Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błogosławieństwo
Autor Wiadomość
playah Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Błogosławieństwo
Jeśli pamięc mnie nie myli, to często na Odnowie podczas modlitwy liderzy grupy używają zwrotu "Błogosławię Cie Panie" czy coś w tym guście. Wydało mi sie to trochę podejrzane z początku, bo zawsze myślałem ze tylko Bóg lub ktos z jego Królestwa może tej łaski udzielać :>. No ale olałem to aż do dzisiaj bo natrafiłem na taki fragment w Piśmie Świętym, namiary to List do Hebrajczyków 7,7.
Jak więc my możemy błogosławić Pana? Na odwrót to rozumiem Uśmiech. Czekam na opinie fachowców Oczko. Pozdrawiam Uśmiech

"I shall fear no man, but God
though I walk through tha valley of death
I shed so many tears
Please God walk with me..."
21-09-2004 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie jestem fachowcem, ale nie tylko w czasie modlitw Odnowy błogosławi sie Panu.
Cały Kościól Uwielbia i Błogogławi Mu chociażby w czasie modlitw:
"Chwała na wysokości Bogu a na ziemi pokój ludziom dobrej woli. Chwalimy Cię, BŁOGOSŁAWIMY CIĘ, Wielbimy Cię ..."
Z Liturgi Eucharystycznej: " Błogosławiony jesteś, Panie, Boże wszechświata bo dzięki Twojej hojności otrzymaliśmy chleb, który jest owocem ziemi i pracy rąk ludzkich; Tobie go przynosimy, aby stał się dla nas chlebem życia.
Błogosławiony jesteś, Boże, teraz i na wieki."

Tak wię Błogosławienie Bogu jest zgodne z modlitwą całego Kościoła Katolickiego. A coś więcej jak bardziej zorientuję się w temacie Uśmiech

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
21-09-2004 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
A moze niech ktos zacznie od wyjasnienia jak nalezy rozumiec samo slowo "blogoslawiony"...
21-09-2004 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Gerwaz napisał(a):A moze niech ktos zacznie od wyjasnienia jak nalezy rozumiec samo slowo "blogoslawiony"...
Moja interpretacja błogosławiony = szczęśliwy, błogosławić = życzyć szczęścia.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
21-09-2004 20:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
3. Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei:
(1 Ptr 1:3 BT)

15. Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących,
(1 Tm 6:15 BT)

IMHO, Błogosławiony = wyróżniony, doceniony

Always Look on the Bright Side of Life
21-09-2004 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Tomek ptak napisał(a):
Gerwaz napisał(a):A moze niech ktos zacznie od wyjasnienia jak nalezy rozumiec samo slowo "blogoslawiony"...
Moja interpretacja błogosławiony = szczęśliwy, błogosławić = życzyć szczęścia.

No wlasnie w przypadku Boga chyba to troche dziwnie brzmi, bo "Blogoslawie Cie, Panie" co by mialo oznaczac? "Uszczesliwiam Cie, Panie"? Troche skromnosci Język
21-09-2004 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
"W odniesieniu do Boga błogosławieństwo człowieka polega na wdzięczności za otrzymane od Niego dary. W języku hebrajskim rzeczownik beraka, który jest używany na określenie błogosławieństwa, jest spokrewniony ze słowami oznaczającymi "kolano" i "adorację". Błogosławić Boga to adorować Go w uniżeniu, za wszystkie otrzymane od Niego błogosławieństwa. W językach zaś greckim i łacińskim (odpowiednio terminy eulogia i benedictio) słownictwo wskazuje już nie na samą postawę adoracji, ale na "mówienie dobrze o Bogu". Błogosławić Boga to dziękować mu i dawać wobec innych ludzi świadectwo o Jego cudownym działaniu w naszym życiu."
Z arykułu ks. Janusz Kręcidło MS "Błogosławieństwo w czasach biblijnych i w naszym życiu"
Pełen artukół pod adresem http://www.poslaniecmbs.saletyni.pl/inde...oslaw.html

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
21-09-2004 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
No i wszystko sie wyjasnilo Uśmiech
21-09-2004 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cieszę się że się udało Duży uśmiech

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
21-09-2004 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
playah Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
No...thx 4 info

"I shall fear no man, but God
though I walk through tha valley of death
I shed so many tears
Please God walk with me..."
21-09-2004 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
playah napisał(a):Jeśli pamięc mnie nie myli, to często na Odnowie podczas modlitwy liderzy grupy używają zwrotu "Błogosławię Cie Panie" czy coś w tym guście. Wydało mi sie to trochę podejrzane z początku, bo zawsze myślałem ze tylko Bóg lub ktos z jego Królestwa może tej łaski udzielać :>. No ale olałem to aż do dzisiaj bo natrafiłem na taki fragment w Piśmie Świętym, namiary to List do Hebrajczyków 7,7.
Jak więc my możemy błogosławić Pana? Na odwrót to rozumiem Uśmiech . Czekam na opinie fachowców Oczko . Pozdrawiam Uśmiech
Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie, że ś przez krzyż Swój i Mękę swoją świat odkupić raczył znasz pewnie te słowa?

Chwała na wyskości Bogu napisał(a):Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis. Laudamus te, benedicimus te, adoramus te, glorificamus te, gratias agimus tibi propter magnam gloriam tuam, Domine Deus, Rex caelestis, Deus pater omnipotens. Domine Fili unigenite, Iesu Christe, Domine Deus, Agnus Dei, Filius Patris; qui tollis peccata mundi, miserere nobis; qui tollis peccata mundi, suscipe deprecationem nostram; qui sedes ad dexteram Patris, miserere nobis. Quoniam Tu solus Sanctus, Tu solus Dominus, Tu solus Altissimus, Iesu Christe, cum Sancto Spiritu in gloria Dei Patris. Amen.
Bede dico, bene dicere - dobrze mówić, wysławiać, uwzniaślać imię Boże.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2007 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów