Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karykatury Mahometa - powód do kolejnych zamachów?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #91
 
Widziałem te duńskie karykatury, wg mnie nie wydają się zbyt ostre, ale kochani muzułmanie zrobili fałszywki chamskie (Mahomet przerobiony na świński ryj, i muzułmanin w czasie modlitwy gwałcony przez psa- takie kolportowali i wmawiali innym, że to są kartykatury z dziennika, zarówno świnia jak i pies mają w islamie nieczyste pochodzenie, te są chamskie. W zwiazku z tym wszystkich urażonych, nadpobudliwych i drących japy braci muzułman zapraszam na drzewo.


Zawsze starałem się rozumieć arabów-muzułman, w sumie cięzko im, mają problemy, większośc (bo nie wszyscy) ma przesrane, ale óż teraz przeholowali. Wg mnie mogą się gonić.
12-02-2006 14:02
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #92
 
A ja się od dłuższego czasu zacząłem zastanawiać jak to jest z dowcipami o duchownych, Kościele etc., chociażby na naszym forum :-k , czyż nie obrażamy swojej religii?? :?:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
14-02-2006 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #93
 
A czy jest jakiś przepis, że nie można dowcipkować o religii? Muzułmanie mają zakaz jakiegokolwiek obrazowania Mahometa, stąd ich oburzenie.
Jeśli dowcipy obraźliwe nie są, nie widzę nic w nich złego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-02-2006 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #94
 
Nie ukrywam, że moje pytanie to lekka prowokacja, bo ja akurat nic specjalnie złego w tym nie widzę. Przepisu takiego nie znam, i go pewnie nie ma, no chyba że jakiś z gatunku "niepisanych".

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
14-02-2006 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #95
 
A o papieżu mozna dowcipkowac?

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
14-02-2006 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
Można, lecz z ostrożna, chociaż sam JPII sobie żartował i krąży po świecie mnóstwo zabawnych historyjek z jego życia, ale nigdy nie wiadomo na kogo trafisz.

http://www.forumchrzescijanskie.org
14-02-2006 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #97
 
Podobno żart dopóty jest dobry, dopóki nikogo nie razi Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-02-2006 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
Z całą pewnością, ale takich żartów nie ma. Zawsze się znajdzie ktoś, kto źle zrozumie, albo go razi. Dlatego trzeba znać choć pobieżnie towarzystwo, w którym opowiada się dowcipy czy żarty, bo w jenym towarzystwie będzie to zabawne, a w innym nie.

http://www.forumchrzescijanskie.org
14-02-2006 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #99
 
To o czym mówisz Zosiu brzmi rozsądnie. Na własnej skórze się przekonałem, że wśród dziewczyn niebezpiecznie jest sobie drwić z Brada Pitta

Ale od takiego rozsądnego podejscia tylko krok od hipokryzji.
15-02-2006 05:25
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #100
 
msg napisał(a):A ja się od dłuższego czasu zacząłem zastanawiać jak to jest z dowcipami o duchownych, Kościele etc., chociażby na naszym forum :-k , czyż nie obrażamy swojej religii?? :?:

A po co wywoływać wilka z lasu? Czy mało mamy tragedii, jeszcze nam tylko szaleńców trzeba, aby tutaj powybijali masę niewinnych ludzi. Żarty żartami, ale z takimi ludźmi jak muzułmanie nie ma co żartować, bo oni sie na żartach nie znają. Dla nich niezłym żartem będzie wywalenie pałacu Kultury, tylko czy dla nas także będzie to powód do żartów? Wątpię. [-X "Nie wywołuj wilka z lasu" [-X - to przysłowie jest chyba tutaj bardzo dobre, dlatego powtarzam je jeszcze raz.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-02-2006 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #101
 
Nie wywoływanie wilka z lasu do jedno , chowanie z głowy w piasek to insza inszość.
18-02-2006 04:42
Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #102
 
http://wiadomosci.onet.pl/1263754,12,item.html

Cytat:"Ja mam dobrą pamięć; do zamachów w Nowym Jorku, Madrycie i Londynie doszło zanim pojawiły się karykatury"- oświadczył Calderoli.
18-02-2006 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #103
 
Polecam w ramach dyskusji przemyślenia ks. Waldemara Chrostowskiego na temat obecnych relacji Europy i Islamu.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-02-2006 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #104
 
semper_malus napisał(a):Nie wywoływanie wilka z lasu do jedno , chowanie z głowy w piasek to insza inszość.

Chowaja głowy w piasek ci, którzy unikaja odpowiedzialnosci za swoje czyny. Unikanie takich konfiktów to nie jest chowanie głowy w piasek tylko zwykły rozsądek i mądrość, ponieważ jesli ma sie szacunek dla innych, dla ich wyznania, to nie będzie sie szukało konfliktu kosztem jakieś sumy pieniędzy, która nigdy nie powinna stawać z wartością życia ludzkiego. A takie zachowania są prowokacją do konfiktu ze światem islamskim.
Jak juz pisałem,nie wszystkie kraje arabskie stanęły po stronie Iraku i tej bandy Bin Ladena. Niektóre wspomagały Amerykanów,bo także nie chcą uczestniczyć w takich aktach terroru.
Ale jesli uderza sie w świat takiej religii jak islam, to trudno sie dziwić,że inne kraje mogą wtedy stanąć po przeciwnej stronie.

Ataki na Madryt, Londyn powinny czegoś uczyć, a narazie widać,że nie nauczyły zbyt wielu ludzi. Nadal sie szuka sensacji i za razem tragedii, a skoro sie szuka to można ją znaleźć.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-02-2006 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #105
 
TOMASZ32 napisał(a):Chowaja głowy w piasek ci, którzy unikaja odpowiedzialnosci za swoje czyny. Unikanie takich konfiktów to nie jest chowanie głowy w piasek tylko zwykły rozsądek i mądrość, ponieważ jesli ma sie szacunek dla innych, dla ich wyznania, to nie będzie sie szukało konfliktu kosztem jakieś sumy pieniędzy, która nigdy nie powinna stawać z wartością życia ludzkiego. A takie zachowania są prowokacją do konfiktu ze światem islamskim.
Jak juz pisałem,nie wszystkie kraje arabskie stanęły po stronie Iraku i tej bandy Bin Ladena. Niektóre wspomagały Amerykanów,bo także nie chcą uczestniczyć w takich aktach terroru.
Ale jesli uderza sie w świat takiej religii jak islam, to trudno sie dziwić,że inne kraje mogą wtedy stanąć po przeciwnej stronie.

Ataki na Madryt, Londyn powinny czegoś uczyć, a narazie widać,że nie nauczyły zbyt wielu ludzi. Nadal sie szuka sensacji i za razem tragedii, a skoro sie szuka to można ją znaleźć.


??? Jaka Twoim zdaniem powinna być reakcja Europy na przemoc Muzułmanów?
23-02-2006 00:15
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów