Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza zasada i fundament
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
M. Ink. * napisał(a):może to Księdza zaskoczy, ale tak naprawdę to ta zasada b. mi się podoba i pewnie dlatego tak polemizuję; tylko, że jest to zasada dla ludzi z głową...
=D>
M. Ink. * napisał(a):kiedyś nasi księża z fundamentalnej sobie tak po-żartowywali: a gdyby tak papież ogłosił ex cathedra, że Boga nie ma ... ? to jak do tego wówczas mieliby podejść ci bezwzględnie wierni Kościołowi ... ? wiemy obaj, że to niemożliwe, ale wyobrażenie sobie potencjalnej rozterki takiego człowieka w takiej sytuacji wywołuje - bądź co bądź - chichotyczne drgawy
Owszem. Pamietam, jak mój psor od apologetyki opowiadał o swym koledze. Po święceniach diakonatu mówił on: Panowie, jełśi Boga nie ma, to ładnieśmy sie urządzili...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-11-2006 01:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ks.Marek napisał(a):Po święceniach diakonatu mówił on: Panowie, jełśi Boga nie ma, to ładnieśmy sie urządzili...
i jeszcze nieśmiertelny akt wiary komunistów:

jeśli - co nie daj Panie Boże - Bóg jest, no to niech nas Pan Bóg broni; a jeśli - co daj Boże - Boga nie ma, no to chwała Panu Bogu

[czy jakoś tak ... ]

:hahaha:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-11-2006 01:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
M. Ink. * napisał(a):..wszak Bóg stworzył nasze zmysły tak, by białe widziały białym; a czarne czarnym
Sorry, ale jeśli rozumiesz, że słowa św Ignacego dotyczyły zmysłowego postrzegania swiata, to słowa Apostoła, które zacytowałem jak najbardziej pasują. Trudno rozmawiać o rachunku różniczkowym z człowiekiem, który nie zna tabliczki mnożenia. Mimo, że obaj uzywamy języka polskiego, to nie rozmawiamy w tym samym języku.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
04-11-2006 08:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
w tym miejscu - w odniesieniu nie tyle do słów Ignasia, co do ich interpretacji względem mej szlachetnej osoby - mała parafraza:

"bo w każdym z nas siedzi mały inkwizytor
i dobrze spełnia swoje zadanie"

to pożyteczne zapewne, że oczy mi rozgrzebano i by wyciągnąć źdźbło uczyniono ślepcem
acz czy belka - co w oku - szarych komórek panu 'chirurgowi' nie uciska nadto?

:hm:
:twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-11-2006 10:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Na początku Ćwiczeń Duchownych Ignacy Loyola pisze:
„Człowiek został stworzony, aby Boga, naszego Pana, wielbił, okazywał Mu cześć i służył Mu – i dzięki temu zbawił duszę swoją zaś inne rzeczy na powierzchni ziemi stworzone zostały dla człowieka i po to, aby mu służyć pomocą w zmierzaniu do celu, dla którego został stworzony” (CD, 23)

Ćwiczenia Duchowne Ignacego Loyoli mają na celu nawiązanie głębokiej relacji z Bogiem i uporządkowanie swego życia. Gdy Bogu powierzy się wszystkie sprawy swego życia i postawi się Go na pierwszym miejscu wszystko powinno się uporządkować.
Jednak w zwykłym życiu ludzkim, w codziennej krztątaninie mam wrażenie że ludzie za celu swego życia nie uznają że zostali stworzeni dla Boga, bo pochłonięci są przez mnóstwo różnych spraw i problemów doczesnych.

Jezus jest moj? jedyn? Mi?o?ci?.
26-11-2006 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów