Ankieta: Czy środki antykoncepcyjne powinny być refundowane
tak
nie
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środki antykoncepcyjne... refundować czy nie
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #121
 
Kasjopea napisał(a):
Helmutt napisał(a):Jestem bardzo tego ciekawy, bo w zasadzie tyle się o tym gada, a tego jednego nie wiemy...
Bo jak już przeczytałeś na forum, małżeństwo służy PROKREACJI, a tabletki, jak i prezerwatywy zapobiegają zajściu w ciąże, poza tym jak już doczytałam na forum tabletki są wczesnoporonne co jest dokumentną bzdurą ponieważ hamują owulację.
OK. czemu zatem dopuszczona jest metoda "kalendarzyka"? Przecież ona też zapobiega zajściu w ciążę? Nie rozumiem, coś mi tu nie gra, albo zakazuje się WSZYSTKICH metod, albo żadnej...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-06-2007 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #122
 
Kasjopea napisał(a):Offca, to co piszesz na forum, czytają ludzie i musisz wziąść za to pełną odpowiedzialność.
Naturalnie, biorę, ale nie jestem pewna czy Ty bierzesz.

Kasjopea napisał(a):Widzę, że naprawdę znasz sie na tabletkach jak wspomniany dorożkarz na samolotach. Tabletki antykoncepcyjne HAMUJĄ owulację, wiec nie ma mowy o jakimkolwiek zapłodnieniu.
Ale nie wiem czy wiesz, bo być może ginekolog do którego chodzisz nie raczył Cię nawet o tym poinformować, są tabletki które maja działanie dwojakie. Są takie, co hamują owulację, ale są też i takie, które mogą wywołać działanie wczesnoporonne, gdy reszta "zabezpieczeń" zawiedzie!
Pigułka hormonalna na przykład ma właśnie takie działanie podwójne: w połowie jest poronna, w połowie zapobiegająca zapłodnieniu - nie możesz przewidzieć co akurat Ci się trafi. Po pierwsze blokuje owulację, po drugie: wpływa na zmianę endometrium, zmianę śluzu i perystaltyki jajowodów. Kobieta zażywając tabletkę antykoncepcyjną nigdy dokładnie nie wie jakie działanie ona wywoła w organizmie. Więc mi nie wciskaj kitu, że plotę głupoty! Tabletka antykoncepcyjna to nie jest TYLKO tabletka hamująca owulację!

[ Dodano: Wto 19 Cze, 2007 14:06 ]
Helmutt napisał(a):czemu zatem dopuszczona jest metoda "kalendarzyka"?
Nie jest Helmutt. To metoda dawno przestarzała i nie zalecana. Antykoncepcja jest całkowitym zamknięciem się na poczęcie dziecka, słowem: wygodnictwem rodziców. Naturalne metody z kolei przyjmują otwartość na pojawienie się dziecka. Poza tym nie rozumiem czym Ty się przejmujesz? Ciebie to nie dotyczy, tak samo jak innych nie-katolików, więc w tym momencie kwestionowanie, że NPR jest be, a antykoncepcja super jest bezsensowne.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-06-2007 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #123
 
Offca napisał(a):Antykoncepcja jest całkowitym zamknięciem się na poczęcie dziecka, słowem: wygodnictwem rodziców
Nie zgodzę się. Stosując antykoncepcję też mozna liczyć się z poczęciem.
Offca napisał(a):Naturalne metody z kolei przyjmują otwartość na pojawienie się dziecka.
Gdyby tak było to by się ich nie stosowało. Też je się stosuje po to aby uniknąć ciąży.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
19-06-2007 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #124
 
narbukil napisał(a):Też je się stosuje po to aby uniknąć ciąży.
Wtedy, gdy jest to konieczne.

narbukil napisał(a):Stosując antykoncepcję też mozna liczyć się z poczęciem.
Owszem, ale na pewno jest większą barierą niż np. npr.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-06-2007 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasjopea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #125
 
Offca, Mylisz tabletki antykoncepcyjne typu Harmonet z tabletkami "po" czyli np. Postinorem, który faktycznie jest tabletką wczesnoporonną, ale stosować go jako antykoncepcję nie polecam.
narbukil napisał(a):Stosując antykoncepcję też mozna liczyć się z poczęciem.
Oczywiście że tak.
Offca napisał(a):Wtedy, gdy jest to konieczne.
To samo tyczy sie tabletek.
Helmutt napisał(a):czemu zatem dopuszczona jest metoda "kalendarzyka"?
Bo to się nie nazywa antykoncepcją tylko Naturalnym Planowaniem Rodziny 8)
Offca napisał(a):iebie to nie dotyczy, tak samo jak innych nie-katolików
Ja nie jestem "nie- katolikiem" jestem katolikiem idącym z postępem czasu, wykształconym, mającym swoje zdanie na pewne tematy i wolę, żeby dziewczyna brała tabletki, niz zachodziła w ciąże bo tak wyjdzie. Dziecko to nie znaczek pocztowy, tylko człowiek zasługujący na godne zycie.

W moim niebie b?d? mi?kkie sier?ci, nosy, ?apy, ogony i k?y.
19-06-2007 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #126
 
Kasjopea napisał(a):Offca, Mylisz tabletki antykoncepcyjne typu Harmonet z tabletkami "po" czyli
Sorry bejbe, nie mylę. W sam raz przez ostatni rok siedziałam w tym temacie, więc z kompletnym nieukiem nie gadasz.

Cytat:To samo tyczy sie tabletek.
Tabletek nie łykasz tylko wtedy, kiedy Ci się "zachce". Tabletki łykasz codziennie przez określony czas. Żeby zajść w ciążę, musisz odstawić tabletki, odczekać jakiś czas i dopiero wtedy możesz starać się o zajście w ciążę.

Kasjopea napisał(a):Bo to się nie nazywa antykoncepcją tylko Naturalnym Planowaniem Rodziny 8)
Chyba, że z npr ktoś sobie zrobi antykoncepcję, bo to też jest możliwe 8) Poza tym podkreślam, że "kalendarzyk" dawno nie funkcjonuje jako polecana metoda npr.

Kasjopea napisał(a):Ja nie jestem "nie- katolikiem" jestem katolikiem idącym z postępem czasu, wykształconym, mającym swoje zdanie na pewne tematy i wolę, żeby dziewczyna brała tabletki, niz zachodziła w ciąże bo tak wyjdzie.
Jesteś katoliczką, a masz poglądy antykatolickie i sprzeczne z nauką Kościoła. Może po prostu należymy do innych Kościołów? Taka z Ciebie katoliczka, jak ze mnie wiolonczelistka. Albo jesteś katoliczką i przestrzegasz całej nauki Kościoła (co nie jest równoznaczne z brakiem poglądów czy własnego zdania na jakiś temat, jak niektórzy sądzą), albo nie przestrzegasz i nią nie jesteś. Deklaracja, że jesteś katoliczką nie czyni Cię nią wcale a wcale. To tak a propos.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-06-2007 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasjopea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #127
 
Podaj mi linki lub tytuły publikacji, ja również znam temat z teorii jak i praktyki. Chętnie poczytam
Katolik- nie katolik- człowiek z liberalnym podejściem do życia, przestrzegający prawo.

W moim niebie b?d? mi?kkie sier?ci, nosy, ?apy, ogony i k?y.
19-06-2007 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #128
 
Helmutt napisał(a):Może ktoś kompetentny najpierw by odpowiedział nam na zasadnicze pytanie - dlaczego środki "anty" są niemoralne, złe i zakazywane przez kościół?
Jestem bardzo tego ciekawy, bo w zasadzie tyle się o tym gada, a tego jednego nie wiemy...

Jak pisał ddv: w przypadku wielu kobiet stosujących hormonalne środki antykoncepcyjne obserwowano wzrost pęcherzyków Graafa nawet do 18-20 mm, a przy 20-22 mm dochodzi do owulacji. Jak widać granica się pokrywa. Do zapłodnienia dochodzi w bańce jajowodu, zarodek wędruje do macicy, gdzie napotyka na twarde jak podeszwa bezużyteczne z powodu tabletek endometrium (błonę śluzową macicy), dziecko jest przez organizm wydalane, bo nie może się zagnieździć. Czasami na ulotkach w zawoalowany sposób jest umieszczona informacja że "u pewnego procentu przypadków obserwuje się działanie metaboliczne jajników) - czyli jednak działają. W pewnym zakresie.

Poza tym antykoncepcja to absolutnie zbyteczna ingerencja chemiczna w organizm, ingerująca w naturalne procesy przemian. Leki zamiast naprawiać popsute to psują sprawne.

Antykoncepcja mechaniczna - tu wchodzi etyka na scenę. Obezpładnianie to "odbieranie" organizmowi jego naturalnych, zaplanowanych zgodnie z naturą funkcji. Próba "oszukania" natury.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-06-2007 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #129
 
Helmutt napisał(a):Nie rozumiem, coś mi tu nie gra, albo zakazuje się WSZYSTKICH metod, albo żadnej...
1. Istnieje wiele środków poronnych w ramach antykoncepcji
2. Antykoncepcja zaburza naturalny cykl kobiety - MNPR ten cykl wykorzystuje
3. Rożnica pomiędzy MNPR i antykoncepcją polega w sposobie dojścia do celu nie zaś w samym celu.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-06-2007 20:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #130
 
Cytat:Podaj mi linki lub tytuły publikacji, ja również znam temat z teorii jak i praktyki. Chętnie poczytam
Zapraszam do Olsztyna. Zaprowadzę Cię do poradni małżeńskiej i rodzinnej. Tam będziesz mogła się wszystkiego dowiedzieć. A co do linków, to wybacz, nie chce mi się ich w tej chwili szukać, padam na nos. Poszukam, na pewno zapodam, ale nie dziś, bo nie mam siły.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-06-2007 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasjopea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #131
 
Offca napisał(a):Zaprowadzę Cię do poradni małżeńskiej i rodzinnej.
Dziękuje za zaproszenie, ale to nie jest dla mnie wiarygodne źródło informacji. Jeśli znajdziesz chętnie poczytam.
Wypoczywaj Uśmiech

W moim niebie b?d? mi?kkie sier?ci, nosy, ?apy, ogony i k?y.
19-06-2007 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #132
 
Na początek proponuję coś takiego:
http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&...1104786574
Z publikacji -najlepiej:
Naturalna regulacja poczęć : droga współodpowiedzialności / Josef Rotzer

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-06-2007 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasjopea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #133
 
Dobrze, mnie już starczy każdy ze swojego podwórka...ja nie chce czytać "Gość niedzielny" bo to też nie jest wiarygodne źródło, tak samo jak „polityka czy inne poważne gazety ale nie z tej dziedziny nauki…. szukali i znaleźli...chcę poważne czasopismo medyczne w którym jest wyraźne potwierdzenie Waszych tez.

W moim niebie b?d? mi?kkie sier?ci, nosy, ?apy, ogony i k?y.
19-06-2007 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #134
 
Dodam od siebie:

http://www.kobietaintymna.atupartner.pl/...tania.html

Punkt 13. Potwierdza dokładnie to, co napisałam powyżej. Teraz mi wierzysz?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-06-2007 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #135
 
Kasjopea
Sorki - takie niedyskretne pytanie:
-dlaczego uważasz dane Kościoła za "niewiarygodne" ?
Dlatego że nie oszukują nie tają prawdy - nie kłamią ?
Badań dr.a Roetzera nikt nie podważył - choć z tego co pamiętam kilka razy próbowano ...
Jeżeli za "wiarygodne" uważasz dane z materiałów promujących antykoncepcję to już w samym założeniu popełniasz dość poważny błąd ...
Prawdy jednak dowiesz się nawet i z takich stron - o ile tylko potrafisz czytać między wierszami.
O działaniu poronnym antykoncepcji czytałem np. na stronach feministek - choć trzeba trochę wprawy by rozpoznać w czym rzecz.
NIegdyś również były dostępne materiąły na ten temat na polskojęzycznych stronach WHO.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-06-2007 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów