Ankieta: Czy środki antykoncepcyjne powinny być refundowane
tak
nie
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środki antykoncepcyjne... refundować czy nie
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #211
 
Metody naturalne sa metodami rozpoznania naturalnej płodności i moga być stosowne zarówno jako metoda pomagajaca przy poczęciu jak i niepoczęciu dziecka.
W naturalnym cyklu kobiety istnieją bowiem fazy dni zarówno płodnych jak i niepłodnych.

Jeżeli chodzi o hormonalne preparaty antykoncepcyjne to ogólnie nie ma rozróżnienia na poronne i nieporonne.
Dość często zdarza się iż pomija się w ulotkach lub "uciekła" ta sprawa osobom niezorientowanym fakt iż oprócz podawanych w ulotkach sposobów działania preparatów dochodzi również do "zapobieżenia implantacji zarodka w macicy".
Wszystkie te środki (które działają w taki sposób niż nie dopuszczają do zagnieżdżenia zarodka) są w praktyce środkami wczesnoporonnymi - dlatego iż zgodnie z istniejącą wiedzą medyczną człowiek posiada wszelkie geny ludzkie od momentu poczęcia.
Oprócz tego - coraz częściej mówi się wprost o tym iż antykoncepcja hormonalna wprowadza faktycznie taki "miszmasz' w macicy iż nigdy nie wiadomo czy działa zgodnie z założeniami czy poronnie.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-08-2007 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #212
 
ddv napisał(a):Oprócz tego - coraz częściej mówi się wprost o tym iż antykoncepcja hormonalna wprowadza faktycznie taki "miszmasz' w macicy iż nigdy nie wiadomo czy działa zgodnie z założeniami czy poronnie.
Tego nikt nie może powiedzieć na 100%. Tak słyszałem od znajomej lekarki.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
09-08-2007 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #213
 
Hume'anistka napisał(a):nie powinno się zatem stosować w celu regulacji poczęć

To akurat bzdura. Jestem nauczycielką NPR i nie mówię z powietrza. Planowanie rodziny to czasami odkładanie poczęcia na czas nieokreślony. Odpowiedzialne rodzicielstwo ściśle z tym związane.

Hume'anistka napisał(a):"Cilest" przyjmowany regularnie wstrzymuje owulację,

Niestety trochę niedokładne dane, - na wykładach sprzed paru tygodni z ordynatorem ginekologii mieliśmy nowe wyniki badań prezentowane - przy dostępnych na rynku środkach jednofazowych pęcherzyk Graafa wzrasta nawet do 20 mm, zwyczajowo do owulacji dochodzi przy 22 mm, ale czasami mniejsze pęcherzyki też pękają - 20 mm to bardzo newralgiczna granica, podczas stosowania tych środków także obserwowano obecność ciałka żółtego - dowód na owulację.

Hume'anistka napisał(a):tego nie załatwi sprawa "nie dotować antykoncepcji"...
Załatwić nie załatwi, ale dotowanie antykoncepcji PRZED dotowaniem tego typu środków jest karygodne. Pomijając że jestem za dotowaniem jedynie w przypadkach, gdy środki hormonalne są lekami, a nie antykoncepcją.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-08-2007 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #214
 
@ddv

A czy mogę prosić o jakieś linki do źródeł, ewentualnie o wydawnictwa i tytuły pozycji przedstawiających badania, wyniki i wnioski wymienione przez Ciebie? Chciałabym się z nimi - tak po ludzku - zapoznać, szczególnie chodzi mi o aspekt fizjologiczny tego, że
Cytat:dochodzi również do "zapobieżenia implantacji zarodka w macicy"

Cytat:zgodnie z istniejącą wiedzą medyczną człowiek posiada wszelkie geny ludzkie od momentu poczęcia

Oczywiście, zygota posiada wszelkie geny ludzkie, ponieważ powstała z połączenia dwóch komórek generatywnych pochodzacych od ludzi(!), natomiast możemy przypuszczać - z dużym oczywiście prawdopodobieństwem, że rozwinie się z niej człowiek, a nie jakiś zlepek komórek zawierających ludzkie geny. Jednak sprawą światopoglądową już jest to, w którym momencie zaczyna się człowiek.

Cytat:Oprócz tego - coraz częściej mówi się wprost o tym iż antykoncepcja hormonalna wprowadza faktycznie taki "miszmasz' w macicy iż nigdy nie wiadomo czy działa zgodnie z założeniami czy poronnie.

Mówi się?

[ Dodano: Czw 09 Sie, 2007 22:41 ]
@Annnika
Cytat:Niestety trochę niedokładne dane, - na wykładach sprzed paru tygodni z ordynatorem ginekologii mieliśmy nowe wyniki badań prezentowane - przy dostępnych na rynku środkach jednofazowych pęcherzyk Graafa wzrasta nawet do 20 mm, zwyczajowo do owulacji dochodzi przy 22 mm, ale czasami mniejsze pęcherzyki też pękają - 20 mm to bardzo newralgiczna granica, podczas stosowania tych środków także obserwowano obecność ciałka żółtego - dowód na owulację.

No a jak - w świetle tych nowych badań - wypada działanie wczesnoporonne tabletek antykoncepcyjnych?
No i - zakładając potencjał pęcherzyka Graafa - owulacja jest 'pełnowartościowa'? W sensie: czy zostaje wydalony oocyt w pełni dojrzały? Czy w ogóle zostaje wydalony do jajowodu?
Również - jesli nie sprawi Ci to problemu - będę wdzięczna za bardziej konkretne informacje (źródło) - chciałabym sobie doczytać.

Pozdrawiam.
09-08-2007 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #215
 
Hume'anistka napisał(a):Oczywiście, zygota posiada wszelkie geny ludzkie, ponieważ powstała z połączenia dwóch komórek generatywnych pochodzacych od ludzi(!), natomiast możemy przypuszczać - z dużym oczywiście prawdopodobieństwem, że rozwinie się z niej człowiek, a nie jakiś zlepek komórek zawierających ludzkie geny. Jednak sprawą światopoglądową już jest to, w którym momencie zaczyna się człowiek.

Cytat: Po zapłodnieniu, to jest zespoleniu się jądra komórki jajowej z jądrem plemnika (co następuje w jajowodzie, blisko jego ujścia od strony jajnika), powstaje całkowicie nowa, odbiegająca od genotypów rodzicielskich, odrębna jakość genetyczna - nowa osoba ludzka. Zestaw jej genów w komórkach somatycznych nie ulegnie już zmianie do końca życia. [prof. dr hab. Bolesław Suszka biolog, pracownik naukowy PAN.]

Hume'anistka napisał(a):A czy mogę prosić o jakieś linki do źródeł, ewentualnie o wydawnictwa i tytuły pozycji przedstawiających badania, wyniki i wnioski wymienione przez Ciebie? Chciałabym się z nimi - tak po ludzku - zapoznać, szczególnie chodzi mi o aspekt fizjologiczny tego, że
Cytat:
dochodzi również do "zapobieżenia implantacji zarodka w macicy"
Cytat:Postinor-Duo to wysoka dawka progestagenu - 0,75 mg lewonogestrelu - powodująca spowolnienie transportu zarodka do jamy macicy (Kościelniak, Kaniewski, 2003). Równocześnie oddziałuje na śluzówkę macicy nie dopuszczając do jego zagnieżdżenia (implantacji) zarodka (Pharmindex, 2003). Wczesnoporonne działanie Postinoru pominięte jest w ulotce informacyjnej dołączanej do opakowania, podobnie jak informacja o wszystkich powikłaniach. Slogany reklamowe mówiące: "pigułka dzień po", "antykoncepcja doraźna" lub "antykoncepcja awaryjna" budują pozytywny wizerunek produktu jakim jest Postinor-Duo wśród potencjalnych klientów.
Cytat:Metoda Yuzpego jest ostatnią dostępną w Polsce metodą wywołania wczesnego poronienia. Polega ona na podaniu pacjentce co najmniej czterokrotnej, a maksymalnie ośmiokrotnej dawki powszechnie dostępnych pigułek antykoncepcyjnych (np. Gravistat 125, Microgynon, Rigevidon, StediriI, Gravistat 125, Minisiston). Z badań wykonanych przez WHO wynika, że metoda Yuzpego jest nieskuteczna w 43% przypadków (Van Look, von Hertzen, 1998), a jej zastosowanie wiąże się ze wszystkimi konsekwencjami przyjęcia dużej dawki hormonów. Powoduje nudności u 50,5% kobiet, a w 18% wymioty (Van Look, von Hertzen, 1998). Feministki z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny sugerują tą metodę wszystkim kobietom posiadającym w domu pigułki antykoncepcyjne (Lech, 2002).
To od razu z komentarzem dla działań osób które uważają że to "światopogląd" a nie biologia decyduje o tym czy dziecko się poczęło czy nie ...

Ponadto:
Cytat:Wzmocniona dawka hormonów

Lekarze radzą, że w nagłych przypadkach można wykorzystać dotychczasowe antykoncepcyjne doustne pigułki hormonalne (w Polsce - np. Gravistat, Ovidon, Microgynon, Rigevidon, Marvelon, Mercilon, Cilest, Diane 35, Femoden, Minisiston, Triguilar, Triregol; na Zachodzie - np. Alesse, Trivora, Levora, Triphasil) i użyć ich zwiększonej dawki, która spełni rolę antykoncepcji awaryjnej.

Zawierają one związki o działaniu zbliżonym do naturalnych hormonów. Dzięki temu wpływają na fizjologię kobiety, a więc hamują uwalnianie się komórki jajowej, powodują zmiany w błonie śluzowej macicy, uniemożliwiając zagnieżdżenie się zarodka, zmieniają konsystencję śluzu, utrudniając plemnikom zapłodnienie.
http://www.resmedica.pl/ffxraport1099.html
dodam - ten materiał pochodzi ze strony propagującej "antykoncepcję"
czy potrzeba Ci jeszcze więcej materiałów czy wystarczy ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-08-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #216
 
'ddv',
podtrzymuję swoje stanowisko - nie napastliwie, nie natarczywie - ja po prostu uważam, że zygota, blastula, morula - mają potencjał stania się dzieckiem (człowiekiem) w przyszłości - ale w tym stadium jeszcze nim nie są. Zgadzam się z odrębną jakością genetyczną (logiczne!).

na pytanie o źródła działania wczesnoporonnego - podałeś mi informacje o środkach stricte wszesnoporonnych. A jak to się ma do antykoncepcji hormonalnej regularnie stosowanej?
Bo nie interesuje mnie to, że ktoś zapomni brać tabletke kilka dni z rzedu i potem nagle; bach! kilka na raz, poszóstna dawka - wtedy to szok hormonalny.
09-08-2007 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #217
 
Humane'istka - to co ci podałam, to są dane u osób przyjmujących lek w warunkach klinicznych - czyli stanowczo regularnie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-08-2007 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #218
 
1. Zdaję sobie sprawę z faktu iż nawet gdybym "zaoperował" wieloma cytatami z różnych źródeł medycznych to pewne osoby i tak będą wierzyć w to, że fakt poczęcia istoty ludzkiej będzie zależeć od światopoglądu a nie od biologii
Cóż - na dalsze otrzeźwienie - może pomoże:
Cytat:Rozwój dziecka zaczyna się już w chwili poczęcia. Z zapłodnionej komórki jajowej, poprzez wiele złożonych etapów rozwojowych, zaprogramowanych i kontrolowanych genetycznie, dziecko zmienia i doskonali swą strukturę fizyczną, aby osiągnąć w końcowym etapie rozwoju osobniczego (ontogenetycznego) pełną dojrzałość biologiczną. [prof. nadzw. dr hab. n. med. Czesław Szmigiel, Problemy domowe w chorobach wieku rozwojowego [ Domowy poradnik medyczny, red. ]

2.zauważ iż np. takie preparaty jak np. cliest wchodzą w skład metody Youzpego.
Wystarczy tylko mocniejsza dawka.
A z tego co napisałaś to wynikałoby iż pisze w ulotkach że zagęszczają śluz w macicy, prawda ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-08-2007 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #219
 
Annnika napisał(a):Humane'istka - to co ci podałam, to są dane u osób przyjmujących lek w warunkach klinicznych - czyli stanowczo regularnie.

Czy tylko ciałko żółte jest dowodem na wystąpienie rzeczywistej owulacji? A jak to się ma do tak zwanego 'krwawienia z odstawienia'? Interesuje mnie też np. czy robiono kobietom biorącym udział w badaniu regularne USG, aby stwierdzić, że np. oocyt jest rzeczywiście uwalniany do jajowodu itp. No i jaki był skład hormonów płciowych we krwi po wystąpieniu owulacji(?).

DDV,
to, że Cilest wchodzi w zakres metody Youzpego nie znaczy, że nie można go 'codziennie' używać. Należy to robić odpowiedzialnie - jeśli ktoś decyduje się na taką metodę zapobiegania ciązy - niech przestrzega zasad. Zresztą to się odnosi do każdej dziedziny życia Oczko.
No i jeszcze jedna sprawa - dla katolika, działającego zgodnie z nauką kościoła - sprawa antykoncepcji hormonalnej nie powinna raczej mieć większego znaczenia, najwyżej jako ciekawostka Oczko. Stąd akurat moje poparcie dla propagowania metod naturalnych, chociaż wymagają odrobinę więcej zachodu.


Jakie cechy musi posiadać organizm, aby nazwać go człowiekiem?
09-08-2007 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #220
 
Hume'anistka napisał(a):DDV,
to, że Cilest wchodzi w zakres metody Youzpego nie znaczy, że nie można go 'codziennie' używać.
Hume'anistka napisał(a):A czy mogę prosić o jakieś linki do źródeł, ewentualnie o wydawnictwa i tytuły pozycji przedstawiających badania, wyniki i wnioski wymienione przez Ciebie? Chciałabym się z nimi - tak po ludzku - zapoznać, szczególnie chodzi mi o aspekt fizjologiczny tego, że
Cytat:
dochodzi również do "zapobieżenia implantacji zarodka w macicy"
Zatem - Twoje dylematy można uznać za wyjaśnione ?
Czy mogę jeszcze w czymś Ci pomóc ?




Cytat:Należy to robić odpowiedzialnie - jeśli ktoś decyduje się na taką metodę zapobiegania ciązy - niech przestrzega zasad. Zresztą to się odnosi do każdej dziedziny życia Oczko .
No i jeszcze jedna sprawa - dla katolika, działającego zgodnie z nauką kościoła - sprawa antykoncepcji hormonalnej nie powinna raczej mieć większego znaczenia, najwyżej jako ciekawostka Oczko . Stąd akurat moje poparcie dla propagowania metod naturalnych, chociaż wymagają odrobinę więcej zachodu.
hmm.. coś mi się wydaje, ze nie tylko dla katolika - ale dla każdej osoby która uznaje wartość ludzkiego życia ...
no cóż - ale to takie moje "katolickie" zdanie ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-08-2007 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #221
 
Hume'anistka napisał(a):A jak to się ma do tak zwanego 'krwawienia z odstawienia'?

Tzn . :?:

Hume'anistka napisał(a):Interesuje mnie też np. czy robiono kobietom biorącym udział w badaniu regularne USG, aby stwierdzić, że np. oocyt jest rzeczywiście uwalniany do jajowodu itp.

Oczywiście. Stąd wyniki. NIE z powietrza.

Hume'anistka napisał(a):No i jaki był skład hormonów płciowych we krwi po wystąpieniu owulacji(?).

Nie pytałam, nie było mi to potrzebne.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-08-2007 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #222
 
Hume'anistka napisał(a):podtrzymuję swoje stanowisko - nie napastliwie, nie natarczywie - ja po prostu uważam, że zygota, blastula, morula - mają potencjał stania się dzieckiem (człowiekiem) w przyszłości - ale w tym stadium jeszcze nim nie są. Zgadzam się z odrębną jakością genetyczną (logiczne!).
Pod względem genetycznym czym jest? Piesek? Kotek? To nie potencjał, cechy fizyczne, psychiczne już są określone! Ten organizm już jest unikatowym człowiekiem.

Cytat: It’s not really a baby. It’s just a "blob of tissue".

The fact is that upon fertilization 23 chromosomes from each parent have joined to form a 46-chromosome, complete individual with the eye color, shoe size, and sex already determined. Only oxygen and nutrition are added in the womb. An ultrasound at the earliest stages of development will reveal the specific features of a unique person miraculously being formed.

Cytat:Define "Alive"

Alive means that this being is growing, developing, maturing, and replacing its own dying cells. It means not being dead.


[ Dodano: Pią 10 Sie, 2007 00:10 ]
Annnika napisał(a):Hume'anistka napisał/a:
Interesuje mnie też np. czy robiono kobietom biorącym udział w badaniu regularne USG, aby stwierdzić, że np. oocyt jest rzeczywiście uwalniany do jajowodu itp.


Oczywiście. Stąd wyniki. NIE z powietrza.
Hume'anistka zapewne myślała że z Biblii. :mrgreen:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-08-2007 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #223
 
Hume'anistka napisał(a):DDV,
to, że Cilest wchodzi w zakres metody Youzpego nie znaczy, że nie można go 'codziennie' używać.
Acha - jeszcze jedna "korekta":
to środek który podawałaś jako "antykoncepcyjny" - teraz "troszkę" coś zmieniłaś zdanie ?
Hume'anistka napisał(a):- i małe słowo odnośnie hormonalnych środków antykoncepcyjnych o nazwie "Cilest" - nie wiem, czy osoby wypowiadające się na temat tych tabletek jednofazowych trzymały kiedykolwiek ulotkę producenta w dłoni (bo nie zakładam, że je stosowały): "Cilest" przyjmowany regularnie wstrzymuje owulację, zatem nie ma możliwości, aby był środkiem wczesnoporonnym - bo de facto nie dochodzi do zapłodnienia. Producent jasno wskazuje, że TYLKO regularne stosowanie daje wysoką skuteczność.
(wytłuszczenie moje)

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
10-08-2007 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #224
 
Dlaczego nie mogę pozbyć się wrażenia, że odpowiadacie na moje pytania z politowaniem? Czy Wasza droga jest jedyną słuszną i nie dopuszczacie myśli, że kto inny może mieć inne zdanie na tematy związane z fizjologią, bioetyką czy życiem w ogóle?
Albo - czysto poznawczo - nie jesteście ciekawi, co ma do powiedzenia ktoś, kto myśli nieco inaczej? Oczko

Annniko - jestem biologiem, fizjologiem zwierząt - stąd było moje pytanie dotyczące podania źródła badań, na wyniki których się powołujesz. Wystarczy nazwisko autora(autorów) i ewentualnie przybliżoną informację o publikacji. Jak już wspomniałam wcześniej - chciałabym sobie spokojnie to (= całość badań) przeczytać i przeanalizować. Poważnie.

Scott, ddv - postarajcie się dokładniej czytać moje wpisy. Ewentualnie ustalmy kwestię definiowania - bardzo często dyskusja okazuje się bezpłodna z powodu stosowania przez adwersarzy zupełnie innych definicji dotyczących danego zagadnienia. Jeśli interesujecie się bioetyką - powinniście wiedzieć, że istnieje kilka definicji życia - jako takiego. Tak samo jak sprawa momentu, w którym wolno uznać, że to już człowiek. I co to jest w ogóle wartość, a w szczególności wartość życia?

Poza tym - z punktu widzenia religii katolickiej - czym charakteryzuje się człowiek? Czy to soma tylko?

Scott - co wg Ciebie oznacza słowo 'potencjał'? I czy zawsze następuje rozwój wg zaprogramowanych ścieżek?


Pozdrawiam i wrócę do dyskusji - o ile pozwolicie Oczko - już po zasłużonych wakacjach.
10-08-2007 07:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #225
 
Hume'anistka napisał(a):Annniko - jestem biologiem, fizjologiem zwierząt - stąd było moje pytanie dotyczące podania źródła badań, na wyniki których się powołujesz. Wystarczy nazwisko autora(autorów) i ewentualnie przybliżoną informację o publikacji. Jak już wspomniałam wcześniej - chciałabym sobie spokojnie to (= całość badań) przeczytać i przeanalizować. Poważnie.

Ja to doskonale rozumiem, tylko ja to mam spisane z folii z wykładów i nie mam wykonawcy badań, nie zapisałam ;(

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-08-2007 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów