Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Używki- nałogi.
Autor Wiadomość
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #121
 
BTW badania dowiodły, że po legalizacji, spada chęć użycia narkotyku. Owoc zakazany kusi najbardziej. DDv idąc twoim tokiem myslenia powinniśmy zakazać akoholu, kawy, papierosów, itd. itd.
17-01-2008 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #122
 
CarnivalKing napisał(a):BTW badania dowiodły, że po legalizacji, spada chęć użycia narkotyku.
A potrafisz dać linka do oryginalnej publikacji z wynikami tych badań, czy to jakieś kolejne enigmatyczne "badania" prof. Ziutka ?
CarnivalKing napisał(a):Owoc zakazany kusi najbardziej.
Do stwierdzenia tej starej prawdy nie trzeba badań ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-01-2008 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #123
 
CarnivalKing napisał(a):BTW badania dowiodły, że po legalizacji, spada chęć użycia narkotyku. Owoc zakazany kusi najbardziej. DDv idąc twoim tokiem myslenia powinniśmy zakazać akoholu, kawy, papierosów, itd. itd.
Tak myślano wcześniej, ale w Holandii ta teoria (teoria - nie badania) się nie sprawdziła. Wraz z legalizacją miękkich narkotyków zwiększyło się używanie twardych, dlatego też Holandia chciała się wycofać ze swojego pomysłu, podobnie jak wcześniej z tego eksperymentu wycofała się Szwajcaria.

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
17-01-2008 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #124
 
Poprawiła się poprostu jakość ewidencji. Dynamika wzrostu liczby osób zarzywających narkotyki zmalała w poczatkowym okresie. Później dostęp do danych byl łatwiejszy więc nie można porównywać ze sobą tych dwóch okresów.

[ Dodano: Czw 17 Sty, 2008 21:42 ]
heysel napisał(a):
CarnivalKing napisał(a):BTW badania dowiodły, że po legalizacji, spada chęć użycia narkotyku.
A potrafisz dać linka do oryginalnej publikacji z wynikami tych badań, czy to jakieś kolejne enigmatyczne "badania" prof. Ziutka ?
CarnivalKing napisał(a):Owoc zakazany kusi najbardziej.
Do stwierdzenia tej starej prawdy nie trzeba badań ;P .
Postaram się poszukać, dość dawno o tym czytałem. Badania nie dotyczyły tylko narkotyków. Nie bój nic, w "Science" itp. raczej prof. Ziutek nie pisze (chociaż... ostatnia wpadka z koreańczykiem... Uśmiech)
17-01-2008 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #125
 
CarnivalKing napisał(a):Padnie mafia bo poprostu nei będzie im się to opłacać.
Tak samo jak padł handel alkoholem, kiedy w USA byłą prohibicja, tak? Na jakim ty świecie żyjesz człowieku? Sama tylko mafia w północnych Włoszech operuje rocznie takim kapitałem, że jest w stanie umieścić własnego satelitę na orbicie okołoziemskiej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-01-2008 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #126
 
Chyba ksiądz nie zrozumiał hehe. Prohibicja jest dokładnie argumentem popierającym moją tezę. Prosze jescze raz przeczytać dyskusję w tym topiku. Pzdr ide biegaćUśmiech
18-01-2008 00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #127
 
CarnivalKing napisał(a):BTW badania dowiodły, że po legalizacji, spada chęć użycia narkotyku. Owoc zakazany kusi najbardziej. DDv idąc twoim tokiem myslenia powinniśmy zakazać akoholu, kawy, papierosów, itd. itd.
CarnivalKing napisał(a):Prosze jescze raz przeczytać dyskusję w tym topiku.
No więc zapoznałem się z nią powtórnie...
I dalej podtrzymuję, że teza jest fałszywa. Prohibicja napędzała rynek spirytusowy tak, że mafia miała krocie milionowe z obrotu spirytualiami. Po jej zakończeniu wcale nie zmalało zapotrzebowanie na alkohol, ciągle przecież wzrasta liczba tych, co po niego sięgają. I chyba jest to wzrost geometryczny...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-01-2008 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #128
 
Ks.Marek napisał(a):Po jej zakończeniu wcale nie zmalało zapotrzebowanie na alkohol, ciągle przecież wzrasta liczba tych, co po niego sięgają. I chyba jest to wzrost geometryczny...
A nie przyszło Ci do głowy, że po prostu wyszło na światło dzienne to co się skrywało w czasach prohibicji ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-01-2008 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #129
 
heysel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Po jej zakończeniu wcale nie zmalało zapotrzebowanie na alkohol, ciągle przecież wzrasta liczba tych, co po niego sięgają. I chyba jest to wzrost geometryczny...
A nie przyszło Ci do głowy, że po prostu wyszło na światło dzienne to co się skrywało w czasach prohibicji ?

To jest tak samo jak z aborcją w różnych zakątkach świata. Jeśli jest czas zakazu i mocnych restrykcji za jego złamanie, to kiedy ogłasza się abolicję, wówczas na światło dzienne wychodzi ogrom problemu. Nie znaczy to jednak, że sprawy w takim biegu pozostawić należy. Na kwestie fundamentalne, takie jak życie i jego ochrona nie można wychodzić na przeciw z kompromisami.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-01-2008 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #130
 
Nie zbaczaj z głównego wątku. Aborcja to inna sprawa. Mimo, że są podobieństwa, to nie można stawiać znaku równości.
A tutaj dalej pozostaje pytanie bez odpowiedzi : "Dlaczego nie mogę posadzić sobie konopi w ogródku ?"

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-01-2008 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #131
 
heysel napisał(a):"Dlaczego nie mogę posadzić sobie konopi w ogródku ?"
Dlatego, że tak prawo stanowi, mając na względzie tak dobro uprawiającego, jak i ewentualne ofiary palenia zielska.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-01-2008 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #132
 
Ergo :
a) urzędnik państwowy chce mnie zbawiać na siłę, uważa mnie za idiotę, którego za wszelką cenę trzeba chronić przed nim samym,
b) przekracza granice mojej wolności osobistej,
c) i jeszcze ośmiela się "pierdzieć" w żywe oczy, że społeczeństwo jest wolne,
A wolność osobista albo jest w pełnym zakresie, albo jej nie ma w ogóle.
"Jak gdzieś jedzie czołg, a ludzie ostrzeżeni się nie usuwają – to ich prawo. Wolny człowiek w wolnym kraju ma prawo dać się rozjechać. Na tym polega liberalizm."
Czyli tak jak zwykle : GRATULACJE Duży uśmiech

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-01-2008 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #133
 
heysel napisał(a):a) urzędnik państwowy chce mnie zbawiać na siłę, uważa mnie za idiotę, którego za wszelką cenę trzeba chronić przed nim samym,
Urzędnik nie ma nic do roboty na obszarze zbawienia, przynajmniej nie wprost. Użyłeś złej kategorii.
heysel napisał(a):przekracza granice mojej wolności osobistej
Twoja wolność osobista, często przybierająca kształty samowoli szkodzić może prawdziwej wolności innych.
heysel napisał(a):i jeszcze ośmiela się "pierdzieć" w żywe oczy, że społeczeństwo jest wolne,
Owszem, jest wolne, ponieważ nawet jeśli złamie zakazy hodowania zioła i zacznie go nawet używać, to w swej pseudowolności dojdzie do nikąd.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-01-2008 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #134
 
Ks.Marek napisał(a):Urzędnik nie ma nic do roboty na obszarze zbawienia, przynajmniej nie wprost. Użyłeś złej kategorii.
Najwyraźniej nie zrozumiałeś przenośni.
Ks.Marek napisał(a):Twoja wolność osobista, często przybierająca kształty samowoli szkodzić może prawdziwej wolności innych.
Moja wolność osobista kończy się tam gdzie zaczyna się wolność osobista innego człowieka. Stąd też wobec siebie mam wolność absolutną.
Ks.Marek napisał(a):Owszem, jest wolne, ponieważ nawet jeśli złamie zakazy hodowania zioła i zacznie go nawet używać, to w swej pseudowolności dojdzie do nikąd.
Skutki używania narkotyków to jedno. Karanie za samo posiadanie czy hodowanie pewnych roślin top drugie. Już powiedziałem, w wolnym społeczeństwie mam prawo uczynić ze sobą co mi się żywnie podoba i nikt nie może mnie karać za to.
I nie pseudowolności, tylko wolności prawdziwej. Wolności człowieka, a nie krowy na pastwisku. Nikt nie będzie myślał za mnie.
Poza tym coś mi się zdaje, że nawet św. Paweł pisał, że "wolno mi wszystko, ale nie wszystko przynosi mi korzyść", a nie "do czynienia niektórych rzeczy jest ubezwłasnowolniony, bo nie przynoszą mi korzyści".

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-01-2008 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #135
 
heysel napisał(a):Już powiedziałem, w wolnym społeczeństwie mam prawo uczynić ze sobą co mi się żywnie podoba i nikt nie może mnie karać za to.
NIe, ponieważ nie żyjesz wyłącznie dla siebie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-01-2008 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów