :diabelek:
Prorok jakiś czy co...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-02-2006 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Czy Ty masz, to nie wiem, ale Lenin miał, to dla równego rachunku powinieneś i Ty mieć. Duży uśmiech

http://www.forumchrzescijanskie.org
10-02-2006 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
ZosiaII napisał(a):Czy Ty masz, to nie wiem, ale Lenin miał, to dla równego rachunku powinieneś i Ty mieć. Duży uśmiech
Ale ja nie jestem wielbicielem Ilicza a nawet przeciwnie. nie znoszę fanatyków - a już w ogóle fanatyków socjalistyczno-komunistycznych.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-02-2006 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
No to przynajmniej w jednym punkcier mamy bardzo styczne poglądy - FANATYZM, bezmyślne, bezkrytyczne hołdowanie jakiejkolwiek idei.

http://www.forumchrzescijanskie.org
10-02-2006 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
ZosiaII napisał(a):FANATYZM, bezmyślne, bezkrytyczne hołdowanie jakiejkolwiek idei.

A świadome, poparte rozumiem zaufanie OSOBIE Jezusa?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
11-02-2006 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #60
 
Moniczka napisał(a):A świadome, poparte rozumiem zaufanie OSOBIE Jezusa?

hmmm, a dlaczego świadome, poparte zrozumieniem zaufanie OSOBIE Jezusa skojarzyło Ci się z FANATYZMEM, bezmyślnym, bezkrytycznym hołdowaniem jakiejkolwiek idei?
11-02-2006 15:36
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów