Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CO SĄDZICIE...?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Nie tylko księża, zwykli ludzie także. I jest ich więcej niz takich księży - z przykrościa musze to stwierdzic.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-02-2006 03:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Polscy księża są bardziej pazerni a do tego bardziej aroganccy.

Ale do mnie przychodzi Polski Ksiadz. Oni tutaj maja taka chyba zasade. Ja chodze do Polskiego Kosciola. :aniol:

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
23-02-2006 05:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
TOMASZ32 napisał(a):Nie tylko księża, zwykli ludzie także. I jest ich więcej niz takich księży - z przykrościa musze to stwierdzic.

No co Ty nie powiesz?
Cytat:Ale do mnie przychodzi Polski Ksiadz. Oni tutaj maja taka chyba zasade. Ja chodze do Polskiego Kosciola.
Ale nie w Polsce :hm: Tutaj jest jak sądze zupełnie inny klimat i mentalność.
23-02-2006 07:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Lola napisał(a):no no Lewiatan, to wiesz podziwiam tych redemptorystów, bo pewnie mają sporo ludzi do przejścia na kolędzie, to muszą mieć niesamowity porządek w tych kopertach,żeby się nie pomylili a może podpisują je na miejscu?bo ja np. nigdy podpisanej nie daję, a może odrazu przy rodzinie sprawdają ile tam jest i notują Wstrząśnięty / Zszokowany


Jakos sobie daja rade a problemu niewidze bo wchodzi do rodzinki z zeszytem i notuje te swoje podstawowe zeczy takie jak ilos czlonkow rodziny itd itp a jak juz przychodzi o wreczenia dlugo oczekiwanej koperty otwiera zeszycik w miejscu przeznaczonym dla danej rodziny i wlasnie tam wklada sie koperte puzniej na plebanni robi sie podsumowanie i wszystko juz wie.
23-02-2006 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:Jakos sobie daja rade a problemu niewidze bo wchodzi do rodzinki z zeszytem i notuje te swoje podstawowe zeczy takie jak ilos czlonkow rodziny itd itp a jak juz przychodzi o wreczenia dlugo oczekiwanej koperty otwiera zeszycik w miejscu przeznaczonym dla danej rodziny i wlasnie tam wklada sie koperte puzniej na plebanni robi sie podsumowanie i wszystko juz wie.

Och Lewiatan jaki Ty jesteś mądry pod tym względem. Mówisz tak jabyś z 10 lat już po kolędzie chodził. Jakże łatwo osądzać ludzi bezpodstawnie... Banda antyklerykałów się znalazła... :lol2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-02-2006 11:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Offca probujesz usprawiedliwiac to co zle w twoje kochanym KK?? No coz masz do tego prawo ale nie jestes w stanie wyperswadowac mi ze ksiezulki inwigiluja swoich wiernych tak jak to robiła Słożba Bespieczeństwa w czasach ktore juz niestety nie wroca. Pozatym niemusze chodzic 10 lat po kaoledzie zeby zobaczyc jak naprawde ksiezulkowie to robia wystarczy byc na koledzie. pozatym jak ze snajomym zalatwialem papierki do slubu to widzialem jego kartoteke a w niej daty koled i przy kazdej kwotka lub jej brak Uśmiech . No ale ty wraz z banda fanow klerykałow na slowo czlonkowi bandy antyklerykałow nie uwierzysz. :hm:
23-02-2006 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja myślę,że są księża,którzy moga sobie takie rzeczy notować i prowadzić jakąś kartotekę, ale nie każdy ksiądz tak robi - są przecież różni księża,tak jak różni są ludzie. Jeden robi to, drugi co innego,jednego bardziej obchodzi sama kolęda, jako kontakt z wiernymi, innego obchodzi wszystko, nawet to ile wierni dają na kolędę. Można sobie spekulować, ale to jest tylko bezsensowna insynuacja, która tak naprawde niczego nie zmienia, może tylko pokazywać słabości ludzkie, których u nas także jest bardzo wiele. I czym my sie różnimy od takiego księdza, który sobie takie rzeczy notuje? Niczym, bo sami potrafimy postepować gorzej.

Księża często moga sobie notować takie informacje,nie po to,aby wiedzieć ile kto daje i później wytykać te małe wpłaty,ale w celu obserwacji sytuacji danej osoby - jesli wcześniej dawał a teraz nie daje ,to może to świadczyć,że sytuacja takiego parafianina sie pogorszyła lub jest jakis inny problem,skoro nie daje ofiary na kolędę.

Myślę,ze nie jest to powód,aby krytykować za to księży.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-02-2006 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
TOMASZ32 napisał(a):Księża często moga sobie notować takie informacje,nie po to,aby wiedzieć ile kto daje i później wytykać te małe wpłaty,ale w celu obserwacji sytuacji danej osoby - jesli wcześniej dawał a teraz nie daje ,to może to świadczyć,że sytuacja takiego parafianina sie pogorszyła lub jest jakis inny problem,skoro nie daje ofiary na kolędę.


Załozmy ze jest tak jak ty mowisz co to zmieni ksiadz wspomoze ta rodzine ?? Watpie i to szczerze !!!!
23-02-2006 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
TOMASZ32 napisał(a):Ja myślę,że są księża,którzy moga sobie takie rzeczy notować i prowadzić jakąś kartotekę,

Ja myślę, że powinieneś zarówno Ty jak i księża-archiwiści-kartotekarze skierować swój wzrok na Ustawę o ochronie danych osobowych.

TOMASZ32 napisał(a):czym my sie różnimy od takiego księdza, który sobie takie rzeczy notuje?

Tym, ze nie łazimy po domkach i nie spisujemy notatek jak sbeckie kapusie ani nie wyciągamy łapek po kopertówki.

Przynajmniej ja się tym róznie.
23-02-2006 15:19
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Ja myślę,że są księża,którzy moga sobie takie rzeczy notować i prowadzić jakąś kartotekę,

Ja myślę, że powinieneś zarówno Ty jak i księża-archiwiści-kartotekarze skierować swój wzrok na Ustawę o ochronie danych osobowych.

TOMASZ32 napisał(a):czym my sie różnimy od takiego księdza, który sobie takie rzeczy notuje?

Tym, ze nie łazimy po domkach i nie spisujemy notatek jak sbeckie kapusie ani nie wyciągamy łapek po kopertówki.

Przynajmniej ja się tym róznie.

Semper
Ja niczego nie powinienem, ja mogę, ale nie muszę. Po zatym ja nie powiedziałem,że to pochwalam,ja napisałem,że tak księża moga do tego podchodzić,co nie oznacza,że to pochwalam. Ale nie krytykuję kogoś,jeśli nie znam jego zamiarów. To wszystko są domysły, które opierają sie na ludzkim gadaniu i szukaniu okazji do tego,aby tylko zaleźć jakąś dziurę,aby tylko swoje wepchać czyli obmawiać, krytykować,plotkować itd.,często za plecami innych,dla mnie jest to tak samo negatywne postepowanie,jak to, o czym piszesz odnośnie ustawy o ochronie danych.

Po za tym skąd wiesz,że wszyscy księża ujawniają dane osobowe?
Chyba dane, które posiadają w swoich kartotekach potrzebne sa do udzielania sakramentów,które są dokumentami prawnymi, nie wiesz o tym,jako prawnik?

Same superlatywy piszesz o sobie, pod każdym wzgledem ukazujesz sievie jako osobę,która zawsze postepuje dobrze. Duży uśmiech
Niestety, ale biorąc pod uwagę krytykowanie, to nie wiele różnisz sie od takich księży. Smutny Może nie robisz tego,ale robisz inne rzeczy,którymi krzywdzisz innych lub obrażasz.
Jeśli ktos tak o sobie myśli to z tego co wiem to świadczy to o tobie,że jestes osoba bardzo pyszną, a to bardzo negatywna cecha?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-02-2006 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Lewiatan napisał(a):No ale ty wraz z banda fanow klerykałow na slowo czlonkowi bandy antyklerykałow nie uwierzysz.

Wyobraź sobie, że prędzej i chętniej ateiście uwierzę w cokolwiek niż antyklerykałowi :krzywy: Ale z tego co widzę, nawet prawdziwych ateistów na tym forum brakuje...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-02-2006 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
To taksamo jak ja predzej uwieze ze ziema jest plaska niz w niektore brednie gloszone przez kk
23-02-2006 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
TOMASZ32 napisał(a):Ale nie krytykuję kogoś,jeśli nie znam jego zamiarów.


To jaki człowiek ma zamiar jest kwestią drugorzędną w stosunku do tego co człowiek czyni- uczynki są ważniejsze niz jakieś niedookreslone zamiasry.
TOMASZ32 napisał(a):To wszystko są domysły, które opierają sie na ludzkim gadaniu i szukaniu okazji do tego,aby tylko zaleźć jakąś dziurę,aby tylko swoje wepchać

Teczki nie są domysłami to fakty.
TOMASZ32 napisał(a):o czym piszesz odnośnie ustawy o ochronie danych.



Po za tym skąd wiesz,że wszyscy księża ujawniają dane osobowe?

Gdzie ja napisałem, że księża ujawniają dane? Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Czy tylko składasz literki?
TOMASZ32 napisał(a):Chyba dane, które posiadają w swoich kartotekach potrzebne sa do udzielania sakramentów,które są dokumentami prawnymi, nie wiesz o tym,jako prawnik?

Zdaje się, że od tego jest księga parafialna czy insza kronika czy coś takiego. Chyba ty też nie wieesz bo piszesz chyba co?


TOMASZ32 napisał(a):Same superlatywy piszesz o sobie, p

Ty wiesz co to jest superlatywa? Słyszałeś w swoim życiu taki długi wyraz?

Jesli niechodzenie po domach i nie branie kopert uważasz za superlatywy...

Człowieku ja Cię proszę albo przyznaj się ile naprawdę masz lat (jak 15-17 to jeszcze zrozumiem) albo zanim użyjesz słowa przynajmniej sprawdź w słowniku co ono znaczy.


TOMASZ32 napisał(a):Może nie robisz tego,ale robisz inne rzeczy,którymi krzywdzisz innych lub obrażasz.

No pewnie, że robię, ale nie u nich w domu!
TOMASZ32 napisał(a):Jeśli ktos tak o sobie myśli to z tego co wiem to świadczy to o tobie,że jestes osoba bardzo pyszną, a to bardzo negatywna cecha?

Stwierdzenie , że nie szlajam sie po domach jak jakiś akwizytor i nie wyciągam kasy od ludzi jest dla Ciebie przejawem pychy...

To wyobraź sobnie jaki Jezus musiał być pyszny bo uważał, że umiera za całą ludzkosć. Wobec takiej jej ogroma moja pyszeczka jest znośna. :lol2:

Tomku a jak bym powiedział , że nie sram na trawniku i nie katuje staruszek (w przeciwieństwie do osónb, które tak postępują) to też byłby przejaw pychy?
23-02-2006 16:52
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Ale nie krytykuję kogoś,jeśli nie znam jego zamiarów.


To jaki człowiek ma zamiar jest kwestią drugorzędną w stosunku do tego co człowiek czyni- uczynki są ważniejsze niz jakieś niedookreslone zamiasry.
TOMASZ32 napisał(a):To wszystko są domysły, które opierają sie na ludzkim gadaniu i szukaniu okazji do tego,aby tylko zaleźć jakąś dziurę,aby tylko swoje wepchać

Teczki nie są domysłami to fakty.
TOMASZ32 napisał(a):o czym piszesz odnośnie ustawy o ochronie danych.



Po za tym skąd wiesz,że wszyscy księża ujawniają dane osobowe?

Gdzie ja napisałem, że księża ujawniają dane? Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Czy tylko składasz literki?
TOMASZ32 napisał(a):Chyba dane, które posiadają w swoich kartotekach potrzebne sa do udzielania sakramentów,które są dokumentami prawnymi, nie wiesz o tym,jako prawnik?

Zdaje się, że od tego jest księga parafialna czy insza kronika czy coś takiego. Chyba ty też nie wieesz bo piszesz chyba co?


TOMASZ32 napisał(a):Same superlatywy piszesz o sobie, p

Ty wiesz co to jest superlatywa? Słyszałeś w swoim życiu taki długi wyraz?

Jesli niechodzenie po domach i nie branie kopert uważasz za superlatywy...

Człowieku ja Cię proszę albo przyznaj się ile naprawdę masz lat (jak 15-17 to jeszcze zrozumiem) albo zanim użyjesz słowa przynajmniej sprawdź w słowniku co ono znaczy.


TOMASZ32 napisał(a):Może nie robisz tego,ale robisz inne rzeczy,którymi krzywdzisz innych lub obrażasz.

No pewnie, że robię, ale nie u nich w domu!
TOMASZ32 napisał(a):Jeśli ktos tak o sobie myśli to z tego co wiem to świadczy to o tobie,że jestes osoba bardzo pyszną, a to bardzo negatywna cecha?

Stwierdzenie , że nie szlajam sie po domach jak jakiś akwizytor i nie wyciągam kasy od ludzi jest dla Ciebie przejawem pychy...

To wyobraź sobnie jaki Jezus musiał być pyszny bo uważał, że umiera za całą ludzkosć. Wobec takiej jej ogroma moja pyszeczka jest znośna. :lol2:

Tomku a jak bym powiedział , że nie sram na trawniku i nie katuje staruszek (w przeciwieństwie do osónb, które tak postępują) to też byłby przejaw pychy?

A czy ty widziałes u ksiedza taka teczkę? Widziałes co w niej jest?

Wydaje mi się,że ty sam wspominałes o ustawie, a skąd wiesz po co księżom takie teczki? Pisząc o ustawie w tym przypadku sam sugerowałeś tym,jakby księża cos mieliby ujawniać.
To że zbierają dane, to nie oznacza,że muszą je ujawniać,może im takie teczki są potrzebne. Tak więc jak nie wiesz,jakie księgi księży do czego służą to nie ma sensu gadać, tak jak ja nie mam pojęcia o prawie, atk ty raczej nie masz pojęcia o kięgach i teczkach księży. Księga parafialna to księga parafialna, księża posiadaja wiele dokumentów i wiele teczek,każda to inna sprawa, tak więc po co to gadac,jak sie nie wie, tym bardziej osoba, która jest po za Kościołem.

A skąd ty wiesz, co ksiądz robi w domu u parafian i skąd wiesz,że parafianom sie to nie podoba? Może takim, którzy sie tylko za katolików uznają,ale z katolicyzmem nie wiele maja wspólnego. Jakoś ludzie przyjmują księży i nic nie mówią na ten temat,aby księża ich w jakis sposób obrażali czy czynili jakies inne rzeczy, które człowiekowi sie nie podobają.

Cytat:Tym, ze nie łazimy po domkach i nie spisujemy notatek jak sbeckie kapusie ani nie wyciągamy łapek po kopertówki.

Na tym stwierdzeniu oparłem swoje stwierdzenie o twojej pysze i na innych z całego forum.

To świadczy,że uważasz sie za lepszego od tych księży,mimo, że nie masz zielonego pojęcia o pracy księży i wyzywasz ich jeszcze, a przeciez obrażanie innych, do czego sam sie przyznajesz wcale nie świadczy,że jestes lepszy,nawet gorszy od tych księży. A jesli chodzi o koperty - to każdy daje,jesli chce i ile chce, tak więc przestań bezpodstawnie ludzi krytykować,jesli nie wiesz, jak sytuacja wygląda. Opierasz sie tylko na własnych pogladach, które sa sprzeczne z katolicyzmem,więc logiczne jest,ze będziesz krytykował Kościół - są to jednak twoje osobiste domysły,często znacznie przesadzone.

Jezus nie był pyszny, nie mial w sobie żadnego grzechu a umierał właśnie za wszystkich ludzi, za tych dobrych i tych złych,aby każdy - nawet największy grzesznik miał szansę na zbawienie.
Tylko niestety, ale ty tego nie rozumiesz,życze ci,abys mógł kiedys to zrozumieć - jak narazie daleko ci do tego. Smutny
A twoja pycha w porównaniu do osoby Jezusa, który nie był pyszny,to jest tak ogromna,że twoja głowa nie jest w stanie tego pojąć. :shock:

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-02-2006 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
TOMASZ32 napisał(a):A czy ty widziałes u ksiedza taka teczkę? Widziałes co w niej jest?

Nie widziałem, mój kumpoel widział swoją (swojej rodziny i rodziny swojej przyszłej żony. Do kościoła podchpdzi spokojnie, brał ślub kościelny nie mam powodu aby nie wierzyć jego relacji i jego żonie również. to cvo wniej było zgrubsza opisałem.


TOMASZ32 napisał(a):Wydaje mi się,że ty sam wspominałes o ustawie, a skąd wiesz po co księżom takie teczki? Pisząc o ustawie w tym przypadku sam sugerowałeś tym,jakby księża cos mieliby ujawniać.

Zdaje się, że nie wiesz iż samo zbieranie danych osobowych po za przypadkami i na zasadach określonych w ustawie (o ujawnianiu nie wspominając) jest przestępstwem. Stwierdzenienie, że ja sugewrowłem aby coś mieli ujawniać jest wytworem Twojej katolickiej imaginacji. Sugerowałem tylko zapoznanie się z obowiązującym stanem prawnym jakbyś nie doczytał (lub nie zrozumiał).


TOMASZ32 napisał(a):Na tym stwierdzeniu oparłem swoje stwierdzenie o twojej pysze i na innych z całego forum.

To świadczy,że uważasz sie za lepszego od tych księży,mimo, że nie masz zielonego pojęcia o pracy księży i wyzywasz ich jeszcze, a przeciez obrażanie innych, do czego sam sie przyznajesz wcale nie świadczy,że jestes lepszy,nawet gorszy od tych księży. A jesli chodzi o koperty - to każdy daje,jesli chce i ile chce, tak więc przestań bezpodstawnie ludzi krytykować,jesli nie wiesz, jak sytuacja wygląda. Opierasz sie tylko na własnych pogladach, które sa sprzeczne z katolicyzmem,więc logiczne jest,ze będziesz krytykował Kościół - są to jednak twoje osobiste domysły,często znacznie przesadzone.


masz słownik? Zapoznaj się z definicjami pychy i to czym tak napradę jest superlatywa ; dalej odpowiedz na pytanie:


Czy jeżeli napiszę, iż w przeciwieństwie do pedofilów nie gwałcę dzieci to też przejaw mojej pychy?

TOMASZ32 napisał(a):A twoja pycha w porównaniu do osoby Jezusa, który nie był pyszny,to jest tak ogromna,że twoja głowa nie jest w stanie tego pojąć.

Jakie to cudownie, że Twa głowa taaaaaaaaki ogrom pojmuje.
23-02-2006 18:50
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów