Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tzw. antykoncepcja "po"
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Lewiatan o tym było w innym temacie. I zapewniam Cię, że nie jest to interpretacja, którą Ty tutaj wysnułeś.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-02-2006 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Offca napisał(a):Lewiatan o tym było w innym temacie. I zapewniam Cię, że nie jest to interpretacja, którą Ty tutaj wysnułeś.

dasz linka?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
23-02-2006 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Własnie nie bardzo pamiętam w którym to wątku było Moniczko Smutny Z tego co wiem taka dyskusja nawiązała się z NO w środku jakiegoś wątku. Myślę, że jak zapytasz ddv to powinien wiedzieć gdzie bo zdaje się, że on także brał udział w tej dyskusji.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-02-2006 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
Cytat:niezniewala zastanowcie sie!!!!!!!

Iczywiście, że nie zniewala! Możesz robić wszystko- co ci każą.
23-02-2006 22:36
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Wróćmy, cholera, do tematu! ](*,)

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-02-2006 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Tak wróćmy - przedstawiłaś 2 strony temu, kiedy jeszcze nie sprowokowalaś bocznych wątków swoimi pytaniami, że pigułka "po" jest odbieraniem istniejącego już życia, gdyż nie pozwala zapłodnionej komórce zagnieździć się w macicy, gdyż Kościół stoi na stanowisku, że życie zaczyna się w chwili poczęcia. Wielu naukowców twierdzi, że nie, ja też tak sądzę. Nie przytaczam tych wypowiedzi, bo nigdy ten problem mnie osobiście nie dotyczył i nigdy się tym nie interesowałam, nie znam więc literatury na ten temat, a te wypowiedzi usłyszałam przypadkowo.
Nawet przy założeniu, że jest to już życie w chwili poczęcia, to jest to życie bilogiczne, cielesne. Tymczasem Kościół robi z tego Boski cud życia i je chroni jak życia chrześcijanina, ochrzszczonego, który ma życie wieczne. Przy tej teorii wycięcie schorowanych jajników kobiety też jest odbieraniem życia, czy przypadkowe uronienie plemnika ma taką samą kategorię - zabójstwo - jako potencjalne nośniki życia. zarodek w jajowodzie, choć dzielą się w nim komórki i powstają nowe, nie gwarantuje powstania życia. Bywa tak, że nie dochodzi, na wskudek jakichś wad jajowodu do zagnieżdżenia się zarodka i rozwija się on w jajowodzie - ciąża pozamaciczna, która musi być usunięta z uwagi na to, że dla takiego zarodka nie ma ratunku, a matka może utracić życie w każdej chwili.
Nie bronię pigułki "po" - już dałam temu wyraz. Chodzi mi o zasadę. Jeśli przyjąć takie założenia, jak proponuje Kościół, to każdy zabójca 1 człowieka musiałby być sądzony za morderstwo przeciwko ludzkości, gdyż teoretycznie każdy mężczyzna może spłodzić niesamowitą armię dzieci, tak, że jadąc rowerem musiałby uważać, żeby nie potrącić swojego dzieciaka i kobieta może urodzić też powyżej 20-tki dzieci.
Jak widzisz, przyjęcie zasady, że nazywamy zabójstwem unicestwienie potencjalnego życia, prowadzi do niesamowitych reprekusji. :mrgreen:

http://www.forumchrzescijanskie.org
23-02-2006 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
ZosiaII napisał(a):kiedy jeszcze nie sprowokowalaś bocznych wątków swoimi pytaniami

Kto pyta, nie błądzi jak powiadają. Głupich pytań też nie ma, mogą być tylko głupie odpowiedzi :krzywy:


ZosiaII napisał(a):Wielu naukowców twierdzi, że nie, ja też tak sądzę.
Jeszcze bardziej wielu twierdzi, że zaczyna się od zapłodnienia :krzywy:


ZosiaII napisał(a):Boski cud życia i je chroni jak życia chrześcijanina, ochrzszczonego, który ma życie wieczne.
Czy wierzysz, że poczęty człowiek ma już w sobie duszę? Odkąd tylko staje się człowiekiem, kiedy nabiera cech człowieka, a więc od zapłodnienia. Duszy nie dostaje się w momencie narodzin czy w momencie przybrania kształtów ludzkich przez zarodek. Jeśli więc ma duszę, Bóg o tym dziecku nie zapomni, nawet jak jest jeszcze nieochrzczone. To nie wina tego dziecka, że jest jeszcze nieochrzczone. Bóg kocha je taką samą miłościa jak kazdego z nas, a zatem chce zbawienia tego dziecka mimo wszystko, mimo, że jest jeszcze w łonie matki i nie jest ochrzczone! Bóg chce zbawienia każdego. Pamiętaj, ze Bóg nie rozróżnia ludzi na lepszych, czy gorszych, lepiej nadających się do zbawienia lub gorzej. KAŻDY człowiek jest powołany do zbawienia. Nawet największy zbrodniarz. Bóg nie szufladkuje ludzi. Ważne jest w jaki sposób przeżyjesz swoje życie. Nie jest pwoiedziane, że ktoś zostanie potępiony tylko dlatego, ze nie miał okazji poznać w swoim życiu Boga i się ochrzcić! Nie ograniczajmy Bożej miłości.


ZosiaII napisał(a):Przy tej teorii wycięcie schorowanych jajników kobiety też jest odbieraniem życia, czy przypadkowe uronienie plemnika ma taką samą kategorię - zabójstwo - jako potencjalne nośniki życia.
Proszę Cię, tylko nie powtarzaj teorii, które podsunął Tomasz32 8-[ .

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-02-2006 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
ZosiaII napisał(a):Jak widzisz, przyjęcie zasady, że nazywamy zabójstwem unicestwienie potencjalnego życia, prowadzi do niesamowitych reprekusji

dlaczego potencjalnego?
życie to życie, i jeśli zapłodniona komórka nie zagnieździ sie w jamie macicy z powodu jakiś wad itd. czyli biologi to nic na to nie możemy poradzić - nie mamy na to wpływu, natomiast biorąc pigułkę "po" robimy to świadomie

a co do tego kiedy początek życia to duża część naukowców mówi o tym że jednak życie jest od momentu poczęcia, i dziwi mnie, jeśli ktoś twierdzi inaczej, no ale to pewnie wpływ KK na moją osobowość i poglądy 8)

w nauce są różne kryteria uznania embrionu za człowieka, ale tak naprawdę sprowadza się to do moralności i jak pisze Szafarski nawiązując do kryterium genetycznego „biorąc pod uwagę możliwości tkwiące w ludzkiej zygocie, unicestwienie jej jest moralnie złe"

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
23-02-2006 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
ZosiaII napisał(a):Nawet przy założeniu, że jest to już życie w chwili poczęcia, to jest to życie bilogiczne, cielesne. Tymczasem Kościół robi z tego Boski cud życia i je chroni jak życia chrześcijanina, ochrzszczonego, który ma życie wieczne.

To ja proponuję powybijać nieochrzczonych. A co, przecież to TYLKO życie biologiczne...

ŻYCIE JEST CUDEM BOŻYM!!!!

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
24-02-2006 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Offca napisał(a):Czy wierzysz, że poczęty człowiek ma już w sobie duszę?
Tego nie wiem. To wszystko są nasze przypuszczenia. W Biblii nie występuje pojęcie samoistne "dusza" i "ciało", występuje nierozłącznie dusza z ciałem, choć wiele wypowiedzi Chrystusa wskazuje na takie odrębne byty, np. "Strzeżcie się tych, którzy mogą zabić i duszę i ciało", ale w czasie bytności Chrystusa na ziemi, to już można mówić o dwóch bytach człowieka: doczesnym i pośmiertnym. To są wszytko straszne zawiłości teologiczne - nie podejmuję się ich rozstrzygać, bo w Biblii można znaleźć zarówno potwierdzenie odrębnych bytów duszy i ciała, jak i zaprzeczenie. Po prostu nie dysponuję dostateczną wiedzą teologiczną na ten temat - dlatego mówię nie wiem.

[ Dodano: Pią 24 Lut, 2006 00:16 ]
Offca napisał(a):Głupich pytań też nie ma, mogą być tylko głupie odpowiedzi
Zapewniam Cię, że głupie pytania są i jest ich bardzo wiele. Ale nie chcę schodzić z tematu i Ci to udowadniać.
Offca napisał(a):Duszy nie dostaje się w momencie narodzin czy w momencie przybrania kształtów ludzkich przez zarodek. Jeśli więc ma duszę, Bóg o tym dziecku nie zapomni, nawet jak jest jeszcze nieochrzczone. To nie wina tego dziecka, że jest jeszcze nieochrzczone. Bóg kocha je taką samą miłościa jak kazdego z nas, a zatem chce zbawienia tego dziecka mimo wszystko, mimo, że jest jeszcze w łonie matki i nie jest ochrzczone! Bóg chce zbawienia każdego. Pamiętaj, ze Bóg nie rozróżnia ludzi na lepszych, czy gorszych, lepiej nadających się do zbawienia lub gorzej. KAŻDY człowiek jest powołany do zbawienia. Nawet największy zbrodniarz. Bóg nie szufladkuje ludzi. Ważne jest w jaki sposób przeżyjesz swoje życie. Nie jest pwoiedziane, że ktoś zostanie potępiony tylko dlatego, ze nie miał okazji poznać w swoim życiu Boga i się ochrzcić! Nie ograniczajmy Bożej miłości.
To znowu teologia naszych marzeń - nie takie głowy jak nasze nie potrafią się na ten temat dogadać w Watykanie.
Offca napisał(a):Proszę Cię, tylko nie powtarzaj teorii, które podsunął Tomasz32
To jest teoria absurdalna, ale bardzo logiczna w stosunku do założeń nauki Kościoła o ochronie życia nawet potencjalnego, bo jak poczytać KKK, to właściwie do takich wniosków należałoby dojść. Ja z góry zastrzegłam, że ochrona życia potencjalnego logicznie rzecz biorąc prowadzi do absurdu. W logice nazywa się to fałsz i jesli teoria prowadzi do fałszu, powinna być odrzucona.
Lola napisał(a):a co do tego kiedy początek życia to duża część naukowców mówi o tym że jednak życie jest od momentu poczęcia, i dziwi mnie, jeśli ktoś twierdzi inaczej, no ale to pewnie wpływ KK na moją osobowość i poglądy
Lolu, nie jesteśmy naukowcami i niczego nie udowodnimy, a ni ja ani wy.Co to znaczy duża część i mała część naukowców. W nauce szuka się prawdy i nie ma znaczenia ilu naukowców ją popiera. Wielu zginęło na stosie, wielu potępiono - jak choćby Kopernik, a po wiekach okazało się, że mówił prawdę, choć był odosobniony w swoich teoriach. Te stwierdzenia nie mają podłoża biblijnego, oparte są na teoriach ludzkich.Dlatego tutaj Kościół może się mylić i może mówić prawdę. Nikt z nas tego rozstrzygnie, natomiast upieranie się przy którejś z tych dwóch teorii nie ma sensu. To jeszcze jest tajemnicą nie objawioną przez Boga (odkrycia naukowe, też przecież są dziełem Bożym w bardzo wielu wypadkach, problem w tym, co my ludzie z tymi odkryciami robimy). Badania nad promieniotwórczością były darem Bożym dla ludzkości - ratują ludzkie życie zaatakowane rakiem, pozwoliły wczesne wykrywanie gruźlicy, która dziesiątkowała ludzkość. Ale znaleźli się szpece, którzy wykorzystali je do zbudowania bomby atomowej.
Lola napisał(a):„biorąc pod uwagę możliwości tkwiące w ludzkiej zygocie, unicestwienie jej jest moralnie złe"
No i widzisz Lolu - jesteśmy w domu chodzi o ochronę POTENCJALNEGO ŻYCIA - i nie można zarzucić Tomaszowi, że plecie głupoty.To jest logiczny wniosek, choć absurdalny. Ja też logicznie udowodniłam absurd.
Moniczka napisał(a):ŻYCIE JEST CUDEM BOŻYM!!!!
Z całą pewnością jest cudem, bo nikt z nas nie posiadł tajemnicy życia, nawet najśmielsi teoretycy i naukowcy zarówno świeccy, jak i chrześcijańscy, ale dla Boga ma znaczenie TYLKO ŻYCIE DUCHOWE. Chrystus wiele razy to podkreśla: "nie bójcie się tych, co mogą zabić ciało". Co to znaczy? Wartość osiągnięć duchowych dla życia wieczego ma podstawowe znaczenie, a ciało jest sprawą drugorzędną. A co zabija duszę? GRZECH. Nawet jeśli uznać, że dziecko poczęte ma duszę, to jest ona skażona grzechem pierworodnym i jako taka nie ma życia wiecznego.

http://www.forumchrzescijanskie.org
24-02-2006 00:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
ZosiaII]dla Boga ma znaczenie TYLKO ŻYCIE DUCHOWE.

Nawet jeśli uznać, że dziecko poczęte ma duszę, to jest ona skażona grzechem pierworodnym i jako taka nie ma życia wiecznego.[/quote]

I to daje prawo do odebrania mu tego biologicznego życia??

A dla Boga liczy się TYLKO życie duchowe? Jezus podkreślał że duchowe jest ważniejsze, to życie biologiczne jest wstępem do życia duchowego, więc neleży mu się szacunek.

I jeszcze jedno. Nie nam decydować o tym czy kogoś życie jest wartościowe czy nie jest. To BÓG jest Panem życia. I czysto" biologicznego, i duchowego. I my nie mamy prawa odbierać życia.

A tak w ogóle... Zosiu, czy na podstawie tych słów:

[quote napisał(a):
Nawet jeśli uznać, że dziecko poczęte ma duszę, to jest ona skażona grzechem pierworodnym i jako taka nie ma życia wiecznego

...twierdzisz że skoro życie człowieka nieochrzczonego nie ma wartości, to można go spokojnie zabić?

[ Dodano: Pią 24 Lut, 2006 08:19 ]
ZosiaII napisał(a):
Offca napisał(a):Czy wierzysz, że poczęty człowiek ma już w sobie duszę?
Tego nie wiem. To wszystko są nasze przypuszczenia.

Nie. To wiara Kościoła. Jako katoliczki, również moja.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
24-02-2006 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
ZosiaII napisał(a):Nikt z nas tego rozstrzygnie, natomiast upieranie się przy którejś z tych dwóch teorii nie ma sensu.

Ale którąś z nich wypadałoby w swoim życiu przyjąć. Więc albo zabijasz sobie dzieci poczęte, a z logicznego punktu widzenia JESZCZE nieochrzczone, kiedy tylko jest Ci to na rękę, albo szanujesz każde poczęte życie, jak naucza Kościół. No jakieś stanowisko w życiu musisz przyjąć...
Weź też pod uwagę, że każde nowo poczęte dziecko jest potencjalnym kandydatem do zbawienia i nieba. To nie nasze zadanie by im tą szansę odbierać!
Z drugiej strony miej świadomość, że Bóg nas umiłował, każdego, od początku, jeszcze zanim się zrodziliśmy. Dowód? Proszę Cię bardzo:

Znałem cię zanim się urodziłeś...Jer 1,4-5
Wybrałem cię zanim zaplanowałem stworzenie... Ef 1,11-12
Nie byłeś pomyłką i wszystkie twoje dni są zapisane w mojej księdze...Psalm 139,15-16
Określiłem dokładnie czas twoich narodzin i miejsce w którym będziesz żyć...Dz 17,26
Kształtowałem cię w łonie matki twojej...Psalm 139,13

Są to fragmenty pewnego "poematu" napisanego na podstawie fragmentów biblijnych. Nic dodać nic ująć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-02-2006 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Offca napisał(a):Wybrałem cię zanim zaplanowałem stworzenie... Ef 1,11-12
Nie byłeś pomyłką i wszystkie twoje dni są zapisane w mojej księdze...Psalm 139,15-16

i wolna wole diabli wzieli bo bog i tak juz zapisam nam droge.
24-02-2006 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Lewiatan napisał(a):i wolna wole diabli wzieli bo bog i tak juz zapisam nam droge.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, potem komentuj. Nic tam o naruszeniu wolnej woli nie ma.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-02-2006 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
skoro moje wszystie dni sa juz zapisane to je tylko odtwarzam nie mam na to wpływu bo sa juz zapisane tak to zrozumialem
24-02-2006 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów