Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przedsionek kościoła jest cool, po co wchodzić dalej...
Autor Wiadomość
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Wow, ale teraz to ks. Marek sie wypowiedzial =D> Podoba mi sie.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
29-01-2007 04:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #47
 
Prawda jest taka że z pewnych przyczyn nie mogę być "w centrum" kościoła, ale być gdzies z tyłu, mam się przez to czuć gorsza Smutny :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-01-2007 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Annnika napisał(a):Prawda jest taka że z pewnych przyczyn nie mogę być "w centrum" kościoła, ale być gdzies z tyłu, mam się przez to czuć gorsza Smutny :?:
W sumie tak. Bo jeśli to ze względów zdrowotnych na przykład, to wiedz, że brak zdrowia jest złem. Pod tym względem są lepsi - zdrowsi i gorsi - "chorszy" :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2007 20:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ks.Marek napisał(a):Annnika napisał/a:
Prawda jest taka że z pewnych przyczyn nie mogę być "w centrum" kościoła, ale być gdzies z tyłu, mam się przez to czuć gorsza

W sumie tak. Bo jeśli to ze względów zdrowotnych na przykład, to wiedz, że brak zdrowia jest złem. Pod tym względem są lepsi - zdrowsi i gorsi - "chorszy"

Smutny eee jak tak można kfalfikować ludzi :coo:
A dlaczego ks uważa że brak zdrowia jest złem ??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-01-2007 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
rachel napisał(a):A dlaczego ks uważa że brak zdrowia jest złem ??
Nie, że ja uważam, tylko po prostu z punktu widzenia metafizyki tak jest.
Zło to brak dobra. Również takiego dobra jakim jest zdrowie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2007 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Dlaczego ks wciąga metafizyke do kwestii przedsionka w kościele ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-01-2007 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #52
 
Myślę, że on siez nami ( ze mną) troche droczy :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-01-2007 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Cytat:Dlaczego ks wciąga metafizyke do kwestii przedsionka w kościele ?
Bo metafizyka jest dźiwgnia istnienia ( w tym i przedsionka), tak jak reklama jest dźwignią handlu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-01-2007 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ale kwestia , że osoba siedzi w przedsionku nie znaczy odrazu że nie jest w Komunii z Bogiem ze wspolnotą.

Należy zauważyc że w nowym budownictwie coraz częsciej przedsionków brak.
Jedynie że mnie wzrok zawodzi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-01-2007 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Od 9 lat jestem w służbie liturgicznej i dlatego prawie zawsze całą Msze Św. przeżywam bezpośrednio przy ołtarzu, ale kiedyś przyszłem na ostatnią chwile i nie chciałem sie pchać do zachrystii. Więc wchodząc bocznym wejściem, stanąłem w nawie bocznej i....zdębiałem :| Spojrzałem w przód, tzn. w miejsce gdzie spodziewałem sie zobaczyc głowny ołtarz :mrgreen: no i sie zawiodłem Duży uśmiech
Właściwie nie wiedziałem co mam zrobić...czy mam uklęknąć, gdzie mam skupić swoj wzrok?! :roll:
Po chwili nie wytrzymałem i udałem sie do kaplicy Uśmiech
Nie rozumiem jak można "przeżyć" Eucharystie spędzając całą Msze w miejscu w którym tylko sie słyszy.... :roll: :?

http://www.ewangelizatorzy.pl
30-01-2007 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
czarek napisał(a):Nie rozumiem jak można "przeżyć" Eucharystie spędzając całą Msze w miejscu w którym tylko sie słyszy....
czarek, ciężko jest stać tak że nie widać ołtarza. Ale niektórzy nie mają innego wyjścia. Chodzi mi o przypadki które napewde nie maja innej alternatywy Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-01-2007 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
rachel napisał(a):czarek, ciężko jest stać tak że nie widać ołtarza
W moim parafialnym kościele są takie miejsce.
Co oczywiście nie oznacza, ze znajdujac sie w takim miejsca dana osoba nie może być "w komunii z Bogiem i ze wspolnota". Ja w kazdym razie nie potrafie tak... Uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
31-01-2007 00:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Nieraz jak nawet stoję na środku kościoła to czasami nie widzę ołtarza albo ołtarza w całości - wystarczy, że stanie przede mną osoba o wzroście ok. 170 Szczęśliwy (mam 155 cm i buty na obcasie też nie zawsze "pomagają" w takich sytuacjach)
31-01-2007 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Helmutt napisał(a):Przdsionek to jeszcze pół biedy - ja nie raz widziałem jak ludzie (głównie) młodzi (i to w sporej ilości) stoją PRZY BRAMIE prowadzącej na teren kościoła. pomijając już religijny aspekt tego - zawsze się zastanawiałem jak oni stamtąd słyszą cokolwiek...Uśmiech
Z drugiej strony - moim zdaniem - jak ma się przychodzić "do kościołą" po to aby stać gdzieś daleko poza kościołem - lepiej nie iśc w ogóle. Uczciwiej.

A jak mama wysyła do kościoła to gdzie niby delikwent ma ten czas spędzić? Zwłaszcza, że istnieje ryzyko, że sąsiadka wypatrzy. Ja kiedyś też tak chodziłam, rodzice kazali, a mnie nie w głowie było, żeby w ogóle protestować, to stałam w drzwiach, tuż przed przedsionkiem Język

A tak poważniej, ludzie stoją w przedsionku z różnych powodów, czasem muszą, bo mają fobię na przykład albo inną chorobę (np ktoś dusi się latem). Albo ktoś tak bardzo oddalił się od Boga i Kościoła, że nie czuje się godny, by wejść do środka. Albo ktoś kompletnie nie ma pojęcia, o co w tym wszystkim "chodzi", co się dzieje w środku. No nie wiem. Rzeczywiście nie rozumiem ludzi, którzy bez wyraźnej przyczyny stoją przed kościołem, gdzie kompletnie nic nie słychać. Strata czasu i w ogóle to się mija z celem.
13-05-2008 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
U mnie przez cały rok, nie dość, że ludzie stoją w przedsionku Kościoła, to teraz latem, mnóstwo ich stoi przed Kościołem i wydaje im się, że uczestniczą we Mszy Świętej...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2008 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów