Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światynia Bożej Opatrzności czy Pomnik Ludzkiej Pychy?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Leszek napisał(a):
Cytat:??? Kordecki bronił Jasnej Góry???
Wybacz, Leszku, ale skłaniam się do przypuszczeń, że to Ty jesteś pośród nas największym ignorantem historycznym...
Jeśli chcesz się naprawdę przekonać, kto jest ignorantem, zacznij czytać książki historyczne. Ale nie te, które propagowała kiedyś komuna, a dzisiaj jej pogrobowcy.
Tobie mogę polecić podobna rzecz - zacznij czytac NIEZALEŻNYCH od komuny i kościoła historyków - a nie tych, którzy mają swego rodzaju "imprimatur" bo wychwalają kościół pod niebiosa w każdym zdaniu jakie napiszą - wg nich niedługo pewnie okaże się, że kościół wygrał II wojnę, pogonił ruskich znad Wisły i obalił PZPR. Bo i tak mozna.
Przecież nawet posłowie LPR-u i PiS-u sami przyznali w głośnym jakiś czas temu sporze, że owa "bohaterska obrona klasztoru przez Kordeckiego" to raczej narodowa tradycja, coś w rodzaju mitu, niż fakt historyczny.
Ale wróćmy do tematu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-04-2006 07:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #32
 
Ks.Marek napisał(a):Głosy zas na "NIE" świadczą m.in na niekorzyść patriotyzmu
Patriotyzmem byloby wyrzucanie pieniedzy ze Skarb Państwa na bezuzyteczny budynek??

Ks.Marek napisał(a):Dziwi mnie równiez fakt, iz zdeklarowani ateiści wrzucają do tego tematu 3 grosze. Helmut - nie dałeś zapewne ani grosza na budowe świątyni Opattrzności - i OK - masz do tego prawo.
A nie powinien dziwic. Mowa byla o niecheci panstwa do dokladania sie do tej inwestycji i o to tutaj chodzi. Jezeli panstwo poswieci fundusze, to kazdy da pare groszy, czy tego chce, czy nie.
27-04-2006 07:53
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:Przecież nawet posłowie LPR-u i PiS-u sami przyznali w głośnym jakiś czas temu sporze, że owa "bohaterska obrona klasztoru przez Kordeckiego" to raczej narodowa tradycja, coś w rodzaju mitu, niż fakt historyczny.
Wobec tego podaj konkretne fakty.
27-04-2006 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ks.Marek napisał(a):Dziwi mnie równiez fakt, iz zdeklarowani ateiści wrzucają do tego tematu 3 grosze. Helmut - nie dałeś zapewne ani grosza na budowe świątyni Opattrzności - i OK - masz do tego prawo.
Tak się składa, że daję co miesiąc..... :|
A co - uważa ksiądz, że skoro jestem niewierzący to powinno mi się odmwiac prawa do zabierania głosu w sprawach państwowych? Tak, państwowych, bo finansowanie z budżetu państwa irracjonalengo projektu jest sprawą już wagi państwowej. Czyli - "Polak=katolik" zawsze i wszędzie?
Mam prawo wrzucać swoje "trzy grosze" - bo tak się składa, że moje grosze (więcej niż trzy) w jakiejś części finansują ten absurd.
A tak się u nas utarło, że w przypadku potrzeb naprawdę "palących" władztwo nasze rozkłąda ręce jęcząc "Nie ma środków w budżecie". Natomiast gdy tylko któyś z "hierarchów" palcem kiwnie - kasa się zawsze znajdzie.
CZY TO JEST PATRIOTYZM?
NIE! - to jest służalczość wobec obcego państwa.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-04-2006 08:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek napisał(a):Cichociemny napisał/a:
Warto wspomnieć że właśnie po tym "cudownym " ślubowaniu Jana Kazimierza i mianowaniu MP na królową Polski to tylko równia pochyła na dno z którego do tej pory podnieść się ten naród nie może . Dzięki za takie śluby .


+
Gdyby nie ten fakt, to dziś siedziałbyś na micha brukwianki a ruski żołdak by ci w usta nagana pchał, żebyś za wiele sobie nie pojadł.

Fakt teraz jadam polędwiczkę i jeżdżę limuzyną - szkoda że trzeba na to zarabiać w Anglii . :twisted:
Bo niestety nie każdy mieszka na plebani.

Cytat:[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 01:25 ]
Cichociemny napisał/a:
Dz.Ap. 7:48-50
48. Ale Najwyższy nie mieszka w budowlach rękami uczynionych, jak mówi prorok:
49. Niebo jest tronem moim, A ziemia podnóżkiem stóp moich; Jaki dom zbudujecie mi, mówi Pan, Albo jakie jest miejsce odpocznienia mego?
50. Czy nie ręka moja uczyniła to wszystko?


+

Czyżbym miał do czynienia z jehowita, że mi takie durnoctwa wciska? Człowiek - weź sie za konkrety jak chcesz uczciwie wieść spór. Naucz sie posługiwać Pismem Świetym, a nie makaron mi tu nawijasz.

=D> Pogratulować elokwencji , rozczaruję księdza albo nawet zaskoczę tak się składa, że nie jest to takie proste :shock: jeśli nie katolik to napewno "jehowita" :- .
Czas zacząć myśleć , a nie rzucać na prawo i lewo seminaryjnymi frazesami.

Skoro ekscelencja twierdzi że cytowanie Bibli to durnoctwo i "nawijanie makaronu" to czołobitnie przepraszam . Widocznie wystarczy założyć koloratkę by mieć prawo czuć się autorytetem i "kulturalnie " pouczać innych.

Mam wielką nadzieję ,ze ksiądz mnie nauczy jak się posługiwać poprawnie Pismem Świętym , zawsze wydawało mi się ,że mogę je poprostu czytać , ale jak widać ta "ksiązka" służy do czegoś innego tylko ja jej używam niewłaściwie , może powinienem np. nią podpierać półkę :-s , ale zapewne się tego dowiem :jupi:

Cytat:[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 01:29 ]
Cichociemny napisał/a:
Tym bardziej mnie to irytuje ,że pieniądze na to wyciąga się podstępem i przymusem


a konkrety gdzie?
A konkretnie drogi księże (może) proboszczu - wyciąganie z budżetu państwa pieniędzy jako alternatywa na brak szczodrobliwości "wiernych" jak dla mnie to trochę nieuczciwe , bo jak już wspominałem podatki "chciał nie chciał" płacić musimy i nie mamy(jak widać) żadnego wpływu na co one "idą". Budowanie obiektu kultu religijnego (bo jest nas więcej) za pieniądze tych którzy sobie tego nie życzą jest "fe" [-X nie ładne ,tym bardziej ,że nie jest to obiekt użyteczności publicznej i nie całemu społeczeństwu będzie służył.

ps.
tak samu bym reagował gdyby sejm fundował świątynie na cześć boga Wisznu za pieniądze podatników (żeby nie było ,że jestem taki antykatolicki) :mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
27-04-2006 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Tak się składa, że daję co miesiąc.....

Pytam: po co?
Cichociemny napisał(a):Fakt teraz jadam polędwiczkę i jeżdżę limuzyną - szkoda że trzeba na to zarabiać w Anglii

Jak to ktos powiedział: podróże kształca, co nie? :wink:
Cichociemny napisał(a):Widocznie wystarczy założyć koloratkę by mieć prawo czuć się autorytetem i "kulturalnie " pouczać innych.

W sumie tak.
Cichociemny napisał(a):Budowanie obiektu kultu religijnego (bo jest nas więcej) za pieniądze tych którzy sobie tego nie życzą jest "fe" [-X nie ładne ,tym bardziej ,że nie jest to obiekt użyteczności publicznej i nie całemu społeczeństwu będzie służył.

Jest to wykroczenie przeciw 5 przykazaniu Koscielnemu. Jęśli jesteś Katolikiem - to ucisz sie i mysl, współodczuwaj z Kościołem. W przeciwnym wypadku twój katolicyzm jest wątpliwy [-X A co do użyteczności: co, ktos postawi zakaz wstępu nie-katolikom??

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-04-2006 15:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #37
 
Ks.Marek napisał(a):co, ktos postawi zakaz wstępu nie-katolikom
Swietny przyklad uzytecznosci - budynek do wchodzenia za 100mln. Mozna wejsc i sie rozejrzec.
27-04-2006 15:41
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ks.Marek napisał(a):Jest to wykroczenie przeciw 5 przykazaniu Koscielnemu

Niestety nie znam przykazań kościelnych :-k Ale zapewne mnie ksiądz oświeci .
Ks.Marek napisał(a):arek"]Jęśli jesteś Katolikiem - to ucisz sie i mysl, współodczuwaj z Kościołem. W przeciwnym wypadku twój katolicyzm jest wątpliwy [-X

Już uniżenie proszę księdza się UCISZAM i kajam w pył :roll2: . A co do mojego katolicyzmu jest wątpliwy a nawet wielce zwłaszcza ,że narzucono mi go z urodzenia ,ale już od daaaawna jestem wolny Halelluja :jupi: :jupi: :jupi: i tak się składa ,że jestem protestantem :mrgreen:

Ks.Marek napisał(a):A co do użyteczności: co, ktos postawi zakaz wstępu nie-katolikom??
Diękuje ,dziękuje za zaproszenie pewnie skorzystam jak będę w okolicy - :roll: tylko po co? Czasy kiedy gawiedź chodziła to kościoła święte obrazki oglądać 8-[ się skończyły (mamy teraz telewizje Szczęśliwy )
No chyba ,że pozwolą mi skorzystać z =P~ WC na plebani :-k bo jakieś pewnie się znajdzie

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
27-04-2006 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #39
 
A ja mogę zabłysnąć :mrgreen: :?:

5 przykazań kościelnych
(aktualna wersja obowiązująca w Polsce)

1.W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
3. . Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.
4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.
5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

Pięć przykazań kościelnych (stara wersja)

1. Ustanowione przez Kościół dni święte święcić.
2. W niedzielę i święta we Mszy świętej nabożnie uczestniczyć.
3. Posty nakazane zachowywać.
4. Przynajmniej raz w roku spowiadać się, a w czasie wielkanocnym Komunie świętą przyjmować.
5. W czasach zakazanych zabaw hucznych nie urządzać

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-04-2006 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
+
Powiem krótko, myślcie sobie co chcecie drodzy moi, ale:

z protestantami, którzy uważają swą wyższoć nad Kośćiołem Katolickim oraz z ludźmi nie mającymi odpowiednich komptencji do podejmowania takiego czy innego tematu, nie marnuje czasu na deliberacje

Amen Alleluja


edytowane: msg

[ Komentarz dodany przez: msg: Pią 28 Kwi, 2006 08:07 ]
jak dla mnie, to ta wypowiedź w wersji oryginalnej kwalifikuje się do ostrzeżenia

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-04-2006 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Dosć ostro, nie warto sie chyba unosic Oczko złość pięknosci szkodzi :mrgreen:

By the way - panowie, moze unikajcie siebie wzajemnie :?: =- dziwnie na siebie dzialacie...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-04-2006 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ks.Marek napisał(a):Cichociemny napisał/a:
Widocznie wystarczy założyć koloratkę by mieć prawo czuć się autorytetem i "kulturalnie " pouczać innych.


W sumie tak.

serio tak ksiądz mysli?
Ks.Marek napisał(a):Powiem krótko, myślcie sobie co chcecie drodzy moi, ale:
z protestantami nie marnuje czasu na deliberacje
Księże...Chyba brakuje księdzu pokory?Ksiądz ma nieść miłość do każdego człowieka....Pewnie ja jestem skretyniałą zbyt emocjonalnie podchodzącą do sprawy katoliczką,ale właśnie się rozpłakałam,ze sa tacy księża...Moze powinnam to napisać na PW,ale cóż jestem niedoskonała i napisałam to tak!

edytowane: msg
27-04-2006 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #43
 
Wydaje mi sie że od dawien dawna ta dyskusja juz nie odpowiada tematowi ewetualnie nie prowadzi do niczego dobrego Smutny Zamykam Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-04-2006 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów