Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Używki- nałogi.
Autor Wiadomość
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #76
 
jasne Uśmiech i pamiętaj, że Bóg jest w stanie sprawić wszystko, idź do przodu i nie oglądaj się za siebie, nie ważne jak się życie zaczyna ważne jak się je kończy :krzywy:

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
08-12-2007 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #77
 
ja też się pomodlę Duży uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
08-12-2007 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #78
 
Jasne, Pablo, zapewniona modlitwa całego łańcuszka osób Szczęśliwy

Myślę, że ucieszy cię fakt, że jestem w stałym kontakcie z przyjacielem, który wyszedł właśnie z tego nałogu (z obu) po 15-16 latach trwania w nich Uśmiech - i to niezmiernie szczęśliwy i wolny dziś człowiek.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-12-2007 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
czarny Pablo wysłałam Ci pw.

Będę pamiętała o Tobie w modlitwie.

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
09-12-2007 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amon(Rafał) Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
Pablo brachu.Może i dziwne mam poglądy.Raczej twardo stąpam po ziemi.Lecztakich ludzi jak ty , umiących pisać i mówić o sobie.Widzisz w sobie nie tylko zlepek zalet , lecz także jesteś świadom swoich slabości .Nawet tych które w naszym społeczeństwie daję innym powód do szykan , niepotzrebnych epitetów.Chociarz nie chodzę modlić się do świątyń, będę bardzo żarliwie skladal modly do Pana.Tzrymaj się.Ja także kiedyś dalem radę.Dlatego nie za bardzo wierzę gdy mowi mi czlowiek ze nigdy-przenigdy nie wezmę , nie zapalę ,nie wypiję.Pozdrawiam
10-12-2007 00:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarny Pablo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
Dziękuję Wam wszystkim za modlitwę i serdeczność z którą się spotykam. nieszka - Tobie dziękuję podwójnie. Jesteście - Pięknymi Ludźmi.

Odwdzięczę się modlitwą za Was!!!

JAK SI? NIE WYWRUCISZ TO SI? NIE NAUCZYSZ
10-12-2007 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #82
 
Walcz dzielnie, bo warto. Wsparcie na pewno będziesz miał. Uśmiech A najlepiej podziękujesz swoją wytrwałością w walce i cierpliwym podnoszeniem się z upadków, których - jestem tego pewna! - z czasem będzie coraz mniej. Niech Bóg Ci błogosławi i wspiera swoją łaską.

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
10-12-2007 15:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
Mam pytanie, czy i jak walczysz z tym nałogiem?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
10-12-2007 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarny Pablo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 42
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
Wygląda to tak, jak u alkoholika. Mam pewne ciągi. Kiedy nie mogę znieść już swojej obecności, brzydzę się sobą do granic, wtedy coś się we mnie budzi. Wtedy spowiadam się, dużo modlę i staram się rozwijać wiedzę na temat różnych aspektów wiary. Poza tym wtedy mam siłę do omijania wielkim kołem wszystkiego co prowokuje. Niestety takie chwile wewnętrznego spokoju są u mnie rzadkie. Kiedyś miałem kilka takich miesięcy, że kiedy tylko upadłem biegłem do spowiedzi i tak w kółku - to był dobry czas, bo walczyłem.

3maj się!!

JAK SI? NIE WYWRUCISZ TO SI? NIE NAUCZYSZ
11-12-2007 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
to może czas wrócić do tej walki i do częstej spowiedzi,
ktoś to kiedyś nazwał efektem dziurawego buta: jeśli masz dziurawe byty i wejdziesz w kałużę, zrobi ci się mokro, to później już nie omijasz kałuż, bo po co jak i tak masz mokre skarpetki, teraz wystarczy wstawić zamiast kałuży grzech, spowiedź to taka wymiana skarpetek na suche, znowu będziesz omijać kałuże :mrgreen:

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
11-12-2007 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
czarny Pablo, sorry, ale samą modlitwą i spowiedziami to nie pokonasz nałogu, szczególnie, że uzależniony jesteś i psychicznie i fizycznie. Rozwijanie wiedzy na temat aspektów wiary też ci za dużo nie pomoże, ba może cię nawet bardziej zdołować niż podbudować. Jesteś uzależniony, a taj jak mówisz jest to uzależnienie jak każde. Potrzebujesz pomocy specjalisty. Jeśli chcesz z tym walczyć, to nie tylko módl się, ale i pracuj. Rozpocznij terapię u psychologa, psychiatry a najlepiej u seksuologa. Sam sobie nie poradzisz, a jeśli nie skorzystasz z czyjejś pomocy, jeśli nie zaczniesz robić czegoś konkretniejszego w kierunku wyjścia z nałogu, to nasze modlitwy nic nie pomogą.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
11-12-2007 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
iksszatek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
Ja nie pije kawki ,herbatki ,nie pale fajek ..
Natomiast alkohol to jedynie jedno piwko do blanta Uśmiech
12-12-2007 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Należy rozróżnić nałóg i używkę ... Używki są dla ludzi , nałogi nie. Nie wiem jak to jest być uzależnionym. Wszystko co naturalne powinno być legalne bo Bóg je stworzył a wszystko co Bóg uczynił było dobre.
05-01-2008 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
moruss napisał:
Cytat:Wszystko co naturalne powinno być legalne

:roll: To brzmi jak motto Owsiaka i dlatego się z tym nie zgadzam. Przecież tytoń i konopie indyjskie to też rośliny, czyli natura. :evil: A Ty twierdzisz,że wszystko co naturalne powinno być legalne. [-X Czy zdajesz sobie sprawę z tego, co napisałeś ?

Zanim napiszesz, przeanalizuj to dwa razy.
06-01-2008 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #90
 
Kurara i jady węży też naturalne, mamy je zgodnie ze swoją wolą dowolnie stosować :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-01-2008 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów