Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #76
 
Po pierwsze wycialem tylko 2 zdania, ktore niczego nie zmieniaja, 3 wyciete zdanie tylko podkresla sprzecznosc. Nie jest to bynajmniej wyrywanie z kontekstu. Ale do rzeczy - piszesz, ze NPR w ogole sie nie zamyka, a antykoncepcja calkowicie. W takim przypadku, wg mnie, NPR w zadnym razie nie moze byc antykoncepcja. Wg Ciebie moze i nie jest to sprzeczne. OK.
Natomiast chcac doszukiwac sie 'egoistycznych naduzyc', to seks zawsze nim jest, jezeli wiemy, iz nie zostanie splodzony potomek (a wiemy czesto).
05-07-2006 15:36
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
kempes napisał(a):Natomiast chcac doszukiwac sie 'egoistycznych naduzyc', to seks zawsze nim jest, jezeli wiemy, iz nie zostanie splodzony potomek (a wiemy czesto).
Być może, ale nie wg Kościoła Katolickiego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-07-2006 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
A kk to jakas wyrocznia i jedyn prawomocny opiniodawca w sprawach co jest dobre a co złe ?? Przeciesz kk kierowany jest przez ludzi ktorzy sa omylni (no i chodza w spudniczkach)
06-07-2006 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Lewiatan napisał(a):A kk to jakas wyrocznia i jedyny prawomocny opiniodawca

Tak. W rzeczy samej. Nie wiedziałes o tym \Duży uśmiech/ Chrystus przecież powiedział: Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem. Wszyscy ochrzczeni w Jego imię mają udział w Kapłańskiej, Prorockiej i co najważniejsze - Królewskiej misji Kościoła, Zatem jak mawiali sarmaci: Nobless obliges - szlachectwo zobowiązuje. Wszyscy inni, którzy są przeciw nam IMHO: nie rozumieją tego albo zazdroszczą katolikom tego Status Quo.

Co do spódniczek: :-k a ja myślałem że to sukienki Duży uśmiech. Poza tym, Przyjacielu: Sutanna jest niczym innym, jak sukmaną szlachecką - pamiętasz obrazki z podręcznika do historii? Dalej: samurajowie w Japoni, średniowieczni rycerze w Europie też chadzali w takich oto szatach, jak również: brahmini w Indiach, goście z klasztoru Shao lin także. A w wymienionych przez Ciebie spódniczkach chadzają przecież zacni Szkoci, prawda?

pzdr

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2006 18:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #80
 
W rzeczy samej wszyscy ci ludzie wymienieni przez pana ksiedza nosza spudniczki i sukienki tranzwescyci tez nosza.

A co do nieomylnosci kosciola i pogladow wyglaszanych na temat sexu. To co moze powiedziec o sexie czlowiek ktory niemoze go robic a zreszta wydaje mi sie ze nowy testament nic nie mowi o seksie zadnych przypisow kiedy mozna a kiedy nie kiedy jest to grzech a kiedy nie.
06-07-2006 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #81
 
Wszystko sie zgadza - KK jest wyrocznia. Trzeba jednak dodac, ze to slowo oznacza autorytet dla pewnej grupy ludzi, nie oznacza jednak wcale, ze jest on nieomylny Oczko
07-07-2006 07:24
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Lewiatan napisał(a):To co moze powiedziec o sexie czlowiek ktory niemoze go robic a zreszta wydaje mi sie ze nowy testament nic nie mowi o seksie zadnych przypisow kiedy mozna a kiedy nie kiedy jest to grzech a kiedy nie.

To samo mogę powiedzieć o Tobie, że wścubiasz nos w sprawy, o których nie masz totalnie pojęcia. Nie jesteś ksiedzem, sądzę że również jesteś jesli nie ateistą, to antyklerykałem. Miło ci z tego powodu, że zarzucam ci w tej materii dyletanctwo?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-07-2006 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #83
 
szczeze mam to gdzies czy pan mnie nazywa dyletantem i jeszcze inaczej.

Bije do tego ze ksiadz o seksie moze mowic ale bedzie to jak nauka pływania przez internet. - czysta teoria. Pozatym pytam sie jeszcze raz czy NT pisze cos o sexsie (tzn. co gdzie jak i komu wolno) ja nigdzie tego nie znalazlem. Ale jestem dyletantem, antyklerykalem,ateista, pewnie i nawet satanistaUśmiech
07-07-2006 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Lewiatan napisał(a):Pozatym pytam sie jeszcze raz czy NT pisze cos o sexsie (tzn. co gdzie jak i komu wolno) ja nigdzie tego nie znalazlem.

Umiesz pisać, to i czytać też potrafisz Duży uśmiech Tolle, Lege! :diabelek:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-07-2006 00:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #85
 
widze ze pan ksiadz niepotrafi mi odpowiedziec na pytanie i wykreca sie sianem. Czytale i nie znalallem moze mi pomoze pan i pokaze gdzie szukac przeciesz poto jest instytucja zwama ksiadz. Czy moze sie myle jako dyletant, antyklerykal, satanista i dotego analfabera Język
08-07-2006 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piotrek1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
też czytalem i z tego co zauwazylem jedynymi slowami na ten temat sa: nierząd rozpusta czy wyuzdanie.jednakze nie sa to konkrety i mozna je roznie interpretowac

A nadzieja zawie?? nie mo?e, poniewa? mi?o?? Bo?a rozlana jest w sercach naszych przez Ducha ?wi?tego, który zosta? nam dany. /Rz 5, 5/
09-07-2006 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
Lewiatan napisał(a):widze ze pan ksiadz niepotrafi mi odpowiedziec na pytanie i wykreca sie sianem. Czytale i nie znalallem [nic o seksie w NT - dop. Ad.] moze mi pomoze pan i pokaze gdzie szukac przeciesz poto jest instytucja zwama ksiadz. Czy moze sie myle jako dyletant, antyklerykal, satanista i dotego analfabera Język

Nie miej pretensji do nikogo, że nie chce mu się odpowiadać na głupie pytania, bo na dyskusje z niektórymi rzeczywiście szkoda wakacji, a do nich nawet ksiądz ma prawo.

No, ale ponieważ przez ostatnie dni trochę odpocząłem to spróbuję zniżyć się do poziomu pozwalającego odpowiedzieć na te durnowate pytanie, wyręczając przy tym pana księdza, który nich się zajmie poważnymi sprawami.

Pierwszy argument pochodzi z Nowego Testamentu, choć jest jeszcze zakotwiczony w ST. Jezus nauczał bowiem - wytrwajcie w miłości mojej. Jeśli będziecie zachowywali moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak ja zachowywałem przykazania mojego Ojca i trwam w Jego miłości ( J. 15,10 ). A chyba nawet dla dyletanta jasne jest, że dwa z dziesięciu przykazań dotyczą moralności seksualnej. Jeszcze wyraźniej jest to zaznaczone w miejscu, gdzie pewien młodzienieć pyta Jezusa, jak osiągnąć zbawienie. I Jezus mu odpowiedział - że ma przestrzegać przykazań, wymieniając przy tym przykazania od IV - X, w tym VI - Nie cudzołóż ( por. Mk. 10,17-19 ). Dalej nieco Jezus poszerza nawet ( a może przypomina ) właściwe rozumienie VI Przykazania, żądając od słuchaczy nie tylko obiektywnego zachowania nakazu, nie tylko unikania nieczystych uczynków, ale również czystości wewnętrznej - słyszeliście, powiedziano - nie cudzołóż. A ja wam powiadam - każdy kto pożądliwie spojrzy na niewiastę już dopuścił się z nią w sercu cudzołóztwa ( Mt. 5,27-28 ).

Święty Paweł Apostoł zaś napisał - czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie osiągną Królestwa Bożego ? Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani rozwięźli, cudzołożnicy, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani pijacy, ani zdziercy, ani oszczercy nie odziedziczą Królestwa Bożego ( I Kor. 6,9-10 ).
Warto zwrócić uwagę na to zestawienie obok siebie słów rozwięźli, cudzołożnicy, rozpustnicy, gdyby komuś przyszło do łba snuć teorie, że przykazanie zakazujące cudzołóztwa zakazuje tylko wiarolomności małżeńskiej, ale osoby wolne mogą sobie robić co chcą. Ostatecznie sprawę jednak rozwiązuje ine pouczenie Apostoła, że dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą, ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty każdy ma niech swoją żonę a każda swojego męża. ( I Kor 7,1-2 ). Z tego wniosek, że termin rozpusta dotyczy seksu pomiędzy wolnymi osobami i że rozpusta też jest grzechem.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
10-07-2006 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #88
 
Adam napisał(a):spróbuję zniżyć się do poziomu pozwalającego odpowiedzieć na te durnowate pytanie
(...)przyszło do łba
Nie wczuwaj sie tak bardzo i daj sobie troche luzu. Widocznie nie odpoczales jeszcze wystarczajaco.
11-07-2006 07:55
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #89
 
Adam napisał(a):No, ale ponieważ przez ostatnie dni trochę odpocząłem to spróbuję zniżyć się do poziomu pozwalającego odpowiedzieć na te durnowate pytanie, wyręczając przy tym pana księdza, który nich się zajmie poważnymi sprawami.

Daj spokuj Adamie z tą wazeliną bo się robi niedobrze gadasz jak czołowy działacz rządzącej koalicji to chyba taka nowa moda.

Wydaje mi sie że odpowiadanie na pytania nawet te durnowate jak to nazwałeś to właśnie ksiedza jest robota , ksiedza i wszystkich innych którzy powołani są by być pasterzami , a jesli pasterz ma lepsze rzeczy do roboty niż dbanie o swoje owce do jest kiepskim pasterzem ...

Wracając do tematu skoro sie tak zniżyłeś to pragnę cie uświadomić ,że sex to nie tylko cudzołóstwo , wszeczteczeństwo i zboczenie #-o .
wiec tym sposobem podłączam sie do durnowatego pytania prosząc o mniej durnowatą odpowiedź - Gdzie w bibli jest napisane ze sex to coś gorszacego i wstretnego i komu go wolno uprawiać i komu sie tego zabrania i dlaczego. I nie przytaczaj znowu VI przykazania bo może cię to zszokuję :shock: ale można wg mnie uprawiać seks i przy tym nie cudzołożyć ;P

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
11-07-2006 12:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #90
 
Cichociemny napisał(a):Wracając do tematu skoro sie tak zniżyłeś to pragnę cie uświadomić ,że sex to nie tylko cudzołóstwo , wszeczteczeństwo i zboczenie .

Nie musisz mnie uświadamiać, bo to dla mnie oczywiste. Nie wiem jaką paką przypisujesz mi poglądy, których nie gloszę i nigdy nie głosiłem.

Cytat:wiec tym sposobem podłączam sie do durnowatego pytania prosząc o mniej durnowatą odpowiedź - Gdzie w bibli jest napisane ze sex to coś gorszacego i wstretnego i komu go wolno uprawiać i komu sie tego zabrania i dlaczego. I nie przytaczaj znowu VI przykazania bo może cię to zszokuję ale można wg mnie uprawiać seks i przy tym nie cudzołożyć

Nigdzie tak nie jest napisane. Dlatego przez całe średniowiecze a może i już część starożytności walczyliśmy z manicheizmem.
Więc nie przypisuj mi stworzonej przez siebie pokracznej ideologii, żeby mnie potem bez powodu zwalczać za niepopełnione plugastwa.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
11-07-2006 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów