Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepojete zjawiska
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
90% przypadków kojarzonych z UFO daje się prosto wyjasnić normalnymi zjawiskami zachodzacymi w przyrodzie, działeniem człowieka lub fałszerstwem:
http://www.wiedza.servis.pl/haslo/ufologia
Ów Pan napisał o Całunie tylko swoje hipotezy, a jeśli tak precyzyjnie znał sposób tworzenia całunu, winien jako dowód wiarygodności swych wywodów, wykonać kopię....jeśli to takie proste....w czym zatem problem? Duży uśmiech Duży uśmiech
28-02-2006 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
W sumie tak, UFO to nie pojęte zjawisko, ale chyba nie mamy zamiaru pisać tutaj tylko o UFO, to nie jest tylko temat o UFO, prawda? Są inne niezbadane zjawiska, niepojęte ludzkim rozumowaniem o których bardzo mało wiemy.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-02-2006 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Cytat:90% przypadków kojarzonych z UFO daje się prosto wyjasnić normalnymi zjawiskami zachodzacymi w przyrodzie, działeniem człowieka lub fałszerstwem:
Temu akurat nie zaprzeczę.Być może nawet 99 %.
Ale nawet jesli to bedzie te 99% to pozostaje 1% zjawisk które są niewytłumaczalne.
A propos ten link ktory podałaś nie działa mi:/
Cytat:Ów Pan napisał o Całunie tylko swoje hipotezy, a jeśli tak precyzyjnie znał sposób tworzenia całunu, winien jako dowód wiarygodności swych wywodów, wykonać kopię....jeśli to takie proste....w czym zatem problem?
Sęk w tym że ten pan już nie zyje więc nie moze jej wykonać.A poza tym zrobili to juz inni,o czym mówi jeden z linków ktory podalem wcześniej.
Cytat:W sumie tak, UFO to nie pojęte zjawisko, ale chyba nie mamy zamiaru pisać tutaj tylko o UFO, to nie jest tylko temat o UFO, prawda? Są inne niezbadane zjawiska, niepojęte ludzkim rozumowaniem o których bardzo mało wiemy.
Wybacz,ale IMO skoro nazwa tematu brzmi "Niepojęte zjawiska" to tematyka UFO pasuje tutaj jak ulał.Oczywiscie nikogo nie mam zamiaru zmuszać do takiej dyskusji,jednak twoja uwaga jest nie na miejscu.

[ Dodano: Czw 02 Mar, 2006 20:40 ]
kopię całunu turynskiego ktoś chciał?więc prosze
http://media.wp.pl/wiadomosc.html?kat=12571&wid=8210342

Duży uśmiech Duży uśmiech
28-02-2006 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miriss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
dlamnie ufo czy inne zjawiska ktore teraz sie pojawiaja a niema jawnych dowodow ich przyczyny to jedno wielkie falszerstwo i kicz.Niewierze w takie rzeczy. Bo wiara tu tez duzo daje. Tak samo niewierze w te wszystkie chore przesady ze czarny kot, sol, drabina itp. gdy sie wierzy w cos to sie to zdazy i sie znajdzie dla wszystkiego logiczne wytlumaczenie nawet dla rzeczy niemozliwych dla innych. Ja stompam twardo po ziemi w kazdym razie coraz bardziej zycie mi karze tak robic...

"Spokój mo?na odnale?? tylko w ciszy...

Wszelkie w?tpliwo?ci topi? w morzu smutku i t?sknoty,
Które wi??? si? ze wspomnieniami minionych dni..."
16-03-2006 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
św. Tomasza z Akwinu napisał dziełko:"Jak uzasadnić wiarę?" (De rationibus fidei).
Cytat:

2. Jak należy dyskutować z niewiernymi.

Najpierw jednak pragnę cię upomnieć, abyś w dyskusjach z niewiernymi o artykułach wiary nie dążył do tego, by wiarę udowodnić racjami koniecznymi. To pomniejszałoby wzniosłość wiary, która przekracza nie tylko umysły ludzi, ale nawet aniołów. Wierzymy zaś, gdyż sam Bóg nam to objawił. Ponieważ jednak to co pochodzi od Najwyższej Prawdy, nie może być fałszem, nie ma takiej racji koniecznej, która mogłaby uchylić twierdzenie, że to nie jest fałszem. Tak jak wiary naszej nie da się udowodnić koniecznymi racjami, gdyz przekracza ona ludzki umysł, tak samo - ze względu na jej prawdę - niemożliwa jest taka racja konieczna, która dowodziłaby niesłuszności wiary.
Toteż chrześcijanin dyskutujący na temat artykułów wiary winien zmierzać nie ku temu, by wiare udowadniać, lecz żeby jej bronić.


źródło:"Św. Tomasz z Akwinu. Dzieła wybrane", opracował i wstepami poprzedził: o. Jacek Salij OP, Wydawnictwo Antyk, Kety 1999

Pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
17-03-2006 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #51
 
To jest wlasnie zasadnicza sprawa: wierze czy wiem.
Moria napisał(a):wiary naszej nie da się udowodnić koniecznymi racjami, gdyz przekracza ona ludzki umysł
Tego typu stwierdzenia maja na celu uswiadomic wiernym, ze ich watpliwosci sa normalne i ze nie powinni lamac sobie glowy na doszukiwaniu sie sensu w swojej religii. Jest to najprostsza forma "zbywania" pytan, ktore sa uzasadnione, a na ktore nie ma odpowiedzi. Tak jest i juz, nie pytaj - i tak nie mozesz zrozumiesz. Jezeli nie obejmujemy calosci swojej wiary, to skad wiadomo, ze faktycznie przerasta nasz umysl (taki maly paradoks)?
17-03-2006 16:39
Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Wiara chrzescijańska wymaga pokory przyjecia prawd przekraczajacych ludzkie myślenie. "...wszelki umysł poddajemy w posłuszeństwo Chrystusowi..." 2Kor 10,5 - ponieważ On jest "..drogą i prawdą, i życiem." J 14,6
I to nie jest "zbywanie" pytań - tylko istota wiary, która przewyższa ludzki umysł.

Pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
17-03-2006 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Miriss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
ja oddzielam dwie skrajnie rozne wiary. Wiare w Boga i cuda zwiazane z Jego zyciem, ZmartwychWstaniem itp. a wiara w bzdurne przesady czy UFO lub wymyslone przez ludzi niby"cuda" :] to jest totalny bezsens...

"Spokój mo?na odnale?? tylko w ciszy...

Wszelkie w?tpliwo?ci topi? w morzu smutku i t?sknoty,
Które wi??? si? ze wspomnieniami minionych dni..."
17-03-2006 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
właśnie kempes wiedza to nie wiara, gdybyśmy wszystko wiedzieli to wiara nie byłaby potrzebna,
a ona zakłada pewną trudność, że nie wszystko jest oczywiste,
poza tym kościół nie broni używać rozumu :wink: ale na pewne pytania i tak nie uzyskamy odpowiedzi

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
17-03-2006 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #55
 
Miriss napisał(a):ja oddzielam dwie skrajnie rozne wiary. Wiare w Boga i cuda zwiazane z Jego zyciem, ZmartwychWstaniem itp. a wiara w bzdurne przesady czy UFO lub wymyslone przez ludzi niby"cuda" :] to jest totalny bezsens...


To wiara i to wiara. Kwestia co jest bardziej bzdurne jest conajmniej dyskusyjna.
Skąd wiesz, że nie wierzysz w "wymyślone przez ludzi niby "cuda"?
17-03-2006 23:59
Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
UFO to nie przesąd ani bzdurny wymysł.Czasami lata po niebie COŚ DZIWNEGO.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
18-03-2006 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Palmer_Eldritch napisał(a):UFO to nie przesąd ani bzdurny wymysł.Czasami lata po niebie COŚ DZIWNEGO.

Widziałeś Palmer? - bo ja jeszcze nie widziałem. Jeśli coś zauważyłes to powiedz nam o tym, co takiego dziwnego zobaczyłeś?
Może to była jakaś baba jaga na miotle? Duży uśmiech
A tak poważnie: moze i UFO istnieje,ale bez konkretnych dowodów raczej w nie nie uwierzę. Tak jak ty nie wierzysz w Boga czy cuda.
Przedstaw jakies kokretne dowody.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-03-2006 16:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Cytat:Widziałeś Palmer?
Widziałem.Podczas pobytu w górach,w okolicach Zywca kilka lat temu.Miejscowość nazywała się Cięcina - niedaleko Węgierskiej Górki.I pal licho jak tylko ja bym to zobaczył,ale świadków było kilku.
Cytat:A tak poważnie: moze i UFO istnieje
Istnieje.Skrót UFO w tłumaczeniu na polski oznacza"Niezidentyfikowane obiekty latające".Większość tego typu obserwacji to zwykłe "sciemy",ale nawet poważni naukowcy przyznawają ,że kilka procent tego typu obserwacji to naprawde "obiekty niezidentyfikowane" które cięzko zaliczyć do jakichkolwiek znanych obiektów latających po naszym ziemskim niebie.
Cytat:ale bez konkretnych dowodów raczej w nie nie uwierzę.
Czyli jesteś niekonsekwentny-na istnienie Boga nie masz ŻADNYCH dowodów a w niego wierzysz.
18-03-2006 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Widziałem.Podczas pobytu w górach,w okolicach Zywca kilka lat temu.Miejscowość nazywała się Cięcina - niedaleko Węgierskiej Górki.I pal licho jak tylko ja bym to zobaczył,ale świadków było kilku.
No a co tam w końcu zobaczyłeś?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-03-2006 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:Widziałeś Palmer?
Widziałem.Podczas pobytu w górach,w okolicach Zywca kilka lat temu.Miejscowość nazywała się Cięcina - niedaleko Węgierskiej Górki.I pal licho jak tylko ja bym to zobaczył,ale świadków było kilku.
Cytat:A tak poważnie: moze i UFO istnieje
Istnieje.Skrót UFO w tłumaczeniu na polski oznacza"Niezidentyfikowane obiekty latające".Większość tego typu obserwacji to zwykłe "sciemy",ale nawet poważni naukowcy przyznawają ,że kilka procent tego typu obserwacji to naprawde "obiekty niezidentyfikowane" które cięzko zaliczyć do jakichkolwiek znanych obiektów latających po naszym ziemskim niebie.
Cytat:ale bez konkretnych dowodów raczej w nie nie uwierzę.
Czyli jesteś niekonsekwentny-na istnienie Boga nie masz ŻADNYCH dowodów a w niego wierzysz.

Wiesz Palmer, o takich rzeczach czytałem, ale to nie znaczy,że mam w nie wierzyć.
Napisz co widziałeś, moze jeszcze masz jakies dowody na to, to tez możesz przedstawić.
Tacy ludzie jak ty bardzo czesto proszą o dowody na istnienie Boga, dlatego ja proszę cie o dowody na istnienie UFO. JASNE I PRZEJRZYSTE. Mam nadzieje,że się wykarzesz.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-03-2006 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów