Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepojete zjawiska
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Niepojete zjawiska
Cytat:Mnie wiele bajek opowiadano, ale nie wierzę w ani jedną
To ci się ,facet udało :hahaha: :hahaha: Sprawdźmy więc czy wierzysz w bajki czy też nie cytując parę Twoich wypowiedzi
Tomasz32 napisał(a):Chodzi o życie według nauki Chrystusa i wiem,że da sie tak żyć,także w dzisiejszych czasach a
Tomasz32 napisał(a):każdy moze pójść do nieba jeśli tego pragnie, wystarczy, że wybierzemy Boga i on będzie naszym Panem.
Tomasz32 napisał(a):.Ludzie uwierzyli Bogu i napewno się nie zawiodą ci,którzy uwierzą,bo będa mogli być zbawieni, w przeciwieństwie do tych,którzy Boga odrzucą.
Tomasz32 napisał(a):ja otrzymuję od Boga to wszystko co mi do życia jest potrzebne i co może dać mi zbawienie.
Tomasz32 napisał(a):Bóg jest miłością i nie ma w nim żadnego zła
Tomasz32 napisał(a):Zło nie pochodzi od Boga, tylko od szatana. Szatan był na początku zwykłym aniołem, który służył Bogu, a że się sprzeciwił to już inna sprawa. Raczej Bóg go do tego nie namawiał.
Powyższe twoje wypowiedzi dowodzą ze faktycznie nie wierzysz w bajki,wcale a wcale :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Cytat:Dowody sie liczą, a takowych raczej nie posiadasz
Wy,katolicy mnie rozwalacie czasami....Raz po raz w takiej czy takiej dystkusji ządacie dowodów na to czy tamto,ale na samo istnienie Boga dowodów zadnych nie macie a mimo to w swej "nieskończonej mądrości" nadal w niego wierzycie...Może trochę konsekwencji proszę państwa...
25-02-2006 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Wy,katolicy mnie rozwalacie czasami....Raz po raz w takiej czy takiej dystkusji ządacie dowodów na to czy tamto,ale na samo istnienie Boga dowodów zadnych nie macie a mimo to w swej "nieskończonej mądrości" nadal w niego wierzycie...Może trochę konsekwencji proszę państwa...

Tak samo jak Ty nie możesz udowodnić, że Go nie ma Uśmiech Na próżno Twe starania Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-02-2006 01:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Offca napisał(a):
Palmer_Eldritch napisał(a):Wy,katolicy mnie rozwalacie czasami....Raz po raz w takiej czy takiej dystkusji ządacie dowodów na to czy tamto,ale na samo istnienie Boga dowodów zadnych nie macie a mimo to w swej "nieskończonej mądrości" nadal w niego wierzycie...Może trochę konsekwencji proszę państwa...

Tak samo jak Ty nie możesz udowodnić, że Go nie ma Uśmiech Na próżno Twe starania Uśmiech

<ziew>
To zawsze "najmocniejszy"argument katolików....do znudzenia....Dowodem jest jakikolwiek brak śladów jego działalnosci .....Ale po co ja to mowię....<Ziew>
W tym miejscu pozwolę sobie zacytować pewną wypowiedź z forum onetu ,która wyjątkowo utkwiła mi w pamięci
Historia religii jest najlepszym dowodem na nieistnienie Boga i bezsens wiary.
Amen.
I inna wypowiedź z tego forum
Nie ma dowodów na nieistnienie Boga, tak jak nie ma dowodów na nieistnienie krasnoludków.
25-02-2006 01:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:Mnie wiele bajek opowiadano, ale nie wierzę w ani jedną
To ci się ,facet udało :hahaha: :hahaha: Sprawdźmy więc czy wierzysz w bajki czy też nie cytując parę Twoich wypowiedzi
Tomasz32 napisał(a):Chodzi o życie według nauki Chrystusa i wiem,że da sie tak żyć,także w dzisiejszych czasach a
Tomasz32 napisał(a):każdy moze pójść do nieba jeśli tego pragnie, wystarczy, że wybierzemy Boga i on będzie naszym Panem.
Tomasz32 napisał(a):.Ludzie uwierzyli Bogu i napewno się nie zawiodą ci,którzy uwierzą,bo będa mogli być zbawieni, w przeciwieństwie do tych,którzy Boga odrzucą.
Tomasz32 napisał(a):ja otrzymuję od Boga to wszystko co mi do życia jest potrzebne i co może dać mi zbawienie.
Tomasz32 napisał(a):Bóg jest miłością i nie ma w nim żadnego zła
Tomasz32 napisał(a):Zło nie pochodzi od Boga, tylko od szatana. Szatan był na początku zwykłym aniołem, który służył Bogu, a że się sprzeciwił to już inna sprawa. Raczej Bóg go do tego nie namawiał.
Powyższe twoje wypowiedzi dowodzą ze faktycznie nie wierzysz w bajki,wcale a wcale :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Cytat:Dowody sie liczą, a takowych raczej nie posiadasz
Wy,katolicy mnie rozwalacie czasami....Raz po raz w takiej czy takiej dystkusji ządacie dowodów na to czy tamto,ale na samo istnienie Boga dowodów zadnych nie macie a mimo to w swej "nieskończonej mądrości" nadal w niego wierzycie...Może trochę konsekwencji proszę państwa...

Jak wyjasnisz zjawisko inedii, o ile wiesz co to jest?
Jak wyjasnisz zjawisko,że ciała osób, które żyły zgodnie z nauką Chrystusa sie nie rozkładają przez kilka lat,a ciało człowieka grzesznego sie rozkłada w ciągu krótkiego czasu?
Jak wyjasnisz zjawisko stygmatów - ran, które Chrystus miał po przybiciu go do krzyża?

Czy to wszystko sprawa krasnoludków? A może ufoludków?

Jak człowiek może żywić sie przez kilkadziesiat lat samą Komunią -konsekrowanym opłatkiem, nie jedząc i nie pijąc niczego więcej? Co więcej - ludzie, którzy byli inedykami nie tracili na wadze przy spożywaniu tylko samej Komunii ?
Czy to sprawka człowieka? Potrafisz takie coś? Spróbuj nic nie jeść. Zobaczysz, ile wytrzymasz bez jedzenia i picia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-02-2006 01:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:Jak wyjasnisz zjawisko inedii, o ile wiesz co to jest?
Wg zyczenia
Cytat:Oto jedno z wyjaśnień rodem z fizyki. Organizm człowieka składa się z tkanek, te zbudowane są z cząsteczek chemicznych, które z kolei składają się z atomów. Atomy składają się z elektronów i protonów, które zbudowane są z mniejszych cząstek. W wyniku takiego szukania pierwotnego składnika dochodzimy do miejsca, gdzie materia stała przestaje istnieć, mamy tylko coś, co możemy nazwać wirami energii, a dalszy podział prowadzi do czegoś co możemy nazwać pierwotną substancją (informacją). Jak historia długa było to znane pod różnymi pojęciami, np. prana, orgon, światło. Stąd biorą się pojęcia "życie światłem", "odżywianie praniczne". Cała istniejąca we wszechświecie materia, promieniowania, pola, fale składają się z tej pierwotnej substancji, także ludzkie ciało. Organizm ludzki jest najbardziej znaną nam skomplikowaną, programowalną i jednocześnie samosterującą się maszyną, która jest sterowana przez umysł. Organizm więc jest budowany i utrzymywany przy właściwym działaniu z tej pierwotnej substancji.
Cytat:Jak wyjasnisz zjawisko,że ciała osób, które żyły zgodnie z nauką Chrystusa sie nie rozkładają przez kilka lat,a ciało człowieka grzesznego sie rozkłada w ciągu krótkiego czasu?
Jakieś konkretne przykłady?Bo nie wiem o co ci konkretnie chodzi
Cytat:Jak wyjasnisz zjawisko stygmatów - ran, które Chrystus miał po przybiciu go do krzyża?
A jak wyjasnisz ze te rany występuję nie tam, gdzie mógł je mieć w rzeczywistości Jezus, lecz tam, gdzie rzekomi stygmatycy widzą je na rzeźbach i obrazach?
25-02-2006 02:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
TOMASZ32 napisał(a):Jak wyjasnisz zjawisko,że ciała osób, które żyły zgodnie z nauką Chrystusa sie nie rozkładają przez kilka lat,a ciało człowieka grzesznego sie rozkłada w ciągu krótkiego czasu?

Grzeszni to jesteśmy wszyscy i wszyscy mamy grzeszne ciała tak a propos, aczkolwiek zdarzały się takie fenomeny wśród osób uznawanych za święte. Niemniej egipcjanie potrafili kilka tysięcy lat się nie "rozłożyć" po dobrym zabalsamowaniu Uśmiech

Ale chciałabym zauważyć, że to mocno odbiega od tematu :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-02-2006 02:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:Niemniej egipcjanie potrafili kilka tysięcy lat się nie "rozłożyć" po dobrym zabalsamowaniu
=D> Celna uwaga.Nie tylko Egipcjanie,sztuka balsamowania była znana np.także Inkom.
25-02-2006 02:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Mniejsza o większość, ponieważ schodzimy z tematu!!! Bardzo proszę o powrócenie do głównego wątku!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-02-2006 02:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Offico mumie egipskie mają po kilka wieków, ale nie mają tkanek
jak u osób żywych.
Ciało Bernadetty przechowywane w kryształowym sarkofagu w Nevers, przeleżało nie balsamowane, zabezpieczane, kilkadziesiąt lat złożone w drewnianej trumnie w ziemi.
Po ekshumacji okazało się nie tknięte rozkładem, a badania przeprowadzone w latach 80-tych XX wieku w labolatoriach klink we Francji ujawniły, że tkanki watroby, mięsni, mają strukturę, parametry jak osób żywych.Wystarczy pojechać do Francji o zobaczyc na własne oczy.
W Bra pod Turynem w miejscu objawień Matki Boskiej od 670 lat w okresie 8-29 grudzień kwitną krzewy dzikiej śliwy (nie kwitły w 1913 i 1938r). Bandania przeprowadzane są od kilkudziesięciu lat - gleby, krzewów - nic nie potwierdza cudowności ziemi czy krzewu. Sadzono inne krzewy pomiędzy tymi kwitnącymi ale te dosadzane nigdy nie zakwitły. Też wystarczy pojechać w tym czasie do Włoch aby przekonać się na własne oczy.
Ustawiczne powoływanie się na prawa fizyki, która wszystko jakoby wyjaśnia, także powstanie życia logicznie ocenia fizyk, matematyk, astronom Fred Hoyle, który porównywał prawdopodobieństwo przypadkowego powstania pierwszej komórki do powstania Boeinga 747 na skutek tornada wirującego na złomowisku.
25-02-2006 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Dziękuję alus, nie wiedziałam o tym. Da się o tym gdzieś w necie przeczytać, tudzieź zobaczyć?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-02-2006 13:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
http://home.ica.net/~domurad/Bernadetta.htm
Z tej strony możesz wejść na francuską stronę prezentującą aktualne zdjęcia św. Bernadetty.
Cud w Bra:
http://www.adonai.pl/index.php/download....uda/n7.htm
Obszerny artykuł o Bra znajduje się ostanim numerze "Miłujcie się".
25-02-2006 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
O ja cię! :shock: Naprawdę jest w takim dobrym stanie??? Zero rozkładu. Ostro... Nie miałam pojęcia o tym :zmieszany:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-02-2006 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Tak Offco, ale to nie tylko ciało bernadetty jest w tak dobrym stanie, chociaż tutaj sam jestem pod wrażeniem. Ciała innych świetych także po wielu latach nie ulegaja rozkladowi.
Gdy czytałem żywoty świętych, to takich przypadków było więcej.
Czy to nie jest niepojęte - tego nie da sie wytłumaczyć ludzką psychiką, to się po prostu nazywa "CUD". I niech nikt nie mówi,że może to wytłumaczyć, bo jak narazie nie znalazła się osoba, która byłaby w stanie to uczynić.

To samo dotyczy sprawy zjawiska "INEDII".

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-02-2006 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Tu jest fajny artykuł na ten temat:

http://www.rodzinapolska.pl/dok.php?art=.../300_1.htm

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-02-2006 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Artykuł bardzo ciekawy a obraz jej twarzy wcale mnie nie dziwi,to jest naturalne w przypadku świetych, tyle tylko, że sa różne przypadki braku rozkładu ciał, u jednych trwa taki stan bardzo długo u innych krócej,ale wiadome jest,że ciała takich ludzi sie nie rozkładaja przez wiele lat.

Jestem katolikiem,więc dla mnie to nie dziwne,ale dla innych będzie to okazja do wymyślania niestworzonych rzeczy,aby tylko zaprzeczyć temu. To normalne.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-02-2006 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów