Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polak - brudas?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Eluniu, ja byłam opiekunką dziewcząt Duży uśmiech

To raz, opiekunem chłopców był ksiadz Duży uśmiech no i okazuje się, że tego konkretnego malca jakoś przeoczył Oczko

Zreszta na mój gust to mały koloryzował, bo jak go widziałam na posiłkach to był czysty, czyli z tym mydłem to musiała być jakaś bujda Szczęśliwy

Ale fakt faktem że tego małego najwięcej ganialiśmy o mycie rąk i buzi Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-02-2006 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:Co to za wiadomości?

Tez sie zastanawiam co to za wiadomosci????
Przeciez sami tworzymy to spoleczenstwo.
Mowicie ze w autobusach niezbyt pachnie? To mam pytanie do was, a jak ktos popracuje sobie fizycznie np. na budowie i po pracy jego srodkiem transportu jest autobus to jak ma pachnac? Czy wszystkie zaklady pracy oferuja w Polsce lazienki do umycia sie?
Na zachodzie wiekszosc ludzi jezdzi samochodami do pracy, to taki robotnik wsiada sobie do autka i jedzie, nikt go nie obwachuje. A tak z doswiadczenia wam powiem, wsiadzcie sobie do metra ktoregokolwiek z duzych miast amerykanskich to sobie tez powachacie rozne zapachy.
26-02-2006 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Wiesz Elu, da się odróżnić świeży zapach potu po pracy fizycznej, od zapachu potu sprzed kilku dni. Taka jest prawda. Potrafię odróżnić smród człowieka, który się nie mył od dłuższego czasu, od smrodu "po ciezkiej pracy". Zupełnie inna nuta zapachowa Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-02-2006 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Przeczytaj jeszcze raz ten artykul. Jesli to co tam pisza to prawda to z statystyki wynika ze i w naszych rodzinach jest "brud". I w mojej i w Twojej. Z czym ja sie nie zgodze.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
26-02-2006 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
To zbyt duże uogólnienie. Aczkolwiek nie da się ukryć, że nigdy idealnie czysto nie będzie, choćbyśmy nie wiem jak wszystko szorowali Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-02-2006 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:Jesli to co tam pisza to prawda to z statystyki wynika ze i w naszych rodzinach jest "brud". I w mojej i w Twojej. Z czym ja sie nie zgodze.
Też się nie zgodzę, że to prawda co tam piszą. To jest margines/ bezdomność/ bieda materialna albo duchowa - wymaga pomocy, a nie piętnowania.
Osoby jakie ewentualnie spotykam z podobnym problemem potrzebują dofinansowania albo dowartościowania, poprowadzenia i naszej modlitwy. #-o My też jej potrzebujemy, abyśmy nie sądzili innych nazbyt łatwo. :o
27-02-2006 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
mówiąc o tym zapachu w autobusach w zime miałam na myśli, że zimą jest zimno i bezdomni pchaja się do autobusów by sie ogrzać. Fakt, latem też jest nieza specjalnie.
Ponadto na dworcach nad ranem też jest nie ciekawie. Miałam okazje sie przekonać jak jest na dworcu głównym w Olsztynie. w nowy rok musiałam troszke poczekać na transport, żeby wyjechać z Olsztyna, nie dało się na dworcu wytrzymac. Wolałam marznąć na zewnątrz niż paść wewnątrz. :/

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
28-02-2006 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Tak, między ludźmi biednymi a ludźmi, którzy jadą spracowani, przepoceni do domu autobusem jest spora różnica. Ludzie biedni nie maja takich możliwości, a jak mają to ich nie wykorzystują, bo tak sie przyzwyczaili będąc bezdomnymi. Ludzie przepoceni mają inny zpach niż ludzie, którzy sie nie myją przez tydzień, ale często nie maja okazji umyć sie dobrze po pracy, bo nie wszędzie są natryski a jak ktos nie ma samochodu,to logiczne,że inni będą narażeni w autobusach na takie niemiłe zapachy.

Jednak krytyka ludzi niczego nie daje, często jest tak,że my sądzimy innych za to,że nieświeżo pachną lub mają bałagan w domu, brud itp. a sami mamy podobnie. Nigdy nie będziemy w stanie zapewnić 100% czystości w naszych domach, może higiene osobistą prędzej,ale to także nie wszyscy - tylko ci, których stac lub którzy mają takie nawyki,że nie pójdzie spac,jak sie nie umyje. Biedni sie bez mycia obchodza,chociaż wielu zapewne chciało by sie umyć i jesli juz to czynią, to w toaletach publicznych,gdzie każdy może sobie wejść,bo nie jest płatna, ewentualnie w rzece.

Tak więc zasada jest prosta : pilnuj własnej czystości a później możesz zwracac uwage na innych. I to tez nie w kwestii sadzenia kogoś a tylko zwrócenia takiej osobie uwagii i to tez warto liczyć sie z tym,że możemy otrzymać nieprzyjemną wiązankę słów a nawet oberwać od kogoś - tak tez sie zdarza.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-02-2006 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Noelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Dokładnie tak. Ludzie, popatrzmy najpierw na samych siebie (czy rzeczywiście zawsze jesteśmy takimi czyściochami za jakich się podajemy?) a dopiero potem zwracajmy uwagę innym. Tylko pamiętajmy, żeby robić to ostrożnie i nie zranić przypadkiem drugiej osoby.
06-04-2006 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Właśnie, tylko jak tą uwagę zwrócić? Nie powiem przecież wprost : "Stary, ale ci jedzie!" :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-04-2006 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ela napisał(a):A tak z doswiadczenia wam powiem, wsiadzcie sobie do metra ktoregokolwiek z duzych miast amerykanskich to sobie tez powachacie rozne zapachy.
We Francji to samo,a dokładnie w paryskim!Warszawskie to przy nim perfumeria!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
06-04-2006 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów