Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boża Miłość a śmierć
Autor Wiadomość
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ela napisał(a):Jezus jest Bogiem
Jezus był człowiekiem!Bał się na krzyżu, bolało Go, krzyczał do Boga czemu go opuscił,a w Ogrodzie, prosił by odsunął od niego ten kielich jesli to mozliwe!

[ Dodano: Nie 09 Kwi, 2006 10:51 ]
Ela napisał(a):Wiesz co Offca jestem zalamana po tej wypowiedzi..
dlaczego?

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
09-04-2006 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ela napisał(a):Wiesz co Offca jestem zalamana po tej wypowiedzi..
Też nie wiem dlaczego. Pierwszy raz słyszysz takie stwierdzenie? "Czuwajcie!" Jezusa? Nigdy nie wiesz kiedy umrzesz. Dlatego Jezus każe być cały czas na to przygotowanym! Ludzie Go nie słuchają i mają w nosie te ostrzeżenie i Ty się jeszcze dziwisz, ze ja tak mówię??? Bardzo często jest tak, ze mieli wielokrotnie szansę się nawrócić i tego nie zrobili - bo myśleli, że im się uda na starość, przed śmiercią! Odkładanie pokuty i nawrócenia aż do śmierci jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu :!: I nie mówię o ludziach, którzy nie mieli okazji poznać Boga, bo to zupełnie co innego.
A to, czy zostali zbawieni, czy nie, to już nie mnie "prorokować". To sprawa między Bogiem a tymi ludźmi.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-04-2006 11:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Offca napisał(a):Pierwszy raz słyszysz takie stwierdzenie? "Czuwajcie!"

Nie nie pierwszy raz
Offca napisał(a):Ludzie Go nie słuchają i mają w nosie te ostrzeżenie
Kazdy czlowiek grzeszy , kazdy powtarzam

Tylko dlaczego jednym Pan Bog pozwala na dlugie zycie a innym nie?
Mysle ze na to pytanie nie ma odpowiedzi.
Powyzej pisaliscie, ze smierc nagla ma walory walory prewencyjne, ze jeśli człowiek nie słyszy nawoływania Boga, Bóg podejmuje "ostrzejsze" środki, żeby człowiek w końcu zareagował. itd. Jedni sa chyba badziej uprzywilejowani niz inni - wynika z tego co piszecie

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
09-04-2006 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ela napisał(a):Kazdy czlowiek grzeszy , kazdy powtarzam
Ela, co innego być grzesznikiem, a co innego świadomie sprzeniwierzać się wezwaniom Boga do nawrócenia. Mamy grzeszną naturę i nie jest to żadne wyjaśnienie. Jezus doskonale o tym wiedział i wie. Nawet najwięksi święci grzeszyli. Bóg nas nie będzie sądził z naszej grzeszności, ale z miłości i miłosierdzia: czy były one w naszym życiu, czy nie. Grzech jest nieunikniony w naszym życiu. Dlatego to nie chodzi o to, że każdy grzeszy, bo to logiczne. Chodzi o to, że jeden grzesznik potrafi w swojej nędzy wracać do Boga i prosić o przebaczenie, a inny ma to w nosie!

Ela napisał(a):Tylko dlaczego jednym Pan Bog pozwala na dlugie zycie a innym nie?
Kiedyś słyszałam, że najgorszym i zatwardziałym grzesznikom Bóg pozwala żyć dłużej bo daje im szanse na nawrócenie się. Co do prawdziwości tego stwierdzenia to nie wiem. Ale myślę, że po części coś w tym chyba jest.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-04-2006 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Offca napisał(a):Kiedyś słyszałam, że najgorszym i zatwardziałym grzesznikom Bóg pozwala żyć dłużej bo daje im szanse na nawrócenie się. Co do prawdziwości tego stwierdzenia to nie wiem. Ale myślę, że po części coś w tym chyba jest.

Czyli dalej nic nie wiemy. Mozemy tylko sie domyslac, czyli moje pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Smutny

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
09-04-2006 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ela napisał(a):Czyli dalej nic nie wiemy. Mozemy tylko sie domyslac, czyli moje pytanie pozostaje bez odpowiedzi.
a naprawde chciałabyś to wiedzieć?
09-04-2006 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Wiesz Ela, wydaje mi się, że w sam raz tego, kogo Bóg zbawia, a kogo nie zbawia (z jakich powodów) nigdy się tu na ziemi nie dowiemy. Pamiętaj, że Bóg wszystko przenika i sądząc grzesznika bierze całe jego życie pod uwagę, każdą minutę tego życia. Zobacz, że łotr, który wisiał na krzyżu obok Jezusa, został tego samego dnia już wzięty do raju, tylko dlatego, że przyznał się do iż on na tym krzyżu wisi całkowicie słusznie, a Jezus nie. Przyznał się do swojego grzesznego życia. Nie wiemy o tym łotrze zbyt wiele: może mordował, może kradł, może gwałcił... Jego wina musiała być duża, skoro go ukrzyżowali. A jednak Jezus go nie przekreślił i w ostatniej chwili został zbawiony. Łotra uważa się nawet za pierwszego chrześcijańskiego świętego i nawet ma swóje miejsce w kalendarzu liturgicznym.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-04-2006 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
tendencja napisał(a):a naprawde chciałabyś to wiedzieć?

Nawet nie wiesz jak bardzo

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
09-04-2006 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Cytat:Nawet nie wiesz jak bardzo
Po co?
Offca napisał(a):Łotra uważa się nawet za pierwszego chrześcijańskiego świętego i nawet ma swóje miejsce w kalendarzu liturgicznym.
A co do tego Świętego, to dla mnie fenomen. Żeby Jezus Mu obiecał,ze jeszcze dziś będzie z nim w niebie; Św. Łotr musiał się prawdziwie nawrócić i zaufać człowiekowi, który (po ludzku sądząc)był w tak samo beznadziejnej syt. jak On...To nie było przeciez "sztuczne ratowanie się", tylko prawdziwa wiara. Dlatego, uważam,ze człowiek zawsze dostaje od Boga czas,zeby sie nawrócic!To zależy tylko od tego,czy człowiek to wykorzysta. Mój ksiądz powiedział mi kiedyś,że jeżeli samobójca, szczerze zażałuje swojego błędu między straceniem gruntu pod nogami,a smiercią,to będzie zbawiony...Myśle,ze to prawda.

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
10-04-2006 02:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
tendencja napisał(a):Po co?

Pozwolisz ze to zostawie dla siebie.
tendencja napisał(a):Dlatego, uważam,ze człowiek zawsze dostaje od Boga czas,zeby sie nawrócic!To zależy tylko od tego,czy człowiek to wykorzysta

Tylko dlaczego jedni maja go wiecej a inni mniej?

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
10-04-2006 02:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ela napisał(a):Pozwolisz ze to zostawie dla siebie.
jasne.
Ela napisał(a):Tylko dlaczego jedni maja go wiecej a inni mniej?
"czas" jest tu pojęciem względnym! Każdy otrzymuje go tyle ile Mu potrzeba. A Bóg jest poza czasem, w Nim wszystko dzieje się teraz!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
10-04-2006 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ela napisała:
Cytat:Tylko dlaczego jedni maja go wiecej a inni mniej?

Każdy ma tyle czasu, aby zdażył się nawrócić, ale ten czas jest zależny od chęci człowieka do nawrócenia. Bóg daje duzo czasu, ale niektórzy z tym długo zwlekają i dlatego skracają sobie sami czas. A Bóg czyni to co czyni, jeśli ktos ma być zbawiony, to będzie, nawet, gdy wcześniej zakończy swój ziemski żywot.

"Czas ucieka, wieczność czeka" , "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" - jak mówił Jezus. :aniol:

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-04-2006 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
TOMASZ32 napisał(a):Bóg daje duzo czasu, ale niektórzy z tym długo zwlekają i dlatego skracają sobie sami czas
to jakos nie dociera do mnie.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
10-04-2006 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
"Zapłatą za grzech, jest śmierć". I jest w tym wiele prawdy. Wielu ludzi swoimi występkami i grzechami samo sprowadza na siebie śmierć. Mam wymieniać?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2006 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Wielu ludzi nie popełniało występków ani nie grzeszyło tak uparcie, zawzięcie i z takim upodobaniem jak np. ja. Ja żyję oni nie. Mam wymieniać?
11-04-2006 16:38
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów