Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hierarchia Kościoła Katolickiego
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Ok, to kontynuuję w nowym wątku.

Uznaję posłuszeństwo Hierarchii, ale to posłuszeństwo nie zabrania mi myśleć i mieć własne zdanie, meto Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-04-2006 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Annnika napisał(a):A mnie to czekanie naprawdę wkurza, może w tej chwili gromy na mnie polecą - trudno. Dopóki Hierarchia ne wypowie się jednoznacznie, co i jak - na ile powinno się łączyć stanowisko mówców RM i stanowisko ofiacjalne KrK - nie będzie porządku, a coraz więcej bałaganu; coraz wiecej bezsensownych emocji ,podżegania i zamieszania także w polityce :evil:

Niedawno byłam "skazana" na kilkugodzinne sluchanie RM, audycje "jak leciały", bo nasz kierowca autokaru sobie tego słuchal... na cały pojazd . Nawet w durnowatym filmie o gangach nie padło w godzinę tyle rasistowskich i innych slów, oskarżeń i pomówień. Żałosne i strasznie smutne ;( Pomijam oczywiście jawne herezje różnych zaproszonych gości...

Kotuś, a może jakieś konkrety ? Choćby datę, kiedy musiałaś cierpieć te katusze ? RM ma zwyczaj dość pieczołowicie archiwizować swoje audycje, więc gdybyś podała datę, to możnaby odsłuchać z ich strony internetowej co się danego dnia działo. Bo nie mam zbyt dużo czasu na słuchanie RM, jeśli już to TV Trwam zdarza mi się podejrzeć. I choć nie wzbudza mojego entuzjamu to raczej wydaje mi się po prostu nudna niż budzi skojarzenia z filmammi gangsterskimi, w których rzekomo pada dużo rasistowskiego czegoś tam... Czy rzeczywście ? Szczerze mówiąc nie oglądam dużo TV, ale jeśli już to też nie zauważyłem.
Z tego co zdarza mi się słuchać RM/ TV Trwam to zauważam, że jedyne poważne zastrzeżenie to nadmiar polityki i pewna skłonność do przejaskrawień, histerii, ale cóż zrobić. Taka uroda polskiego katolicyzmu i cóż zrobić. Na pocieszenie powiem, że za mojej młodości było znacznie gorzej, zwłaszcza gdy sekretarzem generalnym Episkopatu był Tadeusz Pieronek. A to, że po tym jak mu biskupi podziękowali za misję zaczął robić minkę dobrego wujaszka to niekoniecznie świadczy o nim dobrze.

Prawda, mogłoby być więcej ambitniejszych audycji, zwłaszcza w Rozmowach Niedokończonych, Katechezy to dobry pomysł, ale denerwują mnie jako zbyt schematyczne, trochę mało żywe... Ale żeby rasizm jak w gangsterskich filmach i jawne herezje ?
Takich zarzutów nie powstydziłoby się PAXowskie Słowo Powszechne zwalczające prymasa Wyszyńskiego. Zresztą wtedy, już po Soborze Watykańskim II bardzo często komunistyczna i PAXowska propaganda próbowała przecistwiać ,,dobrych" Papieży Jana XXIII i Pawła VI ,,złemu" prymasowi Wyszyńskiemu i Episkopatowi, mającymi być reakcyjną kliką w reformującym się Kościele. Ciekawe, że podobnych argumentów używa się teraz w atakach na Radio Maryja. Które nie jest może arcydziełem ( rzeczywiście, o Rydzykowi CSSR daleko do geniuszu Wielkiego Prymasa Tysiąclecia ), ale wściekłe opętańcze ataki na nie są po prostu obrzydliwe.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
01-04-2006 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
Przykro mi, ale konkretnej daty nie mogę podać bo nie pamietam, podczas której wyprawy to było... chodziło oto, że np. rasistowskie czy heretyckie wypowiedzi słuchaczy NIE BYŁY KORYGOWANE ani komentowane... od dawien dawna brak sprzeciwu oznacza zgodę a nawet jak prowadzący uważa inaczej ,to słuchacze i tak wcześniej czy później dojdą do tego samego wniosku...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-04-2006 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
A to bardzo interesujące zaproszenie, tylko o czym tu dyskutować, bo nikt nie sprecyzował jasno problemu.
1. Czy to ma być dyskusja o posłuszeństwie w hierarchii Kościoła?
2. Czy to ma być dyskusja o potrzebie istnienia hierarchii w Kościele?
3. Czy to ma być dyskusja o sposobie reagowania hierarchii Kościoła na różne wydarzenia o charakterze społecznym, a związanych z Kościołem?

Rozumiem, że temat został wyłączony z dyskusji o RM - chyba już wszyscy zdążyli się zorientować, że nie uwielbiam tej rozgłośni.

Reakcja hierarchii kościelnej na ten ewenement jest wypadkową sił w episkopacie, a nie motywowana merytorycznymi względami.

Jeżeli jakikolwiek środek przekazu zakłada szyld "katolicki", to jest obowiązany przestrzegać podstawowych norm moralnych głoszonych przez ten Kościół, a więc: miłość bliźniego, poszanowanie dla inności, narodowości czy światopoglądów. Ma prawo zająć swoje stanowisko wobec tego światopoglądu, wykazać błędy lub zalety, ale nie ma prawa nikogo obrażać z powodu tego poglądu. Ma także obowiązek głosić wiadomości prawdziwe, a nie plotki domysły lub sugestie - tego wymaga się od każdej rozgłośni, nie tylko religijnej.

Jest kwestią drugorzędną posłuszeństwo wobec hierarchii kościelnej w przypadku, gdy rozgłośnia nie działa na mocy specjalnego zlecenia episkopatu i nie głosi oficjalnych komunikatów tegoż gremium. Jednakże naruszenie podstawowych, wręcz elementarnych zasad wiary, jest już podstawą do interwencji dla episkopatu, gdyż nie może on pozwolić na sianie fermentu wśród wiernych, na kłamstwa, obelżywości i sianie nienawiści.
W momencie oskarżeń rzucanych na biskupów, reakcja powinna być natychmiastowa - zamknięcie rozgłośni. Zły to ptak, który swe gniazdo kale.
Jest wiele bardzo dobrych katolickich rozgłośni, które mogą lukę wypełnić. Jest dość świeckich krytycznych rozgłośni, którym wypada krytykować wszystko i wszystkich.

Hierarchia kościelna realizując przesłanie papieża i Waticanum II, nie może angażować się politycznie, a zatem nie powinna tolerować takich zachowań w rozgłośniach katolickich, gdyż pracują one na image całego Kościoła.

Teraz co do tego, czy hierarchia w kościele winna istnieć? Strukturę organizacyjną KK ukształtował ustrój feudalny, który w stosunku do poprzedzającego go ustroju niewolniczego (czasy Chrystusa) był postępem. Jednak mamy XXI wiek i już dawno te ustroje przebrzmiały, a zasady naszej wiary są wyjątkowo demokratyczne: szanują każdego człowieka bez wyjątku, Bóg pochyla się nad każdym bez wyjątku. W tej sytuacji, hierarchia ustawiona pionowo powinna zniknąć ze struktury KK. Powinna występować jedynie podległość w kwetiach wiary, aby zachować tożsamość wiary, natomiast w sprawach administracyjnych powinni decydować urzędnicy kościelni wybierani przez wszystkich duchownych na określone kadencje. Nie powinno się łączyć "mistrzostwa duchowego" z funkcjami administracyjnymi.
Jeśli jest to trochę niejasne, to proszę o pytania.

http://www.forumchrzescijanskie.org
01-04-2006 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Fragment wypowiedzi dla Radia Maryja po wizycie "ad limina Apostolorum" w Watykanie:

E ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, ordynariusz drohiczyński
Bronię Radia Maryja

,,Byłem u ks. kard. Andrzeja Marii Deskura, pierwszego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, który ją zresztą organizował i który nadal jest tzw. emerytowanym przewodniczącym. Do niego - jak wiem - sekretarz tej rady przychodzi każdego dnia na półgodzinne konsultacje i omówienie przekazanych informacji.
Na końcu spotkania ks. kard. Deskur, który żywo interesuje się sprawami Polski i Radia Maryja, powiedział, że sługa Boży Jan Paweł II prosił go, by zawsze bronił Radia Maryja. Zapytałem więc, czy mogę powiedzieć to publicznie. Ksiądz kardynał odpowiedział, że tak: "Proszę publicznie powiedzieć, że Ojciec Święty Jan Paweł II przekazał mu takie polecenie, aby bronił Radia Maryja". Więc ja się tym dzielę. Ale myślę, że - dziękować Bogu - po prostu nie trzeba będzie bronić publicznie Radia Maryja, bo przecież i poziom, i jakość programów, i to wszystko, czym jest Radio Maryja, sprawi, że jego wrogów będzie i tak coraz mniej. I tego z całego serca życzę."


http://ekai.pl/forum/?forum_action=read&...=515&t=515

Zamilczcie proszę i nie próbujecie podważać tej prawdy, którą Wam kiedyś pozostawiłem, raczej słuchajcie głosu Ojca Świętego - jest to jedyna taj jasna w 100% wypowiedź Papieża na temat RM i dopóki nie usłyszymy równie jasnej, ale negatywnej oceny ze strony innego Papieża, to jest faktycznie oficjalne stanowisko Kościoła; ,,Paś baranki moje" - rzekł kiedyś Janowi Pawłowi II Pan i Wy nie bądźcie jak owe nieposłuszne owce, które poginęły z Domu Pana - dajcie się prowadzić Piotrowi. Temat jest wyczerpany i ja też znikam - ktoś odkopał temat stwarzając pozory, że nie miałem racji, a że przypadkiem tu zaszedłem, to i zareagowałem.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
02-04-2006 02:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Hierarchia w Kościele??? Czy ja wiem... to jest problem. Patrzy człowiek na tych księży, którzy są ambitni i dążą za wszelką cenę do biskupstwa, czy choćby do własnej parafii, do bycia proboszczem. To jest naprawde smutne. No ale w końcu nie jest tak tylko w Kościele i nie dotyczy to wyłącznie duchownych. W końcu taki pęd ku karierze jest wszędzie, we wszystkich firmach i instytucjach. No cóż...to tyle na ten temat.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
02-04-2006 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ajfen napisał(a):Patrzy człowiek na tych księży, którzy są ambitni i dążą za wszelką cenę do biskupstwa, czy choćby do własnej parafii, do bycia proboszczem.
Znam wielu, którym się to nawet nie śniło. Znam takich, którzy są zwykłymi szaraczkami a przy tym ogromnym narzędziem w ręku Boga. OUśmiech
02-04-2006 10:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Daidoss napisał(a):Znam wielu, którym się to nawet nie śniło. Znam takich, którzy są zwykłymi szaraczkami a przy tym ogromnym narzędziem w ręku Boga.
I o to chodzi Daidoss. Ja też takich znam.
Jednakże funkcjonujący system feudalny w strukturze KK i otoczenie, które kształtuje człowieka (bo przecież klerycy z księżyca nie przylecieli) nastawione na KARIERĘ, daje bardzo niebezpieczny mariaż: kariery zawodowej duchownego. Oddzielenie spraw "mistrzostwa duchowego" od kariery administracyjnej, byłoby pewną barierą. Nie wiem jak w innych krajach, ale w Polsce, gdzie prawie cały naród wiarą stoi, na księżach spoczywa mnóstwo zwykłej biurokratycznej roboty, organizacyjnej, administracyjnej, no i dydaktycznej. To z czasem powoduje, że ksiądz zaczyna się "specjalizować" albo w pracy nad duchowością swojej trzódki parafialnej, zaniedbując administrację, albo staje się wspaniałym biurokratą, ze stemplem w głowie, zaniedbując całkowicie sprawy duchowe wiernych. Po porostu księża są za bardzo obciążeni w tym systemie, zwłaszcza ci na dole hierarchii.

http://www.forumchrzescijanskie.org
02-04-2006 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Annika napisał(a):Przykro mi, ale konkretnej daty nie mogę podać bo nie pamietam, podczas której wyprawy to było... chodziło oto, że np. rasistowskie czy heretyckie wypowiedzi słuchaczy NIE BYŁY KORYGOWANE ani komentowane

To po co w ogóle to piszesz, skoro nie masz na nic dowodów, argumentów ani nie potrafisz nawet sprecyzować swoich zarzutów. Piszesz o jakimś rasiźmie, o herezjach ? Więc co takiego słyszałaś ? Że nie ma Trójcy Świętej, że Jezus nie zmartwychwstał ? CO rozumiesz przez rasizm ? Rzadko słucham RM, TV Trwam nieco częściej i jakoś nie zauważyłem niczego, przynajmniej w takim natężeniu, żeby musiał interweniować aż Episkopat czy raczej przełożeni zakonu Redemptorystów, bo zdaje się, że Episkopat nie ma tu zbyt dużo do powiedzenia.

Cytat:od dawien dawna brak sprzeciwu oznacza zgodę a nawet jak prowadzący uważa inaczej ,to słuchacze i tak wcześniej czy później dojdą do tego samego wniosku...

A co do korygowania. Szczerze mówiąc naciągany problem, nawet gdyby zarzuty były prawdziwe. Moim zdaniem radio może odpowiadać za to, co głoszone jest w felietonach redakcyjnych, przez osoby które tam pracują, ale nie za to, co sobie gadają ludzie przez telefon... Tu każdy musi się zdać na własny rozum. Tak samo jak w przypadku portali internetowych - co innego to co się ukazuje się w części ,,stacjonarnej" a co innego co ludzie sobie bazgrolą na forum.

Poza tym, cały czas rozpiera mnie ciekawość - co to były te rasistowskie wypowiedzi i jakie to były te herezje ( czyli zaprzeczanie prawdom wiary definitywnie podanym przez UNK np Niepokalanemu Poczęciu, Zmartwychwstaniu Chrystusa, Kanonowi Pisma Świętego ...). Pomijam już fakt, że ważne jest jeszcze natężenie tych herezji, bo pojedynczy wybryk jaiegos oszołoma czy prowokatora mnie nie interesuje.

Tak na zakończnie wszystkim moherkillerom dedykuję wywiad z ks. Obirkiej SI, który dokładnie rok temu zbulwersował polskich katolików. Przynajmniej niektórych, bo wielu było zachwyconych.

http://www.opoka.org.pl/forum/forum.php?...ow&id=4015

No i co ? Nie wpadło Wam do głowy, że za kilkanaście, może nawet kilka lat ze swoimi poglądami na homoseksualizm, antykoncepcje, seks przedmałżeński sami będziecie rasistami oskarżanymi o herezje a małolaty w internecie będą błagać biskupa Obirka, żeby zrobił z wami wreszcie porządek ?

Szczególnie dużo powinien wam mówić ostatni fragment ,,dzieła" :

Cytat:Czy należy obawiać się siły nowych ruchów religijnych tak mocno wspieranych przez Jana Pawła II?

Nie przywiązywałbym do nich wiekszej wagi. Uważam, że te ruchy i wsparcie udzielane im przez papieża wynikało katolicyzmu polskiego, gdzie dużą rolę odgrywa namacalny i ostentacyjny charakter religii. Papież i jego otoczenie obawiało się zaniku widzialnej warstwy socjologicznej Kościoła. To należy rozumieć w kontekście„konfrontacyjnego” doświadczenia totalitaryzmów Jana Pawła II – ten wygrywa, kto ma za sobą masy. Papież odczuwał głęboką radość, kiedy widział rzesze ludzi przed sobą, a grupy wywodzące się z ruchów, o których mówimy, lubiły się gromadzić i hałaśliwie śpiewać pod jego oknami. To było bardzo związane z osobowością Karola Wojtyły i nie przywiązywałbym do tego nadmiernej uwagi na przyszłość. "

No, więc sobie uważajcie, bo szermierze postępu w Kościele jak się już rozprawią z Rodziną Radia Maryja wezmą się i za Was. Bo czyż to nie o tych waszych Odnowach, Oazach i gdzie tam jeszcze działacie ? I być może prędziej niż się Wam wydaje, bo ten wywiad ukazał się w La Soir niespełna trzy dni po śmierci Jana Pawła II. Ale w świecie mieniącym się mianem ,,cywilizowanego" o Janie Pawłe II mają podobne zdanie jak Wy o o. Rydzyku. Do nas też ta zaraza prędzej czy później zawita.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
02-04-2006 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #25
 
Co do rasizmu - a jak mam rozumieć wypowiedź pewnej pani, że Murzyni są z natury stowrzeni do .. pracy fizycznej :?:

A co do innych kwestii... Nie uważam, żeby MAryja jako jednak czlowiek powinna bycuwielbiana, owszem , w jakiś sposób czczona za swoje posłuszeństwo i pokorę ale nie żeby jej hołd równy Bogu oddawać - to znowu wypowiedź innego słuchacza, nie skorygowana przez prowadzącego.

Pomijam już pieśń pochwalną dla BŁOGOSŁAWIONEGO o. Dyrektora :/ - inna słuchaczka.

Skoro nikt z redakcji Radia i z prowadzących tego nie skomentował odpowienio - mniemam, że ta postawa wydaje im się być słuszna. Jak i pozostałe wymienione.

A ksiadz Obirek nie jet dla mnie żadnym autorytetem...

-----------

Proszę trzyamć się tematu - po raz ostatni odpowiadam w wątku o Hierarchii na posty o RM - jest na to osobny wątek. Inne posty będą przemieszczane lub usuwane.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-04-2006 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Annika napisał(a):Proszę trzyamć się tematu - po raz ostatni odpowiadam w wątku o Hierarchii na posty o RM - jest na to osobny wątek. Inne posty będą przemieszczane lub usuwane.


:aniol: NIE MA TAKIEj POTRZEBY, ŻEBY SIĘ EPISKOPAT ANGAŻOWAŁ SIĘ W TO, CO WYGADUJĄ OSZOŁOMY I PROWOKATORZY W RADIU NAWET KATOLICKIM PODOBNIE JAK NA FORACH DYSKUSYJNYCH, NAWET KATOLICKICH. :aniol:

A dyskusja na temat RM stanowi po prostu uzasadnienie mojego poglądu, bo inaczej sobie nie jestem w stanie tego wyobrazić. Nie przywykłem wyglaszać poglądów, nie uzasadniając ich. Może Ty masz inaczej.
Chyba że Tobie zależy na dyskusji w stylu ,,Kto jest twoim idolem, i dlaczego Lenin" Albo, co może bardziej pasuje - Kto wg Ciebie jest wrogiem ludzkości i dlaczego O. Rydzyk CSSR". :diabelek:


Annika napisał(a):Co do rasizmu - a jak mam rozumieć wypowiedź pewnej pani, że Murzyni są z natury stowrzeni do .. pracy fizycznej (...) Pomijam już pieśń pochwalną dla BŁOGOSŁAWIONEGO o. Dyrektora - inna słuchaczka.

No cóż, wszędzie się znajdą oszołomy albo zwykli prowokatorzy...

Żeby nie być monotematyczny napisze więc jeszcze, że tak samo nie uważam, że Episkopat powinien ingerować w to, co piszą użytkownicy na np Forum Dyskusyjnym Katolik.pl . Co innego, gdyby jakieś herezje czy poglądy z innych powodów nie przystające katolickiemu portalowi zacżęly się pojawiać na ,,stacjonarnej" części portalu. To inna sprawa.Ale Forum powinno być wolne. Tak samo w przypadku np RM. Jeśli herezje wygadywać będą redaktorzy, to interwencja powinan nastąpić. Ale jeśli chodzi o to, co gadają oszołomy i prowokatorzy na antenie to juz trzeba zdać się na własny rozum.

Przez ponad dwa lata byłem moderatorem na Katoliku i cóż... Różne bzdury ludzie pisali i jak ktoś używał słów z pod budki z piwem to się to wycinało. Ale poza tym ... każdy miał prawo do swoich poglądów a rzeczą użytkowników było zaprzeczać, gdy uważali, że ktoś pisał bzdury. Co prawda ja byłem aktywnym moderatorem, często brałem udział w dyskusjach, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy Admin i moderatorzy na forum nie powinni zachowywać pełnej neutralności, ewentualnie dyskutować pod innymi nickami. Zresztą aktywnie brałem udział w dyskusjach tylko dlatego, że na forum przylazłem z myślą, żeby być użytkownikiem a moderatorem zostałem dopiero po czasie, całkiem niespodziewanie.
Prawda, było paru, którzy ciągle nas straszyli, że będą na nas pisać skargi do samego Papieża, ale chyba na straszneiu się skończyło. Tymbardziej, że jeden, który nas najbardziej straszył jednocześnie był źródłem największych problemów.



Cytat:co do innych kwestii... Nie uważam, żeby MAryja jako jednak czlowiek powinna bycuwielbiana, owszem , w jakiś sposób czczona za swoje posłuszeństwo i pokorę ale nie żeby jej hołd równy Bogu oddawać - to znowu wypowiedź innego słuchacza, nie skorygowana przez prowadzącego.

To Twój pogląd czy Kościoła ? Bo mnie uczono, gdzieś na początku lat 90, że cześć należna Bogu nazywa się latria, część należna świętym dulia a Maryi hiperdulia. Przekładając na bardziej ludzki języm - część Maryi jest oczywiście mniejsza niż ta, należna Bogu, ale większa niż dla ,,zwykłych" świętych. I Ty heretyków chcesz ścigać ścigać ... :wink:

Cytat:A ksiadz Obirek nie jet dla mnie żadnym autorytetem...

Cieszę się niezmiernie, szkoda tylko, że ta odpowiedź nijak się ma do tego, co ja napisałem. Bo ja Ciebie tylko ostrzegałem, że za kilka lat ks. Obirek SI i jemu podobni mogą stać się ulubionymi przez media autorytetami a my wszyscy, Ciebie nie wyłączając zajmiemy miejsce Moherowych Beretów w spluwaczkach politycznie poprawnego saloniku.

ja napisał(a):No, więc sobie uważajcie, bo szermierze postępu w Kościele jak się już rozprawią z Rodziną Radia Maryja wezmą się i za Was. Bo czyż to nie o tych waszych Odnowach, Oazach i gdzie tam jeszcze działacie ? I być może prędziej niż się Wam wydaje, bo ten wywiad ukazał się w La Soir niespełna trzy dni po śmierci Jana Pawła II. Ale w świecie mieniącym się mianem ,,cywilizowanego" o Janie Pawłe II mają podobne zdanie jak Wy o o. Rydzyku. Do nas też ta zaraza prędzej czy później zawita.

Dokładnie tak napisłem.


Mam nadzieję, że poza może ostatnim akapitem mieści się to w Twoim rozumieniu tego tematu. Przepraszam, jeśli mój zmoherowany rozumek nie potrafił tego w należyty sposób objąć , ale z pozostałych watków wynika, że więcej osób miało problemy ze zrozumieniem twojej intencji.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
02-04-2006 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Adamie zadziwiasz mnie. Ignorujesz ostrzeżenia moderatora. Jest wątek o RM i tam sobie pisz wszystko, co chcesz na ten temat. Nie psuj dyskusji o hierarchii, która np. mnie bardziej interesuje niż RM i cała reszta. Czemu uparłeś się tutaj? Przecież mogłeś skopiować sobie post Anniki do tamtego wątku i wielbić o. Rydzyka do syta. ;P
Proszę Anniko, przesuń posty dotyczące RM do tamtego tematu.

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Nie 02 Kwi, 2006 20:08 ]
Z tego co sie orientuje jest niemożliwe doklejenie postów do już istniejącego watku, a nie załozę przecież drugiego o RM Smutny

http://www.forumchrzescijanskie.org
02-04-2006 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Zosiu II. Nie ignoruję ostrzeżeń moderatora, a ostatni post starałem się jak mogłem napisać w taki sposób, żeby pasował do tego dziwacznego wątku. Więcej już zrobić się nie dało. Spójrz do pierwszego posta - tam było o tym, co sądzimy o braku zbytniej gorliwości Episkopatu o Radiu Maryja, więc niestety - tych dwóch spraw nie da się rozdzielić. A w ogóle - Radio Maryja jest interesem za który odpowiada Zakon Redemptorystów, a o ile mi wiadomo redemptoryści podobnie jak jezuici nie podlegają krajowej hierarchii tylko bezpośrednio papieżowi. Więc Episkopat nie może zbyt wiele, poza pokornymi prośbami do władz zakonu Redemptorystów lub bezpośrednio Papieża.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
02-04-2006 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
Dzięki za wyjaśnienie Adamie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-04-2006 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
O, Judasz się pojawił :wink:

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Nie 02 Kwi, 2006 20:47 ]
Nie da się ukryć :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-04-2006 20:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów