Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lektury kontrrewolucji : Oriana Fallaci
Autor Wiadomość
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Lektury kontrrewolucji : Oriana Fallaci
Czy znacie trochę jej twórczość ? Sama o sobie mówi, że jest chrześcijanką - ateistką ( zapewne więc nie wierzy w Boga ale przyjmuje przynajmniej w zarysie wartości chrześcijańskie ). Jak na razie miałem okazję przeczytać tylko jej Wywiad z samą sobą oraz Apokalipse. Cóż, główny wątek to islam, za walkę z którym w UE nienawidza jej prawie tak jak w Polsce o. Rydzyka. Ale oprócz tego dużo miejsca autorka poświęciła również problemom politycznej poprawności nazywanej terrorem intelektualnym lewicy i w ogóle tego, że różnice między lewicą i prawicą w Europie są fikcją oraz bezwzględnej krytyce zachodnich ,,elit".

Czy może czytaliście więcej jej książek ? Czy jest w nich coś, co może przydać się polskiemu czytelnikowi ? Islam, główny wróg Oriany Fallaci raczej nie stanowi specjalnego problemu w Polsce, nawet może być sojusznikiem przeciwko przesadnej westernizacji. Ale inne elementy politycznej poprawności ? Miałkości elit, braku autorytetów ? Czy można również inne niż Wywaid z samą sobą prace Fallaci polecić jako lektury kontrrewolucji również w Polsce ?

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
18-02-2006 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Słyszałam, że "Wściekłość i duma" to bardzo dobra książka. Mam zamiar ją przeczytać, ale czekam w kolejce, bo chętnych dużo Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-02-2006 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
A nie ,,Siła rozumu" ?

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
18-02-2006 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Niep. "Wściekłość i duma". Bardzo znana zresztą książka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-02-2006 01:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Z tego co ja słyszałem, to ,,Wściekłość i duma" została raczej niechętnie przyjęta, jako dyktowana ( jak sam tytuł wskazuje ) emocjami. Natomiast ,,Siła rozumu" miała być właśnie intelektualną jej nadbudową. Ale nie wiem, jeszcze nie miałem okazji czytać, wiem to tylko z internetowych recenzji.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
19-02-2006 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów