Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłamstwa "Kodu leonarda da Vinci"
Autor Wiadomość
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Offca napisał(a):Tendencjo, jaki tam w Anglii jest Kościół? Tam jest riuna Kościoła, a właściwie wcale go nie ma. Jest wyłącznie Kościół Anglikański, w którym nie uznają papieża, kobiety są kapłankami i powstają kolejne odłamy... Kto miał protestować jak nie Żydzi? Tam sobie ludzie olewają sprawy wiary... Tak jak w Szwecji.
Kościół jest Offeczko POWSZECHNY!!! Więc nawet jak Anglicy nie mieli nie wiem: ochoty, czasu, sensu nie widzieli-żeby zaprotestować! To mogly to zrobić inne władze!!!

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 10:47 ]
Ajfen napisał(a):I gdzie jest ten ponad miliard Chrześcijan??????????
WŁAŚNIE!!!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
20-05-2006 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
tak, mi się podobne myśli nasunęły jak Ravenloffovi, jasne zgadzam się, że krytyka kodu to dla niego reklama, tylko właśnie, tak naprawdę, to zabrania się katolikom krytyki, musimy wszystko znosić, chociażby dla sztuki, gdzie w tym wypadki islamiści nie przebierali by w środkach, wkońcu przestaniemy reagować, bo uznamy, że wszystko wolno, że ważne jest, że my wierzymy, że mamy Boga w sercu, cóż że szydzą z Niego, z religii itp. itd., wkońcu każdy może się powołać na wolność słowa :roll:

oglądałam dziś fragm. programu nt kodu i jak ktoś tam powiedział, nie chodzi o to, że kod jest wymierzony przeciw religii, ale o to, że przeciw prawdzie :!:
bo choć wielu wypowiadało się nt tego, że to bzdury, to fascynaci teorią spiskową bądź niedouczeni katolicy są gotowi we wszystko uwierzyć

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
20-05-2006 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Lola napisał(a):tylko właśnie, tak naprawdę, to zabrania się katolikom krytyki,
Kiedyś to katolicy zabraniali jakiejkolwiek krytki.Za takową mozna było zakonczyć zywot w charakterze podpałki.Czyli na stosie.Poza tym krytykujcie sobie do woli.Ale zabraniać oglądania tego filmu komukolwiek prawa nie macie.I o to tu chodzi.
Cytat:musimy wszystko znosić, chociażby dla sztuki,
Oczywiscie.Nie macie wyboru.Nie jesteście pępkiem świata.Tym bardziej ze sami bardzo chętnie wyzywacie i obrażacie ateistów czy innowierców.Ale jak druga strona się odgryza,to larum sie podnosi.
Cytat: gdzie w tym wypadki islamiści nie przebierali by w środkach,
I uważasz ze mordowanie ludzi w imie swojej religii - tak jak to ci psychopaci robią- jest w porządku?Załosna jesteś....
Cytat:wkońcu przestaniemy reagować, bo uznamy, że wszystko wolno, że ważne jest, że my wierzymy, że mamy Boga w sercu, cóż że szydzą z Niego, z religii itp. itd., wkońcu każdy może się powołać na wolność słowa :roll:
Tak,tak właśnie.Nikt wam nie zabrania wierzyć w Boga,to są wasze uczucia,wyrażacie je - w porządku ,ale tak samo wy nikomu nie mozecie zabronic wyrażac swoich uczuć jesli są sprzeczne z waszymi.Amen.
Cytat:bo choć wielu wypowiadało się nt tego, że to bzdury, to fascynaci teorią spiskową bądź niedouczeni katolicy są gotowi we wszystko uwierzyć
Widocznie nie ufają do końca SWOJEMU kosciołowi :hm: Widac nieraz się na nim zawiedli :hm:

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
20-05-2006 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
A chcecie znać prawdę??? Bractwo Syjonu, to żaden tam zakon powstały w średniowieczu, tylko wyimaginowana mistyfikacja zakonu, powstała pod koniec lat 50-tych ubiegłego stulecia. Całą tą farsę wymyślił jeden z francuskich markizów, aby udowodnić, że ma przodków w dynastii Merowingów i aby zgłosić roszczenia do tronu Francji. Co ciekawe, kiedy ludzie zaczęli wierzyć w istnienie Bractwa Syjonu i wysnuto teorię, że jest on z dynastii Chrystusa, ów markiz natychmiast wyparł się natychmiast i stwierdził, że są to brednie wyssane z palca.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
20-05-2006 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ajfen napisał(a):I gdzie jest ten ponad miliard Chrześcijan??????????
Miliard? No co Ty, nie przesadzajmy :hm: Odejmij tych wszystkich wierzących-niepraktykujących :wink:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-05-2006 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Palmer

mamy prawo wyrazić opinię nt tego filmu i to właśnie czynimy, a każdy zrobi to co uważa za stosowne

nie wiem czym obrażamy ateistów czy innowierców, ale Ty napewno masz mnóstwo przykładów, więc ok, póki co Ty mnie obrażasz pisząc że jestem żałosna, bo napewno nikogo do aktów terroru nie namawiam :roll: , a raczej do tego, by katolicy nie bali się wyrażać swoich opini, w imię "wolności słowa", na którą obecnie każdy się powołuje

Palmer_Eldritch napisał(a):Widocznie nie ufają do końca SWOJEMU kosciołowi Widac nieraz się na nim zawiedli

ja bym raczej powiedziała, że w "znakomitej" większości są nominalnymi katolikami jeśli są w stanie w te bzdury uwierzyć

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
21-05-2006 13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Lola napisał(a):mamy prawo wyrazić opinię nt tego filmu i to właśnie czynimy, a każdy zrobi to co uważa za stosowne
I w porzadku.Ale niektórzy z Was nie zadowalają się tylko wyrażeniem swojej krytyki.Nie mówię ze akurat konkretnie Ty.
Cytat:nie wiem czym obrażamy ateistów czy innowierców, ale Ty napewno masz mnóstwo przykładów,
Znalazło by sie trochę.
Cytat:póki co Ty mnie obrażasz pisząc że jestem żałosna, bo napewno nikogo do aktów terroru nie namawiam :roll:
Niby nie namawiasz,ale jednoczesnie twoje słówa mozna by spokojnie odebrac jako wyrażenie uznania dla fanatycznych mahometan,ktorzy w imie swojej religii popełniają zbrodnie.
Lola napisał(a):ja bym raczej powiedziała, że w "znakomitej" większości są nominalnymi katolikami jeśli są w stanie w te bzdury uwierzyć
W to już nie wnikam ,zeby poznać prawde należałoby być moze przeprowadzić jakąś ankietę wśród tych którzy uwierzyli Brownowi.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
21-05-2006 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Gepardzik napisał(a):Kiedyś ludzie skakali wokół ogniska z dzidami odziani w liscie i skóry zwierząd wrzeszcząc coś bezładnie i bili się o kawałek mięsa... i co z tego?
A to że czasy się zmieniły i to właśnie mialem na myśli.
Gepardzik napisał(a):a nikomu nic nie zabraniam, niech kazdy sobie czyta i ogląda... więc nie mów "wy" (jako katolicy) bo mówisz nieprawdę.
A czy ja napisałem ze TY zabraniasz?Nie,wiec sie nie czepiaj.A prawde mowię,bo wielu katolików chce zabronić oglądania tego filmu.Wystarczy przejrzeć newsy prasowe albo internetowe z ostatnich kilku tygodni przed premierą filmu.
Gepardzik napisał(a):Zauważ tylko, że jak ktoś by nakręcił film uderzajacy w środowiska gejowskie, lesbijskie, żydowskie czy wspomniany tu islam... to odrazu by było że nietolerancyjny, że antysemita...

Zobaczymy jeśli nakręci.Choć reakcję środowisk islamskich mozna akurat łatwo przewidzieć.
Cytat:a jak ktoś uderza w Kościół Katolicki to nie mamy prawa do obrony przed kłamstwem?
Jak napisała Lola macie prawo do wyrażania swoich opinii o nim i tyle.Poza tym jak dotąd zadne protesty nie przekonują mnie o tym ze w tym filmie są same kłamstwa,wręcz przeciwnie,im więcej tychże żałosnych nieraz protestów,tym czesciej się zastanawiam czy w "Kodzie Da Vinci"nie ma jednak źdźbła prawdy.Choć wcześniej (a czytałem ksiązkę z jakiś rok temu) taka myśl w ogóle by mi do głowy nie przyszła.
Cytat:Jak by ktoś rozpowiadał kłamstwa na Twój temat to też byś milczał?
To zależy.Pewne kłamstwa może sobie rozpowszechniać do woli.Moja rodzina i przyjaciele
wiedzą jaki jestem naprawdę i nie uwierzyli w nie.Zresztą takie sytuacje juz mialy miejsce nieraz.A gdyby ten ktos przeginał pałę,to musiałby albo wykazac się materiałem dowodowym albo spotkalibyśmy sie w sądzie.Proste.
Cytat:Tu nie chodzi o odgrażanie się czy odwet (jak sugerowany tutaj w przypadku islamu) ale o obrone prawdy! (aczkolwiek uważam osobiście, że "Kod..." to poprostu fikcja literacka i nie ma co tej książki traktować jako źródła prawdy historycznej)
Więc jeszcze raz powtórzę.Dopóki nie zaczęły się te wszystkie bzdurne protesty,też uważałem ksiązkę nie tylko za fikcje literacką ,ale wręcz za plagiat ksiązki Baigenta,Leigha, i Lincolna "Święty Graal,Święta Krew" którą czytałem z 7,8 lat temu.Teraz,gdy zewsząd przeróżni "obrońcy prawdy" organizują zabawne nieraz pikiety i protesciki,zaczynam się zastanawiać ,czy moze jednak odrobiny prawdy w tym wszystkim nie ma.I nie tylko ja w ten sposób zareagowałem.Zresztą przytoczę ci wziętą z innego forum wypowiedź pewnej osoby na temat tego całego zamieszania.

Cytat:Ktoś kto pisze, że treść "Kodu Leonarda" to bzdura nie ma pojęcia o Ewangeliach apokryficznych, historii Kościoła, synodach, okultyzmie, hermetyźmie, sakralności kobiecej. Oczywiście książka ma w sobie dużo fikcji literackiej, ale porusza bardzo ważne tematy odsłaniające oparte na kłamstwie fundamenty katolicyzmu. Tylko zaślepieni wiarą fanatycy nie słuchają głosu rozsądku
Nie sposób mi to komentowac,bo moja wiedza w temacie jest skromna,ale nawiązalem z tą osobą kontakt i zbadam sprawę dokładniej.Z czystej chęci poznania PRAWDY.
Cytat:żałosny to Ty jesteś wydając takie opinie... myślisz, że jedyną obroną przed kłamstwem jest mord, zbrodnia?
W przypadku katolicyzmu i islamu i owszem,w kontekscie historycznym ( a w przypadku islamu nawet i współczesnym)obie religie mają spore zasługi w zwalczaniu "kłamstw" w taki własnie sposób.
Cytat:Kościół zwycięży z takim kłamstwem bo jego broną nie są karabiny, bomby itp. tylko miłość, dobroć, prawda!
Aha.
Cytat:widocznie nie do końca jest to ich Kościół... tacy "katolicy" co to chodzą do kościoła, mówią, że są wierzący i na tym koniec to nie są w mojej opinii katolicy... rozgranicz katolików prawdziwych, tych co na prawdę wierzą i tych pseudo co tylko mówią, że wierzą, tak dla pokazu... zobaczysz wtedy, że ci prawdziwi będą wierzyć mimo wszystko, choć jest ich na prawdę mało...
Nie wnikam w to ,kto jest prawdziwym katolikiem czy nie.Mam inne kryteria oceniania ludzi.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
27-05-2006 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Poza tym jak dotąd zadne protesty nie przekonują mnie o tym ze w tym filmie są same kłamstwa,wręcz przeciwnie,im więcej tychże żałosnych nieraz protestów,tym czesciej się zastanawiam czy w "Kodzie Da Vinci"nie ma jednak źdźbła prawdy.Choć wcześniej (a czytałem ksiązkę z jakiś rok temu) taka myśl w ogóle by mi do głowy nie przyszła.
No bo to typowe działanie zasady niedostępności Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-05-2006 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Offca napisał(a):No bo to typowe działanie zasady niedostępności
Nie rozumiem?

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
27-05-2006 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
To proste. Niemal zawsze reakcją na zakaz czegoś jest wzrost pragnienia zapoznania się z tym czymś oraz wzrost pozytywnego ustosunkowania się do kwestii,której owo coś dotyczy. Innymi słowy zawsze gdy ludziom się czegoś zabrania, zaczynają oni wtedy tego bardziej chcieć niż poprzednio. Wprowadzanie oficjalnych zakazów ma efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Tyczy się to właśnie teraz filmu "Kodu Leonarda" oraz książki Dana Browna. Kościół wpadł właśnie w taką pułapkę. Jego bojkot czy nakazy by nie oglądać filmu, tudzież prośby by go wycofać z kin mają zupełnie odwrotny efekt. Ludzie zamiast nie chodzić do kin i nie kupować książek Browna, robią to teraz nagminnie. A dystrybutorzy i wydawcy zacierają ręce.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-05-2006 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Droga Offco! Masz zapewne rację.Wiele osób własnie dlatego pójdzie do kina na ten film,bo Kosciół tego zabrania.Ale mnie chodziło o coś zupełnie innego.Na film aż tak bardzo mnie nie ciągnie,książkę czytałem,wiem czego się moge mniej więcej po filmie spodziewać.Mnie natomiast interesuje ile może być prawdy w tym ,co pisze D.Brown,skoro ta ksiązka i film wywołują takie protesty.Sam film interesuje mnie średnio.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
27-05-2006 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Mnie natomiast interesuje ile może być prawdy w tym ,co pisze D.Brown,skoro ta ksiązka i film wywołują takie protesty.

Pewnie nie powinnam się wypowiadać bo ksiązki nie czytałam. Nie dlatego, żeby jakoś mną wzburzyć miała, tylko po prostu nie ciągnie mnie jakoś - lepsze ksiązki czekają aż znajdę na nie czas. A ile prawdy? czytałam gdzieś katalog tez jakie wysuwa autor Kodu. I naprawdę nie rozumiem o co tyle szumu... Przecież to wszystko da się w banalny sposób sprawdzić. I to nie chodzi o niezgodnośc z wiarą, ale o niezgodność z historią. Ot takie Opus Dei np. Zajrzyj sobie do encyklopedii i zobacz co to takiego naprawdę, a potem zobacz co to jest według ksiazki. Encyklipedia się pewnie pomyliła.

[ Dodano: Sob 27 Maj, 2006 20:40 ]
Palmer_Eldritch napisał(a):Teraz,gdy zewsząd przeróżni "obrońcy prawdy" organizują zabawne nieraz pikiety i protesciki,zaczynam się zastanawiać ,czy moze jednak odrobiny prawdy w tym wszystkim nie ma.I nie tylko ja w ten sposób zareagowałem.Zresztą przytoczę ci wziętą z innego forum wypowiedź pewnej osoby na temat tego całego zamieszania.

Cytat:Ktoś kto pisze, że treść "Kodu Leonarda" to bzdura nie ma pojęcia o Ewangeliach apokryficznych, historii Kościoła, synodach, okultyzmie, hermetyźmie, sakralności kobiecej. Oczywiście książka ma w sobie dużo fikcji literackiej, ale porusza bardzo ważne tematy odsłaniające oparte na kłamstwie fundamenty katolicyzmu. Tylko zaślepieni wiarą fanatycy nie słuchają głosu rozsądku

No ludzie, litości... To naprawdę TYLKO KSIĄŻKA. Jakie znowu kłamstwa o historii Kościoła?? Naprawdę wystarczy się przejść do biblioteki... Serio, nie piszę tego dlatego tylko, że jestem osobą wierzącą... Tu chodzi o prawdę HISTORTCZNĄ. DO poznania tej wiara w Boga nie jest konieczna... No, chyba ktoś w imię poszukiwania prawdy zakłada z góry że prawdą jest tylko to, czego NIE MÓWI Kościół - jak tak to chyba nie ja tu jestem fanatykiem...

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
27-05-2006 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Mnie natomiast interesuje ile może być prawdy w tym ,co pisze D.Brown,skoro ta ksiązka i film wywołują takie protesty
Sugerujesz, że tylko winny się tłumaczy?

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
28-05-2006 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #60
 
Protesty wywołuje bo to bzdury pierwszej wody i tyle. Jak ja jakieś debilizmy słyszę na swój temat abo na temat swoich bliskich to też "szczekam " Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-05-2006 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów