Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karykatury Mahometa - powód do kolejnych zamachów?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Karykatury Mahometa - powód do kolejnych zamachów?
Ja znalazłem myślę ciekawy temat, sprawa karykatur Mahometa poruszyła chyba cały świat,szczególnie świat islamu. To sie nazywa "Wolność słowa" Duży uśmiech Chyba nie wszystkim będzie do śmiechu,gdy z tej wolności słowa wyjdzie prawdziwa wojna z wyznawcami islamu.

Przeczytajcie i zapraszam do dyskusji.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3144870.html

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-02-2006 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ciekaw jestem jak by zareagował KK jagby na pierwszych stronach gazet ukazały sie karykatory Jezusa?? Czy wyznawcy katolicyzmu byli by za wolnoscia slowa czy za przeprosinami??
03-02-2006 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
U nas w Polsce za karykature Wojtyły by zlinczowano.
Bez dwóch zdań.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
03-02-2006 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Uważam, że nikt nie ma prawa wyśmiewać cudzych świętości w miejscach publicznych. Nie jest ważne czy jest to karykatura Mahometa, Jahve, Buddy czy kogoś tam jeszcze. Bóg jest świętością dla wierzącego bez względu na to, jakie miano dany kościół mu nadał i jak go rozumie i jak czci.

http://www.forumchrzescijanskie.org
03-02-2006 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:Uważam, że nikt nie ma prawa wyśmiewać cudzych świętości w miejscach publicznych. Nie jest ważne czy jest to karykatura Mahometa, Jahve, Buddy czy kogoś tam jeszcze. Bóg jest świętością dla wierzącego bez względu na to, jakie miano dany kościół mu nadał i jak go rozumie i jak czci.
Ale czy to powód by grozić zamachami?Czy wręcz wojną?

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
03-02-2006 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Lewiatan napisał(a):Ciekaw jestem jak by zareagował KK jagby na pierwszych stronach gazet ukazały sie karykatory Jezusa?? Czy wyznawcy katolicyzmu byli by za wolnoscia slowa czy za przeprosinami??

Dla mnie zarówno karykatury Mahometa jak i Jezusa to przesada.
To jest obrażanie uczuc religijnych, i tak samo jak katolicy tak i wyznawcy islamu mają prawo do jakieś świętości i wypada to uszanować. Mało już krwi się przelało, potrzeba więcej?

Palmer:
W Polsce się nie linczuje nikogo, można co jedynie wystąpić do sądu i najprawdopodobniej tak by było. Kościół mógłby wytoczyć proces,ale czy tak by postąpił - tego nie wiem.
Napewno wiele osób tego by się domagało, a afera była by międzynarodowa, przynajmniej tego mozna by było sie spodziewać.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-02-2006 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
TOMASZ32 napisał(a):W Polsce się nie linczuje nikogo

Kłamstwo. Albo ignorancja.

Co do karykatur zna ktoś może adres? Tak mi się wydaje, że jak się komuś nie podoba to nie musi patrzeć. I od kiedy bogobojni muzułmanie czytują francuskie gazety? Reakcja na pewno przesadna, nawet jeśli kwestia nie jest politycznie poprawna.
03-02-2006 22:53
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Nie należy szargać, żadnych świętości, tak samo była sprawa z "Szatańskimi wersetami" czy "Ostatnie kuszenie Chrystusa" - dla mnie obydwie książki są obrazoburcze i naganne. Bo co niby miały by one czytelnikowi unaocznić?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
03-02-2006 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
Wojtek37 napisał(a):Bo co niby miały by one czytelnikowi unaocznić?


Skoro nie rozumiesz ich wymowy to po prostu nie czytaj ani nie oglądaj i pozwól innym ocenić ich wartość. Co mają przestać kręcić i drukować bo ty czegoś nie rozumiesz :hahaha: ?
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
03-02-2006 23:00
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):W Polsce się nie linczuje nikogo

Kłamstwo. Albo ignorancja.

Co do karykatur zna ktoś może adres? Tak mi się wydaje, że jak się komuś nie podoba to nie musi patrzeć. I od kiedy bogobojni muzułmanie czytują francuskie gazety? Reakcja na pewno przesadna, nawet jeśli kwestia nie jest politycznie poprawna.

semper
A znasz jakies przypadki linczu? A jeśli nawet mogło do tego dojść, to było to niezgodne z prawem i każdy kto uczestniczy w takim samosądzie podlega karze więzienia.

Adres czego, semper?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-02-2006 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
TOMASZ32 napisał(a):A znasz jakies przypadki linczu?

Włodowa. Podręcznikowy przykład. I bliski czasowo.


TOMASZ32 napisał(a):eśli nawet mogło do tego dojść, to było to niezgodne z prawem i każdy kto uczestniczy w takim samosądzie podlega karze więzienia.

A jaki ma to związek z występowaniem/niewystwepowaniem linczu? Ale nawet tu sie mylisz (jak na razie)

[ Dodano: Pią 03 Lut, 2006 22:48 ]
Adres stroniczekczek na których można się dowiedzieć co tak zbulwersowało mahometan.
03-02-2006 23:46
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nie mylę się semper. Osoba,która sie dopuszcza linczu podlega karze,jesli ten lincz dojdzie do skutku. Jest to przestępstwo.
Problem jest tylko w tym,że bardzo czesto,gdy dochodzi do takich sytuacji, brakuje mądrych ludzi,którzy trzeźwo myślą i może wtedy dojść do tragedii. Jeszcze ja trafi sie sytuacja,że policja zdąży zareagować to nic z tego nie będzie,ale nie zawsze ona jest w takich sytuacjach. Ale ja się z tobą sprzeczać nie będę,bo ty i tak wszystko wiesz lepiej.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-02-2006 01:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
TOMASZ32 napisał(a):Nie mylę się semper. Osoba,która sie dopuszcza linczu podlega karze,jesli ten lincz dojdzie do skutku. Jest to przestępstwo.

Uczestnicy linczu nie siedzą. To, że jest popełnione przestępstwo nie oznacza obligatoryjnego orzeczenia i wykonania kary pozbawienia wolności.

TOMASZ32 napisał(a):Ale ja się z tobą sprzeczać nie będę,bo ty i tak wszystko wiesz lepiej.

Jeśli chodzi o kwestie prawne to na pewno lepiej od Ciebie.
04-02-2006 01:14
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
A co, linczowałeś kogos,semper? :diabelek:
A może jesteś prawnikiem?

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob 04 Lut, 2006 00:22 ]
Ale wracając do tematu: myślę,że wolnosć słowa nie dotyczy tutaj naruszania prawa do wyznawania kultu, a zarówno Jezus dla katolików to postać świeta, tak samo dla muzułmanów Mahomet jest postacią świetą i wypadałoby to uszanować,a nie prowokować do kolejnych zamachów. To jest prowokacja dla muzułmanów i napewno czują się urażeni takim traktowaniem ich świetości.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-02-2006 01:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat:To jest prowokacja dla muzułmanów i napewno czują się urażeni takim traktowaniem ich świetości.
Powtorzę się: i to im daje prawo do gróźb?

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
04-02-2006 01:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów