Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia obraża uczucia religijne !?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
krzysiek_enoch napisał(a):świat pędzi chyba w kierunku "neutralności" światopoglądowej czyli społeczeństwa ludzi - jak to gdzieś słyszałem - "niewierzących praktykujących".
:?: :?: :?:
Jak może byc ktoś niewierzący i praktykujący - przecież jedno drugie wyklucza! Chyba, że "wierzący ale niepraktykujący" - to już predzej.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-07-2006 08:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Jak może byc ktoś niewierzący i praktykujący - przecież jedno drugie wyklucza! Chyba, że "wierzący ale niepraktykujący" - to już predzej.

:-k zastanawiam się dlalaczego cie to tak dziwi DH wszak w naszym pieknym kraju takie zachowanie jest nader częste i niestety nader oczywiste. Pracuje z wieloma młodymi ludźmi którzy deklaruja swój ateizm , ale to w niczym im to nie przeszkadza popędzić do księdza po ślub , a potem dziecię ochrzcić , komunia i tak dalej - taka polska norma .Praktyka religijna nie wymaga wiary poprostu wykonuje się określone obrzędy najczęściej bo społeczeństwo tego wymaga, wcale jedno drugiego nie wylkucza wg mnie.
Co innego z dwoim drugim stwierdzeniem dla mnie właśnie wierzący niepraktykujący chrześcijanin to istny paradoks taki sam ja niepraktykujący asceta albo pijący abstynent . Chrześcijanin to uczeń Jezusa - naszego Mistrza. Jak możemy się nazywać uczniami skoro nie słuchamy nauczyciela ? Niepraktykujacy uczeń to poprostu wagarowicz Duży uśmiech

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
11-07-2006 11:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Zgadza sie wszystko. Zastanow sie tylko dlaczego tak sie dzieje. Ludzie chca w ten sposob stwarzac pozory, zeby nie robic sobie i dziecku problemow w zyciu. Zawsze niestety znajdzie sie kilku "swietych", ktorzy czuja potrzebe pietnowania bezboznika...
11-07-2006 11:48
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat: gadza sie wszystko. Zastanow sie tylko dlaczego tak sie dzieje. Ludzie chca w ten sposob stwarzac pozory, zeby nie robic sobie i dziecku problemow w zyciu. Zawsze niestety znajdzie sie kilku "swietych", ktorzy czuja potrzebe pietnowania bezboznika...

Widzisz brachu jestem człekiem który nie lubi takich kompromisów - można płynąć ze ściekiem z prądem albo pod prąd , ja wolę to drugie. Moim zdaniem jest właśnie tak wiele nietolerancji i obłudy właśnie dlatego bo pocichu przyzwalamy na to i wolimy zaciskać ząbki i cicho siedzieć niz wyrazic swoj głos przeciwko ogólnie przyjetym zgniłym zasadom.
I pomyśleć ,że to wszystko dzieje sie w kraju z takimi szczytnymi ideałami solidarnosci i sprzeciwu społecznego ehh .... ](*,)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
11-07-2006 12:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Jak może byc ktoś niewierzący i praktykujący - przecież jedno drugie wyklucza!
Dokładnie tak chciałem napisać. Ponadto wydaje się, że często spotyka sie takich ludzi na świecznikach w lokalnych lub państwowych urzędach, niestety...
Ale Chwała Bogu ON zna myśli i serca nasze oraz wszystkich ludzi.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
11-07-2006 18:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Chyba, że "wierzący ale niepraktykujący" - to już predzej.

To jest równie nielogiczne... to jakby żyjący - nieoddychający...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-07-2006 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
Tego wlasnie nie rozumiem. Na jakiej podstawie chcesz komus wmowic, ze nie wierzy w istnienie Boga, jezeli nie chodzi do kosciola?
12-07-2006 07:34
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
A do kogo to było :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-07-2006 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
no wlasnie ;-)

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
12-07-2006 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Do Ciebie Annnika. Bo tak wlasnie przedstawia sie dla mnie rzekoma sprzecznosc twierdzenia "wierzący ale niepraktykujący". Wierzacy = wierzy w Boga, niepraktykujący = nie chodzi do kosciola Uśmiech
13-07-2006 07:25
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Niezupełnie, bo wierzyc w Boga to wierzyć Bogu i żyć zgodnie z Jego nakazami, a to oznacza wprowadzanie Jego woli w życie, wierzący niepraktykujacy to tak że wie że powienien ale nie robi co powienien Uśmiech

Tak to juz jest Uśmiech

Wiem że do życia potrzeba powietrza, jestem oddychajaca, ale nie oddycham :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-07-2006 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów