Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religijność młodzieży
Autor Wiadomość
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
No widzę, że muszę wkroczyć do akcji. prawnikiem nie jestem, ale 2 lata prawo studiowałam. Otóż prawo despotii wschodnich, do których zalicza się Kodeks Hammurabiego zamieszkiwały także ludy semickie osiadłe na tych terenach ok, 3000 lat p.n.e. Najstarszy zabytek prawa pochodzi z ok. 2300 r. p. n. e. z miasta Ur, którego władcą był Namu, stąd nazwa tego prawa i miasta Urnamu. Było ono spisane na glinianych skorupkach. Było to prawo handlowe i karne (dziś powiedzielibyśmy cywilne i karne). Namu był semitą. Nie będę opisywała szczegółowo losów tego miasta i okolic. Powiem tylko, że kraje te były rolnicze. Mniej więcej ok. 1800 r. p. n. e. na tych terenach panował Hammurabi i to on spisał prawo zwyczjowe, uzupełniając je o swoje przepisy na kolumnach z czarnego diorytu (taki rodzaj skały pięknie wygładzonej). Choć dzisiaj to prawo wydaje się okrutne, to było ogromnym postępem w stosunku do wendetty - prawa zemsty. Za najdrobniejszą krzywdę mordowano całe rody, z których pochodził winowajca. To należało do honoru rodziny, aby pomścić śmierć swego krewnego, ale nie tylko, nawet najdrobniejszą krzywdę. Ślady tego prawa pozostały w tradycji Sycylijczyków.
Otóż Mojżesz zawarł z Bogiem Przymierze na górze w obecności całego Ludu Bożego, którym byli Izraelici. Bóg obiecał Ludowi opiekę, jeśli będą przestrzegali Jego Prawa. Mojżesz otrzymał je spisane na dwóch kamiennych tablicach. To była święta umowa z Bogiem. Był na nich TYLKO DEKALOG. Nie było żadnych sankcji, tak jak to jest w przepisach ludzkiego prawa. To miało charakter bardziej umowy cywilnej niż prawa karnego. Później Mojżesz udał się na górę sam i wtedy miał otrzymać od Boga Prawo, właśnie to słynne "oko za oko" - czyli prawo talionu. To prawo było spisane już na zwojach. Zauważcie, że Izraelici nosili w Arce tylko Dekalog, a zwoje z prawem trzymali osobno. Na to prawo składały się spisane przez Mojżesza prawo cywilne zwyczajowe, które spisał na podstawie przekazu ustnego ludzi pamiętających je. W Biblii wprawdzie pisze, że prawo karne otrzymał od Boga, ale należy to troszkę z przymrużeniem oka traktować. Prawdopodobnie Mojżesz je spisał na osobności, ale należy przypuszczać, że pod wpływem Ducha Św., a więc można się pokusić o stwierdzenie, że ma ono w jakiś sposób jednak pochodzenie boskie, podobnie jak cały Stary i Nowy Testament. Chrystus o tym prawie mówi wprost - "Mojżesz dał wam prawo", "Mojżesz napisał wam", "Co wam Mojżesz nakazał?", a o Prawie, czyli Dekalogu, mówi, że nie może z niego ani jedna kreska odpaść. Mojżesz - pamiętajmy - wychował się na dworze królewskim faraona. Miał więc kontakt z najróżniejszą kulturą Bliskiego Wschodu, zetknął się z posłami z odległych krajów, znał świetnie taktykę wojenną i strategię walki. Liznął także trochę tajników egipskich kapłanów - wszystkich nawet faraonowie nie znali. Poznał świetnie aparat władzy i sztukę panowania. Niezależnie od tego, był niezwykle uzdolnionym człowiekiem. O ile można go posądzić o napisanie prawa karnego tego słynnego "oko za oko", to już Dekalogu nie zerżnął z żadnej okolicznej kultury. Tego nie miał żaden lud. Luidzkie prawa zawsze zawierają Normę i Sankcję. W normie opisany jest czyn, a na końcu jest wypisany wymiar kary za złamanie tej normy. W Dekalogu tego nie znajdziesz Palmer.

Co do podświadomości i tego twoje Maphy, czy jak mu tam. Nie chcę zbaczać z tematu, ale czytałam artykuł na ten temat o wudu - religii będącej mieszniną chrześcijaństwa i afrykańskich religii pogańskich. Kapłani tej religii, którą można spotkać na Haiti odwołują się własnie do podświadomosci człowieka. Okazuje się, że ich magiczne praktyki są skuteczne nawet wobec ateistów od pokoleń. Bierze się to z zamkniętych zakamarkw podświadomości ludzkiej, w których są wierzenia przekazywane od pokoleń: jak strach przed klątwą, czarami, magią. Wystarczy umiejętnie pokierować sposobem zastraszenia i można człowieka zgładzić z tego świata. Tak ofiarą padł pewien dziennikarz francuski, młody zdrowy ateista, który nasmiewał się z kapłana wudu. Czarownik "rzucił na niego czar". Facet przewrócił się w 15 min potem i nie było dla niego ratunku. Lekarze stwierdzili natychmiastowy zgon na skutek udaru serca. Jednakże prowadzono badania nad tym zjawiskiem i okazało się, że właśnie praktyki religijne wudu odwołują się do strachu i wierzeń religijnych zakodowanych w podświadomości. Ten strach paraliżuje człowieka i może bardzo łatwo doprowadzić do zgonu, mimo, że osoba jest w ogóle nie wierząca.

Do czego zmierzam - otóż ta podświadomość, która może ratować z kolei życie, także odwołuje się do tych zakodowanych w niej wierzeń religijnych. To jest ten kanał, przez który spływa do człowieka ta tajemna moc - tajemna moc wiary w pokonanie przeszkody. Tak działa modlitwa, która świadomie odwołuje się do tej Mocy, którą jest Bóg.

[ Dodano: Wto 14 Mar, 2006 19:20 ]
I jeszcze PS. Zajrzyj Palmer na drugi link, który podałam, powiększ obrazek i przeczytaj tekst w środkowej kolumnie - autorka powołu je się na Twojego Josefa Murphy i jego książkę, którą podajesz.

http://www.forumchrzescijanskie.org
14-03-2006 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Cytat:W normie opisany jest czyn, a na końcu jest wypisany wymiar kary za złamanie tej normy. W Dekalogu tego nie znajdziesz Palmer.
Ale to nie o to chodzi,tylko o to że pewne zasady opisane w dekalogu nie były żadną nowoscią.A to jakie tam obowiązywały sankcje,to juz inna sprawa.
Cytat:Co do podświadomości i tego twoje Maphy, czy jak mu tam. Nie chcę zbaczać z tematu, ale czytałam artykuł na ten temat o wudu - religii będącej mieszniną chrześcijaństwa i afrykańskich religii pogańskich. Kapłani tej religii, którą można spotkać na Haiti odwołują się własnie do podświadomosci człowieka. Okazuje się, że ich magiczne praktyki są skuteczne nawet wobec ateistów od pokoleń.
Ale co to ma do rzeczy?Znane mi są praktyki voo doo ,widziałem parę filmów,czytałem parę artykułów.Nadal jednak nie rozumiem,co mają kapłani tego kultu do tej dyskusji.
Cytat:Zajrzyj Palmer na drugi link, który podałam, powiększ obrazek i przeczytaj tekst w środkowej kolumnie - autorka powołu je się na Twojego Josefa Murphy i jego książkę, którą podajesz.
A ja ci mowie-poczytaj tą ksiązkę.W całości.
14-03-2006 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Nie ma sprawy.Zdjęcia ,dowody,świadkowie,rzetelna dokumentacja.

To wpadaj do Olsztyna. Może nawet będziesz miał okazję zobaczyć się z samym uzdrowionym .

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-03-2006 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
To było by dobre Offco. Może Palmer mógłby zacząć chodzic do Koscioła po takim doświadczeniu. Oby tylko sie nie przestraszył i nie zrezygnował z takiej okazji. Duży uśmiech

Palmer, ODWAGI,skorzystaj z zaproszenia Offci. Nie odmawiaj. Kobietom sie nie odmawia. [-X


Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-03-2006 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #50
 
ZosiaII napisał(a):Najstarszy zabytek prawa pochodzi z ok. 2300 r. p. n. e. z miasta Ur, którego władcą był Namu, stąd nazwa tego prawa i miasta Urnamu.

Przepraszam Zosiu (podług mojej wiedzy) : ok. 2350 lat p.n.e. Kodeks Urukaginy władcy Lagaszu.
14-03-2006 22:50
Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:To wpadaj do Olsztyna. Może nawet będziesz miał okazję zobaczyć się z samym uzdrowionym .
chętnie,ale mi nie po drodze.A poza tym to nie ja mam coś udowadniac,więc czemu ja się mam fatygowac.Choc jesli przypadkiem się znajdę w okolicy(a mam kolezankę ,mieszka w Olsztynie na Dworcowej),to nie omieszkam wykorzystać okazji.
Cytat:Może Palmer mógłby zacząć chodzic do Koscioła po takim doświadczeniu.
Po jakim?I co ma moje chodzenie czy nie chodzenie do Koscioła do tego?
14-03-2006 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Palmer_Eldritch napisał(a):A poza tym to nie ja mam coś udowadniac,więc czemu ja się mam fatygowac.

Wiesz, to Ty mnie poprosiłeś o udowodnienie, nie ja Ciebie, więc Tobie powinno na nim zależeć. To Ty nie wierzysz w cudowne uzdrowienia, nie ja Uśmiech Ja nie muszę mieć namacalnych dowodów na wszystko. Mam zaufanych ludzi Oczko Powiedziałam to co wiem. Że nie każde uzdrowienie można przyrównać do działania podświadomości. Wiele uzdrowien fizycznych dokonuje się także co roku na Kongresie Odnowy w Częstochowie. Tylko trzeba się zainteresować tym trochę Uśmiech Owszem, dzięki podświadomości jesteśmy w stanie dużo szybciej wyjść z choroby. Ale czy z kolei jest znowu tak wiele przypadków "uzdrowień podświadomością" ludzi, którzy byli już umierający i lekarze nie dawali im żadnych sznas na przeżycie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-03-2006 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Cytat:Wiesz, to Ty mnie poprosiłeś o udowodnienie, nie ja Ciebie, więc Tobie powinno na nim zależeć.
Akurat dokładnie odwrotnie.To wynika z logiki.Tobie powinno zależeć żeby mnie przekonać.
Cytat:Wiele uzdrowien fizycznych dokonuje się także co roku na Kongresie Odnowy w Częstochowie.
Coś takiego...ciekawe ze nasze skatoliczałe do szpiku kosci media milcza na ten temat...Toż to temat na wstępniaka do "Faktów" czy innych "wiadomosci" :hahaha:

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
14-03-2006 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Bzdura do szescianu.Z tego wynika że Bóg jest jakimś psychopatą i sadystą.

Palmer doprawdy jestem zdumiony twoja wypowiedzia. To jest proste Bog nas stworzyl i On wie co jest dla nas najlepsze. Daje nam to co jest nam potrzebne, a nie to co my chcemy. Sami z siebie nie wiemy co jest dla nas dobre. Stworca chce nas doswiadczyc, aby umozliwic nam zaglebienie w pelni czlowieczenstwa. Cierpienie jest jednym z wymiarow czlowieczenstwa. Crzescijanin nasladuje Chrystusa, ktory jak wiadomo cierpial na krzyzu, wiec jego uczen tez powinien cierpiec.
14-03-2006 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
Bo te "skatoliczałe" media wolą jak ktoś umiera niż zdrowieje :hm: Przyjedź i przekonaj się sam. Najlepiej się wyśmiewać z czegoś, o czym się nie ma pojęcia, prawda? :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-03-2006 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Cytat:Bo te "skatoliczałe" media wolą jak ktoś umiera niż zdrowieje
Z jednej strony troche racji masz,co nie zmienia faktu ze dziwne jest ,iz tak spora rzekomo liczba tych cudownych uzdrowień zostaje przemilczana przez nasze media,które przeciez tak lubią KK wchodzic w pewną część ciała.
Cytat:Palmer doprawdy jestem zdumiony twoja wypowiedzia
Straszne.
Cytat:To jest proste Bog nas stworzyl
Informuje cię że Boga nie ma.Nie wiedziałeś?Przykro mi ze musiałem ci przynieść tą złą nowinę...

Cytat:Daje nam to co jest nam potrzebne, a nie to co my chcemy.
Nie zauważyłem.Mnie nic nie dał.Moje prawdziwe zycie zaczęło się ,kiedy odrzucilem wiare w poczciwego brodatego staruszka w niebiesiech.
Cytat: On wie co jest dla nas najlepsze.Sami z siebie nie wiemy co jest dla nas dobre.
Może ty jesteś bezwolną,odmóżdżoną marionetką (sorry,musiałem to napisac Duży uśmiech ),ale w takim wypadku mów TYLKO ZA SIEBIE.Ja wiem czego chce i co mi jest potrzebne.
Cytat:Stworca chce nas doswiadczyc, aby umozliwic nam zaglebienie w pelni czlowieczenstwa.
Czyli psychol jeden...Mowiłem przeciez,ze psychopata...
Cytat:Cierpienie jest jednym z wymiarow czlowieczenstwa.

Powiedzmy ze się zgodzę.Jednym z wielu wymiarów.
Cytat:Crzescijanin nasladuje Chrystusa, ktory jak wiadomo cierpial na krzyzu, wiec jego uczen tez powinien cierpiec.
Uff,dobrze ze nie jestem jego uczniem.Nie musze cierpiec ,zeby stać się prawdziwym człowiekiem
14-03-2006 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Z jednej strony troche racji masz,co nie zmienia faktu ze dziwne jest ,iz tak spora rzekomo liczba tych cudownych uzdrowień zostaje przemilczana przez nasze media,które przeciez tak lubią KK wchodzic w pewną część ciała.

W publicznej, ogólnej TV rzadko mówi się o takich rzeczach, ale jak jest dokładnie w typowo katolickich programach, tego nie wiem, bo nie oglądam Uśmiech Jest natomiast trochę o tym w skatoliczałej prasie Uśmiech

BTW. Trochę szacunu Palmer w wypowiedziach. Szkoda by było zapaskudzić czyste konto ostrzeżeniem Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-03-2006 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Cytat:BTW. Trochę szacunu Palmer w wypowiedziach. Szkoda by było zapaskudzić czyste konto ostrzeżeniem
Jak mam szanować kogoś ,kto sie deklaruje jako bezwolna marionetka?Bez wolnej woli i mozliwosci decydowania o własnym losie? :zmieszany:
14-03-2006 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Jak mam szanować kogoś ,kto sie deklaruje jako bezwolna marionetka?Bez wolnej woli i mozliwosci decydowania o własnym losie?

I tu właśnie mamy doskonały przykład tej sławnej, wielkiej polskiej tolerancji.
Traktujesz Nietykalnego jak gatunek podrzędny z tego powodu??? To nie jest powód, by komuś odmawiać szacunku, tylko dlatego, że żyje inaczej niż TY i ma inne zasady niż TWOJE! Albo to respektujesz i przestrzegasz regulaminu, albo nie i się żegnamy. Proste zasady Palmer.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-03-2006 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Może ty jesteś bezwolną,odmóżdżoną marionetką (sorry,musiałem to napisac Bardzo szczęśliwy ),ale w takim wypadku mów TYLKO ZA SIEBIE.Ja wiem czego chce i co mi jest potrzebne.

Nie mysl sobue czasem ze mnie sprowokowales swoja zalosna wypowiedzia to po pierwsze, po drugie wiara jest laska ktorej nie masz wiec sie nie wypowiadaj. Po trzecie moge musze wierzyc w to czego nie widzialem i nie przeszkadza mi to w niczym.

Palmer_Eldritch napisał(a):Uff,dobrze ze nie jestem jego uczniem.Nie musze cierpiec ,zeby stać się prawdziwym człowiekiem

No nie mow ze nigdy nie cierpiales w zyciu, bo w to na pewno nie uwierze.
15-03-2006 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów