Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzeżenie przed www i forum!
Autor Wiadomość
Luke_Nuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ja też uważam ezoterykę za złą albo co najmniej zbyt ryzykowną, żeby na niej polegać. A Gothic Ty człowieku się zastanów nad tym co piszesz bo z mojej wiedzy o Twoich przekonaniach nie jesteś chrześcijaninem, sorry ale nie będę podtrzymywał Twoich złudzeń Język (chyba, że moja wiedza jest przestarzała).

Ja się nie zajmuję ezoteryką a wiedzy o niej też specjalnie teraz nie zgłębiam, chociaż jakąś tam posiadam z dawnych czasów.
13-05-2006 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Ezoteryka jest bałwochwalstwem, przypisywaniem pewnym czynom , wydarzeniom, przedmiotom mocy ponadnaturalnej, w oderwaniu od Boga. Dlatego jest m.in. zła.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-05-2006 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ezoteryka jest grzechem wobec pierwszego przykazania. W niej bowiem przypisujemy moc nadnaturalną, kierowanie ludzkim życiem nie dla Boga, ale dla np. gwiazd, księżyca, kart itp.
To jest bałwochwalstwo. Człowiek wierzy w moc kart, a nie w moc Boga.
Dlatego kazdy, kto jest w jakiś sposób zafascynowany ezoteryką nie jest wg mnie prawdziwie wierzącym (choć akurat i moja wiara nie jest największa). Jak stoi w Apokalipsie "Obyś był albo zimny, albo gorący". Człowiek musi tu dokonać wyboru: albo wierzę w Boga, albo w magiczną moc klocków lego. To nie jest tylko zabawa. To coś więcej.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
13-05-2006 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Ajfen napisał(a):Ezoteryka jest grzechem wobec pierwszego przykazania. W niej bowiem przypisujemy moc nadnaturalną, kierowanie ludzkim życiem nie dla Boga, ale dla np. gwiazd, księżyca, kart itp.

Ekhm... nie wszyscy ezoterycy wierza w tarota i wróżby(tak naprawde maly procent).
Ja wierze w Boga ale wierze takze w moc ludzi wkoncu na Jego podobienstwo zostalismy stworzeni!! Jezus pokazywal nam jak mozemy robic aby byc blizej Boga! Pokazywal jaki potezny jest czlowiek! Pomyslcie.. Nikt nie zwraca uwagi na zagadnienie ciekawe dosyc, ze Jezus mowil ze wszystko zalezy od naszej wiary w co uwierzymy, zawsze po uzdrowieniu powtarzal : to twoja wiara cie uzdrowila. Potega umyslu ludzkiego nie zna granic i Rozwoj Duchowy pomaga rozwijac nasz umysl, nasze nadnaturalne zdolnosci ktore kazdy posiada w uspieniu. Popatrzcie chociazby na niektórych Świętych oni mogli latac i kazdy tak moze. Niektorzy uzdrawiają i co? Są źli ?? O. Pio uzdrawiał i co ? jest zły?? Wiara w paranormalne moce nie jest zla. Ja przestrzegam 10 przykazan Bozych nie jestem jakims anty do chrzescijan. Ajfen ci co wierza w moc kart maja grzech ale tylko wg 1 przykazania chrzescijan! Tylko, chrzescijanstwo przeciez nie musi byc samo naj i kto nie przestrzega tych zasa to jest be. Bog wypelnia wg mnie cale nasze zycie my jestesmy Bogiem i on jest Nami. Zaznajomcie sie z argumentami z ai przeciw Rozwojowi Duchowemu a potem mozemy pogadac Uśmiech Uśmiech
14-05-2006 13:58
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Gothic napisał(a):Popatrzcie chociazby na niektórych Świętych oni mogli latac i kazdy tak moze.
Ta? A który to taki co latał? Bo ja nie znam ani jednego.

Gothic napisał(a):Niektorzy uzdrawiają i co? Są źli ??
Nie bój się, szatan też ma takie sztuczki. Poza tym należałoby odróżnić faktyczne uzdrowienia fizyczne (np. z nieuleczalnej choroby) od zwykłego działania na podświadomość.

Gothic napisał(a):O. Pio uzdrawiał i co ? jest zły??

Sam z siebie nie uzdrawiał.

Gothic napisał(a):Pokazywal jaki potezny jest czlowiek!
Chyba nie tą Biblię czytałeś.

Gothic napisał(a):Jezus mowil ze wszystko zalezy od naszej wiary
Dokładnie, od naszej wiary w NIEGO, a nie od wiary, że jesteśmy zdolni się sami uzdrawiać.

Gothic napisał(a):Potega umyslu ludzkiego nie zna granic
Ja bym tak do końca rozumu w wiarę nie mieszała. Wiedza czy wiara?

Gothic napisał(a):nadnaturalne zdolnosci ktore kazdy posiada w uspieniu
Np.?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-05-2006 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Hyhy Duży uśmiech
Pojawia sie ktoś niezarejestrowany, zamieszcza dwa linki i ostrzego przed nimi. Zaraz potem zjawia się dwóch z tej stronki i juz mamy dyskusję. Typowa akcja reklamowa :diabelek:

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
14-05-2006 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
dokładnie Kyllan. Skąd by mieli nagle wiedzieć, że ktos przed nimi przestrzegał akurat na naszym forum...No Panowie co nam jeszcze ciekawego zapodacie??

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
14-05-2006 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Luke_Nuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Sprawa z osobą, którą podejrzewamy się o podszywanie jest bardziej skomplikowana ale od siebie PRZYSIĘGAM, że przynajmniej ja nie mam informacji, że jakikolwiek przyjaciel Przebudzenia mógł to zamieścić, natomiast mam podejrzenia co do jednego wroga. Ale macie rację, proponuję zamknąć ten temat.

(Zacząłem pisać zanim jeszcze nie uzyskałem praktycznej pewności co do tożsamości tej osoby i chciałem po prostu wyjaśnić)
14-05-2006 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
A po co zamykać? Można spokojnie podyskutować o ezoteryca i jak ma się ona do chrześcijaństwa. Chciałabym uzyskać odpowiedź na mój post od Gothica, bo zaintrygował mnie swoimi poglądami.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-05-2006 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Luke_Nuke napisał(a):ale od siebie PRZYSIĘGAM, że przynajmniej ja nie mam informacji, że jakikolwiek przyjaciel Przebudzenia mógł to zamieścić
Po prostu dziwnie się zbieglo,zaraz po tym jak ktoś zamieścil ostrzeżenie pojawia sie 2 obronców...Czyż to nie dziwne Luke?

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
15-05-2006 00:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Malchior Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ja chciałbym od autora tematu dowiedzieć sie co takiego złego jest w ezoteryce ?

a jako zadanie domowe niech zrobi sobie tabelke co wiecej wyrządziło krzywdy ludziom - chrześcijaństwo(w to zaliczac wojny religijne, inkwizycje oraz kłamstwa papieży na przestrzeni wieków) czy ezoteryka (eee satanizm to nie ezoteryka odrazu zaznaczam choc satanizm tez nie zabija ludzi ani nic takiego) ?
15-10-2006 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
Po pierwsze to autor jak widać był gościem a nie zarejestrowanym uzytkownikiem, wiec raczej sie nie dowiesz od niej. A po drugie artykuły zdaje się juz były podawane ,teksty źródłowe, opinie :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-10-2006 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Annnika napisał(a):Dokładnie. Na jakiej podstawie uważasz je za niebezpieczne :?:

Chodzi mi o to, żebyś konkretnie sformułowała zarzuty, bo są poważne, ja na razie nie oceniam.

Bo ezoteryka sama w sobie jest niebezpieczna. Dziwi mnie, że Annika pyta o takie rzeczy.
Paranie się ezoteryką, okultyzm i tym podobne to nie domena chrześcijan. Ten kto siebie mieni uczniem Chrystusa, a zajmuje się tymi rzeczami, ten po prostu oszukuje samego siebie. Odrzuca na bok Opatrznośc Bożą, służy demonowi za pożywkę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-10-2006 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
Księże... a tobie co ;| :?: Poczytaj kto to napisał :/ :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-10-2006 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Malchior napisał(a):Ja chciałbym od autora tematu dowiedzieć sie co takiego złego jest w ezoteryce ?
a jako zadanie domowe niech zrobi sobie tabelke co wiecej wyrządziło krzywdy ludziom - chrześcijaństwo(w to zaliczac wojny religijne, inkwizycje oraz kłamstwa papieży na przestrzeni wieków) czy ezoteryka (eee satanizm to nie ezoteryka odrazu zaznaczam choc satanizm tez nie zabija ludzi ani nic takiego) ?
jest zło fizyczne i jest zło duchowe; ciekawe czy znajdzie się taki, co mi udowodni, że ezoteryka nie niszczy relacji z Bogiem, prowadząc wprost do potępienia

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-10-2006 07:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów