Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
pingu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #121
 
np ???
08-08-2006 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lorien Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #122
 
bez zbędnego pierdu pierdu krzywdzące ciebie lub partnera,świadomie bądź nieświadomie (LOL) będzie wszystko co związane z seksem nie prowadządze do prokreacji i zrobione inaczej niż po jezusowemu Szczęśliwy

I stole the colour of night
To get out of your sight
I am the Visionaire
Follow me if you dare...
09-08-2006 08:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #123
 
Lorien napisał(a):wszystko co związane z seksem nie prowadządze do prokreacji

Oj coś nie doczytałaś Oczko

Zapraszam do wątku o NPR - tam jest ładnie napisane Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-08-2006 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lorien Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #124
 
taa NPR...loteria jak w totku #-o

I stole the colour of night
To get out of your sight
I am the Visionaire
Follow me if you dare...
09-08-2006 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #125
 
Widze że nie czytałaś. Łatwiej się opierać na zabobonach i przesądach.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-08-2006 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #126
 
kempes napisał(a):Kazdy potrafi powiedziec, czy ktos robi mu krzywde, czy nie. Na pewno nie mozna tutaj wytyczyc zadnych granic, obejmujacych wszystkich ludzi.
Mroczny Inkwizytor, miłośnik stosów napisał(a):kolejny problem: są krzywdy, z których nie zdajemy sobie sprawy
pingu napisał(a):np????

przykład z drastycznych:
pedofilia;
dziecko wykorzystywane seksualnie przez pedofila, nie wie, że jest krzywdzone

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-08-2006 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #127
 
Swietny przyklad. Zapomniales tylko, ze w tej sytuacji pedofil doskonale wie, ze wyrzadza krzywde.
Podaj przyklad sytuacji, kiedy jedna ze stron wyrzadza krzywde, a zadna z nich o tym nie wie.
11-08-2006 08:18
Odpowiedz cytując ten post
Lorien Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #128
 
wypadało by też wziąść pod uwagę raczej dorosłych ludzi będących w związku lub mających ochotę na jakiś seksik,a nie dewiacje i skrajności typu pedofilia,wymuszana prostytucja etc.

Annika wlaśnie,że poczytałam

I stole the colour of night
To get out of your sight
I am the Visionaire
Follow me if you dare...
11-08-2006 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #129
 
(ciach) Za takie prowokacje bardzo szybko można zarobić ostrzeżenie :!:
11-08-2006 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #130
 
kempes napisał(a):Swietny przyklad. Zapomniales tylko, ze w tej sytuacji pedofil doskonale wie, ze wyrzadza krzywde..

ależ skąd, nie zapomniałem; to przecież truizm [Obrazek: s005.gif]

poza tym to raczej Ty zgubiłeś logiczny ciąg dyskusji:

kempes napisał(a):Kazdy potrafi powiedziec, czy ktos robi mu krzywde, czy nie
Mroczny Inkwizytor, miłośnik stosów napisał(a):są krzywdy, z których nie zdajemy sobie sprawy
pingu napisał(a):np?

kolejna sprawa:

kempes napisał(a):Podaj przyklad sytuacji, kiedy jedna ze stron wyrzadza krzywde, a zadna z nich o tym nie wie

no proszę: mężczyzna współżyjący z różnymi kobietami, namawia do współżycia kolejną, nie wiedząc, że wcześniej zaraził się HIVem: zaraża ją, choć oboje o tym nie wiedzą

[ Dodano: Pią 11 Sie, 2006 23:21 ]
Lorien napisał(a):wypadało by też wziąść pod uwagę raczej dorosłych ludzi będących w związku lub mających ochotę na jakiś seksik,a nie dewiacje i skrajności typu pedofilia,wymuszana prostytucja etc.

nieumiarkowane łapczywe korzystanie z seksu prowadzi do dewiacji również ludzi "dorosłych ... mających ochotę na jakiś seksik"

poza tym, Lorien, jeśli chcesz rozpatrywać tylko zdrowych - to nikt Ci nie broni; dla mnie to niepełny obraz, bo obok zdrowych są także chorzy;

wreszcie - pingu pytając o przykład, nie zastrzegł, że ma dotyczyć jedynie zdrowych [Obrazek: s026.gif]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
11-08-2006 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #131
 
Cytat:nieumiarkowane łapczywe korzystanie z seksu prowadzi do dewiacji również ludzi "dorosłych ... mających ochotę na jakiś seksik"
Rozwiń tą myśl,bo cięzko załapać o co ci chodzi,a na mój gust to bzdura wszechczasów.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
12-08-2006 09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #132
 
M.Ink napisał(a):skoro sakrament ten tak wyraźnie różni się od innych, to czy normy moralne nie powinny podchodzić do tego przypadku w szczególny sposób?

co chcę przez to powiedzieć ... uważam, że Kościół w tej kwestii powinien się ograniczyć do stwierdzenia: róbcie to, co uważacie za godziwe, to co nie sprzeciwia się waszym sumieniom; i koniec; nie widzę powodów, dla których Kościół miałby ingerować w sprawy dotyczące łoża małżeńskiego; no ... chyba, że jedna ze stron jest krzywdzona przez drugą

ale pozwolenia na określone "pozycje stosunku" - jak to ma miejsce w USA, czy twierdzenia w stylu: 'kobieta może być sztucznie stymulowana przez mężczyznę w celu osiągnięcia orgazmu, a mężczyzna nie może być w ten sposób stymulowany przez kobietę' wydają mi się jakimś nieporozumieniem i wpychaniem nosa w nie swoje sprawy

oczywiście zakładam, że mogę żyć w całkowitym błędzie, oczekuję zatem od Was stosownego oświecenia mnie

Myślę, że częściowo jesteś w błędzie. Nie znalazłem w żadnych kościelnych dokumentach niczego na temat pozycji czy uprawnionych technik seksualnych. Sądzę, że to o czym tu dyskutujemy to być może nieuświadomione konsekwencje encykliki ,,Humanea Witea", wedle której akt małżeński musi być również otwarty na prokreację. Zazwyczaj w publicystyce podnosi się, że nasienie musi zostać złożone w pochwie. w to co było wcześniej nikt specjalnie nie wnika.

Czy jest to potrzebne komplikowanie życia czy nie to już inna sprawa. Ale jeśli stoimy na gruncie HV i Katechizmu te poglądy wyglądają na uzasadnione.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
12-08-2006 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #133
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Cytat:nieumiarkowane łapczywe korzystanie z seksu prowadzi do dewiacji również ludzi "dorosłych ... mających ochotę na jakiś seksik"
Rozwiń tą myśl,bo cięzko załapać o co ci chodzi,a na mój gust to bzdura wszechczasów.

ależ skąd ... jedyną bzdurą, jaką tu dostrzegam jest stwierdzenie:

Palmer_Eldritch napisał(a):to bzdura wszechczasów

niemniej, ponaglony, śpieszę z rozwinięciem:

brak umiaru w seksie prowadzi do szukania coraz mocniejszych bodźców wyzwalających podobne do wcześniejszych reakcje [jak z każdym uzależnieniem jest to związane z działaniem serotoniny i dopaminy w mózgu]; lżejszą [?] dewiacją jest erotomania/nimfomania; cięższą jest np. sado-maso, zoofilia, nekrofilia czy pedofilia

[ Dodano: Nie 13 Sie, 2006 03:16 ]
Adam napisał(a):Sądzę, że to o czym tu dyskutujemy to być może nieuświadomione konsekwencje encykliki ,,Humanea Witea"

Humanae Vitae ? [Obrazek: s044.gif]


Adam napisał(a):wedle której akt małżeński musi być również otwarty na prokreację

kwestia - nie ukrywam - jest nader interesująca ... bo czy seks oralny wykluczjący spermatofagię [którą nota bene również słynny Lew Starowicz uznaje za zaburzenie seksualne] jest zamknięty na prokrację?


Adam napisał(a):Zazwyczaj w publicystyce podnosi się, że nasienie musi zostać złożone w pochwie. w to co było wcześniej nikt specjalnie nie wnika

otóż to ... zastanawiam się czy rzeczywiście teologia moralna [która ongi była bodajże najmocniej rozbudowaną gałęzią teologii] nigdy nie wypowiadała się na powyższy temat; szczerze powiedziawszy: wierzyć mi się nie chce, że nie zajęła w tej sprawie stanowiska;

obawiam się, że niechęć do tej formy seksu "pokutująca" wśród katolików [co można wywnioskować choćby z samego faktu podjęcia dyskusji na ten temat] może być pozostałością [niekoniecznie świadomą] po tym orzeczeniu*

----------------------
początek [nudnej?] dygresji
----------------------

* oczywiście z góry zakładam, że orzeczenie było negatywne - dlaczego? bez wątpienia kieruję się tu tym, na co zwraca uwagę Benedykt w swej encyklice DCE 3:
Cytat:W krytyce chrześcijaństwa, która poczynając od czasów Oświecenia w miarę rozwoju stawała się coraz bardziej radykalna, ta nowość ... Według Friedricha Nietzsche chrześcijaństwo jakoby dało erosowi do picia truciznę, a chociaż z jej powodu nie umarł, przerodził się w wadę. W ten sposób filozof niemiecki wyrażał bardzo rozpowszechnione spostrzeżenie: czy Kościół swymi przykazaniami i zakazami nie czyni gorzkim tego, co w życiu jest najpiękniejsze?

źródło: http://www.vatican.va/holy_father/benedi...st_pl.html

czy kierując się tym, postępuję dobrze czy źle - pozostawiam ocenie zainteresowanych

a teraz wróćmy do tematu

----------------------
koniec tejże dygresji
----------------------


Adam napisał(a):Czy jest to potrzebne komplikowanie życia czy nie to już inna sprawa. Ale jeśli stoimy na gruncie HV i Katechizmu te poglądy wyglądają na uzasadnione


przepraszam - które "poglądy" masz w tej chwili na myśli? czy te: "seks oralny tak", czy te "seks oralny nie"?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-08-2006 01:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #134
 
przeczytaj dokładnie, wszystko napisałem.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
13-08-2006 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #135
 
Adam napisał(a):przeczytaj dokładnie, wszystko napisałem.

nie chce mi się; jak chcesz na coś szczególnie zwrócić uwagę, to to zacytuj

a tak na marginesie: zniechęca mnie do czytania Twoich postów coś takiego:

Adam napisał(a):,,Humanea Witea"

wybacz, ale szkoda mi czasu na rozkodowywanie takich kaligrafii ... [Obrazek: m044.gif]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-08-2006 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów