Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mam ogromna milosc w sobie dla ludzi ale...
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Tak Kempes, jest wiele frazesów, ale mało który jest tak rzeczywisty, prawdziwy i odnoszący sie do życia człowieka jak te cytaty z Biblii. Gdyby człowiek je dobrze przemyślał i poobserwował wlasne życie, zauważył by,że jest wiele mądrości i realizmu w tych czytaniach, nawet w czasach współczesnych takie słowo jest obecne w życiu człowieka. Jednym zdaniem: to jest mądrość,która nigdy nie przemija. Ale każdy może miec własny punkt widzenia, ja mam taki. Duży uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-02-2006 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #32
 
Witam serdecznie wszystkie dusze!
Musze powiedziec, ze wasze wypowiedzi mnie wzruszyly.


msg napisał(a):Znaczy się nie jesteś asertywny - co usiłuje wmówić nam świat, że jak się takim nie jest to się życia dobrze nie przeżyje. Ja tobie tylko pogratulować mogę takiej postawy. Jeżeli naprawdę czujesz, że masz w sobie Boga, to nie masz co się obawiać o poradzenie sobie w życiu - Pan nas prowadzi sobie tylko wiadomymi ścieżkami.
Msg dolkadnie tak jest i dziekuje Ci za twoje dobre slowo. Niestety ten zepsuty, egoistyczny swiat nie nalezy do Boga pomimo, ze Bog go stworzyl( chyba wszyscy wiedza kto trzyma lape na nim) Jezus przyszedl nie po swiat ale po ludzi aby poprzez Boza milosc, uwolnic nas, nasze dusze. Ludzie w dzisiejszych czasach niestety, stawiaja na cialo, a to tylko opakowanie. Kazdy z nas ma w sobie Boga, nawet hitler mial Boga w sobie, bo przeciez wyszedl od Boga, nie od szatana, szatan nie posiada mocy tworzenia, on tylko omamaia ludzi, jak omamil hitlera i omamia innych ludzi, wmawiajac im, ze cialo, wyglad, egoizm, pieniadz, wladza, tylko sie licza na ich zgube.

Wojtek37 napisał(a):Bracie Duszo, posiadasz piękny dar
Nigdy przedtem nie pomyslalem, ze to moze byc dar, bo widzisz Bracie Wojtek37, ja do pojmowania wiary i nauk Jezusa podchodze prostolinijnie, skoro Jezus mowi " kto wierzy we mnie zyc bedzie" to dla mnie tak jest, nic dodac, nic ujac. Wydaje mi sie, ze taki dar posiadaja wszyscy, tylko trzeba wiary, zeby go rozpakowac.

Odezwe sie do wszystkich ale pozniej. Nie mam dos czestego dostepu do neta.
Tymczasem pozdrawiam Wszystkich braci i siostry.
Msg, Wojtek37, Offca, Tomasz32, Leilana, Lola, Kempes, Moniczka, Inis
W szczegolnosci Lewiatana i Darth Helmutha
Bog z Wami!
25-02-2006 13:48
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
dusza napisał:
Cytat:Msg dolkadnie tak jest i dziekuje Ci za twoje dobre slowo. Niestety ten zepsuty, egoistyczny swiat nie nalezy do Boga pomimo, ze Bog go stworzyl( chyba wszyscy wiedza kto trzyma lape na nim) Jezus przyszedl nie po swiat ale po ludzi aby poprzez Boza milosc, uwolnic nas, nasze dusze. Ludzie w dzisiejszych czasach niestety, stawiaja na cialo, a to tylko opakowanie. Kazdy z nas ma w sobie Boga, nawet hitler mial Boga w sobie, bo przeciez wyszedl od Boga, nie od szatana, szatan nie posiada mocy tworzenia, on tylko omamaia ludzi, jak omamil hitlera i omamia innych ludzi, wmawiajac im, ze cialo, wyglad, egoizm, pieniadz, wladza, tylko sie licza na ich zgube.

Sam świat nie jest zepsuty, to ludzie ulegaja pokusom, co doprowadza do takiego stanu świata jaki jest. Zapominają o podstawowych wartościach jak miłość, rodzina i wiele innych, odchodzą od tego obrazu, według którego Bóg stworzył człowieka.
Teraz liczą się najbardziej wszystkie marności tego świata: pieniadze, seks,władza i wiele innych. Ale to przeminie, tylko czasu nie da sie cofnąć i za późno będzie na żale, za późno będzie na zmiany. Ale w końcu każdy ma wolną wolę i może wybierać co chce.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-02-2006 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
TOMASZ32 napisał(a):Teraz liczą się najbardziej wszystkie marności tego świata: pieniadze, seks,władza i wiele innych. Ale to przeminie, tylko czasu nie da sie cofnąć i za późno będzie na żale, za późno będzie na zmiany.

Tak to prawda, zyjemy w uspieniu do puty do puki nie dostaniemy dobrego szturchanca.
Z wlasnego doswiadczenia wam powiem, ze pogon za pieknym domem, samochodem itp to droga do nikad. Ciezko jest to jakos wytlumaczyc ale moim zdaniem tylko nasze uczynki i pamiec o nich sie liczy, pamiec o ludziach ktorzy staneli na naszej drodze...

TOMASZ32 napisał(a):Ale w końcu każdy ma wolną wolę i może wybierać co chce.
Tylko zeby jeszcze kazdy znas zdawal sobie tak naprawde z tego sprawe ze mamy taka wolna wole, wiekszosc z nas moze o tym mowi ale czy faktycznie to czuje?
26-02-2006 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
No właśnie, ile razy wydaje nam się, że robimy co chcemy, a tak naprawdę idziemy owczym pędem za modą, otoczeniem, rówieśnikami, rodziną :?: I niekoniecznie są to dobre wybory Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-02-2006 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Wybory wyborami, każdy człowiek ma słaba naturę i popełnia błędy, każdy może upadać. Ważne aby zauważyć, do czego nas to prowadzi: to dążenie do władzy, pieniędzy i innych marności. Czesto do jeszcze większego cierpienia - myślimy,że pieniadze rozwiążą nasze wszystkie problemy, że władza doprowadzi nas do takich pieniędzy, ale tak naprawdę nie wszystko da sie kupić za pieniądze, a napewno nie kupimy za pieniadze miłości Boga.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-02-2006 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
W dzisiejszych czytaniach jest takie zdanie - piszę z pamięci: "Bądźcie świeci, bo Ja jestem święty" - to jest takie fajne wielkopostne (ale i nie tylko) nawołanie do tego, by nie wstydzić się dobrych relacji z Bogiem i nie bać trudnych wyborów, które nam stawia.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
06-03-2006 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Dlatego warto dążyc do świętości i nie patrzec na gadanie ludzi,ale iść tą droga na którą powołał nas Bóg i starać sie pełnic jego wole, a nie wolę ludzi, którzy robia wszystko,aby zniszczyc te relacje między nami a Bogiem.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
06-03-2006 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów