Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dar rozeznania
Autor Wiadomość
kts Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Dar rozeznania
Zastanawia mnie jak w praktyce wygląda dar rozeznania? Nie chodzi mi o samą definicję czym jest, bo to wiem, ale o to, w jaki sposób osoba obdarzona tym darem rozeznaje. Mam tu na myśli: jak się to konkretnie przejawia w danej osobie. Co odczuwa itp.

"Za ?ask? Boga jestem tym, czym jestem."
14-02-2006 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #2
 
Może chodzi o to by dogadać się z własnym sumieniem?

a jakie są jeszcze dary? dar sadzenia kwiatków? dar wypicia duszkiem litra spirytusu? dar spalenia ramki fajek w 10 minut? dar możlwiości nie płacenia mandatów drogowych?
15-02-2006 05:00
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Faktycznie, trzebaby sie zastanowic na tym co pisze semper, zanim kolejne, pospolite (zeby nie napisac banalne) rzeczy zostana nazwane darem.
15-02-2006 11:03
Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ot po prostu wierzymy że dobr, któe mamy, to dar Boży... Nazywamy to talentami Uśmiech

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
15-02-2006 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Semper, jak masz pisać głupoty, to proszę Cię... nie pisz lepiej NIC! ](*,)

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-02-2006 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Offca napisał(a):Semper, jak masz pisać głupoty, to proszę Cię... nie pisz lepiej NIC! ](*,)

oho czyżbym otrzymał dar wpieniania owcy?
15-02-2006 17:53
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Musisz rozwalać każdy temat??? Zdaje się, ten nie jest o różnorodności darów!!!! Jeszcze jeden post nie na temat i wylecisz za brak reakcji na ostrzeżenia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-02-2006 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Offieczko... ale pierwszy post sempera w tym temacie BYł na temat. Złośliwy, ale na temat...

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
15-02-2006 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
semper_malus napisał(a):Może chodzi o to by dogadać się z własnym sumieniem?

Tez mi sie tak wydaje.
Ogolnie jednak nie za bardzo dociera do mnie sprawa Charyzmatow.
Jesli ktos jest utalentowany w jakiejs dziedzinie to znaczy ze posluguje sie Charyzmatem?

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
15-02-2006 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
 
kts, pomiń te nie na temat komentarze : )spróbuję znowu pomóc Oczko

Jak już kiedyś wspomniałam Bóg w posłudze charyzmatycznej bazuje na naturze człowieka. Dar albo inaczej - poslugiwanie darem rozeznania jest oparte na talentach ludzkich - czasem jest to np. słyszenie konretnego fragmentu Pisma Św, czasem widzi sie jakis obraz lub słyszy jakieś słowa... Zawsze jest tez konkretne przynaglenie do podzielenia sie tym, lub odwrotnie - do zachowani obrazu słowa lub danej treści dla siebie, kiedy np. ma to slużyc pomocą samemu poslugujacemu i nie ma potrzeby ujawniać tego Uśmiech

Czy jest to faktycznie dar rozeznaje wspólota i inni poslugujacy.

A dla pozostalych - o darze rozeznania mówi Pismo :krzywy:

Czuje sie nadzwyczajną pewność przy czym zasada jest taka, że nie rozeznaje sie nigdy samemu tylko z innymi poslugującymi Oczko Bo Duch Świety zawsze działa w jednosci Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-02-2006 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ela napisał(a):semper_malus napisał/a:
Może chodzi o to by dogadać się z własnym sumieniem?


Tez mi sie tak wydaje.

Dar rozeznania bardziej dotyczy rozeznawania woli Bożej, życiowej drogi, powołania, tego, jak powinniśmy w jakiejś sytuacji postąpić. Trochę się mija z poczuciem sumienia.


Cytat:Offieczko... ale pierwszy post sempera w tym temacie BYł na temat. Złośliwy, ale na temat...

Jedno zdanie z tego postu było na temat. Reszta NIE!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-02-2006 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
Offca napisał(a):Dar rozeznania bardziej dotyczy rozeznawania woli Bożej, życiowej drogi, powołania, tego, jak powinniśmy w jakiejś sytuacji postąpić. Trochę się mija z poczuciem sumienia.


Nie tylko to.To także rozeznawanie przyczyn pewnych wydarzeń, sytuacji osoby, itd. Bardzo szrokie spektrum Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-02-2006 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
No tak, ale z sumieniem to raczej wiele wspólnego nie ma. Chyba, że rozeznaje się czy popełniło się grzech, czy nie, albo czy coś się powinno zrobić i czy to nie będzie nic złego. Jadę na rekolekcje o rozeznawaniu w maju, więc za 3 miesiące powiem Wam na ten temat więcej Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-02-2006 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kts Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Dzięki za wyjaśnienie!

Miałam już tu więcej nie zaglądać, po tym jak już na wstępie zostałam zgaszona (a w zasadzie mój post). Nie wiem co jest grane, bo powiedziane było, że jak mam pytania, to mam pytać, a tu nagle to... Smutny Tak mi się jakoś też wydaje, że forum ma spełniać taką funkcję. Nieważne chyba jak błahe są pytania, bo dla zadającego są one ważne. Gdyby tak nie było, to bym nie pytała. Teraz poważnie się zastanowię, gdy znowu zechcę coś napisać...

"Za ?ask? Boga jestem tym, czym jestem."
15-02-2006 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
kts, o co chodzi? wydarłam się na sempera, a nie na Ciebie jeśli o to chodzi :coo: Pytać możesz jak najbardziej, ale po prostu nie mogę już patrzeć jak nasz kolega semper_malus jakimiś głupimi tekstami nie na temat rozwala temat główny...
Pytaj bo chętnie podyskutujemy o darach.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-02-2006 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów