Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłamstwa "Kodu leonarda da Vinci"
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Gepard napisał(a):Pisałeś, że katolicy chcą zabronić, więc i o mnie mówiłeś. Ja jestem katolikiem i nie chce zabronić, więc mówisz nieprawdę.
Och,skoro tak czepiasz się szczegółów,to usciślę i napiszę że SPORA CZĘŚĆ KATOLIKÓW chce tego zabronić.I teraz mówię prawdę na 100 %.Amen.
Cytat:Ja mówiłem ogólnie o atakach na Kościół Katolicki a nie o tym konkretnym przypadku dlatego się nie zrozumieliśmy...
Trzeba więc było zaznaczyć,że mówisz ogólnie.
tendencja napisał(a):Sugerujesz, że tylko winny się tłumaczy?
Brawo tendencjo.Właśnie to sugeruję między wierszami.Skoro KK tak protestuje,to IMO ( i nie tylko IMO) musi coś miec za uszami.
Cytat:Protesty wywołuje bo to bzdury pierwszej wody i tyle.
Skoro takie bzdury,to o co tyle hałasu? :zmieszany:

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
28-05-2006 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Annnika napisał(a):Protesty wywołuje bo to bzdury pierwszej wody i tyle.
No oki, ale bywały większe bzdury. Ale ja o czym innym. "Kod.." został bardziej przez Kosciół skrytykowany niż np. kiedyś (przy jakimkolwiek flmie- mowie tu o sprawie jednostkowej)gdzie w filmie były mocne sceny erotyczne! Hmm... troche to napisałam zadziornie no ale zobaczymy jakie bedą wypowiedziDuży uśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
28-05-2006 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
Całe szczęście Prawda zwycięży. Szemrań się nie boi \Duży uśmiech/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-05-2006 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Offca napisał(a):Całe szczęście Prawda zwycięży. Szemrań się nie boi \Duży uśmiech/
Skoro się nie boi,to skąd to całe zamieszanie?O co w ogóle tyle hałasu?

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
28-05-2006 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Skoro się nie boi,to skąd to całe zamieszanie?O co w ogóle tyle hałasu?
Nie wiem. Sama się dziwię.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-05-2006 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Offca napisał(a):
Palmer_Eldritch napisał(a):Skoro się nie boi,to skąd to całe zamieszanie?O co w ogóle tyle hałasu?
Nie wiem. Sama się dziwię.
Czyli moze jednak się boi ? Moze teraz własnie nadchodzi PRAWDA ? :hm:

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
28-05-2006 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #67
 
Nie sądzę. Gdyby jeszcze autor książki umiał zamieścić jakieś konkretne fakty, a nie poprzekręcane wszystko na każdą stronę... Chyba, ze ktoś przyjmie kłamstwo za prawdę. Taka możliwość też istnieje. Ale to już jego problem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-05-2006 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #68
 
Palmer_Eldritch napisał(a):O co w ogóle tyle hałasu?
Prawdę mówiąć nie rozumie tego. Wczoraj obejżałem sobie ten film i i powiem tylko tyle że była to zmarnowana kasa i czas. Wcale się nie dziwię że został on wygwizdany przez krytyków bo większość ludzi po seansie na którym byłem zrobiła to samo. Na dwie godziny filmu moje zainteresowanie wzbudziło zaledwie 15 min. pozatym cała akcja filmu to bezsensowna ucieczka głównych bohaterów i pościg za nimi policji :hm:
Co do przesłana jakie chyba miał ten film nieść to jakieś bardzo rozmyte i na mojej twarzy nie wywołało nawet ironicznego uśmiechu. Szczerze mówiąc gorszej szmiry długo nie oglądałem !!!

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
29-05-2006 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Offca napisał(a):Całe szczęście Prawda zwycięży. Szemrań się nie boi \Duży uśmiech/
Skoro się nie boi,to skąd to całe zamieszanie?O co w ogóle tyle hałasu?

Wyobraź sobie teraz że ktoś wymyśla cały stek 'fikcji' na Twoją żonę.

Ty jej bronisz, mówiąc, że to, co o niej mówią o kłamstwa.

A przychodzi ktoś nie znający sprawy i mówi tak: pewnie to, co mówią o tej kobiecie jest prawdą, skoro jej mąż tak jej broni, bo przecież tylko winny się tłumaczy...

A u nie: bronisz jej, bronisz prawdy o niej, bo Ci na niej zalezy. I dlatego wkurzają Cię kłamliwe pogłoski na jej temat.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
01-06-2006 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Droga Moniczko ! Prawdopodobnie nieuważnie czytałas temat,bo podobne w treśći pytanie mi zostało zadane i odpowiedź udzielona. A że nie chcę się powtarzać,przeto masz TUTAJ linka

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
01-06-2006 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Rzeczywiście, tego nie zauważyłam, więc dzięki.

Pociągnę jednak wątek...

Cytat:Cytat:
Cytat:Jak by ktoś rozpowiadał kłamstwa na Twój temat to też byś milczał?

To zależy.Pewne kłamstwa może sobie rozpowszechniać do woli.Moja rodzina i przyjaciele
wiedzą jaki jestem naprawdę i nie uwierzyli w nie.Zresztą takie sytuacje juz mialy miejsce nieraz.A gdyby ten ktos przeginał pałę,to musiałby albo wykazac się materiałem dowodowym albo spotkalibyśmy sie w sądzie.Proste.

A jeśli Kościół dostarcza materiały dowodowe (one są w bibiotekach...) ale nikt się nie kwapi by poczytać...? Po prostu ludzie wiedzą lepiej...?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
03-06-2006 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Moniczka napisał(a):A jeśli Kościół dostarcza materiały dowodowe (one są w bibiotekach...)
Jakie konkretnie?

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
03-06-2006 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Moniczka napisał(a):A jeśli Kościół dostarcza materiały dowodowe (one są w bibiotekach...)
Jakie konkretnie?

Wystarczy poczytać rzetelne komentarze o historii Kościoła. I wcale przez 'rzetelne' nie rozumiem 'napisane przez księzy'. No ale na pewno napisane przez teologów - nie dlatego, że piszą 'ideologicznie poprawnie', ale po prostu to jest ich dziedzina, więc znają się najlepiej.

A informację o Opus Dei to i w encyklopedii można sprawdzić (chyba)

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
04-06-2006 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Moniczka napisał(a):Wystarczy poczytać rzetelne komentarze o historii Kościoła. I wcale przez 'rzetelne' nie rozumiem 'napisane przez księzy'. No ale na pewno napisane przez teologów - nie dlatego, że piszą 'ideologicznie poprawnie', ale po prostu to jest ich dziedzina, więc znają się najlepiej.
Mnie się wydaje ze rzetelne komentarze o historii koscioła moga napisac jedynie historycy. W końcu to ich dziedzina.
Znaczy historia.
Ale moze się nie znam...

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
04-06-2006 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
A każdy średniej nawet klasy historyk jest w stanie sprostować bzdury, jakie nawpisywał Brown w książce w której coś mi się przypomina że określa sam jako "połączenie prawdy i fikcji historycznej".
Owszem - fikcji w tej książce nie brakuje - prawdy jakoś nie widać ... :roll:
Weźmy przykład "papieżycy Joanny".
Bajka którą udowodniono już ok. poł XVIII wieku że jest wyssaną z palca ...
Weźmy przykład obrazu na którym św. Jan przedstawiany jest (wg. Browna) jako "Maria Magdalena" i jednocześnie "żona" Chrystusa ...
Wiesz - poczytałem parę fragmentów tego "dzieła" jednak nie potrafiłem "strawić" nic więcej jak tylko kilka fragmentów bo mi się niedobrze zrobiło jak widziałem głupoty tam nawpisywane ... :?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-06-2006 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów