Ankieta: czy zapędy Rosji stanowią realne zagrożenie dla przyszłej równowagi sił w Eurazji i na świecie?
tak
być może
nie wiem
nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wojna w Gruzji - luźne refleksje na temat zapędów Rosji
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #61
 
Bez względu na pobudki stwierdzić muszę, że dyplomacja dla prez.Kaczyńskiego jest sztuką obcą...

I nawet jeśli czasami miewa rację, to forma sprawia, że dziennikarze w niemieckich szmatławcach mają pożywkę, co przekłada się wprost na odbiór Polaków, jako narodu :evil:

I to mnie boli... i bynajmniej nie pomaga Gruzji... a nam szkodzi...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
07-09-2008 18:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
duszyczka napisał(a):No a się nie myli? Może skutków teraz nie widać ale to tylko kwestia czasu.
Verba docent, exempla trahunt!
duszyczka napisał(a):I wtedy sobie sam ksiądz udowodni i nikt tego księdzu nie będzie musiał udowadniaćOczko
KOnkrety proszę, pokaż. No i oczywiście, przedstaw kryterium wg którego możesz powiedzieć, że się myli. Czy masz moż ejakiegoś znajomego prezydenta?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-09-2008 08:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #63
 
"Zdaniem prezydenta, to, co się dzieje w Gruzji, narusza nasze interesy. Dlatego postanowił reagować zdecydowanie. " Sauer... oświecam;p :
1. będziemy mieli bonus u nowego wielkiego brata;p
2.pokarzemy UE jacy my ważni i niezależni jesteśmy
3. zagramy na nosie ( tak nam się wydaje i wydaje nam się że potrafimy ) staremu wielkiemu bratu
4.w ramach dokręcania śruby wyślemy nieprawomyślne wojsko na wycieczkę
5. no i budżet podratujemy ( jak nam ktoś wygraną w Lotto załatwi ).
08-09-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
Ks.Marek napisał(a):Verba docent, exempla trahunt!
Polskie forum więc proszę pisać poi polsku!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
08-09-2008 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #65
 
duszyczka napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
Verba docent, exempla trahunt!
Polskie forum więc proszę pisać poi polsku!

słowa uczą przykłady kształcą Uśmiech
08-09-2008 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
Ks.Marek napisał(a):
Sauer napisał(a):Czy ktos z wielce szanownych forumowiczów zechce mnie oswiecić?
Jak nick sam za siebie mówi, sauer znów zły i skwaszony.
Zamiast jątrzyć, lepiej wskaż że prezydent się myli. Argumenty, nie emocje!
Omylnośc prezydenta wynika z jego "emocjonalnej hipokryzji". Prowadzi jakąś swoją obłąkańczą "wojnę z czerwoną zarazą", nie mysląc, że jego "szczekanie" może się odbić czkawką całemu narodowi. No i po raz nie wiem który zadaję pytanie - która wojna jest zła a która dobra?
A tak w ogóle, to...
Po jaką cholerę ta "Solidarność" obalała komunę? Po co? Dawniej groziliśmy brudnym paluchem zachodowi pod dyktando Wielkiego Brata ze wschodu. Teraz grozimy tak samo brudnym paluchem wschodowi po dyktando Wielkiego Brata z zachodu. Czy coś się tak naprawdę zmieniło.....?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-09-2008 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
helmut....zaraz otrzymasz kolejne ostrzeżenie lub zapowiedź bana Duży uśmiech
18-09-2008 14:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
alus napisał(a):helmut....zaraz otrzymasz kolejne ostrzeżenie lub zapowiedź bana Duży uśmiech
Ech... za co znowu?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-09-2008 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Za to Duży uśmiech (na końcu strony)
http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....ght=117128
18-09-2008 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Helmutt napisał(a):Teraz grozimy tak samo brudnym paluchem wschodowi po dyktando Wielkiego Brata z zachodu. Czy coś się tak naprawdę zmieniło.....?
Tak ,nie wrzucają za to do więzienia.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-09-2008 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Rachel napisał(a):
Helmutt napisał(a):Teraz grozimy tak samo brudnym paluchem wschodowi po dyktando Wielkiego Brata z zachodu. Czy coś się tak naprawdę zmieniło.....?
Tak ,nie wrzucają za to do więzienia.
Ale za poglądy antyamerykańskie wyrażone np. w publicznych mediach robią z człowieka psychola, terrorystę i (obowiązkowo!) "russkowo szpiona" oraz "job jewo mat' raba KGB". Jeszcze trochę i wprowadzą polska wersję "Patriot Act"...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-09-2008 06:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Helmutt napisał(a):Jeszcze trochę i wprowadzą polska wersję "Patriot Act"...
O ile już nie zrobili:
Krok 6

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-09-2008 08:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Dlatego też mnie nie obchodzi żadna wojna - zarówno ta "dobra" (w rozumowaniu naszego rządu) rozpętana przez USA jak i ta "zła" - rozpętana przez Rosję. W przypadku zaś wojny którą chce rozpętać nasz "prezio" - również mnie to nie obchodzi, ja do Rosji i Rosjan nic nie mam, i nie zamierzam chwytać za broń w "obronie ojczyzny".

Będę zawsze bronił swoich najbliższych, a nigdy tłustych wieprzy z rządu i "małego Głoda" (kojarzycie tą reklamę?), którego w chwili słabości naród zrobił prezydentem Uśmiech

"Rżnij karabinem w bruk ulicy / Moja jest krew a ich jest nafta" - jak pisał polski Żyd; Julian Tuwim. Prędzej mnie zobaczycie wiszącego na gałęzi za bunt niż w mundurze z karabinem w ręku.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-09-2008 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #74
 
Polski kodeks karny stanowi:
Cytat:Art. 144. § 1. Kto, będąc powołanym do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie zgłasza się do odbywania tej służby w określonym terminie i miejscu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Jak więc widzisz, karę śmierci przez powieszenie wydumałeś sobie zapewne podobnie, jak inne argumenty... za odmowę służby wojskowej grozi tylko odsiadka...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
23-09-2008 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
Mordimer_Madder napisał(a):Polski kodeks karny stanowi:
Cytat:Art. 144. § 1. Kto, będąc powołanym do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie zgłasza się do odbywania tej służby w określonym terminie i miejscu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Jak więc widzisz, karę śmierci przez powieszenie wydumałeś sobie zapewne podobnie, jak inne argumenty... za odmowę służby wojskowej grozi tylko odsiadka...
Ale w czasie wojny są powszechne surowe sądy wojskowe, które raczej się ze "zdrajcami narodu" nie patyczkują więc kto wie... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-09-2008 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów