Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CO SĄDZICIE...?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Moniczka napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Chyba normalne,że nie dociera to do takiej osoby,że jest spora różnica i pisałem mu o tym.

mozesz zacytować jeszcze raz? Bo ja wlasnie nie wiem o co chodzi

Pisałem mu o tym,że ksiegi parafialne różnią się od teczek prafian i że dane sa potrzebne księżom do udzielania sakramentów. Także do oceny sytuacji parafian. Niektórym sytuacja moze sie pogorszyć i potrzebują pomocy, księża prowadzą ewidencję parafian,ale nie oznacza to,że teczki są im potrzebne do patrzenia,kto ma kase kto nie ma, kto ile zarabia a kto nie ma kasy. Ponadto księża znają raczej ustawę o ochronie danych osobowych,więc informacji na temat danych parafian także nie udzielają bez ich zgody.
Oto krótk wypowiedź względem sempera, resztę możesz przeczytać cofając sie na wcześniejsze strony.

Cytat:Chyba dane, które posiadają w swoich kartotekach potrzebne sa do udzielania sakramentów,które są dokumentami prawnymi, nie wiesz o tym,jako prawnik?

Co prawda semper nie studiował chyba prawa Kościelnego,ale raczej powinien wiedzieć,że Kościół także obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych.

Niestety, niektórym Kościół kojarzy sie tylko ze ściąganiem pieniędzy od ludzi, zapominają lub mało ich to interesuje,że parafianie sami ofiarowują drobne datki na parafię. Tylko proboszcz musi sie z tego rozliczać co dostaje lub przeznaczać na konkretny cel,a nie bierze do własnej kieszeni. Jak by tak robił, to tylko źle świadczy o księdzu i może mieć poważne problemy,jeśli ktoś sie o tym dowie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-02-2006 02:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
alus napisał(a):Kartoteki służą do ewidencji każdej rodziny w parafii - wszystkich członków rodziny, ich wieku, wykształcenia, stanu cywilnego, danych o zatrudnieniu.
Rozumiem wiek, stan cywilny, ale dane o zatrudnieniu, to troche dziwne dla mnie.
Ja bym dokladnych danych o moim zatrudnieniu nie podala...

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
24-02-2006 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Te dane potrene sa ksieza do tego jak beda chcieli wziasc kredyt wowczas jesli masz stala prace to poprosza ciebie oto zebys wziwla kredyt oczywiscie zaswiadczajac ze to oni beda placic. A ty wierna owieczka posluchasz swych pasterzy i obudzisz sie z reka w nocniku i niesplaconym kredytem

(Takie cos juz mialo miejsce w polsce)
24-02-2006 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Wybacz Lewiatan, ale do mnie ksiądz po kolędzie przychodzi już od xx lat i nigdy nie usłyszałam, żeby pytał o zatrudnienie rodziców czy o ich zarobki! #-o

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-02-2006 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ela napisał(a):Rozumiem wiek, stan cywilny, ale dane o zatrudnieniu, to troche dziwne dla mnie.
odpowiedzialem hipotetycznie na powyzsze pytanie. Co do tego w nawiasach to jakos niedawno byla afera z klerem z jakiejs parafji w polsce co pod pretekstem remontow kosciola i plebani naciagali wiernych na kredyty mowiac ze beda splacac a nie splacali glosno bylo otym w mediach. Pozatym jak parafianie sa ciemnata to niech placa.
24-02-2006 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #51
 
TOMASZ32 napisał(a):Co prawda semper nie studiował chyba prawa Kościelnego,ale raczej powinien wiedzieć,że Kościół także obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych.


Oj studiował, studiował i to z bardzo dobrym skutkiem , więc nie gadaj głupot albo rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia.

Obowiązywanie jedno a przestrzeganie prawa to drugie.
24-02-2006 14:12
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Co prawda semper nie studiował chyba prawa Kościelnego,ale raczej powinien wiedzieć,że Kościół także obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych.


Oj studiował, studiował i to z bardzo dobrym skutkiem , więc nie gadaj głupot albo rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia.

Obowiązywanie jedno a przestrzeganie prawa to drugie.

Semper
Czy ty umiesz czytać, nie zauważyłes wyra żenia "chyba" - to wyrażenie świadczy o tym,ze to nie było stwierdzenie oparte na pewności ale na założeniu.

Tak więc jesli studiowałes, "CHYBA" pamietasz czym sa dokumenty Kościelne? Czy uczyłeś sie o ksiegach parafialnych, szczególnie do czego służą? Czy uczyłeś sie o teczkach księży - także do czego one służą? Watpię jednak,abyś w swoim studiowaniu doszukał sie swojego własnego stwierdzenia odnośnie teczek,które księża noszą ze soba podczas kolędy i wyciagaja od ludzi pieniądze. Nigdzie takiego przepisu niema,nakazujacego parafianom na płacenie księżom podczas kolędy. To jest tylko twoje ateistyczne patrzenie na sprawę chodzenia po kolędzie i tych dokumentów, które księża noszą - teczki, w których księża notuja ważne informacje dla parafii.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-02-2006 17:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #53
 
TOMASZ32 napisał(a):Watpię jednak,abyś w swoim studiowaniu doszukał sie swojego własnego stwierdzenia odnośnie teczek,które księża noszą ze soba podczas kolędy i wyciagaja od ludzi pieniądze.


Ty patrz nie doszukałem się też niczego o inkwizycji, a więc zapewnie jej nie było? Nie spotkłaem się również z kwestia pedofili w sutannach, ani prrzewałek kościelknych finansowych- a więc nic z tych rzeczy nie istnieje co?

Ja nie mówię o tekach czy jakiś kapownikach w których księża notują sobie coś tam w czasie kolędy. Ja mówię o teczkach jakby w formacie ubeckich archiwów IPNu.
24-02-2006 18:00
Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
"wymogi formalne przy zbieraniu danych" - zgoda zainteresowanych nie wystarczy? - przecież księża nie uzyskują danych drogą szantażu, wyłudzenia.
Dane osobowe, datki przy kolędzie...i co jeszcze?? skąd ta "troska", krokodyle łzy... czy sądzicie, że katolicy są ubezwłasnowolnieni, dzieje im się krzywda i w naszym interesie musicie toczyć boje z tym "zakłamanym Kościołem"?.
Wszak żyjemy w wolnym kraju i każdy decyduje za siebie, stosownie do swoich poglądów i upodobań.... prawo oceny finasów Kościoła mają osoby, które finansuja tenże Kościół - w myśl starego przysłowia "Co komu do domu, jak chałupa nie jego" Duży uśmiech
24-02-2006 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Watpię jednak,abyś w swoim studiowaniu doszukał sie swojego własnego stwierdzenia odnośnie teczek,które księża noszą ze soba podczas kolędy i wyciagaja od ludzi pieniądze.


Ty patrz nie doszukałem się też niczego o inkwizycji, a więc zapewnie jej nie było? Nie spotkłaem się również z kwestia pedofili w sutannach, ani prrzewałek kościelknych finansowych- a więc nic z tych rzeczy nie istnieje co?

Ja nie mówię o tekach czy jakiś kapownikach w których księża notują sobie coś tam w czasie kolędy. Ja mówię o teczkach jakby w formacie ubeckich archiwów IPNu.

A widziałes takie? Może pokażesz taka teczkę? Chodzisz za księżmi i pilnujesz ich co notuja w teczkach? A może pracujesz w kancelarii parafialnej? Napisałem ci juz wcześniej,że księża sa różni, jak jakiś ksiądz cos takiego robi, to postepuje wbrew prawu Kościelnemu i wbrew swoim przełożonym i ja także takiego zachowania nie pochwalam,ale aby coś takiego gadać, to trzeba byc pewnym i mieć na to dowody, bo inaczej i chyba sam wiesz o tym - sa to pomówienia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-02-2006 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #56
 
TOMASZ32 napisał(a):A widziałes takie?


Opowiadał mi o nich para która widziała i nie jest tak wrogo do kościoła jak ja. Nie widzę powodu aby im nie wierzyć. A sami byli pod wrażeniem archiwum. Do tego momentu oboje mysleli, że to bajka.

TOMASZ32 napisał(a):Może pokażesz taka teczkę?

Powiedziałbym co ja mogę Tobie pokazać, ale mam już dwa czerwońce.

TOMASZ32 napisał(a):Napisałem ci juz wcześniej,że księża sa różni,

Coś podobnego? A ja myślałem, że to katermanorzy robieni w jednej jedynej katolickiej odlewni!


TOMASZ32 napisał(a):to postepuje wbrew prawu Kościelnemu i wbrew swoim przełożonym i ja także takiego zachowania nie pochwalam


Bo się zleję w gacie ze szczęścia, że Ty takich zachowań nie pochwalasz.

TOMASZ32 napisał(a):to trzeba byc pewnym i mieć na to dowody,

Jestem pewny, mam świadków.

[ Dodano: Pią 24 Lut, 2006 18:57 ]
alus napisał(a):wymogi formalne przy zbieraniu danych" - zgoda zainteresowanych nie wystarczy? - przecież księża nie uzyskują danych drogą szantażu, wyłudzenia.

zbieranie samo to pryszcz, chodzi o przechowywanie, korzystanie i wszystkie czynności, na które ogólnie mówi się przetwarzani
e. Jest ustawa , podałem polecam wszystkim plebanom o zacięciu archiwistycznym. I Trzódce też.

Oczywiście raz jeszcze powtarzam - ja nie uważam, że wszyscy księża są źli- tylko większość.

alus napisał(a):Co komu do domu, jak chałupa nie jego"

Kościół jest instytuczną publiczną, a nie prywatnym domiszczem , który swoimi dokumentami finasowymi może sobie korzystć w toalecie po załatwieniu grubszej potrzeby. Zwłaszcza , że cycka państwo i samorządy na kasę gigantyczną kaskę (przykład świątynia łopaczności). O wiernych tam już nic nie gadam bo każdy może w końcu topić pieniądze w cvo chce.
24-02-2006 19:49
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Może trafili na złego księdza?, przeciez sam stwierdziłeś, że większość księży jest zła. Duży uśmiech A ludzie sa święci jak aniołki, tylko skrzydeł i aureoli im brakuje. :aniol: Duży uśmiech
Mnie wiele bajek opowiadano, ale nie wierzę w ani jedną. Duży uśmiech
I osoby, którym także nie wypadało mi nie wierzyć, a jednak. :shock:

Orzeszki chciałbyś semper mi pokazać? Duży uśmiech Daruj sobie, widziałem juz nie raz. Duży uśmiech A co do czerwońców - no cóż, chyba świadcza o twojej kulturze i zachowaniu. :diabelek: Trzeba sie kulturalnie zachowywać, to by ich nie było.

Wręcz przeciwnie semper, księża nie sa odlewani, mylisz ich z ateistami, którzy sa jak posągi: bez życia. Duży uśmiech

A masz semper pieluche w spodniach, szkoda spodni, chyba,ze ty tampony nosisz, bo z tego co wiem, to po twoim avatarze juz niektórzy mylą cie z kobietą. Duży uśmiech

Jakich masz świadków? Ja ich nie widzę. Dowody sie liczą, a takowych raczej nie posiadasz a takich świadków to mogę miec na masę,bez najmniejszego problemu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-02-2006 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #58
 
TOMASZ32 napisał(a):Może trafili na złego księdza?,

Może trafili.

TOMASZ32 napisał(a):przeciez sam stwierdziłeś, że większość księży jest zła.

Istotnie tak rzekłem. No i co ?

TOMASZ32 napisał(a):Orzeszki chciałbyś semper mi pokazać?

Nie za bardzo nie wiem jak ty chciałeś zebym Ci teczki pokazał. Co miałem włam zrobić do plebani? Czy może jako ministrant nawiązać romansik z plebanem wzglednie wikariuszem albo gospodynią?


TOMASZ32 napisał(a):A masz semper pieluche w spodniach, szkoda spodni, chyba,ze ty tampony nosisz, bo z tego co wiem, to po twoim avatarze juz niektórzy mylą cie z kobietą.

Ty masz avatara jezusem i co pomylił cię ktoś? A to, że ludzie nie potrafią czytać tylko myślą obrazkami to naprawdę nie moje zmartwienie. Co do pieluch to nie ja dyskutuję na poziomie rozgarniętego 12-latka.

TOMASZ32 napisał(a):Jakich masz świadków? Ja ich nie widzę. Dowody sie liczą, a takowych raczej nie posiadasz a takich świadków to mogę miec na masę,bez najmniejszego problemu.

Świadków mam wiarygodnych. Jakbyś nie wiedział (co jest dla mnie pewnikiem) zeznanie świadków jest dowodem, a zeznań ani dowodów ci nie przedstawiam bo nie jestem w sądzie.

Ja wiem, że zapewne jako katolik jesteś w stanie zebrać ze swojego otoczenia z tysiąć osób , które potwierdzą wszystko co tylko się im powie. i jak to fajnie , że sam przyznajesz ich niewielką wiarygodność. Ale to Twoja sprawa z kim przestajesz i nic mi do tego.
25-02-2006 01:21
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Temat został podzielony. Dyskusje na temat różnych zjawisk mozemy kontynuować tutaj:
NIEPOJĘTE ZJAWISKA

Tutaj powracamy do dyskusji według głównego tematu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-02-2006 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów