Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
............po prostu........
Autor Wiadomość
Hekate Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
............po prostu........
"Królestwo Boże jest w was i wokół was, nie w budynkach z drewna i kamienia. Rozszczep drewno - a będę tam, podnieś kamień - a znajdziesz mnie..."

tak, co sądzicie o tych słowach??

wogole... piata ewangelia... czy to prawda czy falsz??

jesli prawda, to cala dotychczasowa nauka kosciola to klamstwo (nie do konca moze klamstwo, ale mylne myslenie...)

ogolnie, czy ewangelia sw. tomasza naprawde istnieje??

"Królestwo Bo?e jest w was i wokó? was, nie w budynkach z derwna czy kamienia...
Rozszczep drewno - a b?d? tam, podnie? kamie? - a znajdziesz mnie..."
20-09-2004 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Podobne wątpliwosci mialem kiedy ogladalem film Stygmaty. Ale tam byla mowa o 5 eangeli napisanej przez Jezusa.
Mysle, ze nie ma zadnej juz ewangeli...
Gdyby byla kosciolby ja na pewno opublikowal. Przeciez w ewangeliach jest podstawa naszej wiary-JEZUS wiec po co cos ukrywac.
20-09-2004 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Czy istnieje Ewangelia Tomasza nie wiem, choc o tym slyszalem, a nawet kiedys mialem na dysku jej tekst Język (wybaczcie ignorancje).

Ten cytat jest swietny i mi sie bardzo podoba. Uśmiech Ale to tak na marginesie.
(no i pasuje do jednego z moich ulubionych cytatow z Biblii - "Bog nie mieszka w swiatyniach uczynionych ludzka reka")

W kazdym razie w czasach Jezusa i troche pozniej powstalo wiele apokryfow. Czesc tekstow poszla w kierunku gnozy, czyli traktowania wiary jako tajemnej wiedzy dostepnej dla wybranych (nie mylic z Matrixem Język). Tzw. Ewangelia Tomasza jest wlasnie przykladem takiego tekstu.
20-09-2004 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
to czy ewangelia tomasza istnieje tego podobnie jak gerwaz nie wiem, jednakże istnieją teksty - apokryfy, które noszą miano ewangelii, przypowieści itp. i które niby opisują życie Jezusa, jednakże do natchnionych zalicza się znane nam wszystkim cztery,
pozostałe pisane były często po to, by udowodnić jaką tezę, jakiś pogląd, którego nie było w pozostałych czterech Ewangeliach, różne słowa wkładano w usta Jezusa, bardzo często te pisma są/były pełne cudowności, bardziej jak opowieści, legendy
gdy czyta się cztery Ewangelie to są one proste, jasne, bez zbędnego rozpisywania się-konkret, to też jest m.in. argument na ich prawdziwość

zresztą Kościół już niczego nie doda-katalog Ksiąg Nowego Testamentu jest zamknięty, tylko te księgi zostały uznane za natchnione

hmmm...nie wiem czy nie zeszłam z tematu :?

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
21-09-2004 01:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hekate Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
wiecie, dla mnie mozecie mowic co tylko chcecie, ale ja jednak sadze ze istnieje jeszcze jakas ewangelia...

nie zgadzam sie z nauka kosciola katolickiego... nie uznaje kultu swietych..., nie wierze w czysciec...

nie kwalifikuje sie chyba do zadnego kosciola...

ewangelia tomasza, czy kogos tam jeszcze zdaje mi sie ze istnieje... po prostu mogla by wiele dac dla ludzkosci... moze w niej byloby wiecej wskazowek dotyczacych zycia?? ale takie pytania mozna zadawac w nieskonczonosc.....

"Królestwo Bo?e jest w was i wokó? was, nie w budynkach z derwna czy kamienia...
Rozszczep drewno - a b?d? tam, podnie? kamie? - a znajdziesz mnie..."
21-09-2004 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Sorry na samym poczatku. Nie che byc niegrzeczny ale...
Nie wierzysz mozna powiedziec w KK. Nic Ci nie daje Biblia i te ksiagi, ktore sa w niej natchnione. I nagle piszesz, ze akurat cos czego nie ma napewno by sprawilo, ze bys sie nawrocila ??
Podstawa jest to co juz wiemy z 4 ewangeli. JEZUS !!
co chesz jeszce wiedziec ??
Jest wiadomo co masz robic aby sie zbawic. wiec nie rozumiem.
21-09-2004 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hekate Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
nie wierze w KK, czy KKK?? katechizm kosciola katolickiego??

masz racje. nie wierze, bo tak sa niektore rzeczy niezgadzajace sie zmoja wiara....

"Królestwo Bo?e jest w was i wokó? was, nie w budynkach z derwna czy kamienia...
Rozszczep drewno - a b?d? tam, podnie? kamie? - a znajdziesz mnie..."
21-09-2004 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Czyli tzw. sola experientia! =;

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-09-2004 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja bym to raczej nazawal KOPAKABANA Język
21-09-2004 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Hekate napisał(a):masz racje. nie wierze, bo tak sa niektore rzeczy niezgadzajace sie zmoja wiara....

to w co wierzysz? czy nie jest tak że wierzysz w to co jest Ci wygodne?

poza tym, gdyby nawet istniała ewangelia tomasza? to by niczego nie zmieniło, Kościół uznał te cztery za natchnione, a ona jest/byłaby kolejnym apokryfem

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
22-09-2004 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Lola napisał(a):
Hekate napisał(a):masz racje. nie wierze, bo tak sa niektore rzeczy niezgadzajace sie zmoja wiara....

to w co wierzysz? czy nie jest tak że wierzysz w to co jest Ci wygodne?
No Właśnie lepiej jest się zamknąć w swojej skorupie świecie, który tworzymy na własne potrzeby i pilnujemy, aby nic tego nie zburzyło.
Hekate napisał(a):ewangelia tomasza, czy kogos tam jeszcze zdaje mi sie ze istnieje... po prostu mogla by wiele dac dla ludzkosci... moze w niej byloby wiecej wskazowek dotyczacych zycia?? ale takie pytania mozna zadawac w nieskonczonosc
Jezus powiedział :"Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" więc dlaczego powtarzać za Tomaszem " Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwożdzi i ręki mojej nie włożę w bok Jego nie uwierzę."?
Dlaczego szukać tam gdzie wcale może tego nie być? mOn jest wśród nas w naszym codziennym życiu: w "pięknej" pogodzie, uśmiechu i pomocy obcego człowieka, W KAŻDYM JEGO STWORZENIU!!! i to właśnie to stworzenie jest JEGO KOŚCOŁEM!!!

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
22-09-2004 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
A Bóg jest wszędzie w każdej drobinie
W rynnie w drzewie i nawet w skinie

(Pabieda)

p.s. Całego tekstu nie zamieszczam. Kto zna, ten wie dlaczego. :wink:

Always Look on the Bright Side of Life
22-09-2004 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
ziobro Adama napisał(a):A Bóg jest wszędzie w każdej drobinie
W rynnie w drzewie i nawet w skinie

(Pabieda)

p.s. Całego tekstu nie zamieszczam. Kto zna, ten wie dlaczego. :wink:
Ja znam. Mnie nie bulwersuje.


Hekate napisał(a):nie zgadzam sie z nauka kosciola katolickiego... nie uznaje kultu swietych..., nie wierze w czysciec...
Ja tez, ale co to ma do rzeczy?

Tomek ptak napisał(a):Jezus powiedział :"Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" więc dlaczego powtarzać za Tomaszem " Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwożdzi i ręki mojej nie włożę w bok Jego nie uwierzę."?
Czlowiek jest tylko czlowiekiem i wierzyc wcale nie jest tak prosto.

Tomek ptak napisał(a):On jest wśród nas w naszym codziennym życiu: w "pięknej" pogodzie, uśmiechu i pomocy obcego człowieka, W KAŻDYM JEGO STWORZENIU!!! i to właśnie to stworzenie jest JEGO KOŚCIOŁEM!!!
Boga latwo przegapic. Jezus nie spelnial oczekiwan i wyobrazen ludzi.

www.malach.tox.pl
22-09-2004 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Gerwaz napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):A Bóg jest wszędzie w każdej drobinie
W rynnie w drzewie i nawet w skinie

(Pabieda)

p.s. Całego tekstu nie zamieszczam. Kto zna, ten wie dlaczego. :wink:
Ja znam. Mnie nie bulwersuje.
Mnie też nie bulwersuje, ale nie chcę zbyt szybko sobie tu nagrabić :wink:

Always Look on the Bright Side of Life
23-09-2004 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
ziobro Adama napisał(a):Mnie też nie bulwersuje, ale nie chcę zbyt szybko sobie tu nagrabić :wink:

Ale tak wogle to masz zamiar :?: Język

Tylko nie zbaczajcie z tematu Uśmiech

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
23-09-2004 01:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów