Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szatan atakuje jak nigdy
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
koratka napisał(a):Czego człowiek nie rozumie to odrazu tam wpycha albo Boga albo szatana. Ludzie którzy rzekomo są opętani są chorzy psychicznie,a gdy im sie wmawia że są opętani to zaczynają w to wierzyć.. Proste.
Annika w swoim podpisie napisał(a):Wciąż Szatan z Aniołem gra w kości o biedne serce człowieka
EOT z mej strony :!:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-02-2007 00:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
ja wiem że najłtwiej jest straszyć ludzi że szatan, piekło, smoła i że piorun w nich strzeli jak nie przyjmą jedynie słusznej drogi . To było dobre 500 lat temu teraz to trochę mało.
24-02-2007 02:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Widzę Polak, że Ty nie masz w żadnym temacie tego forum nic do powiedzenia... Chrzanisz takie banały, że się tego czytać nie chce i nie da. Trolling w najczystszej postaci. Administrator zrobi z tym dzisiaj porządek. Możesz się conajwyżej pożegnać.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-02-2007 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
no pewnie że mogę nie mieć racji , ale czy ty rzeczywiście boisz się diabła z widłami i smoły itd?
08-10-2007 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Polak06 napisał(a):To było dobre 500 lat temu teraz to trochę mało.
Wierz mi, dziś to również daje w wielu wypadkach odpowiedni rezultat. W szczególności wtedy, gdy człowiek jest na krawędzi życia i smierci.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
nie wiem o co ci chodzi z tymi rezultatami? Oczywiście nie mi nauczać ciebie , ale moim zdaniem powinniście nauczać, skupiać się na dobroci Boga, jego wszechmocy, a nie na tym że jak ktoś w niego nie wierzy to trafi do gotującej smoły.
09-10-2007 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Polak06 napisał(a):nie wiem o co ci chodzi z tymi rezultatami? Oczywiście nie mi nauczać ciebie , ale moim zdaniem powinniście nauczać, skupiać się na dobroci Boga, jego wszechmocy, a nie na tym że jak ktoś w niego nie wierzy to trafi do gotującej smoły.
A jeśli ktoś tę dobroć odrzuca, to dokładnie tam trafia, gdzie napisałeś Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
no i widzisz wszystko byłoby pięknie gdybyś nie wmawiał ludziom, że tylko dzięki opcji uznawanej przez ciebie czy przez kogoś innego można trafić do Boga.Jestem przekonany że jest wiele dróg do Boga i niekoniecznie musi to być jakaś organizacja.

[ Dodano: Wto 09 Paź, 2007 15:32 ]
Cytat:A jeśli ktoś tę dobroć odrzuca,
to jego problem , a straszeniem o smole go nie nawrócisz
09-10-2007 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Wróćmy do tematu.Stopień nasilenia pokus jest wprost proporcjonalny do stopnia doskonałości w wierze.Każdemu Zły dokucza,choćby zwyczajne lenienie się czy egoizm to też pokusy.Kto się modli jest na pewnym etapie odwodzony od tej modlitwy,co stanowi jednocześnie rodzaj próby.Niechęć do dawania świadectwa - tego też doświadczam.W przypadku zaś wielu zakonników można mówić o prawdziwym wręcz ekstremum - są pokusy odejścia od celibatu czy szukania uznania i stanowisk.To drugie to kusić może także nas - świeckich.Te pokusy są.Szatan chce po prostu nas "przesiać jak pszenicę".Życie nasze to walka ze Złym.
09-10-2007 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
może i to prawda że życie jest pełne pokus,ale żeby w każdej widzieć szatana to raczej może świadczyć o chorobie.życie jest piękne ze swoimi pokusami ,a to co kto uznaje za pokusę to jest bardzo względne.Nasze życie nie jest walką ze złym tylko trzeba obiektywnie postrzegać świat ,a nie w sposób nam narzucony przez kogokolwiek. Niewiem czy dobrze cię zrozumiałem, ale jeśli dla ciebie zwykłe położenie się i lenienie jest oznaką ataku przez szatana no to stary...dużo zdrowia ci zyczę
09-10-2007 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Polak06 napisał:
Cytat:życie jest piękne ze swoimi pokusami ,a to co kto uznaje za pokusę to jest bardzo względne.

Czy to nie jest przypadkiem lekceważenie zła i pójście z nim na ugodę? Dosyć ryzykowne podejście zaprezentowałeś.Tu nie poruszamy jednak słowa "pokusa" w znaczeniu potocznym,ale mówimy o pokusach szatańskich,więc się na tym skupmy.Oczywiście,że nie wszystko nazwiemy pokusą,bo byłoby to przewrażliwienie,ale na 100% pokusą jest chęć słuchania satanistycznej muzyki,lenistwo,gniew,chciwość,nieczystość,noszenie amuletów czy stawianie siebie na plan pierwszy.To częste pokusy.Te pokusy mają to samo źródło co pokusa skłaniająca terrorystów do ataku na World Trade Center w New York.Więc to nie są żadne błahostki.Od błahostek się zaczyna,a gdy grzech pocznie rodzi śmierć i zniszczenie.
09-10-2007 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Cytat:lenistwo,gniew,chciwość,nieczystość,noszenie amuletów czy stawianie siebie na plan pierwszy
właściwie to wymieniłeś tu grzechy głowne.Ale i w tych grzechach musi być jakaś względność w innym razie- smoła i to gotująca,myślę że to twoja postawa jest groźna bo postrzegasz to zbyt dosłownie . Te opowieści o diable z rogami smole piekle dla mnie to takie opowiastki, które kiedyś funkcjonowały i zastraszały społeczeństwo ale to było dawno.
09-10-2007 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Polak06 napisał(a):właściwie to wymieniłeś tu grzechy głowne.Ale i w tych grzechach musi być jakaś względność w innym razie- smoła i to gotująca[
i tyle.Ciesze sie, ze sam na to wpadles

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 16:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Cytat:i tyle.Ciesze sie, ze sam na to wpadles
no widzisz rozwijam się dzięki temu forum
09-10-2007 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Polak06 napisał(a):
Cytat:i tyle.Ciesze sie, ze sam na to wpadles
no widzisz rozwijam się dzięki temu forum
Ale to nie koniec:
Odkryłeś, że musi być relatywizm. Ale zapomniałes o tym, że ty wówczas też powinienes być relatywny. I pytanie: kiedy jesteś sobą?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów