Ankieta: Czy środki antykoncepcyjne powinny być refundowane
tak
nie
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środki antykoncepcyjne... refundować czy nie
Autor Wiadomość
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
M. Ink. * napisał(a):dla pełnej jasności proponuję jeszcze podać źródło powyższych danych
Oto źródło: http://www.narodziny.med.pl/pearl.htm
Offca napisał(a):Co za BYZDURY!
Ja tego oczywiście nie wymyśliłam, ale skoro uważasz, że lekarze plotą bzdury, to może zaczniesz wykładać medycynę i ich pouczysz?
Offca napisał(a):Czyli zwykły termometr elektroniczny, który pokazuje dwie liczby po przecinku. Kupiłam go za 15zł. Faktycznie OGROMNY wydatek.
No to rzeczywiście znasz się na tym jak dorożkarz na samolotach.
Cytat:Stosowanie metody termicznej znacznie ułatwia aparat Bioself 2000. Podnosi również skuteczność tej metody do 97%.
To jest cytat ze stronki, którą podałam. Od lekarki, która go stosuje wiem, że kosztuje kilkaset złotych.
Offca napisał(a):Z tego tekstu jasno wynika, że większość kobiet wypowiadających się na tym forum, to kobiety bagatelizujące sprawę. Znam osoby pracujące w poradni rodzinnej i nigdy im się nie zdarzyło, żeby przyszła do nich kobieta, która PRAWIDŁOWO stosuje npr i miała jakieś z tym problemy. Tych, które narzekały na npr było owszem kilka. Ale właśnie dlatego narzekały, jak się okazało z rozmowy, bo bagatelizowały sprawę z npr i stosowały ją wg. własnego widzi mi się. Więc Zosiu bardzo mi przykro, prawda jest nieco inna.
Z mojego tekstu, to raczej nic nie wynika, ale wynika z tekstów napisanych na forum na stronce LMM, do której podałam link. Jest tam forum kobiet stosujących NPR i proszę tam się zapoznać z wypowiedziami, zwłaszcza w wątku "Prolem". Skoro już mówimy o tym, że "z doświadczeń koleżanek wiem..."
Największymi ekspertami wiedzy o współżyciu małżeńskim, jak się okazuje, są panienki, dziewice, które nigdy nie współżyły z mężczyzną.
Ja jestem mężatką z 35-letnim stażem, która stosowała NPR - metodę termiczną, później śluzową. Jakżesz ja biedna mogę się porównywać z taką wszechwiedzą? :oops:
M. Ink. * napisał(a):nie przejmuj się: pamiętaj tylko, że na środkach antykoncepcyjnych zarabia się krocie i są tacy, co chętnie zapłacą za sprzyjające 'wyniki' badań
Z tego też zdają sobie sprawę eksperci od NPR, którzy papieżowi truli o swej doskonałej metodzie.
Annnika napisał(a):Pomijając drobny kiksik w tym zestawieniu, że metoda objawowo-termiczna i metoda potrójnego sprawdzania, jaka obecnie jest rozpowszechniana, to dwie różne metody, ta druga o wiele pewniejsza.
Nie wiem w takim razie czy to kiksik. Oto tekst obrazujący tę metodę:
Cytat:Metoda termiczno-objawowa

wskaźnik Pearla: 3 - 35

Metoda ta łączy mierzenie temperatury, obserwację zmian wyglądu śluzu i badanie szyjki macicy. W fazach niepłodnych szyjka macicy jest twarda, skierowana ku tyłowi. Jej zewnętrzne ujście jest zamknięte. W okresie płodnym szyjka staje się miękka, lekko uniesiona do przodu a miejsce szyjki ku górze i rozwarte na szerokość opuszki palca. Badania ujścia szyjki macicy powinien nauczyć lekarz z poradni planowania rodziny.
Przy ustalaniu początku okresu płodnego wybierasz wcześniejszy objaw, który zauważysz: rozpulchnienie szyjki macicy, podwyższoną temperaturę lub dający się wyciągać w nitki śluz szyjkowy. Natomiast koniec okresu płodnego sygnalizuje całkowity zanik wszystkich objawów świadczących o płodności.
Najwyraźniej mówi się tu o badaniu trzech elementów: temperatury, śluzu i szyjki macicy. Być może znasz inną nazwę tej metody - lekarze tak to nazywają.

http://www.forumchrzescijanskie.org
11-09-2006 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #47
 
Do metody potrójnego sprawdzania obserwacje zachowania śluzu i szyjki liczy sie jako jedna, do tego jest system wyliczeń. Jak czepić sie tego podziału z linka to metoda 4-krotnego sprawdzania :lol2:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2006 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Proszę, zaprezentuj tę metodę pokrótce, wówczas będziemy wiedzieli o czym mówimy.

http://www.forumchrzescijanskie.org
11-09-2006 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
ZosiaII napisał(a):Ja tego oczywiście nie wymyśliłam, ale skoro uważasz, że lekarze plotą bzdury, to może zaczniesz wykładać medycynę i ich pouczysz?
Jak już wspomniał M. Ink, ludzie zrobią wszystko dla zysku. W tym momencie zysku pochodzącego z prze arcy dobroczynnej antykoncepcji.

Cytat:Offca napisał/a:
Czyli zwykły termometr elektroniczny, który pokazuje dwie liczby po przecinku. Kupiłam go za 15zł. Faktycznie OGROMNY wydatek.
No to rzeczywiście znasz się na tym jak dorożkarz na samolotach.
Cytat:
Stosowanie metody termicznej znacznie ułatwia aparat Bioself 2000. Podnosi również skuteczność tej metody do 97%.
To jest cytat ze stronki, którą podałam. Od lekarki, która go stosuje wiem, że kosztuje kilkaset złotych.
Tak tak, sekslekarka.pl :roll2:
Wiesz Zosiu, równie dobrze list możesz pisać zwykłym długopisem za 10zł, albo długopisem z diamentami za 3 tys. złotych. Piszą identycznie, tylko różnią się ceną i wyglądem.
To zwykły termometr, ale z dodatkowymi bajerami. To wszystko. Jak ktoś nie potrafi się nauczyć własnego cyklu płodności, bo szkoda mu poświęcić kilka minut czasu dziennie, to może sobie kupować nawet i Bioselfy100000. Wielce pomagający przyrząd, skoro nawet nie bierze pod uwagę temperatur chorobowych i jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet o regulkarnym cyklu... Szcztucznej "inteligencji" bym tak ślepo nie ufała. Organizm prawdę ci powie, a nie Bioself z bajerami.

Cytat:Dzięki przechowywanym w pamięci urządzenia danym
(360 ostatnich pomiarów) BIOSELF® w miarę upływu czasu "przyzwyczaja się" do użytkowniczki i coraz dokładniej określa
fazy jej cyklu.
Czyli tak czy siak, uczymy się od podstaw :krzywy:
źródło: http://www.polvac.pl/bio.htm

ZosiaII napisał(a):Największymi ekspertami wiedzy o współżyciu małżeńskim, jak się okazuje, są panienki, dziewice, które nigdy nie współżyły z mężczyzną.
Och, zapomniałaś o księżach! \Duży uśmiech/
Na pewno światłymi eksperatmi są ci, którzy wybierają sobie do przestrzegania tylko te przykazania kościelne, które są im na rękę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-09-2006 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
No cóż, mogę tylko powiedzieć, że zżera cię pycha. Ja twoich dzieci przecież bawić nie będę.
Niech ci Bóg błogosławi za ten koncert głupoty, bo to najlepszy dowód na to, jak należy traktować twoje wypowiedzi

http://www.forumchrzescijanskie.org
11-09-2006 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
dla mnie ta metoda "naturalna" to Bzdura przez duże B!! dlaczego?? bo nie każdy ją może stosować!!
11-09-2006 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #52
 
Daisy, niestety uwierzyłaś tym, którzy wolą zapychać kieszenie koncernom farmaceutycznym... to mit i bzdura ze nie każdy moze stosować NPR :!: Ale jak widzę - popularna bzdura Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2006 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
ZosiaII napisał(a):No cóż, mogę tylko powiedzieć, że zżera cię pycha. Ja twoich dzieci przecież bawić nie będę.
Niech ci Bóg błogosławi za ten koncert głupoty, bo to najlepszy dowód na to, jak należy traktować twoje wypowiedzi

Zosiu, kto tu daje koncert głupoty, ten daje...
Przypomnę tylko pewien wątek o celibacie... tam też ktoś dał popis fenomenalnej głupoty. Nikt nikogo do niczego nie przymusza. Jeśli ktoś ma tyle siły i odwagi, niech się seksi 100 razy dziennie i niech 1000 aborcji rocznie dokonuje. Droga wolna. Gdzieś w Ewangelii jest napisane, że z obfitości serca mówią ludzkie usta...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-09-2006 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ja mogę tylko dodać - choć już to mówiłam nie raz. Nie ma idealnej, uniwersalnej metody antykoncepcyjnej. Każda metoda musi być skonsultowana z lekarzem i dostosowana do potrzeb konkretnego małżeństwa. Nie można twierdzić, że NPR jest zły. On jest dobry dla bardzo konkretnych małżeństw, tam gdzie jest wspólna wola obojga małżonków, gdzie jest zgodna współpraca w tym zakresie i w początkach małżeństwa, gdyż wtedy kobieta jest stosunkowo zdrowa, nie ma problemów i historii zdrowotnych, a i dzieci w młodym wieku, to nie tragedia, nawet, gdy bieda piszczy, bo człowiek sobie poradzi, gdy jest zdrów.

Jeśli chodzi o napychanie kieszeni koncernom, to jak się nie napycha koncernom, to się nabija kieszenie pseudoekspertom od NPR - na tym świecie nie ma nic za darmo. Sieć przychodni za darmo nie funkcjonuje, system szoleń też nie jest za darmo, ani w parafiach, ani w specjalnych szkółkach. No coż każdy broni własnego interesu - jak się okazuje księża też. Przecież oni tych dzieci nie będą utrzymywać, które się urodzą z powodu NPR, ani też osobiście nie zapłacą krzyżem z powodu dzieci urodzonych w późnym wieku z chorobą Downa.

Jak się okazuje prawda w oczy kole.

http://www.forumchrzescijanskie.org
11-09-2006 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
ZosiaII napisał(a):No cóż, mogę tylko powiedzieć, że zżera cię pycha. Ja twoich dzieci przecież bawić nie będę.
Niech ci Bóg błogosławi za ten koncert głupoty, bo to najlepszy dowód na to, jak należy traktować twoje wypowiedzi
Cieszę się, że moje wypowiedzi wzbudzają w Tobie wielkie kontrowersje. Przynajmniej wiem, że piszę prawdę.

Pax Tibi Zosia!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-09-2006 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
ZosiaII napisał(a):Nie ma idealnej, uniwersalnej metody antykoncepcyjnej.
Fakt, ale NPR do antykoncepcji nie zaliczaj, bo to nie jest antykoncepcja.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-09-2006 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #57
 
ZosiaII napisał(a):Sieć przychodni za darmo nie funkcjonuje, system szoleń też nie jest za darmo, ani w parafiach, ani w specjalnych szkółkach. No coż każdy broni własnego interesu - jak się okazuje księża też.

I znowu nie wiesz a gadasz.

Jestem nauczycielem NPR 1stopnia.

Kurs i egzamin kosztował mnie w sumie 23 zł za książeczkę ćwiczeńdo wykresów w sytuacjach nietypowych - typu okres popołogowy, premenopauza, odstawienie pigułek itp. ( a podobn owtdy nei ma metody NPR :hahaha: ) Babeczka uczyła mnie i ok 20 innych osób za darmo. My teraz też przekazujemy wiedzę za darmo. W sieciach poradni przyparafialnych rodzinnych.

No i :?:

Na marinesie: kilkakrotnie wiecej dzieci upośledzonych rodzi się z powodu stosowania farmakologicznej antykoncepcji niż z powodu wpsomnianego przyadaku przez ciebie. Chemia działa. Ewentalnie chłopczyk który sie niedawno urodził w Gorzowie ze spiralą wrośnietą w główkę. Albo inna jhistoryja - pigułki tak po czasie rozregulowały organizm jednej matki , że łożysko bło "przyrośnięte" na dnie macicy, dzieck osieudusiło. Inna kobieta z powdu wadliwego łożyska wykrwawiła sie. Powód podobny - z powod u zaburzeńw budowie i funkcjonowaniu błony śłuzowej macicy łożysko bylo wadliwe. Lekarze po prostu nie dali rady jej uratować. A późne macierzyństwo i NPR nijak sie mają do siebie, co ma piernik do wiatraka :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2006 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Toteż mówię to samo Annniko, ale do Zosi jak do ściany. Ja mam kurs z poradni, która ZA DARMO oferuje narzeczonym, małżonkom i zainteresowanym pomoc i naukę/kursy w zakrasie NPR! Ani grosza na ten kurs nie wydałam.
Ale co my gówniary, dziewice od siedmiu boleści wiemy o życiu... :wink:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-09-2006 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #59
 
Masz racje, smarkule jesteśmy ,zdewociałe co gorsza :lol2:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2006 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
To, że wy otrzymujecie naukę za darmo, to nie oznacza, że to nie kosztuje. Płacą parafianie za salę, prąd, nauczycieli (w przypadku nauk przedmałżeńskich - narzeczeni). W specjalnych poradniach, płacą pacjenci.
Ale żeby dyskutować na temat ofiar poszczególnych metod, trzeba dysponować wynikami badań. Ja nimi nie dysponuję, wy także, więc może nie rozwijajmy tego tematu, bo ja też znam sporo ofiar NPR.

http://www.forumchrzescijanskie.org
11-09-2006 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów