Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Kościół miał jakiś związek z nazizmem?
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Czy Kościół miał jakiś związek z nazizmem?
Dyskusja dotyczy m.in. linka, który podał Palmer Eldritch w tym poście (na samym jego dole) sugerując, że Kościół utrzymywał ścisłe kontakty z nazisatmi w czasie II wojny światowej, czego dowodem mają być umieszone pod podanym linkiem fotki.
Offca

-------------------------------------------------------------------------------

Cytat:Strzelasz ślepakami w moim kierunku, zapomniałeś o argumentach?
Nie moja wina ze masz problemy ze zrozumieniem tekstu....przejrzyj dokladnie tą dyskusję i moje posty.
Cytat:Jak to nie? a babykillerzy którzy Boże prawo mają w 4-literach 1 miliard ofiar mało? (czytaj ze zrozumieniem)
Nie,to ty czytaj ze zrozumieniem i nie odwracaj kota ogonem.
Cytat:Ps. A kiedy ty przedstawiasz twoje źródło, atakujesz jak wściekły pies tylko argumentów nie przedstawiasz!?
Moj drogi,jak wsciekły pies to ty się rzucasz a argumenty juz przedstawiłem...powtórzę się : CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM!<ziew>
Cytat:Poproszę o dowody, obiektywne dowody!
Dowody na współpracę koscioła z faszystami?prosze bardzo....
Masz tutaj pare fotek oraz linka
Cytat:Z mojej strony EOT (nie mam ochoty rozmawiać na takim poziomie)
Ranisz mnie ,misiu.... Duży uśmiech A moze po prostu brak ci argumentów? :hm:
20-02-2006 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Buahahaha Palmer, trzeba mieć zaciśnione horyzonty, żeby nie zauważyć, ze niektóre zdjęcia to zwykłe przeróbki :hahaha: :hahaha: :hahaha: i wciskanie kitu. Ten, kto robił ta stronę to zwykły prostak! Skoro machanie ręką uważa już się za znak "Heil Hitler" to pół świata powinno siedzieć już w więzieniu za propagowanie faszyzmu :lol2: No cóż, jeśli się jest antyklerykałem, zrobi się wszystko, żeby oczernić Kościół i duchowieństwo. Jeśli ten ktoś nie potrafi odróżnić znaku "heil" od zwykłego machania ręką, to współczuję temu panu Szczęśliwy

[ Dodano: Pon 20 Lut, 2006 ]
Poza tym chciałabym zauważyć, że podobne napisy, jak w tym kościele w sudetach, Niemcy sami wywieszali bez jakiejkolwiek zgody ze strony duchowieństwa.
Nie bądź taki naiwny Palmer Uśmiech Nie wierz od razu we wszystko co Ci pokazują.

[ Dodano: Pon 20 Lut, 2006 ]
No tak, tym bardziej iż autorem strony jest świadek Jehowy :lol2: I wszystko jasne :mrgreen: Faktycznie prawdomówne i autentyczne źródła masz :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-02-2006 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Buahahaha Palmer, trzeba mieć zaciśnione horyzonty, żeby nie zauważyć, ze niektóre zdjęcia to zwykłe przeróbki
Taaa,a świstak siedzi i zawija te sreberka :roll2:
Cytat:No cóż, jeśli się jest antyklerykałem, zrobi się wszystko, żeby obrazić Kościół i duchowieństwo.
Przepraszam,w którym momencie ja rzekomo obrażam kosciół i duchownych?Nigdzie nie uzyłem w tej dyskusji słowa uważanego powszechnie za obraźliwe.Podałem jedynie fakty z którymi ty sie nie chcesz zgodzić - Twoje prawo osoby o ograniczonych horyzontach.
Cytat:Nie bądź taki naiwny Palmer Wesoły Nie wierz od razu we wszystko co Ci pokazują.
Rotfl roku a moze wszechczasów :hahaha: :hahaha: Zwłaszcza ze wygłoszony przez kogoś ,kto wierzy W BOGA,KTÓREGO NIGDY W ZYCIU NIE WIDZIAŁA I NIE SPOTKAŁA.....BRAWO! :roll2: To sie nazywa konsekwencja...Ja coś widze i mam w to nie wierzyć-ty czegoś nie widzisz i w to wierzysz....
BTW;o ile nie zauważyłas ,to dałaś się wciągnąć w offtopa moja droga,brawo,znakomicie spełniasz swoje moderatorskie powinnosci Duży uśmiech

[ Dodano: Pon 20 Lut, 2006 21:23 ]
Cytat:No tak, tym bardziej iż autorem strony jest świadek Jehowy lol2 I wszystko jasne Pan Zielony Faktycznie prawdomówne i autentyczne źródła masz
Jakie więc są dla ciebie jedynie prawdomówne i autentyczne? :hm: Podaj kilka,chetnie się z nimi zapoznam Duży uśmiech
20-02-2006 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Przepraszam,w którym momencie ja rzekomo obrażam kosciół i duchownych?Nigdzie nie uzyłem w tej dyskusji słowa uważanego powszechnie za obraźliwe.Podałem jedynie fakty z którymi ty sie nie chcesz zgodzić - Twoje prawo osoby o ograniczonych horyzontach.

Wyraziłam się o autorze strony. Nie chcesz, nie widź. Nie moja sprawa. Jesteś po prostu naiwny wierząc w te bzdury. I tu nie ma nic do rzeczy wiara w Boga, bo mówimy o sfałszowanych fotkach a nie o wierze w Boga Uśmiech Udowodnij, że są to fakty Uśmiech Proponuję może jakąś stronę o tematyce historycznej, która potwierdziłaby Twoją pewność w prawdziwość tych zdjęć. Nie mówię oczywiście o tych zdjęciach ks. Jankowskiego bo to oddzielny temat :mrgreen: Czekam i słucham...


Palmer_Eldritch napisał(a):Rotfl roku a moze wszechczasów brecht brecht Zwłaszcza ze wygłoszony przez kogoś ,kto wierzy W BOGA,KTÓREGO NIGDY W ZYCIU NIE WIDZIAŁA I NIE SPOTKAŁA.....BRAWO! lolo To sie nazywa konsekwencja...Ja coś widze i mam w to nie wierzyć-ty czegoś nie widzisz i w to wierzysz....
To nie ma żadnego związku z tematem. Jeśli chcesz się pobrechtać to proszę bardzo - brechtaj się z własnej łatwowierności Uśmiech I nie przekrzykuj mnie. Tym swojej nieprawdomówności nie zagłuszysz Uśmiech


Palmer_Eldritch napisał(a):BTW;o ile nie zauważyłas ,to dałaś się wciągnąć w offtopa moja droga,brawo,znakomicie spełniasz swoje moderatorskie powinnosci Bardzo szczęśliwy
To jest żaden problem kochany. Temacik zaraz podzielę i po kłopociku :diabelek: Spełnię swoją moderatorką powinność :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-02-2006 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
I to jest naduzycie albowiem takiego tematu nie mialem zamiaru zakładać a cała dyskusja zaczęła się kilka postów wcześniej...Ale ok...
Cytat:Jesteś po prostu naiwny wierząc w te bzdury
To nie bzdury a historyczne fakty.
Cytat:Udowodnij, że są to fakty
Moja droga a może mam ci udowadniać ze niebo jest niebieskie a trawa zielona? :roll: Toć fakt współpracy KK i faszystów to fakty znane kazemu kto choć odrobine interesuje się historią.
Cytat: I tu nie ma nic do rzeczy wiara w Boga, bo mówimy o sfałszowanych fotkach
Posługując się twoją Ofcomową powiem:Udowodnij że sfałszowane
Cytat:I nie przekrzykuj mnie. Tym swojej nieprawdomówności nie zagłuszysz Wesoły
LOL,gdzie ja niby krzyczę?
Cytat:Tym swojej nieprawdomówności nie zagłuszysz
Udowodnij ze mowię nieprawdę Uśmiech
20-02-2006 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Widzisz Palmer... Łatwo jest zapodać coś, czego się nawet nie potrafi udowodnić. Nie udowodnisz tego, bo... nie masz jak Uśmiech Miałam styczność z historią, ale niestety z tym pierwszy raz się spotykam Uśmiech Dla mnie strona świadka jehowy, który na każdym kroku poniża katolików i Kościół to żadne źródło dowodów. I dlatego strona mnie wcale nie dziwi. Nie wykręcaj się Palmer. Zarzuciłeś tezę, pragnę byś ją potwierdził i udowodnił FAKTAMI HISTORYCZNYMI, jakich na tej stronie niestety nie ma Uśmiech Poszukaj więc gdzie indziej i mi pokaż. Ratuj honor. Ja Ci nie mam co udowadniać. Nie ja zapodałam tego linka ze zdjęciami i nie ja wysunęłam tezę o związkach Kościoła z nazistami. Jeśli są prawdziwe, udowodnij, jeśli nie... Cóż... Oczko Potraktuj to tak, że jestem dociekliwym uczniem, który chciałby dowiedzieć się na ten temat więcej i znajdź mi strony na ten temat. Historyczne, nie świadków jehowy Oczko
W sam raz nie wątpię w to, że niektórzy przedstawiciele duchowieństwa przystawali z nazistami. W każdy okresie zdarzały się niestety takie czarne owce w Kościele i zdarzają się do teraz. To, że ktoś np. zrobił zdjęcie kapłanowi wśród żołnierzy czy nazistów nie znaczy, że od razu sam jest nazistą :!: To idiotycznie pochopne wnioski. Równie dobrze mogłabym Ci zrobić fotkę na ulicy jak idziesz sobie z koleżanką z pracy, ze studiów i doczepić etykietkę w stylu "oto żywy dowód na to, że Palmer zdradza własną żonę!!!" Taki przykład, bo zony pewnie jeszcze nie masz Uśmiech
Ale te niektóre zdjęcia są po prostu śmieszne Szczęśliwy Autor strony po prostu NIE POTRAFI odróżnić zwykłego pozdrowienia ręką z pozdrowieniem "Heil Hitler!" Każdy dzieciak zauważy różnicę. Pozdrowienie "heil" to sztywno wyciągnięta przed siebie ręka na wysokości głowy z rozprostowanymi palcami. Dziwne, że ci biskupi mają ją zgiętą w łokciu. Czyżby źle podpatrzyli od nazistów? ;P


Palmer_Eldritch napisał(a):I to jest naduzycie albowiem takiego tematu nie mialem zamiaru zakładać a cała dyskusja zaczęła się kilka postów wcześniej...Ale ok...
Wiem, ale resztę cieżko byłoby do tego tematu wydzielić. Bardziej optowałabym za wydzieleniem pozostałych postów do wypraw krzyżowych.
A z tego może się zrobić ciekawy topic Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-02-2006 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:Miałam styczność z historią, ale niestety z tym pierwszy raz się spotykam
To nauczycieli historii miałas nieciekawych
Cytat:Dla mnie strona świadka jehowy, który na każdym kroku poniża katolików i Kościół to żadne źródło dowodów. I dlatego strona mnie wcale nie dziwi
Podaj mi więc źródła bardziej wiarygodne,juz raz cię o to prosiłem :roll:
Cytat:Nie wykręcaj się Palmer. Zarzuciłeś tezę, pragnę byś ją potwierdził i udowodnił FAKTAMI HISTORYCZNYMI, jakich na tej stronie niestety nie ma
Na pewno nie ma ?A czytałas ją dokładnie?Zwróciłaś uwagę na liczne przytoczone dokumenty gdzie podane są źródła ich pochodzenia?
Cytat:Potraktuj to tak, że jestem dociekliwym uczniem, który chciałby dowiedzieć się na ten temat więcej i znajdź mi strony na ten temat. Historyczne, nie świadków jehowy Oczko
Momencik.Skoro naprawde jesteś dociekliwa to wykorzystaj google Duży uśmiech A po drugie...świadek Jehowy nie moze być historykiem?
Cytat:Równie dobrze mogłabym Ci zrobić fotkę na ulicy jak idziesz sobie z koleżanką z pracy, ze studiów i doczepić etykietkę w stylu "oto żywy dowód na to, że Palmer zdradza własną żonę!!!"
Jedna taka fotka faktycznie o niczym by nie świadczyła,kilkanascie,kilkadziesiat takich fotek na których widać by było ze są robione w różnych miejscach i czasie dawały by do myślenia.
Cytat:Taki przykład, bo zony pewnie jeszcze nie masz Wesoły
Marny z Ciebie jasnowidz :lol2:
Cytat:Każdy dzieciak zauważy różnicę. Pozdrowienie "heil" to sztywno wyciągnięta przed siebie ręka na wysokości głowy z rozprostowanymi palcami. Dziwne, że ci biskupi mają ją zgiętą w łokciu. Czyżby źle podpatrzyli od nazistów? jęzor
[Obrazek: 1933.jpg]
Tu tez mają zgiętą w łokciu....podobnie jak stojący za nimi hitlerowcy...
20-02-2006 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:To nauczycieli historii miałas nieciekawych

Najwidoczniej> Dlatego proszę o pomoc Ciebie. Zapewne znasz się na niej lepiej niż człowiek po studiach historycznych Uśmiech


Palmer_Eldritch napisał(a):Podaj mi więc źródła bardziej wiarygodne,juz raz cię o to prosiłem
Nie ja mam je podać tylko Ty. To nie ja powiedziałam, że Kościół współpracował z nazistami Uśmiech Nie odwracaj kota ogonkiem :krzywy:


Palmer_Eldritch napisał(a):Na pewno nie ma ?A czytałas ją dokładnie?Zwróciłaś uwagę na liczne przytoczone dokumenty gdzie podane są źródła ich pochodzenia?

Tak, czytałam dokładnie. Specjalnie przejrzałam tą stronę, którą zresztą znam Uśmiech
Palmer_Eldritch napisał(a):Momencik.Skoro naprawde jesteś dociekliwa to wykorzystaj google
Nie Palmer Uśmiech Ty podałeś tezę, Ty ją obroń. Proszę Ciebie, a nie google Uśmiech Nie ustosunkujesz się do tego, będę musiała stwierdzić, że marny z Ciebie rozmówca. Dalsze tego typu słowne przepychanki nie mają sensu. Podajesz wiarygodne źródło z jakiejś strony historycznej, albo kończymy dyskusję. Bo taka jak teraz nie ma żadnego sensu. Jeszcze raz powtarzam, nie umiesz udowodnić czegoś, co uważasz za prawdę. Jeszcze raz bardzo ładnie proszę. Udowodnij mi to co tu przytoczyłeś.


Cytat:A po drugie...świadek Jehowy nie moze być historykiem?
Widać, że nie zapoznałeś się z biografią autora strony Uśmiech Poza tym nie jest to strona historyczna Oczko


Palmer_Eldritch napisał(a):Marny z Ciebie jasnowidz
Bo nim nie jestem :krzywy: To był przykład. Widzisz, nawet trafny Oczko

Cytat:Tu tez mają zgiętą w łokciu....podobnie jak stojący za nimi hitlerowcy...
Zdjęcie jest obcięte Uśmiech O niczym nie świadczy. Jeszcze raz powtarzam nie bądź łatwowierny. Zresztą sam widzisz, że mąż z prawej ma zgiętą w łokciu Oczko A ksiądz z prawej nie ma bynajmniej postawy salutującej. Nie widziałeś naprawdę nigdy machającego ręką człowieka? :hm:
Założę się, że sam masz mnóstwo zdjęć na których można by Ciebie o coś podobnego oskarżyć. Ale przecież nie jesteś księdzem. Święty, nieskalany Uśmiech

Pozdrawiam Cię Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-02-2006 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Nie ja mam je podać tylko Ty. To nie ja powiedziałam, że Kościół współpracował z nazistami
To się zaczyna robić nudne<ziew>
Na moje pytanie czy zwróciłas uwagę na liczne dokumenty i podane źródła ich pochodzenia raczyłaś odpowiedzieć
Cytat:Tak, czytałam dokładnie. Specjalnie przejrzałam tą stronę, którą zresztą znam
No więc wiesz że nie są to rzeczy z palca wyssane a konkretne HISTORYCZNE ,ARCHIWALNE DOKUMENTY na które powołuje się autor strony.Wszystko mozna sprawdzić.Amen
Cytat:Zdjęcie jest obcięte.
No i ...?Co obcieto?Jakiś znaczący szczegół?W ogóle weź się w koncu zdecyduj na linię obrony,bo najpierw mi wmawiasz ze zdjęcia są sfałszowane a potem ze ci panowie na nich ot tak sobie machają rączkami...Skoro sfałszowane to co to za różnica? :zmieszany:
Cytat:O niczym nie świadczy
Nie,wcale,absolutnie o niczym :roll2:
Cytat:Zresztą sam widzisz, że mąż z prawej ma zgiętą w łokciu
Normalnie mnie bawisz,dzięki wielkie :diabelek: Wytłumaczę ci jak dziecku:NIE PATRZ NA ŁOKCIE, POPATRZ W JAKIM TOWARZYSTWIE STOJĄ CI DWAJ PANOWIE!
Cytat:Nie widziałeś naprawdę nigdy machającego ręką człowieka? chytry
Widzialem,zdarzało się mi widziec stadko łysych debili krzyczących coś o bogu ,honorze i ojczyźnie
Cytat:Założę się, że sam masz mnóstwo zdjęć na których można by Ciebie o coś podobnego oskarżyć. Ale przecież nie jesteś księdzem. Święty, nieskalany
Nie,bynajmniej.Swięty nie jestem dlatego własnie nie zostałem księdzem i dlatego nie pouczam ludzi o "jedynej słusznej prawdzie".Ale faszystów przynajmniej omijam z daleka i nie bratam się z nimi.
Cytat:Dlatego proszę o pomoc Ciebie. Zapewne znasz się na niej lepiej niż człowiek po studiach historycznych Wesoły
Może i nie skończyłem studiów historycznych,ale jednym z moich bardzo dobrych znajomych jest zawodowy historyk i dzieki niemu (choć nie tylko )wiem kim na przykład byli Ante Pavelić i Josef Tiso i co obaj mają na sumieniu.Podobnie jak Pius XII - choć tu akurat zdania są podzielone (względem jego przewin oczywiscie).Podobnie jak znany mi jest fakt współpracy kleru włoskiego z Mussolinim...zresztą to są fakty powszechnie znane...<ziew>
Cytat: Dalsze tego typu słowne przepychanki nie mają sensu
No,jeśli chcesz dalej sie bronić tekstami o tym kto i jak ma zgietą rękę to na pewno nie Duży uśmiech
Cytat:Jeszcze raz powtarzam, nie umiesz udowodnić czegoś, co uważasz za prawdę.
Ja nie potrafię?czy ty szukasz dziury w calym przypieprzajac się do zgietych łokci? :zmieszany: Ty wymyśl lepszą linie obrony.... Lub w ramach edukacji poszerzaj swoją wiedze historyczną na temat przeszłosci swojego UKOCHANEGO koscioła.
Na dziś styknie,pozdrawiam i dobranoc
21-02-2006 01:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Palmer a o papieskim błogosławieństwie dla Wehrmachtu wspomniałeś :mrgreen: ?

Oho to już conajmniej dwóch na forum co to uważa, że kościół poplamił sobie kopytka w czasie wojny!
21-02-2006 01:46
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Osmielę się napisać co ja wiem o zagadnieniu.
Otóż, faktem jest, że z początku ogół kościoła niemieckiego (może nie tylko niemieckiego, nie wiem) popierał Adolfa i jego ferajnę. Znane są przypadki (liczne) odprawiania modłów za Hitlera, za NSDAP. Sam widziałem zdjęcia archiwalne, na których nazistowscy dygnitarze i biskupi zgodnie robią "hajhitla". Nadmienić trzeba, że sam Hitler traktował owo poparcie kościelnce wyłącznie instrumentalnie. Konkordat z Watykanem zawarł tylko w celch politycznych. Jeszcze wtedy był trzeźwo myślacym strategiem i wiedział, że nie wolno odrzucać takiego poparcia, zresztą w "Mein Kampf" kilka razy wypowiada się z sympatią o kościele katolickim. Choć sam katolikiem nie był - smiem sądzić, że nawet nie był chrześcijaninem - choć wielokrotnie powoływał się na bliżej nie okresloną "opatrzność" - można by tu raczej uznać, że chodzi o jakąś "opatrzność" pogańską. Jedyna msza katolicka w której Adolfek brał udział - to była msza żałobna za duszę J. Piłsudskiego (sic!).

Później było już mniej sielankowo - "ostateczne rozwiązanie" i związane z nim zbrodnicze działania stworzyły przepaść między nazistami a kościołem - oczywiście jak wszędzie był rozłam - byli księża naziści i antynaziści (ci zwykle kończyli jako tania siła robocza). Jak się to procentowo przedstawiało - nie wiem. Tutaj nie można nie wspomnieć o kościele protestanckim - który W WIEKSZOŚCI był cały czas za Hitlerem. Nieliczni odstępcy (pastor Boehnhoffer) również kończyli źle.
"Epizod argentyński" - faktem jest, że pewien ogół dostojników kościoła pomagał byłym nazistom w zmianie tożsamości i ucieczkach przed sprawiedliwością (głównie właśnie do Argentyny) w zamian za korzyści majątkowe.
Inną godną ubolewania sprawą jest reżim tzw "Ustaszów" w Chorwacji - dokonywali oni potwornych zbrodni na ludności cywilnej (jak zawsze "bogu ducha winnej") - a jednym z ich przywódców był jakiś ichni biskup, później pobłogosławiony przez Piusa.

Moim zdaniem nie można mówić, że CAŁY KOŚCIÓŁ popierał nazistów - ale zawsze robiła to jakaś jego część. Wieksza lub mniejsza.

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 08:03 ]
Sytuacja była podobna jak obecnie z panem Rydzykiem i jego radiem (przepraszam...- Radiem). Część episkopatu skrycie je popiera, część skrycie jest przeciwko.
Tak było jest i będzie.

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 08:44 ]
Ten chorwacki biskup od Ustaszów, a raczej arcybiskup nazywał się Stepanic i został kanonizowany przez Karola Wojtyłę (sic!).

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-02-2006 07:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:Ten chorwacki biskup od Ustaszów, a raczej arcybiskup nazywał się Stepanic
Literówka, Helmucie -Stepinac Uśmiech
Ale i ja nie jestem nieomylny,w moim poprzednim poscie a napisałem o Paveliciu ,mając na myśli właśnie Stepinaca....Obaj panowie oczywiscie tak czy tak współpracowali ze sobą...
Do tej mało chlubnej listy warto tez dodać wspomnianego juz wcześniej księdza Josefa Tiso,rządzącego marionetkowym panstwem słowackim.On tez niejedno ma na sumieniu...
21-02-2006 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Moim zdaniem nie można mówić, że CAŁY KOŚCIÓŁ popierał nazistów - ale zawsze robiła to jakaś jego część. Wieksza lub mniejsza.

To właśnie wyjaśniłam kilka postów wyżej, ale Palmer czyta co chce i jak chce :krzywy:
Wszędzie zdarzają się czarne owce. Ciekawe dlaczego nie wspominacie o równie niechlubnych współpracownikach nazistów z ówczesnego polskiego rządu (i nie tylko rządu :krzywy: )! Ładnie nasi rodacy spiskowali z nazistami przeciwko swoim. To także należałoby wziąć pod uwagę. Ale oczywiście takim pomłki zdarzać się mogą, ale Kościołowi już nie. A Kościół to też nie święci i nieskalani, ale tacy sami ludzie - słabi i grzeszni. Konsekwencje już za to ponieśli.
To, ze ktoś pojawił się w obecności nazistów nie świadczy naprawdę o niczym. Zwróć uwagę na czasy i na to, że wielu ludzi zostało wcielonych do armii nazistowskiej z przymusu. Czy chcieli czy nie chcieli, z przekonania czy nie, musieli salutować i wychwalać na każdym kroku fuhrera! Właściwie to wydaje mi się, że wśród tych biednych żołnierzy wielu było takich, którzy walczyli i zabijali wbrew swoim przekonaniom :/ Ale takie były czasy. To, że duchowny się pojawiał wśród nazistów nie swiadczy wcale o tym, że się z nimi od razu bratał. A ci, którzy bratali się faktycznie, ponieśli już na pewno karę i konsekwencje. Tacy fałszywi ludzie - w tym wypadku księża, byli, są i bedą się zdarzać. Jak fałszywcy w każdej profesji czy posłudze. Ale to nie znaczy, że cały Kościół współpracował z nazistami!!! Na tych fotkach powtarzają się te same osoby duchowne, więc to nawet nie dowód na to, że takich księży było multum. Poza tym nie przy wszystkich zdjęciach podane są źródła :krzywy: Nawet nie przy większości.

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 ]
Acha i nie znalazłam dowodów na to, że Hitler był katolikiem. Mam jego biografię w domu, ale się nie doszukałam. Czytałam ją dość dawno. Miał za to żydowskie pochodzenie. Ale pan jehowa przekonany jest w 100% o katolickości i religijności Hitlera Szczęśliwy Oczywiście można to "potwierdzić" tym, że Hitler żywo interesował się okultyzmem i wrózbiarstwem :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-02-2006 12:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Później było już mniej sielankowo - "ostateczne rozwiązanie" i związane z nim zbrodnicze działania stworzyły przepaść między nazistami a kościołem


Nie rozumiem tylko dlaczego to wydarzenie miałoby wykopać przepaść. Przecież ostateczne rozwiązanie było pogromem (czyli czymś co od wieków istniało w chrześcjańskiej i katolickiej Europie i czemu się kościół przez wieki wcale nie sprzeciwiał, wręcz sam podburzał tłuszczę), tyle tylko że na sporawą skalę.

Cytat:Ten chorwacki biskup od Ustaszów, a raczej arcybiskup nazywał się Stepanic i został kanonizowany przez Karola Wojtyłę (sic!).

tu akurat będę bronił papieża. Jak się hurtem wynosi na ołtarze setki, tysiące świętych to nie wiada z kim człowiek ma do czynienia. Przy takiej ilości na pewno mniejsza czy większa częśc to pomyłki.
21-02-2006 12:48
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
semper_malus napisał(a):
Cytat:Ten chorwacki biskup od Ustaszów, a raczej arcybiskup nazywał się Stepanic i został kanonizowany przez Karola Wojtyłę (sic!).

tu akurat będę bronił papieża. Jak się hurtem wynosi na ołtarze setki, tysiące świętych to nie wiada z kim człowiek ma do czynienia. Przy takiej ilości na pewno mniejsza czy większa częśc to pomyłki.
...albo osoby NIE ISTNIEJĄCE W RZECZYWISTOŚCI.Uśmiech
Jak tak dobrze poszperać w katalogu świętych to mamy sporo "osobliwości" - łącznie ze świętymi unieważnionymi przez Pawła VI....
Jak naprawdę dobrze poszukamy - znajdziemy nawet kanonizowanego psa (św. Guinnefort) - ale to inna bajka.

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 12:24 ]
Offca napisał(a):[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 ]
Acha i nie znalazłam dowodów na to, że Hitler był katolikiem. Mam jego biografię w domu, ale się nie doszukałam. Czytałam ją dość dawno. Miał za to żydowskie pochodzenie. Ale pan jehowa przekonany jest w 100% o katolickości i religijności Hitlera Szczęśliwy Oczywiście można to "potwierdzić" tym, że Hitler żywo interesował się okultyzmem i wrózbiarstwem :krzywy:
Cóż, żydowskie pochodzenie Hitlera to nadal niepotwwierdzona hipoteza. Był azaliż, on, nieslubnym synem Schickelgrubera czy nie był?
Myślę, że nigdy nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie...

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 12:31 ]
Przepraszam, popełniłem lapsus - oczywiście Schicklgruber to nazwisko babki Hitlera. Problemem jest ustalenie czy ojciec Adolfa był jej ślubnym mężem czy kimś zgoła innym...

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 12:32 ]
Znowu. Miałem na myśłi biologicznego dziadka AdolfaOczko Ech to niskie ciśnienie Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-02-2006 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów