Ankieta: Czy środki antykoncepcyjne powinny być refundowane
tak
nie
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środki antykoncepcyjne... refundować czy nie
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #91
 
Annnika napisał(a):Słuchajcie ,wszystko fajnie ,ale x. Marek jakby nie było coś wskazał prz yokazji : TO NIE TEMAT O NPR A ANTYKONCEPCJA Duży uśmiech

no to jak? refundować to NPR czy nie refundować? Duży uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-09-2006 06:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
Daisy napisał(a):ja tylko sumienie uciszam!! SWOJE!! (JEZELI CHODZI O TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE)
Daisy czy mogę wiedzieć po co bierzesz tabletki antykoncepcyjne [pytam o powód główny, a nie poboczny]?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-09-2006 06:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #93
 
Nie refundować. Są potrzebniejsze leki, które należałoby zrefundować, bez których ludzie mogą umrzeć, a nie mają na nie pieniędzy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2006 09:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #94
 
Ks.Marek napisał(a):A co, chora byłaś?
Zasadniczo, farmakologiczne środki określane jako antykoncepcja moga być używane jako lek, gdy pojawiają się zaburzenia w cyklu miesięcznym kobiety. To takie wybijanie klina klinem, poniewaz istota antykoncepcji farmakologicznej polega na tym, że wywracają one do góry nogami tenże cykl miesięczny.
Jakim prawem wypowiadasz się księże na tematy medyczne na forum publicznym, skoro jesteś księdzem, a nie lekarzem? Jakim prawem udzielasz porad medycznych przez internet? Tego nie robią nawet lekarze. Jak może ksiądz publicznie zadawać tak dyskretne pytania kobiecie?
M. Ink. * napisał(a):Daisy czy mogę wiedzieć po co bierzesz tabletki antykoncepcyjne [pytam o powód główny, a nie poboczny]?
Jak można na forum publicznym zadawać takie pytanie? Czy ty sobie zdajesz sprawę, że łamiesz w ten sposób ustawę o ochronie danych osobowych? Nawet lekarz nie ma prawa udzielić informacji o stanie zdrowia pacjenta, ani powiedzieć jak nazywa się choroba, na jaką cierpi pacjent.

Nie mam już zamiaru z wami dyskutować, bo przekonałam się z kim tańczę, ale zastanówcie się przynajmniej nad tym o co pytacie i co robicie, bo w świetle prawa, jest to nadużycie i niedyskrecja.

http://www.forumchrzescijanskie.org
13-09-2006 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #95
 
ZosiaII napisał(a):Nie mam już zamiaru z wami dyskutować, bo przekonałam się z kim tańczę,
Niech ktoz Zosię przytuli, opatrzy...
bo chyba zraniona nieco jest...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-09-2006 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
Nie przeczę, jestem zraniona, ale nie z waszego powodu. Jest mi tylko przykro, że na tym forum stale bierze górę nienawiść, zacietrzewienie i udawadnianie za wszelką cenę swoich racji, bez liczenia się z drugim człowiekiem. Gotowiście zadeptać dziewczyninę, byle tylko jej udowodnić, jak leki przepisane od lekarza są złe, bo także służą antykoncepcji.
Czy taką postawą można ewangelizować? Toż wy normalnie odstraszacie młodych ludzi od kościoła i wiary!
Jak przyjdzie człowiek po raz pierwszy na to forum i od razu poczyta takie posty, to będzie miał dość was, forum i kościoła.

http://www.forumchrzescijanskie.org
13-09-2006 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #97
 
Ty za to nie rozumiesz tesktu czytanego... PRZECIEŻ PISZEMY ŻE LEK JAKO LEK JEST DOBRY :!: Juz nie wiem jak prościej... Nieważne.

Daisy zrozumiała, a to najważniejsze.

Buziaczki Margerytko Uśmiech Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-09-2006 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #98
 
po pierwsze Zosiu Daisy wcale nie musiała i nie musi odpowiadać na zadane pytania, wogóle nie musiała przyznawać się do tego że brała tabletki antykoncepcyjne-to była jej sprawa a napisała o tym na forum publicznym

w HV wyraźnie jest napisane że ze względów zdrowotnych branie tabletek jest moralnie dopuszczalne

co jeszcze, bo czytałam temat b. szybko, acha kto i dlaczego ma coś przeciwko Bioself 2000????
jeśli wszystko będzie ok, to ja zamierzam z tego korzystać i wydam te kilkaset złotych, co wcale nie oznacza że nie znam swego ciała, tego jak funkcjonuje, i z powodzeniem mogłabym zostać przy zwykłym termometrze, i pewnie na początku będę stosować to i to, by zobaczyć czy wykresy z Bioself i te robione przeze mnie się pokrywają
zresztą rety naprawde stosowanie NPR to nie jest sprawa która zajmuje nie wiadomo ile czasu, czy pochłania niewiadomo ile energii, tylko nastawienie się człowieka liczy!

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
13-09-2006 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #99
 
ZosiaII napisał(a):Jest mi tylko przykro, że na tym forum stale bierze górę nienawiść, zacietrzewienie i udawadnianie za wszelką cenę swoich racji, bez liczenia się z drugim człowiekiem.
Gdzie widzisz Zofio nienawiść?
ZosiaII napisał(a):leki przepisane od lekarza są złe, bo także służą antykoncepcji.
Bo w pierwszym rzedzie to jest antykoncepcja. Żaden szanujący dostojeństwo i fenomen życia ginekolog na pierwszy stzrał nie zapisze kobiecie śmiecionośnych prochów kobiecie/dziewczynie, której wnętrze wskutek przeróżnych aberracji zaczęło szaleć.
Cytat:Toż wy normalnie odstraszacie młodych ludzi od kościoła i wiary!
Jak przyjdzie człowiek po raz pierwszy na to forum i od razu poczyta takie posty, to będzie miał dość was, forum i kościoła.
Niech wasza mowa będzie tak - tak; nie-nie; co więcej - od złego pochodzi. Nazywajmy rzeczy po imieniu. A jeśłi u kogoś budzą się wątpliwości, ma prawo; ba wręcz obowiązek pytać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-09-2006 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #100
 
Lola napisał(a):acha kto i dlaczego ma coś przeciwko Bioself 2000????
Ja do niego nic nie mam. Po prostu staram się udowodnić Zosi i wybić jej z głowy pewne stereotypy, jakoby npr było kosmicznie drogie... :roll: Jak już napisałam, kto chce, może sobie używać nie wiem jakich i jak drogich Bioselfów, jeśli go na to stać. Proszę bardzo. Jak kogoś stać może sobie parę majtek za 200zł kupić! I nic mi do tego. Ale do npr wystarczy jeden, zwykły, głupi termometr elektroniczny za 15zł! Nie trzeba od razu kupować Bioselfów za 400zł. Wystarczy z powodzeniem najzwyklejszy termometr.
Podobnie z poradniami. Wiekszość jest darmowych, kursy NPR także. Więc nie wiem skąd Zosia wytrzasnęła te gigantyczne obciążenia finansowe na jakie miałoby młodych małżonków narazić npr! :zmieszany: Coś tu jest nie halo. Jeśli kilka już osób na okrągło przez kilka ostatnich postów stara jej się to wyperswadować, to chyba coś o tym świadczy. Ale tu ciągle jak grochem o ścianę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2006 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #101
 
Lola napisał(a):napisała o tym na forum publicznym
napisałam! Owszem!! Bo dyskusja prowadzila do wniosków, że tabletki antykoncepcyjne są be i juz!! A ja siebie podałam jako przykład!! Nie mówie, że skakałam pod niebo kiedy je brałam ](*,) ale tez nie można popadać w skarajności!! Owszem X. Marek powiedział, że do ceelów medycznych mozna je brać... a jak by powiedział "NIE WOLNO" to nie zmieniło by to faktu, że bym je nadal brała... ALE ja sama wiedziałam, że te tabletki mi bardziej szkodzą niż pomagają dlatego je odstawiłam... ale widze po swoim organiźnie, że zrobiłam błąd :? i trzeba sie bedzie wybrać do innego lekarza!! bo problem powrócił ;( I niestety z Zosią sie zgadzam...
13-09-2006 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #102
 
w czym się z Zosią zgadzasz Daisy bo się pogubiłam :oops:

acha no to rozumiem o co chodzi z tym Bioself w tym temacie, ja jtm za tym by poznać swój organizm, by stosować NPR ale jak się ma kasę to dlaczego by nie skorzystać z udogodnień techniki

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
13-09-2006 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #103
 
Lola napisał(a):w czym się z Zosią zgadzasz Daisy bo się pogubiłam
że czasem za bardzo co poniektóry atakują innych byleby tylko wepchnąć swoją racje!!
ZosiaII napisał(a):zacietrzewienie i udawadnianie za wszelką cenę swoich racji, bez liczenia się z drugim człowiekiem
13-09-2006 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #104
 
i nie jest tu mowa tylko o temacie antykoncepcji!!
13-09-2006 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #105
 
Na tym polega dyskusja. Każdy stara się udowodnić drugiej osobie swoje racje. To zupełnie co innego niż rozmowa. Na forach raczej nie ma miejsca na rozmowy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2006 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów