Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia obraża uczucia religijne !?
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Biblia obraża uczucia religijne !?
Plakaty z cytatami z Pisma Świętego nie zawisną w gdańskich tramwajach – zgody na nietypową reklamę protestanckiego kościoła nie wydał Zakład Komunikacji Miejskiej – informuje gdański dodatek "Gazety Wyborczej"......
CZYTAJ DALEJ

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
06-05-2006 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #2
 
Sa ludzie w Polsce, ktory wyznaja co innego. Nie kazdy ma ochote czytac Bilbie mimo woli.
06-05-2006 14:11
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
kempes napisał(a):Sa ludzie w Polsce, ktory wyznaja co innego. Nie kazdy ma ochote czytac Bilbie mimo woli.

Nie przesadzaj Duży uśmiech to był tylko plakat z jednym cytatem .... i nikt nie zmuszł nikogo do czytania go. Mnie zastanawia co obraźliwego jest w słowach ..."Jezus powiedział do prostytutki: Ja Ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz". :shock: :?:

Czy te słowa obrażają inne wyznania ,a może ateistów ? No sam nie wiem .... :-k , ale mogę się mylić ..... :mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
06-05-2006 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
kempes napisał(a):Sa ludzie w Polsce, ktory wyznaja co innego. Nie kazdy ma ochote czytac Bilbie mimo woli.
w 100% sie zgadzam!! =D> A co by było, jakby wyznawcy innych wiar robili to samo?? Bo ja np. nie małabym ochoty czytać cytatów np. jochowych :roll: bo dla mnie to głupie!! I tak samo mogą sobie pomyśleć ludzie nie wierzący w Boga. Wręcz może ich to zrazić do katolików...
06-05-2006 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Cichociemny napisał(a):nikt nie zmuszł nikogo do czytania go
W takim razie nikt nigdy nie powiniem poczuc sie niczym obrazony - przeciez nikogo nigdy nie zmusza sie do sluchania lub czytania. Jednak kiedy jedzie sie autobusem przez 10 minut majac pol metra przed oczami wielki plakat, to trzeba byl slepym, zeby nie przeczytac widniejacych na nim tresci.
06-05-2006 16:08
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nadal nie usłyszałem co jest obraźliwego w tych słowach ???
No chyba ,że nie słowa obrażają tylko fakt z jakiej "ksiązki" pochodzą !

Cytat: Bo ja np. nie małabym ochoty czytać cytatów np. jochowych

Czyli dla ciebie nieważna jest treść tylko kto ją prezentuje :roll: ???

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
06-05-2006 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Cichociemny napisał(a):No chyba ,że nie słowa obrażają tylko fakt z jakiej "ksiązki" pochodzą !
Zgadza sie, o to wlasnie chodzi. Moze ludzie odbieraja to jako probe "przestawiania" ich na inna wiare.
06-05-2006 18:32
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:Moze ludzie odbieraja to jako probe "przestawiania" ich na inna wiare.

Jeśli są chrześcijaninami to tylko mogą na te słowa powiedzieć Amen , jeśli są gorliwymi wyznawcami innej religii to nie powinni się obawiać jednego cytatu - jeśli się obawiają to kiepska ich wiara , a jeśli są ateistami to przecież oni w nic nie wierzą to co mogą stracić :mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
06-05-2006 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
To ciekawe. W innych tematach - odnosci jogi i medytacji - pojawily sie zdecydowane glosy, ze katolik nie moze uprawiac medytacji, poniewaz towarzyszy jej wymawianie imion roznych bostw. Jak to wiec jest - katolikom to szkodzi a innym religiom nie?
06-05-2006 19:06
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ubawiłeś mnie :roll2: , a co ma wspólnego medytacja z cztaniem tekstu na plakacie , gdybyśmy się tak daleko posunęli to ci biedacy nie mogli by przeczytać gazety bo a nóż trafią na jakieś imię Boga czy też boga ..... Duży uśmiech

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
06-05-2006 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
Przeczytaj te tematy, zobaczymy jak ubawia Cie Twoi towarzysze wiary.
Co ma wspolnego natomiast - wytlumacze Ci, jezeli nie zlapales - chodzi o "przyswajanie" tresci pochodzacych z innej wiary.
Zeby bylo konkretniej - napisales, ze wyznawcom czegos innego z pewnoscia nie moga szkodzic tresci odmiennych religii. W tematach o medytacji - katolicy twierdza, ze wymiawianie imion bostw (= czesci innych religii) bardzo, bardzo szkodzi. Dlatego probuje ustalic zgodne stanowisko.
06-05-2006 20:10
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
to przyswajanie jest takie złe czy treści bo jeśli treści nadal nie wiem co destrukcyjnego jest w stwierdzeniu "Jezus powiedział do prostytutki: Ja Ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz"

Ps
w klapie marynarki mam znaczek JEZUS MOIM PANEM czy to też obraża ateistę i narzuca wiarę ???

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
06-05-2006 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
Mysle, ze 'obraza uczuc' to w ogole za mocne okreslenie. Ja bym to nazwal niechecia, niezadowoleniem lub dyskomfortem.
Co do pytania: co jest zlego - ja nie wiem. Ludzie, ktorzy pisali o szkodliwosci wschodnich praktyk sa w tym temacie zorientowani.
06-05-2006 22:27
Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jest coś takiego, jak chrześcijańska joga. Stosuje ją i upowszechnia benedyktyn o. Jan Bereza. Poza tym chrześcijaństwo zna także pojęcie hezychazmu, wywodzące się z chrześcijańskiego Wschodu.
07-05-2006 08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
świat pędzi chyba w kierunku "neutralności" światopoglądowej czyli społeczeństwa ludzi - jak to gdzieś słyszałem - "niewierzących praktykujących". Takich ludzi mocno dotykaja słowa, które karzą im myśleć na temat Boga i życia zgodnie z Jego wolą. Stąd pewnie i ten zakaz.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
10-07-2006 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów