Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internetowy "przyjaciel" czy Przyjaciel ?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
Internetowy "przyjaciel" czy Przyjaciel ?
Zastanawia mnie ostatnio kwestia znajomości internetowych - jakie miejsce powinni Waszym zdaniem zajmować osoby znane jedynie za pośrednictwem Internetu :?: Na ile ważne jest znanie kogoś osobiście :?: Oczywiście w kwestii znajomości internetwych mam na myśli znajomości głównie kilkumeisięczne ale nie tylko Uśmiech

Zastanawiam się, jak inaczej ubrać w słowa to, o czym chcę rozmawiać, bo jasno to chyba nie jest sformułowane :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-02-2006 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hmmm... wiesz, powiem Ci szczerze, że podchodzę z pewnym dystansem do ludzi, z którymi rozmawiam na czatach czy czasem, z kimś obcym przez GG. Ale przecież uogólniać nie można, że takie znajomości to żadne znajomości, bo to tylko net. Ale ja sporo ludzi poznałam właśnie przez internet i... jesteśmy do tej pory dobrymi znajomymi, spotykamy się na żywo. Niemniej są również osoby, z którymi długo utrzymywałam kontakt, ale raptem się on urwał i już w zasadzie jesteśmy dla siebie obcy ludzie.
Bardziej trwałe są oczywiście te znajomości "na żywo".

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-02-2006 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Biorąc pod uwagę własne doświadczenia ja bym optował za "przyjaciel".
Chociaż bywały wyjątki - np. świetni ludzie z forum Train Simulatora.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-02-2006 07:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:
Biorąc pod uwagę własne doświadczenia ja bym optował za "przyjaciel".
Chociaż bywały wyjątki

Zgadzam sie z Toba. Mysle, ze Przyjaciela to trzeba poznac na "zywo", bo przeciez dobrzy Przyjaciele potrafia sie rozumiec bez slow, a z virtualnym przyjacielem to nie jest mozliwe. Uśmiech
08-02-2006 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
A ja powiem tak: to zależy od osoby. Nie da sie uogólnić. Zwykle to są przyjaźnie a raczej znajomości, ale myślę że Przyjaźń też jest możliwa, choć pewnie trafia się raz na milion.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
08-02-2006 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Offca napisał(a):Ale ja sporo ludzi poznałam właśnie przez internet i... jesteśmy do tej pory dobrymi znajomymi, spotykamy się na żywo. Niemniej są również osoby, z którymi długo utrzymywałam kontakt, ale raptem się on urwał i już w zasadzie jesteśmy dla siebie obcy ludzie.
O właśnie tak chciałam odpowiedzieć! :mrgreen:
Im dłużej takich ludzi z GG lub czatów znałam, tym bardziej wiedziałam czy warto utrzymywać z nimi kontakt czy nie. W większości przypadków szybko się taka (pseudo)przyjaźń, a właściwie znajomość posypała...
Ale na szczęście są wyjątki! Uśmiech

chociaż...

Moniczka napisał(a):to zależy od osoby. Nie da sie uogólnić.
"tysz prawda!" \Duży uśmiech/
10-02-2006 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ja również uważam, że jednak "przyjaciel", a nie "internetowy przyjaciel", ale muszę się przyznać, że jednego takiego "przyjaciela internetowego", a w zasadzie przyjaciółkę, to mam, ale to pewnie wyjątek potwierdzający regułę Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
10-02-2006 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Chyba wszędzie bywają wyjątki potwierdzające reguły :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-02-2006 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Offca napisał(a):Hmmm... wiesz, powiem Ci szczerze, że podchodzę z pewnym dystansem do ludzi, z którymi rozmawiam na czatach czy czasem, z kimś obcym przez GG. Ale przecież uogólniać nie można, że takie znajomości to żadne znajomości, bo to tylko net. Ale ja sporo ludzi poznałam właśnie przez internet i... jesteśmy do tej pory dobrymi znajomymi, spotykamy się na żywo. Niemniej są również osoby, z którymi długo utrzymywałam kontakt, ale raptem się on urwał i już w zasadzie jesteśmy dla siebie obcy ludzie.
Bardziej trwałe są oczywiście te znajomości "na żywo".
No my tak sie poznaliśmy Uśmiech
Najpierw ja zaglądałem na Offcy stronę, potem zacząłem bawić się w robienie strony wspólnoty. Potem Offca zaczęła pomagać przy FORUM, i ciagła znajomośc przez neta. No i był okazja spotkac sie na zywo także Uśmiech
Raz na kongresie Odnowy Offca taka mokra stała ;P i raz do Sulechowa przyjechała Szczęśliwy
11-02-2006 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Hahahaha oj Dyduś, Dyduś, tamten Kongres to była masakra ;P Teraz się zabezpieczam na następną ewentualność :lol2:
Ale to fakt. Oto żywy przykład, że dobre znajomości przez neta są możliwe i owocne Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-02-2006 14:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aniołek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Offca napisał(a):wiesz, powiem Ci szczerze, że podchodzę z pewnym dystansem do ludzi, z którymi rozmawiam na czatach czy czasem, z kimś obcym przez GG

Kiedyś, gdy dopiero raczkowałam w dziedzinie internetu i zapoznawałam się z GG, byłam bardziej ufna w stosunku do ludzi, których w ten sposób poznawałam. Teraz, mając już więcej doświadczenia, jestem ostrożniejsza - kilka razy się sparzyłam Oczko Nigdy nie wiem, kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie ekranu i nie wiem, czy w danej chwili mnie nie okłamuje. Każdy może tutaj udawać kogoś, kim nie jest w rzeczywistości. Nikogo jednak nie spisuję na straty Oczko zawsze istnieją wyjątki od reguły i można poznać jakąś ciekawą osobowość Oczko

msg napisał(a):muszę się przyznać, że jednego takiego "przyjaciela internetowego", a w zasadzie przyjaciółkę, to mam, ale to pewnie wyjątek potwierdzający regułę

Jak dotąd nie mam jeszcze "przyjaciela internetowego", ale mam na liście kilka osób, z którymi mi się bardzo fajnie rozmawia Uśmiech

DARTH_HELMUTH napisał(a):ja bym optował za "przyjaciel".

Ja też Uśmiech nie ma to jak w realu Duży uśmiech

Zajrzyj w siebie!!!
W Twoim wn?trzu jest ?ród?o, które nigdy nie wyschnie, je?li potrafisz je odszuka?

Marek Aureliusz

[you] pozdrawiam Ci?
13-02-2006 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ja też poznałam sporo ludków przez inernet i w kilku przypadkach doszło do spotkania w realu... musze powiedziać, że własnie te osoby, z którymi sie spotkałam były naturalne, takt, że kontakt w realu jest lepszy, ale... sieciowo były takie same. Moje 2 kumpele maja narzeczonych, których poznały własnie przez net, potm spotkanie w realu i już tak zostało Uśmiech
U mnie jes też tak, że z ludzmi poznanymi w realu często mam teraz kontakt głównie netowy, ze względu na odlgłości. Nie zastępuje to spotkania "na żywo" ale zawsze jakos pomaga choć troche poggadac Duży uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
13-02-2006 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
Julia napisał(a):Moje 2 kumpele maja narzeczonych, których poznały własnie przez net, potm spotkanie w realu i już tak zostało Wesoły


To mnie nieco podtrzymuje na duchu Szczęśliwy

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-02-2006 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela.
A. Mickiewicz

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-02-2006 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Prawdziwy przyjaciel to ten, który zostaje gdy inni wychodzą Uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
13-02-2006 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów