Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykłady o judaiżmie mesjanistycznym w internecie
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Wykłady o judaiżmie mesjanistycznym w internecie
chciałabym zaprosić zainteresowanych uczestników tegoż forum do bezpłantnych lekcji i wykałdow na temat judaizmu mesjanistycznego , które odbywają się raz na dwa tygodnie w czwartki , jesli ktokolwiek życzy sobie wziąść udział w dyskusji i w wykładach , to informacjie znajdzie tu na dole na stronie , jestem Żydóka mesjansityczną i chętnie po/ dzielę się wiarą z innymi:-) :
http://www.hallelujah.domowastrona.com/jesziwa.htm
pozdrawiam znakomitych forumowiczów , 8) życząc
szalom
06-04-2006 00:32
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ketura, a może coś więcej o sobie :?: Uśmiech
06-04-2006 14:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
to ja Ketura -sorry i bardzo przepraszam , ze nie piszę bądż nie pisałam ale raz ze zapomniałam hasła dostępu do swojego imienia - nika to jeszcze nie zaznaczyłam powiadamiaj mnie o odpowiedzi i także nie weim co się tutaj dzieje - oczywiście i naturalnie mogę więcej napisać :-) o sobie i wogóle mogę moze powinnam ale to zależy od pytań być może i to co chiałbyś bądż chielibyscie wiedzieć:-) w wolnej chwili - napisze tyle że nie wiem kiedy a teraz mamy okres paschy :-)
szalom ze Śląska
Ketura
14-04-2006 09:00
Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jeszcze jedna sekta, która przyznaje nawet stopnie magisterskie i doktorskie.
14-04-2006 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Co do Żydów mesjanistycznych: dzielą się oni na razie na protestantów i katolików tak jak my [niestety ! - odwzorowują oni ściśle nasze podziały!]

Dla mnie najwspanialszym wprowadzeniem do tej duchowści jest przekład i komentarz do NT Davida Sterna wydany przez "Vocatio" serii prymasowskiej: http://www.vocatio.com.pl/ProductPresent...=9&pid=311
Niestety jest też wiele wątpliwej jakości materiałów o silnie fundamentalistycznym rodowodzie.

Co do podanej strony: jest to zbór ewangelikalno-fundamentalistyczny założony najprawdopodobniej przez żydów nawróconych na to "wyznanie". W Polsce na jego czele - jak wynika z informacji zamieszczonych wewnątrz, stoi małżeństwo byłych katolików, którzy na emigracji w Kanadzie stali się "nowonarodzonymi" fundamentalistycznymi ewangelikanami i ponownie przyjęli chrzest.
Potem nasz obecny pastor-rabin Eugeniusz dowiedział się, że pochodzi z rodziny żydowskiej, której dziadkowie przeszli na katolicyzm. No i postanowił dołączyć do ewangelikalnego odłamu żydów mesjanistycznych.
Poniżej zamieszczam charakterystyczne wypowiedzi Eugeniusza i jego żony Doroty dostępne na stronie ich zboru na:http://www.hallelujah.domowastrona.com/testimonies.htm

Cytat:Eugeniusz:
Urodzony byłem i wychowany w wierze Rzymsko Katolickiej nie wiedząc o swym żydowskim pochodzeniu. Będąc małym dzieckiem byłem ministrantem, a jako nastolatek ukończyłem religię katolicką na poziomie szkoły średniej. Cały okres mojego życia, w którym byłem wyznawcą Kościoła Katolickiego, nurtowała mnie myśl o wiarygodności tego kościoła. Powszechnie ludzie mieli wątpliwości co do nauk i praktyk tego kościoła, ale jednocześnie niewielu ludzi z pośród moich znajomych potrafiło ten problem potraktować serio, aby zbadać wiarygodność swej wiary względem zapisanej woli Boga, którą można z łatwością rozpoznać na stronach Biblii i stanąć pewniej na gruncie swej wiary. [...]

Niesamowite rzeczy działy się wówczas w moim życiu. JHŁH dał mi widzenie, w którym pokazał mi drogę mego życia. Innym razem ,podczas modlitwy, miałem odwiedziny dwóch aniołów. Duch Boży zaprowadził mnie przed niewidzialny, ale prawie dotykalny Tron Boży. W następnej wizji widziałem moją przyszłą misję w Polsce. Mało tego - mój Adonaj przemawiał do mnie fizycznym głosem. Modlitwa o rozwinięcie własnego biznesu została wysłuchana i otworzyłem własną firmę budowlaną (specjalność –podłogi). Bóg błogosławił mi jak gdyby deszczem błogosławieństw, gdzie doświadczenia w wierze są sprawą codzienną. Bóg stał się moją tarczą i mym ramieniem. Nie wiedząc o tym, że obrosłem w dumę i pychę ponieważ ignorowałem nieświadomie ataki szatana. [...]

Po niedługim czasie poczułem, że Bóg jednak mimo wielu moich grzechów, nie opuścił mnie na zawsze. Poczułem, że obrócił swoją Twarz ku mnie i pomoże mi wyjść z tego koszmaru w jakim byłem. Powróciłem do modlitwy i do ufności Bogu. Kilka miesięcy później jeszcze raz ochrzciłem się, na znak oczyszczenia i odnowienia moich ślubów z moim Elohimem, z moim Ojcem. Od tego czasu Jeszua zmieniał moje życie nieustannie, oczyszczał mnie Swoją krwią ze wszystkich mi znanych grzechów, wybielając moją naturę. Wytapiał wytapia mnie jak się srebro wytapia i odział mnie Swoją sprawiedliwością.

Dorota:
W wieku 16-stu lat poznałam mojego męża. Mimo, że nie znałam mojego Stworzyciela osobiście, lecz tylko z obrazka i z kościoła, to już wtedy modliłam się abyśmy byli mężem i żoną. I tak to, w dwa lata później, wieku lat 18-tu wychodzę za mąż wiedząc, że za 6 miesięcy urodzi nam się dziecko. Był to wielki cios dla moich rodziców albowiem jak wspomniałam poprzednio byłam ich "oczkiem w głowie". Nie skończona szkoła średnia, bez przyszłości, bez wielkich pieniędzy mój mąż i ja rozpoczynamy wspólne życie. [...]

Po około tygodniu pobytu w Kanadzie mój mąż poznaje chłopaka, który czyta i studiuje Biblie, modli się przed każdym posiłkiem i rozmawiał tylko o Bogu. Ziarno zostało zasiane. Trochę czasu minęło zanim to nasienie puściło korzenie. W końcu jednak przyszedł dzień, a raczej wieczór w 1990 roku gdzie ja zaakceptowałam Jeszua, mojego Mistrza i Zbawiciela. Przyjęłam Jego krew, aby mój Niebieski Ojciec obmył mnie z wielu przewinień, grzechów i win i aby ubrał mnie w szaty mojego Zbawiciela, HalleluJah. Pięć lat później, we wrześniu 1995 roku oboje z moim mężem zostaliśmy ochrzczeni. Publicznie wyznałam, że Jaszua jest moim Zbawicielem, Hallelujah. Cały wszechświat był tego świadkiem. Zobaczmy co mówi biblia o tym co się dzieje w niebie, gdy grzesznik przychodzi do Boga i wyznaje Jego Syna jako Zbawiciela. [...]

No i mamy typowy ewangelikalny schemat nawrócenia, tyle że w żydowskiej scenerii...

Dodam jeszcze tylko, że:
- żaden prawdziwy Żyd wyznania mojżeszowego nie zaakceptuje zasady "sola Scriptura", ponieważ uważa on Talmud za "Torę ustną", czyli za natchnioną interpretację ST. ; tak więc zarówno żydzi, jak i katolicy uznają Tradycję za część Objawienia - choć oczywiście fundamentem jest tu zawsze Pismo św. ["prima Scriptura"]
- wiele fragmentów z Talmudu [w formie jawnej lub bardziej ukrytej] znajdziemy bez problemu na kartach NT [bardzo charakterystyczny jest fragment 1Kor 10,1+ ]
- istnieje także wiele katolickich wspólnot opierających się na kontynuacji tradycji żydowskiej i przestrzegających świąt Izraela np. Wspólnota Błogosławieństw założona we Francji przez brata Efraima, i którego książki są przetłumaczone na polski [najbardziej znana to: Jezus, żyd praktykujący]
- w samym Izraelu jest też parenaście [a może i więcej] parafii katolickich z hebrajskim językiem liturgicznym i wiernymi obchodzącymi także szabat i żydowskie święta

No i to by było na tyle. Nasi starsi bracia w wierze obchodzili Paschę już wczoraj wieczorem, podczas pełni księżyca. Szalom dla wszyskich Żydów !

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
14-04-2006 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
niestety jesteś jeszcze w błędzie :shock: , ruch mesjanistyczny odwzorowuje czysty ruch mesjanki na początku 1 wieku naszej ery - w samej Jerozolimie było około 200.000 wierzacych Zydów W Mesjasza Jeszue a wogóle około 2000000 w całej diasporze ówczesnej , takze nie mała liczba kapłąnow przyjmowała wiarę , wierzący Żydzi , którzy przyjęli Jeszue Mesajsza są prowadzeni w Duchu Świętym i w Torze .
Sama to wiem , bedąc Żydówką Mesjanistycnzą, pominmo, że uczeszczęszczałam chodzialam niegdys do KZ , to jednak okazało się i to zreszta tak było od początku samego pozostałam Żydówką Mesjasnka - tak jak mneimóg BOg Ojciec porposwadził i bez obcych wpływów ,w nadrodzie Jeszuy Mesjasza , tej drodze , prawdzie i zyciu , ktorym jest Jeszua .
Jestem wiec od samego poczatku Zydówką Mesjanistyczną bez obcych wpływów , myślę ze sam Pan Bóg strzeze Israela , ludu bożego i tej resztki , ktora powraca w ostatnim czasie na Tzijon:-)jest tak astorna gdizes tez ;
ttp://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3878
Co do Eugeniusza piszesz troszkę nieuczciwie , bo ja nzam jego swiadectwo i Doroty -byli u nas w Polsce dwa razy u mnie w domu zresztą , przeszedłszy wszystko dokładnie nie znajdujaąc pełni swej w niczym , wszędzie było cos nie tak iniegrało . Na koniec spotkał Żydów mesjanistycznych i to zaskoczyło i było okej . Zyd potrzebuje odnależć się w swoich korzeniach i być wszczepionym w to z czego odpadł -jeli ktos tego nie rozumie jak zrozumie konteksty biblijne , mówiaceno tez i otym al ei inne też ,że dlanich synostwo i chwala i obietnice, przymeirza , ktore mają trwać wiecznie ( w tym święta i inne dni i szabaty - a ile lat ma wieczność:-)) ? mam w domu Komentarze Sterna też.
Nie mozna mieszać judaizmu z poganstwem , judaism znajduje całkwoite swoje wypelnienie w mesjanizmie tylko i wyłącznie czyli w Mesjaszu , także Żyd wierzący w Mesjasza , to mesjanista a nie żaden inny a jesli ktoś miesza już wszystko razem , nie mozna o nim powiedziec, że to mesjanista, poniewaz Bibilia jasno i okresla kto nim jest i pewne swieta i zadne inne nie wspomina itak dalej
W Israelu jest ponad 100 kongregacji mesjanistycznych , które w dalszym ciagu się rozrastają. Jswiec Eugeniusz nie jest ewangelikalnym Żydem , tylko mesjanistycznym:-)
Co do katolickich odłamów , prawda jest taka ze nastąpi i następuje pojednanie Żydów i Nie-Zydów w ciele ale Mesjasza, za sprawą Żdów to przychodzi i, owszem sa w Israleu koscioly katolickie -znam nawet pewnego ksiedza - Zyda , ktore chcą powrocić ipowracają do korzeni ale przy braku porzucenia obcych wpyłwów chybrydy i odrzuceniu pogaństwa nigdy to nie nastapi ,co do reszty nauk Talmudu i akceptacji , to potem moze napsize , po passze ale będzie mi milo , zreszta w końcu najlepiej porozmawiać i pogadać z samym Eugneiuszem o nim samym i Jego prosić o wyjasnienia - nie sadzisz? bomozna napsiać poprsotu neiprawdę :-) na wykaldzie.
Mesjanizm całkowice abstarachuje od wszelkich kosciołów
lub wyznań , ktorych tam nie znajdziesz , bo to jest cos innego , nie mają kiegokowliek koscioła , to jest zupełńie co innego , jest to w prostej linii czysta nauka mesjanistyczna mesjansizmu - Mesjasza, tak jak to czynili Zydzi 1 wieku i to namaszczenie mesjaszowe jest tam wlasnie w Mesjaszu, ktory jest centrum mesjanizmu - może zawiłe troszke ale krotko tak bym to napisała, to jest zupełnie inne ma podstawy - judaizmu dlatego judaizm mesjanistyczny:-) czasem tak sie nazywa - z Tory zupełnie nauka nieskazona i niespaczona domieszkami skad innąnd jak tylko z Biblii - nie wiem czy jasno ale tak to ujme mozet a teraz pędzę , bo mam przed soba torszkę spraw , wieczorem zaczyna się szabat.

p.s chrzty - to znaczy mykwy w Israelu był czymś powszechnym i normalnym , Jan nie zrobił ludziom szoku, zanurzajac ich w wodzie był to chrzest na prawdziwe is zczere opamiętanie z grzechow i na oczyszczenie i prosbę do Boga o czyste i dobre sumienie , w kulturze zydowskiej jest wiele zanurzeń i oczyszczeń :-) jsiwiec wyrywasz zdania z kontekstu - no... ja te hsitorie znam blizej i troche lepiej - proscie Eugneisuza niech wam ja sam opowie:
szalom i błogsławieństwa Bozego dla Was
Ketura Madzia
14-04-2006 13:25
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów