Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Okno życia"
Autor Wiadomość
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
semper_malus napisał(a):Ja nie kwestionuje sensu istnienia tego podajnika bo jest potrzebny, tylko patetyczna nazwa akno życia, święcenie celebra ochy i achy we wszystkich serwisach i dziennikach to IMHO przesada.
Takie czasy, że telewizja jest głównym nosnikiem informacji - chyba ludzie wiecej gapia sie w to pudlo niż czytają, a tak przynajmniej jest szansa, że do dużej liczby osób w takiej sytuacji ta informacja dojdzie i może, jak sam piszesz późnie, kilka żyć zostanie uratowanych.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
21-03-2006 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
O tyle się z semperem zgadzam, że jak zwykle nasza TV popada ze skajności w skrajność - tereraz topi pomysł w słodkosciach i wyśpiewuje pod niebiosa chwałę pomysłodawcy, a jutro nikt już nie usłyszy o tym ani słowa...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-03-2006 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
No bo potem zaczyna sie ciezka orka, czyli codzienna praca, a to już nie jest tak medialne. Ale myślę, że w lokalnych mediach może trochę częściej będzie o tej inicjatywie słychać. Tylko z drugiej strony, jest to na tyle intymny problem - mam na mysli pozostawienie dziecka, ze nie wiem czy potrzebny jest temu potem rozgłos...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
21-03-2006 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Annnika napisał(a):O tyle się z semperem zgadzam, że jak zwykle nasza TV popada ze skajności w skrajność - tereraz topi pomysł w słodkosciach i wyśpiewuje pod niebiosa chwałę pomysłodawcy, a jutro nikt już nie usłyszy o tym ani słowa...

A nawet jak to wprowadzą, to przepisy będą utrudniały wszystko i będzie jeszcze wiekszy bajzel niż był. Sam jednak pomysł jest bardzo dobry, tylko wraz z takimi pomysłami trzeba dostosowywać przepisy, ułatwiające osobom,które chciały by się zajmować tymi dziećmi - warunki adpocyjne. Myślę,że to okno może uratować wiele dzieci - jesli sie o to właściwie zadba.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-03-2006 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Ów podajnik uratuje jedynie życie dzieci w sensie biologicznym. Nie zapewni im ani adopcji ani normalnego dzieciństwa.

A "bajzel" w przepisach jest jak najbardziej zbieżny z nauką społeczną w kościoła, gdyż ponad wszystko honoruje świętość związku matki (biologicznej) i dziecka i w ten sposób pośrednio chroni uświęconą przez kościół, boga i co tam jeszcze chceta instytucję rodziny.

A przepisy adopcyjne powinny mieć za zadanie częściowo (nie całkowicie!) utrudnienie adpocji rodzicom zastępczym. Same dobre chęci nie wystarczą. Muszą wykazać, że im zależy, że zdobędą sie na wiele by móc być rodzicami, gdyż jak mawiali Rzymianie "Adoptio naturam imitatur" (Przysposobienie naśladuje naturę). W sensie prawnym po adoptowaniu dziecka biologicznej matki nie ma , a przynajmniej być nie powinno. Jakby nigdy nie istniała.

Z tym zarówno sądy jak i obowiązujące prawo mają problem, gdyż ciężko przychodzi (w miarę) normalnym ludziom odrzucić twierdzenie iż "matka to jednak zawsze matka".

Powtórzę raz jeszcze iż podajnik ów czy tam okno to rzecz potrzebna, ale nie ma sensu dorabiać do niego ideologii, bo problem leży gdzie indziej.
22-03-2006 22:29
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
I tu sie zgadzamy, nie może być za łatwo ,bo każdy by mógł dostać dziecko przy zmiejszonej kontroli, ale u nas przepisy to juz gruba przesada :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-03-2006 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
Fakt lepiej opylać dzieci na aukcjach.
30-03-2006 16:48
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
Doskonale wiesz, że nie o tym mówię - chodzi mi o to, że przepisy potrafią skutecznie uniemożliwić dobrym rodzinom, porządnym, które mogłyby zapewnić dom dziecku, czekają kilka lat bezskutecznie.

Pewnie, że dziecko to nie pies i byle kto nie powinien mieć okazji i prawa do opieki ale czasem przepis przerasta czlowieka o kilometry...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-03-2006 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Przepisy nie są takim problemem jak ludzie, którzy je stosują.

Po to aby adoptować niezbędne jest podjęcie decyzji a z pktu widzenia biurokraty wygodnie jest nic nie robić, względnie utrudniać maksymalnie adopcję zasłaniając się dobrem dziecka. Argument o dobru dziecka zapewnia krycie tyłka w niemal każdym przypadku.
30-03-2006 17:49
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Zawsze Zły napisał(a):Ja nie kwestionuje sensu istnienia tego podajnika bo jest potrzebny, tylko patetyczna nazwa akno życia, święcenie celebra ochy i achy we wszystkich serwisach i dziennikach to IMHO przesada.

Nadszedł ten moment, kiedy ja zgadzam sie z Autorem tego zapisu. Mam nieco inne zdanie ale zasadniczo i pobieżnie przychylnie patrze na negacje patosu Okna Życia

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-03-2006 00:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
semper_malus napisał(a):Po to aby adoptować niezbędne jest podjęcie decyzji a z pktu widzenia biurokraty wygodnie jest nic nie robić, względnie utrudniać maksymalnie adopcję zasłaniając się dobrem dziecka. Argument o dobru dziecka zapewnia krycie tyłka w niemal każdym przypadku.
Polecam artykuł z najnowszej Polityki na temat domów dziecka i rodzin zastępczych. Interesujący jest tam fragment odnoszący się właśnie do urzędniczej strony.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
31-03-2006 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Offca napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/1280679,11,item.html
Nie wchodzi mi ta stronkaSmutny

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
10-05-2006 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Bo pewnie już nieaktualna.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-05-2006 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
Może serwer zmienili :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-05-2006 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
No ja to zawzse jestem na czasie :/ Duży uśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
10-05-2006 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów