Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szatan atakuje jak nigdy
Autor Wiadomość
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Prawda pewnie lezy pośrodku

Taka postawa mi sie podoba.

Palmer_Eldritch napisał(a):Póki co nie znam nikogo komu by zaszkodziło czytanie horoskopów czy sztuki walki.Dlatego parskam.
Nie tylko zresztą ja.

Za to Palmer chyba nie za wiele czytał o takich przypadkach dlatego parska.

Zresztą zwykle parskają ludzie którzy nie zgłębią się w temat (tu już mowa o innych niewierzących) i patrzą na niego bardzo jednostronnie.

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
19-07-2006 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
Mysle, ze w/w rzeczy moga zaszkodzic czlowiekowi tak samo, jak wszystko inne, kiedy nie zna sie umiaru. Jezeli ktos czyta tyle horoskopow, ze uzaleznia od nich swoje zycie i postepowanie, to faktycznie ma problem. Ale "wszelka przesada prowadzi do patologii" i tutaj upatrywalbym wlasnie problemow, a nie w rzekomym otwieraniu sie na wpylw szatana, bo to dosyc niepowazna teoria.
19-07-2006 15:50
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
Jak uważasz, masz do tego prawo, ale moje doświadczenie pomocy różnym osobom niestety to zagrożenie potwierdza, o jakim mówimy Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-07-2006 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Zatem nie bawmy sie juz w ogolniki, ale napisz konkretnie co komu zaszkodzilo i w jaki sposob sie to objawia.
19-07-2006 15:53
Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Grajkoz napisał(a):Za to Palmer chyba nie za wiele czytał o takich przypadkach dlatego parska.

Więc pokażcie mi jakieś przypadki ,dobrze udokumentowane ,z dużą iloscią świadków, ekipą badawczą itd.itp,. w których ktos został opetany przez szatana dlatego ze czytał horoskopy czy ćwiczył sztuki walki.Nie ma takich?Więc parskam.Proste.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
19-07-2006 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:Zatem nie bawmy sie juz w ogolniki, ale napisz konkretnie co komu zaszkodzilo i w jaki sposob sie to objawia.
Palmer_Eldritch napisał(a):Więc pokażcie mi jakieś przypadki ,dobrze udokumentowane ,z dużą iloscią świadków, ekipą badawczą itd.itp,. w których ktos został opetany przez szatana dlatego ze czytał horoskopy czy ćwiczył sztuki walki.Nie ma takich?Więc parskam.Proste.

Zadadnicze pytanie: qui bono ? - czyli w jakikm celu?
Aby mówić o rzeczywistościach opętania, ataków diabelskich, etc, wpierw trzeba przyjąć wiarę w istnienie szatana. Dla was, ateistów, to są śmichy-chichy, które wg waszego uznania mozna potraktować jako wynik psychomanipukacji, czy choroby psychicznej.
Aniu - i wszyscy inni katolicy/chrześcijanie - nie czyńcie zadość prośbom Palmera, czy Kempesa, bo to mija się z celem - IMHO. Nie jest to oczywiście nakaz lecz jeno zachęta.
Uważam, że z naszymi szanownymi adwersarzami trzeba wpierw dojść do wykładu wiary jako łaski, a potem dopiero mozna się podjąć przerabiania metafizyki. Ewentualnie, jako dyscpline sama w sobie tę właśnie metafizykę i postudiowanie jej mogę ze swej strony polecić Kempesowi i wszystkim innym poszukującym odpowiedzi na wszelkie wątpliwości, jakie pojawiają się im w procesie odbioru nas, katolików.
pzdr

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-07-2006 16:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ks.Marek napisał(a):Aby mówić o rzeczywistościach opętania, ataków diabelskich, etc, wpierw trzeba przyjąć wiarę w istnienie szatana. Dla was, ateistów, to są śmichy-chichy, które wg waszego uznania mozna potraktować jako wynik psychomanipulacji, czy choroby psychicznej.
Wyjątkowo się zgodzę.A poniekąd wynika to z faktu ze ciężko udowodnić iż coś takiego jest dziełem wujka Lucka i jego bandy :diabelek:

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
19-07-2006 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
Słuszna uwaga księże, nie mam zmaiaru tutaj pisać o prawdziwych przeżyciach osób jakby nie bylo mi bliskich, bo ci, którymi sie opiekuję są mi bliscy, żeby potem ktoś sobie z nich jaja robił, a biorąc pod uwagę atmosferę to do tego może dojsć...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-07-2006 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Na żywo już się dałem pare razy wciagnąc w podobne dyskusje i nigdy nic dobrego z tego nie wychodziło, bo dla kogoś kto nie wierzy, opowiadanie o takich rzeczach jest porównywalne do bajek o kosmitach. Nie jest też przyjemne wysłuchiwanie głupkowatych komentarzych jakie wtedy padają. Zwykle też jest tak, że im więcej przykładów się podaje tym bardziej to wszystko się wydaje niepawdopodobne i przesadzone, a słuchacz i tak odrzuca to od siebie mówiąc: "mnie to nie dotyczy".

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
19-07-2006 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Nie uwazam sie za ateiste, tak na marginesie Uśmiech Po prostu ilosc watpliwosci jakie mam nie pozwala wierzyc mi w to, co Wy.
Faktycznie, pozostaje mi w takim wypadku zglebianie metafizyki, jednak - choc niesamowicie ciekawe - nie jest to takie proste. Chociazby dlatego, ze kazdy moze w tej dziedzinie przedstawic swoja teorie, co w praktyce czesto oznacza po prostu czyjes wymysly. Pozostaje wtedy tylko okreslenie co jest bardziej prawdopodobne, co mniej, czy ew. co do nas bardziej przemawia. W tym miejscu wlasnie traci sie sens dzialania - czyli poszukiwanie prawdy, do ktorej nie mozna nijak dotrzec.
20-07-2006 07:57
Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Grajkoz napisał(a):Na żywo już się dałem pare razy wciagnąc w podobne dyskusje

fakt ... mam pewną dyskusję świeżo w pamięci; aż żal, że się urwała ... Duży uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-08-2006 02:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
nie mam do was zdrowia XXI wiek ,a wy o diable i to jakim z widłami i rogami. rzeczywiście z was jajcarze
22-02-2007 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
Czego człowiek nie rozumie to odrazu tam wpycha albo Boga albo szatana. Ludzie którzy rzekomo są opętani są chorzy psychicznie,a gdy im sie wmawia że są opętani to zaczynają w to wierzyć.. Proste. Teraz poddaje sie ich egzorcyzmom a w średniowieczu epileptycy czy inni schizofrenicy kończyli na stosie. Za kilkanaście czy więcej lat nauka posunie się do przodu i pewnie naukowe wytłumaczenie sie znajdzie. Ale wtedy znajdą sie nowe niewytłumaczalne zjawiska i znowu wepchnie sie tam Boga i tak dalej i tak dalej i tak od 2000 lat... Ehh
22-02-2007 22:53
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
Nie ma to jak laik sie wypowiada...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-02-2007 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
no widzisz koratka jakie tu jaja?katolicy mają tak wmówione pewne rzeczy żeby nic nie ruszć bo to napewno straaach!!!!!!
22-02-2007 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów