Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odnowa w Duchu Świętym a Wasza wiara!
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Odnowa wywróciła mój świat do góry nogami. Chociaż...pewnie bardziej Pan Bóg, ale tam zaczęło się dopiero moje życie. Z żywym Bogiem.
30-05-2008 01:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Odnowa w Duchu Świętym a Wasza wiara!
tendencja napisał(a):czy wspólnota Odnowy w Duchu Świętym miała wpływ na Waszą wiarę. To znaczy, czy spowodowała Wasze zbliżenie się do Boga, wzmocnila Waszą wiarę.
Witam, nie należę do klasycznej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świetym ale do Współnoty która ma rodowód od Oazy i przez Seminaria Odnowy aż do tego czym jest dzisiaj wspólnotą funkcjonującą przy parafii gdzie 50% ludzi jest z parafii a reszta to całe miasto.
Ze mna było tak, że po moim nawróceniu (dość mocno siedziałem w róznego rodzaju New Age'ach - byłem kiedyś na imprezie w Beskidach zwanych Rainbow - to taki światowy zlot new age organizowany co roku w innym kraju, subkulturach, drobnych narkotykach i róznych czary marach aż do tzw. pozytywnego myslenia) a może w trakcie nawracania mnie na chrześcijaństwo w każdym razie trafiłem do wspólnoty gdyż to oni głosili mi Ewangelię, wcześniej robili to Zielonoświątkowcy na jakis koncertach ale jakos nie docierało do mnie to co mowili... w każdym razie Bóg niesamowicie posłużył się tą wspólnotą aby ułożyć mnie na normalnego zdrowego katolika ( moje nawrócenie miało miejsce na wiosnę 1995 roku)
W tej wspólnocie Bóg wyzwolił mnie z palenia papierosów i to też był cud bo sam nie dałbym rady do dzisiaj. paliłem nałogowo ponad 10 lat a teraz od 11 lat nie palę (w tym miesiący właśnie mija rocznica) i było to w jednej chwili i bez jakichkolwiek głodów itp.
po prostu czułem że Bóg chce i posłał mnie do modlitwy wstawienniczej a następnie zabrał ze mnie papierosy. Zabawne było w tym to że przez cały tydzień chodził mi pewien fragment z Listu św. Pawła do Filipian 4,13 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. i po modlitwie wstawienniczej człowiek do mnie powiedział właśnie ten tekst, że wydaje mu się że Bóg chce mi to powiedzieć... Wtedy doświadczyłem mocy Boga
Takich różnych cudów doświadczałem w tych latach od nawrócenia trochę ale nigdy aż tak mocnego jak wyrwanie mnie z papierosów

Któż jak Bóg
16-07-2008 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rybak_stefan Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #18
a może ktoś wskaże mi miejsce?
Jestem z Olsztyna. Do kościoła chodzę sporadycznie, ale (chyba) z potrzeby serca. Mimo to, niezbyt często odczuwam satysfakcję czy poczucie spełnienia po uczestnictwie we mszy świętej. Wydają mi się takie sztampowe, nie rozwijają mojej wiary.
Czy Odnowa w Duchu Świętym może wzmocnić moja wiarę, ugruntować i ukierunkować ją? Jeżeli ktoś jest z Olsztyna, bardzo proszę, niech wskaże mi miejsce, w którym mógłbym (chociaż na próbę) uczestniczyć w spotkaniu grupy Odnowy. Będę bardzo wdzięczny.

rybak_stefan
24-07-2008 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
Nie tyle Odnowa czy coś, ogólnie wspólnota pomaga wzrastać i wrastać.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-07-2008 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #20
Re: a może ktoś wskaże mi miejsce?
rybak_stefan napisał(a):Jestem z Olsztyna. Do kościoła chodzę sporadycznie, ale (chyba) z potrzeby serca. Mimo to, niezbyt często odczuwam satysfakcję czy poczucie spełnienia po uczestnictwie we mszy świętej. Wydają mi się takie sztampowe, nie rozwijają mojej wiary.
Czy Odnowa w Duchu Świętym może wzmocnić moja wiarę, ugruntować i ukierunkować ją? Jeżeli ktoś jest z Olsztyna, bardzo proszę, niech wskaże mi miejsce, w którym mógłbym (chociaż na próbę) uczestniczyć w spotkaniu grupy Odnowy. Będę bardzo wdzięczny.
nawrócenie to decyzja twoja
a wspólnoty jakiekolwiek by nie były nie odpowiadaja za twoją relację z Bogiem
one moga być pomocą, może to być środowisko wzrostu wiary a nie odwrotnie

Któż jak Bóg
25-07-2008 09:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szarotka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
rybak_stefan napisał(a):Jeżeli ktoś jest z Olsztyna, bardzo proszę, niech wskaże mi miejsce, w którym mógłbym (chociaż na próbę) uczestniczyć w spotkaniu grupy Odnowy.

Wprawdzie nie jestem z Olsztyna, ale znalazłam, gdzie w Olsztynie są wspólnoty Odnowy w Duchu Św.

Cytat:Olsztyn – Parafia Błogosławionej Franciszki Siedliskiej

Olsztyn – Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka

Olsztyn – Parafia Matki Bożej Saletyńskiej

Olsztyn – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Olsztyn – Parafia Świętego Franciszka z Asyżu

Olsztyn – Parafia Świętego Jakuba

Olsztyn – Parafia Świętego Józefa

Olsztyn – Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbe

Olsztyn – Parafia Świętego Wojciecha

Źródło: http://archidiecezjawarminska.pl/ruchy-i...u-swietym/

Adresy można tych parafii można wyszukać tutaj: http://archidiecezjawarminska.pl/dekanat...e/parafie/

Rado?? jest podobna do szarotki alpejskiej: znajdziesz j? jedynie wysoko i pomi?dzy ska?ami

http://chat.wiara.pl/
25-07-2008 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
Re: a może ktoś wskaże mi miejsce?
Cytat:Mimo to, niezbyt często odczuwam satysfakcję czy poczucie spełnienia po uczestnictwie we mszy świętej.
Chyba szukasz w Eucharystii nie tego co ona oferuje.

pozdrawiam
Marek
25-07-2008 16:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
Re: a może ktoś wskaże mi miejsce?
Marek MRB napisał(a):
Cytat:Mimo to, niezbyt często odczuwam satysfakcję czy poczucie spełnienia po uczestnictwie we mszy świętej.
Chyba szukasz w Eucharystii nie tego co ona oferuje.

A ja bym raczej powiedział tak: może potrzeba wreszcie/albo na nowo - odkryć misterium caritatis, w ogóle, nie tylko w Sakramencie Ołtarza.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ale w szczególny sposób w Eucharystii, przez fakt, że to jest najważniejsze. A jeżeli będzie dymaniczne podejście do Sakramentu Ołtarza, to będzie
Ks.Marek napisał(a):misterium caritatis, w ogóle

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-09-2008 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Amon(Rafał) Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
W sumie to zazdroszcze wam troszku.Dawniej posiadalem taki sam zar w sobie.Niestety latka minęły ,dzieci urosły i brak czasu zrobil swoje.
Chociarz jeszcze modlitwą dzień zaczynam i kończę.Co prawda bardzo rzadko w swiątyniach ale zawsze.
16-09-2008 11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ja spotkałam się z Odnową w Skoczowie (w Beskidach k. Bielska-Białej). To grupa wspania łych ludzi pod przewodnictwem proboszcza miejscowej parafii p.w. M.B. Różańcowej ks. Piotra Kocura; link do niej w moim podpisie i adres poniżej:
Rzymskokatolicka Parafia p.w. M.B. Różańcowej
ul Harcerska 12
43 - 430 Skoczów

To tam zgłębiałam tajniki wiary, nadziei i miłości

Warto poczytać świadectwa na stronie tej SNE ze Skoczowa.
To tam m.in. zgłębiałam tajniki wiary, nadziei i miłości, uczyłam się prawdziwej modlitwy. Będąc w innych miejscach szukałam zawsze możliwości uczestnictwa w miejscowych Odnowach. Nawet w Niemczech, w Mainz, mieszkałam naprzeciw kościoła, gdzie tamtejszy proboszcz podjął się trudu kursu chyba w ramach "Nowej ewangelizacji", gdzie też chodziłam.

Bardzo mi brak Odnowy tutaj, niczym źródlanej wody na pustyni.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
17-09-2008 01:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów