Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Masturbacja (...) Ale jest antykościelna, zła, niemoralna, niszczy społeczeństwo, powoduje powstawanie pryszczy na dłoniach i uwłacza pamięci Jana Pawła II Oczko.
Poza tym OK.

Na szczęście nie ja to napisałam Oczko

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
28-02-2006 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):
kempes napisał(a):
Moniczka napisał(a):stosunek ma być otwarty na zycie
Masturbacja to nie stosunek, wiec wymagania sa spelnione Uśmiech
Ale jest antykościelna, zła, niemoralna, niszczy społeczeństwo, powoduje powstawanie pryszczy na dłoniach i uwłacza pamięci Jana Pawła II Oczko.
Poza tym OK.

Tak Darth, piatka z plusem za odpowiedź.
Jest antykościelna, zła, niemoralna, niszczy ludzi - szczególnie utrudnia wchodzenie w głębokie relacje z partnerem w późniejszym związku. Może dla ciebie to są powody do olania sobie tego co piszę, bo masz inne poglady,ale wiele osób tego doświadczyło i napewno wiele osób by to potwierdziło, tylko nie wszyscy będą tutaj pisać o tym,ponieważ jest to sprawa intymna i także nie jest to dobre,aby sie tym chwalić.

Ty masz inne zdanie na ten temat, prawda?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-02-2006 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Aslan napisał(a):
ZosiaII napisał(a):ale stosunek przerywany jest zabroniony

nie jest- wszak Kościół dopuszcza to jako metodę antykoncepcji!
już widzę uśmiechy- mało skuteczną, ino jednak dopuszczalną


:shock:
czyżby?
ja raczej skłaniam sie do tego co Zosia napisała, skąd czerpiesz takie przekonanie?

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
28-02-2006 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
TOMASZ32 napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):
kempes napisał(a):
Moniczka napisał(a):stosunek ma być otwarty na zycie
Masturbacja to nie stosunek, wiec wymagania sa spelnione Uśmiech
Ale jest antykościelna, zła, niemoralna, niszczy społeczeństwo, powoduje powstawanie pryszczy na dłoniach i uwłacza pamięci Jana Pawła II Oczko.
Poza tym OK.

Tak Darth, piatka z plusem za odpowiedź.

Ty masz inne zdanie na ten temat, prawda?

Pozdrawiam

ja mam inne Oczko Nie powoduje pryszczy na dłoniach Duży uśmiech

[ Dodano: Sro 01 Mar, 2006 10:53 ]
Aslan napisał(a):
ZosiaII napisał(a):ale stosunek przerywany jest zabroniony

AFAIK nie jest- wszak Kościół dopuszcza to jako metodę antykoncepcji!

Oj, coś Ci się chyba pomyliło

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
01-03-2006 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Moniczka napisał(a):ja mam inne Oczko Nie powoduje pryszczy na dłoniach Bardzo szczęśliwy
Pryszcze mogą wystąpić także od poparzenia - wszystko zależy od temperatury :lol2:

http://www.forumchrzescijanskie.org
01-03-2006 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Adam napisał(a):Z tego jednak, co ustaliliśmy w wyniku licznych dyskput na katolik.pl to w zasadzie najważniejsze, żeby podczas orgazmu nasienie znalazło się w pochwie.
A co wy do jasnej cholery jesteście wyrocznią w tej kwestii?Tak ustaliliscie i tak ma byc?Buahaha...na drzewo chlopczyku.....
Cytat:Seks analny czy oralny ,,przez chwilę" również nie jest sam w sobie niczym złym ( np jako ,,gra wtępna" ), chodzi tylko o to, żeby się na nim nie skończyło.
Seks analny i oralny W OGÓLE NIE JEST NICZYM ZŁYM!O ile oboje partnerów sie na to godzi,oczywiscie.

Kotuś, nie żołądkuj się tak. Po prostu ktoś pytał co o tych rzeczach Kościół myśli to mu napisałem krótko węzłowato jakie są wnioski grupy moich wirtualnych znajomych po analizie kościelnych dokumentów na ten temat ( dokładnie Katechizmu i encykliki Humene Vitae. Takie po prostu jest w przybliżeniu nauczanie Kościoła Katolickiego a Tobie nic do tego. Nikt Cię w dzisiejszych czasach nie zmusza do bycia katolikiem, jest to wyłącznie kwestia Twojego sumienia i niekt za życia nie będzie Ci z tego powodu robił wyrzutów. Najwyżej później. A tak, to owszem, ale to już zupełnie inna sprawa. Ale i Ty wykaż się dobrą wolą i nie potępiaj np papieża Pawła VI, że napisał we wspomnianej powyżej encyklice te straszne rzeczy, uszanuj jego wolność, tak jak Twoją szanują uczniowie wspomnianego papieża Uśmiech.

Jasne ?

Cytat:Seks analny i oralny W OGÓLE NIE JEST NICZYM ZŁYM!O ile oboje partnerów sie na to godzi,oczywiscie.

Wieprzowina też nie jest niczym złym, ale spróbuj wytłumaczyć to pobożnemu żydowi. Alkohol w rozsądnej ilości też nie jest niczym złym, ale spróbój to wytłumaczyć pobożnemu muzułmaninowi.
I tak samo pobożnemu katolikowi nie wytłumaczysz, ze wymienione przez ciebie rodzaje seksu nie są niczym złym. Ciekawe, czy Tobie można wytłumaczyć, że niczym złym nie jest pisanie w domumentach teologicznych, że seks analny, jedzenie wieprzowiny albo picie alkoholu, nawet w rozsądnych ilościach jest czymś złym. Każdy może sobie pisać co chce.... Mam nadzieję, że to zrozumiesz :diabelek:

ZosiaII napisał(a):W takim razie co się dzieje, gdy oboje CHCĄ SIĘ MASTURBOWAĆ? Skoro nie robią tego pod przymusem, to wszystko OK?

A co przez to masturbowanie się rozumiesz ?

Pisałem, na ten temat, że w doktrynie zdania są rozbieżne. Jakie stanowisko zajmuje orzeczcnictwo ( na szczeblu poszczególnych spowiedników, kierowników duchowych nie wiem, bo mimo niemłodego wieku jestem jeszcze stanu wolnego i nie zapowiada sie na zmiane w najbliższym czasie ). A orzecznictwa na szczeblu centralnym chyba jeszcze nie ma ( mam na myśli Stolicę Apostolską ).

Jednak myślę, że są przynajmniej dwa powody, dla których petting małżonków powinien być oceniony pozytywnie.

- Dlatego, że w/w ograniczenia gdyby zastosować literalną ( językową ) ich wykładnię mówią jedynie o stosunku płciowym, a więc sytuacji, gdy oględnie mówiąc meżczyzna kobiecie członek gdzieś tam włoży. Więc do pettingu ( np przez ubranie ) się to nie powinno stosować.

- Par. 2350 KKK stanowi, że - Narzeczeni są powołani do życia w czystości przez zachowanie wstrzemięźliwości. (...). Przejawy czułości właściwe miłości małżeńskiej powinni zachować na czas małżeństwa. (...). Pytanie - o czym mowa ? O jakich to przejawach czułości może w tym paragrafie chodzić ? Raczej nie chodzi o stosunek płciowy, bo on zakazany jest dla osób wolnych przez 2353 i ma nazwę nierządu. Dlatego wykładnia systemowa tych dwóch paragrafów nakazuje uznać, że mają one różny zakres odniesienia tzn dotyczą różnych sytuacji. I dlatego stosując a contrario par. 2350 KKK możemy uznać, że petting małżeński jest dobry.

Za bronioną tezą tą przemawiają jeszcze pewne argumenty nazwijmy to posiłkowe :


- Że za jedno z ratio legis szlabanu na antykoncepcję możznaby uznać zachętę małżonków do różnej formy okazywania sobie miłości, której najwyższą formą jest stosunek płciowy, ale jak najbardziej pożądane sa i inne zachowania, również fizyczne, również o zabarwieniu seksualnym.

- żebyśmy nie sprowadzili naszej wiary do !! absurdu !! i pamiętali, że obowiązuje nasz zasada prymatu ducha nad literą prawa a nie odwrotnie. A to wymaga jednak pewnego szacunku dla zdrowego rozsądku.

Wiem, że w kontekście całości powyższej rozprawy może to dziwnie brzmieć, ale tak właśnie być powinno. Uśmiech.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
02-03-2006 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:Kotuś, nie żołądkuj się tak.
Och,bejb,aleś ty zalotny Duży uśmiech
Cytat:Takie po prostu jest w przybliżeniu nauczanie Kościoła Katolickiego a Tobie nic do tego.
Mnie może i nic do tego by było,gdyby nie fakt ze KK swoje zakazy i nakazy próbuje narzucać nie tylko swoim owieczkom-które i tak w kwestii seksu coraz mniej się przejmują zdaniem KK-ale też i niewiernym.
Cytat: Nikt Cię w dzisiejszych czasach nie zmusza do bycia katolikiem
Nie,nie zmusza,ale :
1.gdzie sie nie obrócę - krzyże na scianach
2.religia w szkole która niby nie jest obowiązkowa ale spróbuj swojego dziecka nie posyłać na jej lekcje..
3.coraz większy wpływ KK na zycie społeczne i polityczne
4.skatolicyzowane do bólu media-byle pierdnięcie Benia nr 16 urasta w TV do rangi zdarzenia historycznego
5.odwoływanie imprez o charakterze "niekoscielnym" np.koncert Dark Funeral
Poza tym jest git być ateistą w tym kraju...
Cytat:Ale i Ty wykaż się dobrą wolą i nie potępiaj np papieża Pawła VI, że napisał we wspomnianej powyżej encyklice te straszne rzeczy
Nieistotne kto to napisał,tak czy tak jest to stek bzdur mający na celu wywoływanie poczucia winy u tych z katolików którzy tak czy tak oddadzą się tego typu strasznym i grzesznym praktykom...Stąd taką pisaninę należy tępić co też będę czynił w ramach wolnosci nie tylko mojej...
Cytat:uszanuj jego wolność, tak jak Twoją szanują uczniowie wspomnianego papieża
Kogo masz na mysli mówiąc o uczniach ?
Cytat:Wieprzowina też nie jest niczym złym, ale spróbuj wytłumaczyć to pobożnemu żydowi. Alkohol w rozsądnej ilości też nie jest niczym złym, ale spróbój to wytłumaczyć pobożnemu muzułmaninowi
Wszelkie tego typu bzdurne ograniczenia narzucane przez jakąkolwiek religie są do dupy i jako takie ograniczają wolność jednostki,z czego prosty wniosek,ze religie zniewalają.Proste?
Cytat:I tak samo pobożnemu katolikowi nie wytłumaczysz, ze wymienione przez ciebie rodzaje seksu nie są niczym złym
Jeśli ogłupiony przez koscielne nakazy katolik chce uprawiać seks wyłącznie "po katolicku" i pozbawiać się w ten sposób prawdziwej rozkoszy- jego problem Duży uśmiech
Cytat:Każdy może sobie pisać co chce.... Mam nadzieję, że to zrozumiesz
I kazdy moze to krytykować.Mam nadzieję ze to zrozumiesz Duży uśmiech
02-03-2006 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Palmer_Eldritch napisał(a):2.religia w szkole która niby nie jest obowiązkowa ale spróbuj swojego dziecka nie posyłać na jej lekcje..

Nie wiem skąd wy macie takie spostrzeżenia. U mnie w liceum wiele osób z klasy nie chodziło na lekcje religii i nikt żadego problemu nie stwarzał. W podstawówce podobnie. Te problemy to rzadkość, ale jak widać wielu lubi wyolbrzymiać.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-03-2006 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Cytat:Nie wiem skąd wy macie takie spostrzeżenia.
Z życia moja droga,z zycia wziete.
Cytat:Te problemy to rzadkość, ale jak widać wielu lubi wyolbrzymiać.
Odbijając piłeczkę powiem,że problem istnieje ,tylko wielu go lubi bagatelizować.
02-03-2006 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Adam napisał(a):- żebyśmy nie sprowadzili naszej wiary do !! absurdu !! i pamiętali, że obowiązuje nasz zasada prymatu ducha nad literą prawa a nie odwrotnie. A to wymaga jednak pewnego szacunku dla zdrowego rozsądku.
WŁAŚNIE i o to w tym wszystkim chodzi. Zbawienie mamy z Miłości Boga do nas, a nie za nasze zasługi (wykonania zakonu - prawa). Skoro Bóg nas aż tak kocha, winni jesteśmy Mu miłość i posłuszeństwo wobec Jego Słowa zapisanego w Biblii. A te paragrafy, punkty, podpunkty, więcej gmatwają niż wyjaśniają.

http://www.forumchrzescijanskie.org
02-03-2006 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Z życia moja droga,z zycia wziete.

No widzisz, ja swoje też biorę z autopsji :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-03-2006 20:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #27
 
Ciekawa teoria. Rodzice, ktorzy nie wysla dziecka na lekcje religii, nie posla go do komunii, itp. moga byc pewni, ze inni rodzice nie pozwola im zapomniec o tym, ze sa gorsi, ze sa bezboznikami, itp. Ale rodzice to dorosli ludzie i sobie z tym poradza, ale dziecko bedzie mialo prze$%^$#. Offca, jezeli twierdzsz, ze jest inaczej, to albo jestes malo spostrzegawcza, albo naiwna, albo po prostu nie chcesz tego widziec.
W temacie natomiast: zastanawia mnie dlaczego w ogole KK ma zabierac glos w sferze seksu? Dlaczego ludzie, ktorzy maja tylko teoretyczna widze o sekscie (przynajmniej tak byc powinno...) biora sie za udzielanie wskazowek innym? Pomijam fakt, ze nauki KK sa zacofane i sredniowieczne, ale zastanawiam sie po prostu dlaczego nie zostawic plciowosci czlowieka w sferze rzeczy typowo "ludzkich"... Jaki jest cel kontrolowania pozycia wiernych? Kazdy ma instynkt, dany mu przez nature (Boga?) i to moim zdaniem wystarcza. Tak wiec argument, ze KK robi to dla dobra wiernych jest, mowiac lagodnie, naiwny.
03-03-2006 09:03
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
kempes napisał(a):W temacie natomiast: zastanawia mnie dlaczego w ogole KK ma zabierac glos w sferze seksu? Dlaczego ludzie, ktorzy maja tylko teoretyczna widze o sekscie (przynajmniej tak byc powinno...) biora sie za udzielanie wskazowek innym? Pomijam fakt, ze nauki KK sa zacofane i sredniowieczne, ale zastanawiam sie po prostu dlaczego nie zostawic plciowosci czlowieka w sferze rzeczy typowo "ludzkich"... Jaki jest cel kontrolowania pozycia wiernych? Kazdy ma instynkt, dany mu przez nature (Boga?) i to moim zdaniem wystarcza. Tak wiec argument, ze KK robi to dla dobra wiernych jest, mowiac lagodnie, naiwny.

Może warto sobie uzmysłowić, że kościół nic nie zmienił w tym, co jest zapisane w Biblii. Jest napisane: 'Nie cudzołóż?" jest. jest napisane o karze Onana? jest.
a Jezus jeszcze dodał: kto patrzy pożadliwie na kobietę, już w swoim sercu dopuszcza się cudzołóstwa.
Kościół nie ma zasad średniowiecznych - rzekłbym- one są starożytne. i bardzo dobrze.
Powiem Ci tak- kościół de facto nie ma mwielkiego oddziaływania na wiernych- więc jeśli sami nie będą przestrzegali tego, co jest napisane w Piśmie Sw, to d*pa z nich a nie Chrześcijanie.
ktoś, kto prześlizguje się po Piśmie Świętym jak po śliskim g*wnie, nie zasługuje na miano Chrześcijanina.
pozdrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
03-03-2006 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
kempes napisał(a):Offca, jezeli twierdzsz, ze jest inaczej, to albo jestes malo spostrzegawcza, albo naiwna, albo po prostu nie chcesz tego widziec.

Vice versa kempes. Napisałam, swoje twierdzenia opieram na autopsji. Może Ty jesteś mało spostrzegawczy, naiwny, albo widzisz tylko to, co chcesz widzieć.
Nigdzie nie stwierdziłam, że tego problemu nie ma, więc się nie czepiaj. Napisałam, że jest on często w wielu przypadkach przejaskrawiany. W szkołach do których chodziłam, coś takiego miejsca nie miało. Koniec, kropka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-03-2006 13:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Jak ja chodzilem do podstawowki i ktos przyznal sie, ze nie poszedl pare razy ostatnio do kosciola to byla amba - zawsze znalazlo sie pare poboznych osob, dla ktorych takie cos jest nie do pomyslenia! Ulubiony tekst - "bezboznik" - padal czesto, jako okreslenie niesamowicie plugawe :>
Wszedzie jest pelno zagorzalych katolikow, gotowych do obrony cudzej moralnosci. Czepiaja sie, jak tylko zobacza, ze ktos nie przestrzega ich doskonalych zasad. Ze sie tak zapytam: po co katolicy sie wszedzie wpie*****ja?? Jezeli chca trzymac sie swoich zasad - ok, ale po co umoralniaja innych na sile?
Problem jest, ale Offca nie widziala na wlasne oczy, wiec generalnie problemu nie ma. A koncent Dark Funeral faktycznie odwolany. Boi sie ktos, czy co? Owieczki spod oltarzy pojda na straszliwe satanistyczne widowisko i, byc moze, zechca porzucic swoja wiare?
03-03-2006 13:49
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów