Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak samobójstwo jest odbierane przez Kościół?
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #166
 
sant napisał(a):A kto ci powiedział że masz prawo decydowania o swoim życiu? To, że sobie tak założyłeś, wcale nie musi być prawdziwe. póki co to absolutyzujesz swoją osobę. Po prostu nie możesz pogodzić sie ze swoją ograniczonością- innymi słowy- chcesz być jak Bóg
Być może i sam Bóg mu powiedział. W końcu dał mu wolną wolę i świadomość ... Sam Bóg zabsolutyzował wybór i decyzje człowieka co do jego samego ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-10-2010 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #167
 
heysel napisał(a):Być może i sam Bóg mu powiedział. W końcu dał mu wolną wolę i świadomość ... Sam Bóg zabsolutyzował wybór i decyzje człowieka co do jego samego ...

"...wszystko Ci wolno ale nie wszystko przynosi ci korzysc.."


p.s. LD straszne świństwo przeszłam to .. :/ na szczescie aż tak bardzo się w to nie zdążyłam wgłębić ..

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
16-10-2010 19:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #168
 
MSA napisał(a):Absolutnie wszystko co zrobimy ma super-ważny sens.
Nawet jeśli rzucimy się pod tramwaj
Miłej zabawy wobec tego. Skoro ma sens wg ciebie. niech ci służy (ta zabawa!).

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-10-2010 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #169
 
kredka198 napisał(a):LD straszne świństwo przeszłam to .. :/ na szczescie aż tak bardzo się w to nie zdążyłam wgłębić .
Ponieważ nie zdążyłaś się wgłębić i prawdopodobnie nie miałaś wiedzy/informacji dlatego uważasz to za straszne świństwo.

kredka198 napisał(a):"...wszystko Ci wolno ale nie wszystko przynosi ci korzysc.."
O, ktoś tu ma delikatnie podobne zdanie Uśmiech. Tyle, że dla mnie wszystko jest korzystne w odpowiednio długiej perspektywie (a nasza dusza istnieje wiecznie, więc perspektywa jest baaaardzo długa Uśmiech)

Nicol@ napisał(a):Miłej zabawy wobec tego. Skoro ma sens wg ciebie. niech ci służy (ta zabawa!).
Dlaczego uważasz, że ja chcę się zabić Uśmiech ? Chwilowo mam fajne rzeczy do zrobienia, tylko niekoniecznie mi się chce Uśmiech.
Ja tylko dopuszczam taką możliwość i zrobienie tego bez żalu, strachu, itp. rzeczy które zwykle towarzyszą samobójcom. Bo ja nie przepadam, za "życiem tylko dla życia" czyt. "egzystencją".
17-10-2010 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #170
 
MSA napisał(a):Chwilowo mam fajne rzeczy do zrobienia, tylko niekoniecznie mi się chce Uśmiech.
kurcze typowy sposób wypowiadania się ludzi którzy wkręcali mnie w tamto... jakby uważali życie za grę w której muszą zdobywać levele i traktowali ja za świetną zabawę.".a może kogoś zmanipulować ,a może zrobię to ,a może skończę z życiem bo już chyba więcej leveli nie ma to czemu nie.."za takie sprawy serdecznie dziękuje...wystarcza mi doświadczenia jakie później musiałam "zdobyć" by się od tego uwolnić.. .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-10-2010 10:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #171
 
kredka198 napisał(a):
heysel napisał(a):Być może i sam Bóg mu powiedział. W końcu dał mu wolną wolę i świadomość ... Sam Bóg zabsolutyzował wybór i decyzje człowieka co do jego samego ...

"...wszystko Ci wolno ale nie wszystko przynosi ci korzysc.."
Właśnie. Stąd mówienie, że człowiekowi nie wolno popełnić samobójstwa jest kłamstwem. Wolno mu. Konsekwencji swego wyboru jednak nie uniknie.

[ Dodano: Nie 17 Paź, 2010 13:42 ]
kredka198 napisał(a):LD straszne świństwo
Tylko jeśli wspomagasz się substancjami robiącymi "dziury w mózgu"

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-10-2010 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #172
 
heysel napisał(a):
kredka198 napisał(a):
heysel napisał(a):Być może i sam Bóg mu powiedział. W końcu dał mu wolną wolę i świadomość ... Sam Bóg zabsolutyzował wybór i decyzje człowieka co do jego samego ...

"...wszystko Ci wolno ale nie wszystko przynosi ci korzysc.."
Właśnie. Stąd mówienie, że człowiekowi nie wolno popełnić samobójstwa jest kłamstwem. Wolno mu. Konsekwencji swego wyboru jednak nie uniknie.

wolno nie wolno... ehh możesz zrobić wszystko ..ugotować obiad , obciąć włosy albo podciąć sobie gardło... wolno ci w sensie ze możesz to zrobić bo masz wybór, masz czym to zrobić czyli rękoma, masz narzędzia do tego; ale mówimy nie możesz popełnić samobójstwa bo to nie twoja działka decydować kiedy masz odejść , łamiesz prawo Boże ; to tak jak złodziej może kogoś okraść ale nie może bo to jest zabronione przez prawo ,nie jest etyczne i w konsekwencji zostanie za to ukarany...

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-10-2010 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #173
 
Jezusie Nazareński ... Maryjo Dziewico ...
Zlituj się dziewczyno, przecież napisałem " "konsekwencji swego wyboru jednak nie uniknie" ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-10-2010 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #174
 
dobra.. nie z czaiłam.. przyznam się ze jestem trochę wczorajsza... . ;P sorki

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-10-2010 14:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #175
 
O tu się różnimy heysel, bo za samobójstwo nie będziemy mieli "przerąbane" po 2. stronie, i nie łamie to żadnego prawa bożego. To jest właśnie najfajniejsze Uśmiech.


kredka198 napisał(a):kurcze typowy sposób wypowiadania się ludzi którzy wkręcali mnie w tamto
Są różni ludzie o LD/OB. Naprawdę różni, polecam tylko tych miłych i trochę doświadczonych, a nie napalonych nastolatków Uśmiech.
Ja akurat nie nabijam lvli... Tylko chcę żyć "po coś" a nie "no bo nie mogę umrzeć i muszę".

kredka198 napisał(a):to nie twoja działka decydować kiedy masz odejść
Uwielbiam łamać takie nakazy Uśmiech. Bóg mógł mnie nie tworzyć, albo stworzyć innego, jak mu się nie podoba że sam się zabije to jego sprawa Duży uśmiech. Raczej mu się to spodoba Uśmiech że nie podlegam mu ślepo.
17-10-2010 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #176
 
MSA napisał(a):bo za samobójstwo nie będziemy mieli "przerąbane" po 2. stronie, i nie łamie to żadnego prawa bożego.
Nie potrzeba żadnego prawa bożego, aby mieć za to "przerąbane". Przynajmniej w moim wypadku.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-10-2010 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #177
 
MSA napisał(a):O tu się różnimy heysel, bo za samobójstwo nie będziemy mieli "przerąbane" po 2. stronie,

heysel napisał(a):Nie potrzeba żadnego prawa bożego, aby mieć za to "przerąbane". Przynajmniej w moim wypadku.

Panowie, różnicie się tylko konsekwencjami , jakie by was spotkały po 2. stronie, jak to nazywacie.
MSA napisał(a):Bo ja nie przepadam, za "życiem tylko dla życia" czyt. "egzystencją".

Aha, nie chcesz żyć aby żyć, rozumiem.
Jednak w życiu zawsze coś ciekawego się zdarza, a to nowa praca, swoje dzieci, rodzina, dom, potem wnuki i starość - nieunikniona acz też może być ciekawa.
I popatrz MSA, jak Pan Bóg to wszystko "pochytał" (mówiąc żargonem). Tyyyle istnień ludzkich (prawie 7 miliardów) i kazdy z ludzi ma inny scenariusz na każdy dzien.
Czy to nie jest ciekawy i fenomenalny scenarzysta z tego Naszego Pana Boga?!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-10-2010 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #178
 
MSA napisał(a):Tylko chcę żyć "po coś" a nie "no bo nie mogę umrzeć i muszę".

a myślisz ze Chrześcijanie żyją tylko dlatego ze "musza zyc" i ze nie wolno im sie zabić???

co do wiary w ślepo to się mylisz.. bo każdy kto stara się żyć blisko Boga doświadcza go żywo i prawdziwie... .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-10-2010 19:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #179
 
Nicol@ napisał(a):Tyyyle istnień ludzkich (prawie 7 miliardów) i kazdy z ludzi ma inny scenariusz na każdy dzien.
Życie każdego z nich z osobna kręci się wokół nich samych, a równowaga w systemie jest zachowana. Duży uśmiech I dobrze wiesz że nie uważam, że Bóg mi ustala scenariusz na cały dzień... Tym bardziej bym się zabił, nie chcę być bożą marionetką Uśmiech

kredka198 napisał(a):a myślisz ze Chrześcijanie żyją tylko dlatego ze "musza zyc" i ze nie wolno im sie zabić???
W końcu to grzech... Hmm?

kredka198 napisał(a):każdy kto stara się żyć blisko Boga doświadcza go żywo i prawdziwie
Możesz podać jakiś mały przykład? Bo coś mi się wydaje, że ja też doświadczam tej bożej obecności, choć taki ze mnie "heretyk" Oczko
17-10-2010 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #180
 
MSA napisał(a):
kredka198 napisał(a):a myślisz ze Chrześcijanie żyją tylko dlatego ze "musza zyc" i ze nie wolno im sie zabić???
W końcu to grzech... Hmm?

kredka198 napisał(a):każdy kto stara się żyć blisko Boga doświadcza go żywo i prawdziwie
Możesz podać jakiś mały przykład? Bo coś mi się wydaje, że ja też doświadczam tej bożej obecności, choć taki ze mnie "heretyk" Oczko

ad1 Chrześcijanie nie żyją w strachu przed Bogiem (jakieś średniowieczne przekonanie :/ ) ale w świetle Jego miłości i to jej doświadczenie jakby "prowadzi" nas do przestrzegania Jego przykazań które nie są nakazami i zakazami ale wskazówkami do dobrego i szczęśliwego życia jak i drogowskazami do życia wiecznego.

ad2 przykład ??? samo to ,że żyjesz jest doświadczeniem Bożej miłości ; oprócz codziennych spraw na które nawet nie zwracamy większej uwagi to jest szereg uzdrowień i uwolnień (i nie to ,że gdzieś zasłyszane Ci podaje ,ale doświadczone na własnej skórze i skórze bliskich mi osób)

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-10-2010 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów