Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rockowy Kapłan
Autor Wiadomość
Stranger Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Rockowy Kapłan
NO LONGER MUSIC to założona przez Davida Pierce'a w 1985 roku kapela rockowa, której powołaniem jest ewangelizacja w ekstremalnie trudnych warunkach z wykorzystaniem mocnej, ekspresywnej muzyki, dramy scenicznej, pantomimy oraz innych niekonwencjonalnych środków wyrazu. David i jego ludzie głosili już Jezusa pośród syberyjskich satanistów i islamskich fundamentalistów, narkomanów i skinheadów; znają ich terrorystyczne kluby IRA i ETA, występowali na licznych festiwalach anarchistycznych, także w Jarocinie. Typowe dla nich miejsca koncertów leżą daleko od utartych szlaków: bar w Kopenhadze prowadzony przez narkotykowych dealer`ów i gangi motocyklowe, dom publiczny będący własnością mafii z Hong Kongu i gromadzące terrorystów kluby należące do baskijskich separatystów.

Uhh nieźle musiałem się oszukać, aby odnaleźć stary link do darmowych mp3 zespołu No Longer Music, wbrew pozorom link banalny a jednak, aby go odnaleźć musiałem skorzystać z wyszukiwarki innej niż google czy yahoo, które podobno są najlepsze a może porostu przereklamowane?

darmowe płyty ---> http://www.steiger.org/music/music.html


Chciałbym wszystkim polecić książkę:

[Obrazek: k_rockowy.jpg]

Kiedy Bóg rozgląda się wokół, szukając kogoś, kto wypełniłby wyznaczone przez Niego trudne zadanie i nie może znaleźć nikogo wystarczająco dobrego, zwraca się do Davida Pierce'a.

FLOYD McCLUNG
(ewangelizator z "YWAM")

Książka ta jest takim, najbardziej radykalnym świadectwem, jakie znam, z całego rockowego środowiska.

DAREK MALOEJONEK
("Izrael", "Houk", "Tymoteusz")

Jeśli kiedyś odkryją życie na Marsie, jestem pewien, że Pierce pierwszy się tam wybierze z walizą pełną Biblii wydanych po marsjańsku.

RICK WAKEMAN
(były keybordzista grupy "Yes")

Wspaniała historia! To jest prawie jak druga część "Radykalnych"! Koniecznie musicie to przeczytać!

JANUSZ KOTARBA
(redaktor naczelny RUaH)

... Z?o nie wybiera stron ONO wybiera Nas ...
... Get Ready? Fight! ...
06-02-2006 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Co do NLG - bylam na ich koncercieUśmiech gdzieś jest topik. O "Rockowym kapłanie" też słyszalam i zdaje sie czytałam Oczko polecam :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-02-2006 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Takim "polskim Davidem Pierce'em" mógł stac się Darek Malejonek wraz ze swoim zespołem HOUK (świetne płyty "Transmission.." i "Generation X").
Niestety (podobnie jak inna wybitna postać polskiego rocka), poszedł w klimaty "oazowo-przedszkolne" (Arka Noego) i pewnie już nowych nagrań Houka nie usłyszymy, a szkoda bo zawsze ceniłem ten zespoł mimo różnic światopoglądowych...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-02-2006 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stranger Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
DARTH_HELMUTH bardzo ciekawa uwaga =D> moim zdaniem problem Darka M. tkwi w jego wyobrażeniu kościoła/tego co jest po za nim = połączenie "dwóch światów" 8)

... Z?o nie wybiera stron ONO wybiera Nas ...
... Get Ready? Fight! ...
08-02-2006 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Nie wiem tak naprawdę na czym ten problem polega jeśli chodzi o ścisłość.
Tylko, wg mnie, to że Malejonek się nawrócił, nie oznacza konieczności skończenia z "ciężkim graniem" - pomimo, że niektóre kręgi twierdzą, że rock jest muzyką diabła i do "szatanistów" zaliczają nawet starego dobrego Elvisa czy McCartneya. A HOUK był chyba najlepszym zespołem w jakim grał Maleo. Dziwi tylko to, że kiedyś na lewo i prawo rozgłaszał, że rock to jego zycie. A teraz "zonk"!...
Zauważmy, że podobnie postapił Lica z Acid Drinkers - niemalże w jednej chwili ze 'złego rokendrolowca' przeistoczył się niemalże w aniołka, rzucił zespół i zaczął szarpać struny w "Arce" Uśmiech. Iście neoficka przemiana.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cytat:Zauważmy, że podobnie postapił Lica z Acid Drinkers - niemalże w jednej chwili ze 'złego rokendrolowca' przeistoczył się niemalże w aniołka, rzucił zespół i zaczął szarpać struny w "Arce" Wesoły. Iście neoficka przemiana.


jAK bedziesz mial okazje pogadac z fridrichem to spytaj sie go co tak naprawde sklonilo godo "nawrucenia":
09-02-2006 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Na jego oczach zginął w wypadku jego kolega, o ile pamiętam dobrze. Jesli się myle to popraw mnie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-02-2006 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Nie wiem tak naprawdę na czym ten problem polega jeśli chodzi o ścisłość.
Tylko, wg mnie, to że Malejonek się nawrócił, nie oznacza konieczności skończenia z "ciężkim graniem" - pomimo, że niektóre kręgi twierdzą, że rock jest muzyką diabła i do "szatanistów" zaliczają nawet starego dobrego Elvisa czy McCartneya. A HOUK był chyba najlepszym zespołem w jakim grał Maleo. Dziwi tylko to, że kiedyś na lewo i prawo rozgłaszał, że rock to jego zycie. A teraz "zonk"!...
Zauważmy, że podobnie postapił Lica z Acid Drinkers - niemalże w jednej chwili ze 'złego rokendrolowca' przeistoczył się niemalże w aniołka, rzucił zespół i zaczął szarpać struny w "Arce" Wesoły. Iście neoficka przemiana.

Maleo może tak, ale Litza i Budzy wcale nie przestali grać ostrej muzy- co niby robią w 2Tm2,3 ? może oczywiscie razic Ciebie chrzescijanski przekaz, ale muza jest ostra.
Budzy w Armii też robi to, co robił- wystarczy posłuchać trashowej 'Ultima Thule'...

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
09-02-2006 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Budzy w Armii też robi to, co robił- wystarczy posłuchać trashowej 'Ultima Thule'...
Jesli Ultima Thule jest thrashowa to ja jestem ajatollah.
Cytat:Litza i Budzy wcale nie przestali grać ostrej muzy- co niby robią w 2Tm2,3 ? może oczywiscie razic Ciebie chrzescijanski przekaz, ale muza jest ostra.
Mniejsza o ten przekaz(który mi sie nie podoba,podobnie zresztą jak naduzywanie w tekstach utworów innych zespołów słowa "szatan" w róznych konfiguracjach,tak na marginesie) ale muzyka jest to naprawde denna i w połączeniu własnie z przekazem zupełnie niestrawna.
09-02-2006 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Jesli Ultima Thule jest thrashowa to ja jestem ajatollah.
być może, znasz się lepiej

Palmer_Eldritch napisał(a):Mniejsza o ten przekaz
czy aby na pewno mniejsza?

Palmer_Eldritch napisał(a):który mi sie nie podoba,podobnie zresztą jak naduzywanie w tekstach utworów innych zespołów słowa "szatan" w róznych konfiguracjach
cóż, ma prawo- prawda w oczy kole, jak mówią

Palmer_Eldritch napisał(a):ale muzyka jest to naprawde denna
jak zwykle, wyważona opinia
dodam: subiektywa

Palmer_Eldritch napisał(a):w połączeniu własnie z przekazem zupełnie niestrawna.
wyjście- nie słuchać

dzięki za konstryktywną wypowiedź

EOT
pozdrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
09-02-2006 21:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stranger Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Nie wiem tak naprawdę na czym ten problem polega jeśli chodzi o ścisłość.
Problem tkwi w połączeniu mistycznego kościoła z protestancką wizją Pomysł(proścej wytłumaczyć nie potrafie :winkUśmiech
Cytat:Tylko, wg mnie, to że Malejonek się nawrócił, nie oznacza konieczności skończenia z "ciężkim graniem"
Nikt tak nie twierdzi :mrgreen: (źle mnie zrozumiałeś)
09-02-2006 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
Lewiatanie, w jednym z wywiadów Friedrich opowiada, jak o mało sie nie zaćpał, "przechodził" grype i zapalenie objęło mięsień sercowy, chodził i grał i ćpał chory, tak sie o mało do grobu nie wpędził... i na OIOM-ie leżał ,wtedy dopiero do niego dotarło, co z sobą robi, i wtedy zaczęła sie jego droga do nawrócenia Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-02-2006 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Aslan napisał(a):być może, znasz się lepiej
No,jakies pojęcie o thrashu mam.Bez fałszywej skromnosci.
Cytat:jak zwykle, wyważona opinia
dodam: subiektywna
W takich kwestiach opinie są przewaznie subiektywne
Cytat:wyjście- nie słuchać
Tak też własnie robię :krzywy:

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
09-02-2006 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Aslan napisał(a):Maleo może tak, ale Litza i Budzy wcale nie przestali grać ostrej muzy- co niby robią w 2Tm2,3 ? może oczywiscie razic Ciebie chrzescijanski przekaz, ale muza jest ostra.
Budzy w Armii też robi to, co robił- wystarczy posłuchać trashowej 'Ultima Thule'...
Co robią w 2Tm2,3 ? Ano NIC. Nie wydali żadnego nowego materiału od kilku lat, nie koncertują etc, etc.
Co do Budzyńskiego (świadomie o nim nie pisałem) to fakt, pomimo, całego tego swojego nachalnego chrześcijaństwa pozostał ostrym muzykiem próbując również poruszać się w innych stylistykach ("taniec szkieletów"). I chwała mu za to.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-02-2006 08:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Raz- 2tm2,3 już zrobili sporą robotę,
dwa- z tego co wiem to koncertują i mają się bardzo dobrze- a to, że nie trąbią o nich w gazetach? to raczej dobrze
trzy- materiał na nową płytę jest cały czas przygotowywany, polecam http://www.2tm23.art.pl .

DARTH_HELMUTH napisał(a):całego tego swojego nachalnego chrześcijaństwa
niestety, jest demokracja, głównie w muzyce, i ma Budzy święte prawo robić to, co uważa za stosowne. poza tym: jakie nahcalne chrześcijaństwo? możesz dać jakiś przykład?

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
10-02-2006 12:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów