Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy
Autor Wiadomość
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy
Jestem zafascynowana tą książką Czytaliście ?? jak nie to polecam i zapraszam do dyskusji, szczególnie panów: czy to co tu jest napisane jest prawdą??


Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy
John Eldredge

"Głęboko w swym sercu każdy mężczyzna tęskni za bitwą, którą mógłby stoczyć, przygodą, którą mógłby przeżyć, i Piękną, którą mógłby uratować. To Bóg go takim stworzył. John Eldredge wierzy, że to, co naprawdę znajduje się w sercu mężczyzny, zostało całkiem zagubione. "Większość mężczyzn uważa, iż Bóg postawił ich na ziemi, aby byli dobrymi chłopcami", pisze w Dzikim sercu. Problem z mężczyznami polega na tym, że nie potrafią dotrzymywać obietnic, być liderami duchowymi, rozmawiać z żonami ani wychować dzieci. Jeśli jednak bardzo się postarają, to mogą osiągnąć wzniosły szczyt i stać się... miłym facetem. Właśnie to stawiamy za wzór dojrzałości chrześcijańskiej: naprawdę miłego faceta. Każdy mężczyzna był kiedyś chłopcem. A każdy mały chłopiec ma marzenia, wielkie marzenia: marzenie, że zostanie bohaterem, pokona złych facetów, dokona wielkich czynów i uratuje damę w nieszczęściu. Każda mała dziewczynka także ma marzenia: wiedząc, że jest Piękną, marzy, iż uratuje ją jej książę i porwie ją jakaś wielka przygoda. Jednak co dzieje się z tymi marzeniami, gdy dorastamy? Wejdźcie do jakiegokolwiek kościoła, rozejrzyjcie się wokoło i zapytajcie siebie: Jaki jest chrześcijański mężczyzna? Nie słuchajcie, co wam wmawiają, tylko patrzcie na to, co tam widzicie. Większość chrześcijańskich mężczyzn jest... znudzona"

PS na Allegro czasem jest taniej, a na http://www.rodzinna.pl/rodzinna/product_...cts_id=917 są fragmenty.[/quote]

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
26-02-2006 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Już sam wstęp jest interesujący, coś w tym jest Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-02-2006 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Jest jeszcze tego samego autora i jego zony książka dla kobiet ( która akutalnie czytam)

[shadow=violet]Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy [/shadow]

Książka dla kobiet o kobiecych pragnieniach, napisana przez autora bestsellerów dla mężczyzn (Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy i Pełnia serca) wspólnie z żoną.

Czy prawdziwą kobietą jest Kopciuszek, czy Joanna d’Arc? Maria Magdalena czy Oprah? W jaki sposób odzyskać niezbędną kobiecość bez wpadania w stereotyp lub, co gorsze, bez wpędzania naszych czytelniczek w jeszcze większe napięcie i wstyd? To ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje kobieta. A jednak istnieje natura, którą Bóg obdarował każdą z kobiet. Co się kryje w głębi serca kobiety? Jakie są jej pragnienia? O czym marzyłyśmy jako małe dziewczynki? O czym nadal marzymy jako kobiety? W jaki sposób kobieta zaczyna się leczyć z ran i tragedii swojego życia?

Bądź spokojna - to nie jest książka o tych wszystkich rzeczach, które jako kobieta czujesz się zobowiązana robić. Jesteśmy zmęczone takimi książkami.

Każda kobieta była kiedyś małą dziewczynką. A każda mała dziewczynka piastuje w swoim sercu najskrytsze marzenia. Marzy o porwaniu w wir romansu, o odegraniu niezastąpionej roli w wielkiej przygodzie, o roli Pięknej w czyjejś historii. Te pragnienia są czymś więcej niż dziecięcą zabawą. Stanowią sekret kobiecego serca.
A jednak - ile znasz kobiet, które znalazły takie życie? W miarę upływu lat serce kobiety zostaje zepchnięte na bok, zranione, pogrzebane. Ona sama nie znajduje żadnego innego romansu niż te z powieści, żadnej przygody oprócz tych w telewizji, i szczerze wątpi, czy kiedykolwiek będzie Piękną w jakiej bądź historii. Większoś kobiet dochodzi do wniosku, że musi się zadowolić sprawnością w wykonywaniu obowiązków, także domowych, w załatwianiu natłoku spraw, starając się stać kobietami, jakimi "powinny" być, ale często czują, że zawodzą. Smutne, iż nazbyt wiele przesłań kierowanych pod adresem chrześcijańskich kobiet jeszcze zwiększa presję. "Zrób tych dziesięć rzeczy, a uznamy cię za kobietę pobożną". Efekty nie są dobre dla kobiecej duszy.
Ale serce kobiety ciągle tam jest. Czasem gdy ogląda film, czasem nocą przed bladym świtem, jej serce znów dochodzi do głosu. Ogarnia ją przemożne pragnienie życia, jakie jej było przeznaczone - życia, o jakim marzyła jako mała dziewczynka.
Przesłanie Urzekającej jest takie: twoje serce znaczy więcej niż cokolwiek innego w stworzonym świecie. Pragnienia, jakie miałaś, będąc małą dziewczynką, i tęsknoty, które nadal nurtują twoje serce - mówią ci o życiu, do jakiego Bóg cię stworzył. On teraz oferuje ci przyjście w roli Bohatera twojej historii, żeby ocalić twoje serce i przywrócić cię do życia jako istotę pełną żarliwej energii i kobiecości. Kobietę naprawdę urzekającą.
To, co Dzikie serce uczyniło dla mężczyzn, Urzekająca uczyni dla ciebie.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
26-02-2006 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
super książka....polecam...
28-04-2006 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Wlasnie w ten weekend mam glebokie postanowienie wziecia sie za 'pełnię serca' -ta sama seria, wlasciwie je wszystkie trzeba by przeczytac, od 'dziekiego serca' do 'urzekajacej' i to obie płcie Uśmiech
28-04-2006 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nie czytałam ksiązki "Pełnia serca", ciekawa jestem czym różni się od poprzednich, bo z reklamy wynika ze to podsumowanie...

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
28-04-2006 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
jakiś czas temu przeczytałam "Dzikie serce" i może nie mogę powiedzieć, że jestem rozczarowana tą książką, ale napewno mnie nie zafascynowała :|

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
28-04-2006 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
John Eldredge podobno napisał w "Dzikim sercu", że mężczyźni najbardziej się boją zadać swojej kobiecie pytanie; „Co się stało?” w sytuacji gdy widzą niezadowolenie na jej twarzy.
............??
Spostrzeżenie ciekawe, a czy prawdziwe?

:?: :o :wink:
03-07-2006 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
Nie wiem, czy "boja" to wlasciwe slowo. Jest w tym troche obawy, ale tez i w pewnym stopniu nieprzyjemny obowiazek. Oczywiscie nie wszyscy zadaja sobie ten trud, ale w dziwny sposob negatywne doznania maja zwyczaj sie kumulowac, co nie jest dobrym zjawiskiem.
14-08-2006 12:07
Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
No tak ale z regóły odpowiedź na to pytanie brzmi: "NIC", lub "NIEWAŻNE" no i jak tu zrozumieć kobietę ?
W tych momentach staram się trzymać dewizy mojego dziadka czyli "Kobietę należy kochać, szanować, ale nigdy nie starać się Jej rozumieć"

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
14-08-2006 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Tomek ptak napisał(a):No tak ale z regóły odpowiedź na to pytanie brzmi: "NIC", lub "NIEWAŻNE" no i jak tu zrozumieć kobietę ?
No bo my kobiety, jak mówimy "NIC" albo "NIE WAŻNE" na pyt. "Co się stało?", tzn zazwyczaj, że stało się dla nas coś tak okropnego, że jesteśmy czasami zbyt sfrustrowane, zawiedzione, lub złe, by to wyrazić i o tym mówić ;P Jesteśmy na tyle skomplikowane, że chcemy by mężczyzna sam się zorientował i wiedział od razu co się tak naprawdę stało bez naszego tłumaczenia ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-08-2006 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
Cytat: Jesteśmy na tyle skomplikowane, że chcemy by mężczyzna sam się zorientował
Raczej nielogiczne, a nie skomplikowane Uśmiech
28-08-2006 07:24
Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
i na tym polega urok inności Język
29-08-2006 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Będąc kiedyś na pewnym spotkaniu różańcowym mój znajomy polecił mi książkę "Dzikie serce". Postanowiłem ją sobie zamówić przez internet. Książka bardzo mnie zaciekawiła i do tej pory będę się upierał, że powinien ją przeczytać każdy mężczyzna. Któregoś razu książka trafiła w ręce mojej mamy. Mama po przeczytaniu kilku stron wyszła do mnie z pytaniem: "Łukasz skąd ty masz tą książkę? Jest bardzo ciekawa. Od kiedy ty czytasz takie mądre rzeczy?" ;-) Mama przeczytała całość i przy nadarzającej się okazji (telefon taty z USA) weszła z tatą w dyskusję. Faktycznie mój ojciec popełnił dużo błędów o których pisze John Eldredge w "Dzikim sercu" wychowując mnie. Mój tata nigdy np. ze mną nie rozmawiał nic o tym jak jest zbudowany samochód, nie zabrał mnie nigdy na jakąś przygodę (np. w góry) ...

POLECAM WSZYSTKIM Z CAłEGO SERCA PRZECZYTANIE TEJ KSIĄŻKI

Co do "Urzekającej" to napisze coś innym razem, bo gdy tylko kupiłem tę książkę moja mama ją przechwyciła i zaczęła czytać. Coś w tym jest ... Uśmiech

Pozdrawiam.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
09-09-2006 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
No własnie chcę ją zamówić przez Prodoks Oczko
09-09-2006 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów