Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZROZUMIENIE INNOŚCI
Autor Wiadomość
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
ZROZUMIENIE INNOŚCI
Przedstawiciel Watykanu prowadzi dialog z ISKCON-em.23 kwietnia 2004, w miejscu oddalonym o kilka kilometrów od miejsca urodzenia się papieża Jana Pawła XXIII, wielkiego reformatora Watykanu, Monsignore Felix Machado dokonał pierwszej oficjalnej wizyty przedstawiciela Watykanu w świątyni ISKCON-u.



Monsignore Machado, wyznaczony przez obecnego papieża na podsekretarza Papieskiej Rady ds. Dialogu Między-religijnego, był gościem XII corocznego spotkania Europejskiego Biura ISKCON-u w Villaggio Hare Kryszna, w pobliżu Bergamo w północnych Włoszech. Pan Machado, sam z pochodzenia Hindus, jest uczonym zajmującym się tradycjami bhakti, do których ISKCON należy.

W swej półtora-godzinnej wypowiedzi, omówił on temat tych spotkań, czyli "Zrozumienie Inności". Przedstawił szczegółowe i jasne wyjaśnienie nauk Kościoła Katolickiego dotyczące fundamentalnych różnic między katolicyzmem a waisznawizmem, zgodne z myślą, że "dialog może mieć miejsce bez prób naiwnych kompromisów i bez usuwania czy ignorowania różnic." Według pana Machado, powinniśmy 'dostrzegać różnice i uznawać oraz szanować je.' Ten duch poszanowania jest obecnie większy, od kiedy II Sobór Watykański stwierdził, iż "Kiedy mowa o szacunku, musi to być pełen szacunek. Takie jest przekonanie Kościoła Katolickiego." – powiedział pan Machado.

Wyjaśniwszy różnice, przeszedł on do wyjaśniania dogmatów teologicznych, ze szczególnym odniesieniem do katolickich nauk o Trójcy. Mówiąc o zaangażowaniu Kościoła w dialog z członkami innych tradycji religijnych, stwierdził: "Jeśli Bóg jest ojcem nas wszystkich, znaczy to, ze jest On wspólnym źródłem i przeznaczeniem nas wszystkich. Dlatego, pomimo różnic, istnieje między nami wielkie pokrewieństwo. Negowanie tego byłoby negowaniem fundamentalnej prawdy chrześcijaństwa, tak więc dialog jest absolutnie niezbędny.' Czy też, jak powiedział obecny papież, Jan Paweł II: 'Kiedy otwieramy się na dialog, otwieramy się na Boga.'

Wizyta pana Machado jest częścią związku, jaki jest budowany w ciągu ostatniego dziesięciolecia. W 1993, zachęceni przez rosnące zaangażowanie Kościoła w dialog, Śaunaka Risi Das, twórca Komisji Międzyreligijnej ISKCON-u oraz Virabhadra Das, nawiązali kontakt z Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego w Rzymie. Rozpoczął się otwarty i szczery dialog, tworząc zalążek oficjalnego kontaktu między Kościołem Katolickim i ISKCON-em. Według Śaunaka Risi Dasa, "To ostatnie spotkanie przyczyni się do wzmocnienia tego kontaktu i umożliwi wspólne działania Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego i Komisji Międzyreligijnej ISKCON-u podczas seminariów i konferencji, mających na celu zwiększenie uświadomienia i zrozumienia między Kościołem i ISKCON-em."

Spotkania Europejskiego Biura ISKCON-u, na których przemawiał pan Machado, są corocznym zgromadzeniami, podczas których nauczający ISKCON-u mogą angażować się w dialog we własnym gronie oraz z innymi religiami. Zapewniają one skromną, duchową atmosferę, w której może mieć miejsce otwarta i owocna dyskusja. W ISKCON Communications Journal ukaże się dokument powstały w oparciu o mowę pana Machado.

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
19-09-2004 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mam to skomentowac, czy pozostawic bez komentarza. Bo niezabardzo wiem jak to skomentowac Język
20-09-2004 19:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Hmmm przeczytałem post kilka razy i..... za bardzo nie wiem o co chodzi.... no i jaki był zamiar umieszczenia tego postu. Meż byś jaśniej sprecyzował o co chodzi.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
20-09-2004 20:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Chodzi o to ze watykan zaczol prowadzic dialog z Spolecznoscia Waisznawa czyli Hare Kriszna, jak z tego wynika watykan nie uwaza Hare Kriszna za sekte

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
21-09-2004 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
SamotnyMis napisał(a):Chodzi o to ze watykan zaczol prowadzic dialog z Spolecznoscia Waisznawa czyli Hare Kriszna, jak z tego wynika watykan nie uwaza Hare Kriszna za sekte
Czy istnieje jakaś deklaracja, mówiąca że KRK z sekstami nie prowadzi dialogu ?

Always Look on the Bright Side of Life
21-09-2004 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
SamotnyMis, podejmujesz na tym forum za bardzo kontrowersyjne tematy... :?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-09-2004 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Offca napisał(a):SamotnyMis, podejmujesz na tym forum za bardzo kontrowersyjne tematy... :?
Myślę, że o tym decyduje Admin i moderatorzy.

Always Look on the Bright Side of Life
28-09-2004 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
ziobro Adama napisał(a):
Offca napisał(a):SamotnyMis, podejmujesz na tym forum za bardzo kontrowersyjne tematy... :?
Myślę, że o tym decyduje Admin i moderatorzy.

WOLNOŚĆ NA FORUM JEST NAJWAŻNIEJSZA - W TYM RÓŻNIMY SIĘ OD WIELU INNYCH FOR :!: :!: :!:

Jeśli jednak ktoś czuje sie urażony czyimś tematem lub postem to prosze pisać do mnie na :| PW

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
28-09-2004 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
A czy ja powiedziałam cos złego? Po prostu mówię co myślę i czuję na temat tego, co ktos wypisuje.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2004 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Mysle, ze tutaj mozna potwierdzic to co pisal Adam, ze nie ma sprzeciwu aby podejmowac dialogi z sekta.
28-09-2004 16:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
A SamotnyMis to sekta? Język

[ Dodano: Wto 28 Wrz 2004 22:23 ]
Nie ważne Język Co inszego żem zrozumiała Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2004 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
:arrow: Sekciarza po jednym lub po drugim upomnieniu wystrzegaj się, 11 wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok. /Tt 3, 10-11/

Mniej ni więcej ten cytat jest z Pisma św. Natomiast dyskusja wymagałaby wiedzy, której ja nie posiadam! Postaram sie cos doczytać, bo narazie to będzie tylko nasze gdybanie. Jak dotychczas spotykałem się raczej z bardzo ostrożną postawą ludzi kościoła w stosunku do Hare Kryszna! Dlatego dalej przy tym pozostanę, aż może do czegoś sie dokopię.....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
29-09-2004 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PTRqwerty Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
SamotnyMis napisał(a):Chodzi o to ze watykan zaczol prowadzic dialog z Spolecznoscia Waisznawa czyli Hare Kriszna, jak z tego wynika watykan nie uwaza Hare Kriszna za sekte

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kriszny - to Ruch założony w 1965 roku przez Bhaktivedanta Prabhupada w Nowym Jorku. Doktryna sekty wywodzi się ze starożytnej tradycji duchowej Indii (Kriszna jest jednym z bóstw hinduizmu) i oparta jest na świętych księgach hinduizmu. Sami hindusi odrzucają jednak interpretację harekrisznowców. Filozofia tego Ruchu jest próbą przekształcenia hinduizmu tak, aby był dostosowany do przeciętnego człowieka. Członkowie sekty oddają cześć mitycznemu bogu Krysznie poprzez rozmaite rytuały np. codzienne ofiarowanie pokarmu, śpiew mantr z imieniem Kryszny 1728 razy dziennie. Jest to obowiązkiem i warunkiem zbawienia. Wyznawcy Kryszna stosują ascetyczny wegetarianizm tzn. nie jedzą mięsa, ryb, jajek. Adept podlega kontroli sekty co do diety, stosunków płciowych i specjalnych strojów czyli jest poddawany żelaznej dyscyplinie. Jeśli zachodzi taka konieczność wyznawca powinien być gotów kłamać dla dobra sekty czy nawet popełnić przestępstwo.

(...)

Ruch uznany został za niebezpieczny przez Parlament Europejski, a kilka państw wydało zakaz działalności sekty na swoim terytorium.


źródło: http://www.sekty.iq.pl/katalog/ruchhare.htm
30-09-2004 00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
PTRqwerty napisał(a):źródło: http://www.sekty.iq.pl/katalog/ruchhare.htm
Ostrzegam przed tym "źródłem". Strona zawiera wiele nieprawdziwych i niezweryfikowanych informacji, a autorom nie zależy na rzetelnej informacji (gdyż wtedy by je zweryfikowali).

Always Look on the Bright Side of Life
30-09-2004 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PTRqwerty Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Jeżeli by było tak jak powiedział ziobro, to przykto mi, że wykorzystałem te informacje. Postaram się znaleźć coś pewnego w najbliższym czasie i zweryfikować informacje, które podałem.
30-09-2004 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów